رفع خطای اتصال پایگاه داده یا establishing a database connection در وردپرس

رفع ارور خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده
رفع ارور خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده

آیا شما هم با خطای مربوط به دیتابیس (Database) یا خطای establishing a database connection در وردپرس مواجه شده‌اید؟ در این مقاله ما قصد داریم اقدامات مورد نیاز برای رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس را به شما آموزش دهیم. پس اگر می‌خواهید این خطای آزاردهنده را از بین ببرید، در ادامه با ما همراه باشید. این خطا زمانی رخ می‌دهد که وردپرس قادر به برقراری ارتباط با پایگاه داده نباشد. موارد مختلفی وجود دارند که ممکن است روی ارتباط وردپرس با پایگاه داده تاثیر بگذارند. پیدا کردن و رفع این موارد نیز برای تازه‌کارها شاید کمی دشوار باشد. اگر می‌خواهید در راه رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس قدم بردارید، این مقاله به شما کمک زیادی خواهد کرد.

چه عواملی موجب بروز خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس می‌شوند؟

خطای establishing a database connection در وردپرس ممکن است به دلیل  وجود اطلاعات نادرست در قسمت تنظیمات وردپرس رخ دهد. از دیگر عوامل آن می‌توان به مشکلات کلی دیتابیس و عدم پاسخگویی سرور پایگاه داده اشاره کرد.

پایگاه داده در واقع نرم‌افزاری است که موجب می‌شود بتوانید به راحتی داده‌ها را در نرم‌افزارهای دیگر ذخیره‌سازی، سازمان‌دهی و بازیابی کنید.

وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا، از یک پایگاه داده برای ذخیره‌سازی محتوای شما سایر سایت‌ها استفاده می‌کند. در حقیقت هر بار که بازدیدکننده‌ای وارد سایت شما می‌شود، این اتصال به پایگاه داده برقرار خواهد شد.

وردپرس برای برقرار اتصال با پایگاه داده به اطلاعات زیر نیاز دارد:

 • نام پایگاه داده
 • نام کاربری پایگاه داده
 • کلمه عبور پایگاه داده
 • سرور پایگاه داده

تمامی این اطلاعات در فایل مربوط به پیکربندی وردپرس ذخیره می‌شوند که این فایل با نام wp-config.php قابل مشاهده است. اگر هر یک از این موارد درست نباشند، وردپرس در برقراری ارتباط با سرور پایگاه داده به مشکل می‌خورد و شما با خطای مربوط به آن مواجه می‌شوید. اما نگران نباشید زیرا ما در این مقاله راه رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس را به شما آموزش خواهیم داد.

در واقع این ارور (Error) یکی از رایج‌ترین خطاهای وردپرس به حساب می‌آید. جدای از موارد گفته شده درباره صحت اطلاعات پیکربندی، باید بدانید که این خطا ممکن است به خاطر از کار افتادن سرور پایگاه داده نیز رخ دهد. حتی اگر فایل‌های پایگاه داده هم به مشکل خورده باشد، شاهد چنین خطایی خواهیم بود.

در ادامه با راهنمای قدم به قدم رفع خطای خطای establishing a database connection در وردپرس همراه ما باشید.

نحوه رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس یا خطای establishing a database connection در وردپرس

 1. صحت اطلاعات مربوط به پیکربندی پایگاه داده وردپرس را بررسی کنید

معمول‌ترین علت بروز خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس ( خطای establishing a database connection در وردپرس ) ، نادرست بودن اطلاعات موجود در پیکربندی دیتابیس است. اگر اخیرا سایت وردپرسی خود را به یک هاست جدید منتقل کرده باشید، احتمالا علت خطای نمایش داده شده همین مورد خواهد بود. برای کسب اطلاعات خوب درباره بخش‌های مختلف این سیستم مدیریت محتوا بهتر است به آموزش وردپرس سر بزنید.

اطلاعات اعتبارسنجی  پایگاه داده وردپرس در فایلی به نام wp-config.php ذخیره می‌شوند. فایل مربوط به پیکربندی وردپرس، اطلاعات مربوط به تنظیمات مهم وردپرس را در خود جای داده است. از این موارد می‌توان به اطلاعات مربوط به پایگاه داده اشاره کرد.

اگر پیش از این هیچگاه فایل wp-config.php را ویرایش نکرده‌اید، بد نیست ابتدا آموزش‌ها مختصری درباره آن ببینید. در این فایل شما موارد زیر را مشاهده خواهید کرد:

 1. // ** MySQL settings – You can get this info from your web host ** //
 2. /** The name of the database for WordPress */
 3. define( ‘DB_NAME’, ‘database_name_here’ );
 4. /** MySQL database username */
 5. define( ‘DB_USER’, ‘username_here’ );
 6. /** MySQL database password */
 7. define( ‘DB_PASSWORD’, ‘password_here’ );
 8. /** MySQL hostname */
 9. define( ‘DB_HOST’, ‘localhost’ );

ابتدا شما باید مطمئن شوید که اطلاعات مربوط به اسم، نام کاربری، کلمه عبور و هاست پایگاه داده صحیح هستند. این اطلاعات را می‌توانید از طریق داشبورد حساب کاربری هاستینگ وردپرس تایید کنید. برای این کار وارد حساب کاربری هاستینگ خود شده و در منوی کناری گزینه Databases را انتخاب کنید. سپس از سربرگ Databases روی گزینه MySQL کلیک کنید.

نحوه رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس

پس از آن شما در داشبورد هاستینگ‌تان  وارد صفحه مدیریت پایگاه داده می‌شوید. در اینجا شما می‌توانید اسم و نام کاربری پایگاه داده‌تان را پیدا کنید.

نحوه رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس

در این قسمت شما می‌توانید حساب‌های پایگاه داده خود را مشاهده کرده و به لینک‌های مربوط به تغییر کلمه عبور دسترسی پیدا کنید.

نحوه رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس

پس از این که اسم، نام کاربری و کلمه عبور پایگاه داده را مشاهده کردید، می‌توانید فایل wp-config.php را باز کرده و در صورت نیاز اطلاعات مربوطه را تغییر دهید.

سپس دوباره وارد سایت‌تان بشوید تا ببینید آیا موافق به رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس شده‌اید یا نه. اگر هنوز هم این خطا را می‌بینید، یعنی مشکل از جای دیگر است. در ادامه ما به دلایل احتمالی دیگر اشاره خواهیم کرد.

 1. اطلاعات هاست پایگاه داده را بررسی کنید

اگر مطمئن هستید که اطلاعات مربوط به اسم، نام کاربری و کلمه عبور پایگاه داده به شکل صحیح وارد شده‌اند، بهتر است بررسی کنید تا ببینید اطلاعات هاست پایگاه داده مشکلی دارد یا نه.

بیشتر شرکت‌های هاستینگ وردپرسی از هاست محلی (localhost) به عنوان هاست پایگاه داده شما استفاده می‌کنند. با این حال برخی از از شرکت‌های هاستینگ وردپرسی نیز هستند که برای هاست پایگاه‌های داده سرور‌های متفاوتی را به کار می‌برند. در این صورت اطلاعات هاست پایگاه داده شما ارتباطی به هاست محلی نخواهد داشت.

شما باید با شرکت هاستینگ وردپرس طرف قرارداد تماس گرفته و اطلاعات هاست پایگاه داده‌تان را تایید کنید.

 1. تعمیر پایگاه داده وردپرس

اگر شما در wp-admin خطای متفاوتی مثل « One or more database tables are unavailable. The database may need to be repaired» می‌بینید، باید دست به تعمیر و رفع مشکل پایگاه داده بزنید. این اقدام در رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس اهمیت زیادی دارد.

برای این کار باید عبارتی که در ادامه می‌بینید را در فایل wp-config.php وارد کنید. فقط یادتان باشد حتما باید آن را پیش از خط «That’s all, stop editing! Happy blogging» در فایل wp-config.php قرار دهید. عبارت مربوطه:

define(‘WP_ALLOW_REPAIR’, true);

پس از انجام این کار با رفتن به آدرس «http://www.yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php» می‌توانید به بخش تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

تعمیر پایگاه داده وردپرس

نکته: نیازی نیست که کاربر برای دسترسی به صفحه تعمیر پایگاه داده از قبل وارد پنل شده باشد. وقتی کارتان با تعمیر و بهینه‌سازی پایگاه داده تمام شد، حواستان باشد که حتما کد مذکور را در فایل wp-config.php حذف کنید.

 1. سرور پایگاه داده را بررسی کنید

اگر همه‌چیز درست به نظر می‌رسد، اما با این حال باز هم وردپرس نمی‌تواند با پایگاه داده ارتباط برقرار کند، ممکن است سرور دیتابیس (سرور MySQL) از کار افتاده باشد.

این اتفاق ممکن است به خاطر افزایش ترافیک سایت به وقوع بپیوندد. در این حالت سرور هاست نمی‌تواند از عهده بارگذاری اطلاعات برآید (مخصوصا اگر از هاست اشتراکی استفاده می‌کنید).

در چنین شرایطی سایت برای بازدیدکنندگان به کندی باز خواهد شد و حتی برخی از آن‌ها با خطا مواجه می‌شوند. به همین جهت باید به سرعت با ارائه دهنده هاستینگ ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها بخواهید بررسی کنند که آیا سرور MySQL کار می‌کند یا نه.

اگر وب‌سایت‌های دیگری هم روی همان هاست فعال هستند، می‌توانید با سر زدن به آن‌ها نیز از شرایط سرور MySQL اطلاع پیدا کنید.

در صورتی که شما روی آن حساب هاستینگ هیچ سایت دیگری ندارید، می‌توانید به داشبورد هاستینگ‌تان رفته با دسترسی به phpMyAdmin، به پایگاه داده متصل شوید.

اگر توانستید متصل شوید، باید ببینید که آیا حساب پایگاه داده شما دسترسی‌های لازم را دارد یا خیر. یک فایل جدید با نام testconnection.php بسازید و کدهای زیر را در آن جایگذاری کنید.

 1. <?php
 2. $link = mysqli_connect(‘localhost’, ‘username’, ‘password’);
 3. if (!$link) {
 4. die(‘Could not connect: ‘ . mysqli_error());
 5. }
 6. echo ‘Connected successfully’;
 7. mysqli_close($link);
 8. ?>

مطمئن شوید که نام کاربری و کلمه عبور را به درستی در کدها جایگزاری می‌کنید. حالا می‌توانید این فایل را روی سایت‌تان بارگذاری کرده و قادر هستید از طریق مرورگر وب به آن دسترسی پیدا کنید.

اگر کدها به درستی جایگذاری شده باشند، یعنی شما دسترسی‌های را دارید؛ پس مشکل در جای دیگر است. برای همین باید مجددا فایل wp-config.php را بررسی کرده و از صحت اطلاعات اطمینان حاصل کنید.

سایر راهکارها برای رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس

اگر راهکارهای فوق‌الذکر برای رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس کمکی نکردند، بهتر است از مواردی که در ادامه می‌گوییم استفاده کنید.

بر اساس گزارشات دریافتی از کاربران مختلف، ترفندهای زیر در رفع مشکل آن‌ها مفید واقع شده‌اند. پس شما هم می‌توانید از این روش‌ها کمک بگیرید.

 1. به روز رسانی URL سایت وردپرس

سعی کنید از طریق phpMyAdmin آدرس (URL) سایت وردپرس را به روز رسانی کنید. برای این کار به داشبورد حساب کاربری هاستینگ خود مراجعه کرده و سپس باید به phpMyAdmin دسترسی پیدا کنید. پس از آن باید پایگاه داده وردپرس را انتخاب کنید.

در ادامه روی منوی SQL در قسمت بالایی کلیک کرده و عبارت زیر را در MySQL query وارد کنید.

UPDATE wp_options SET option_value=’YOUR_SITE_URL’ WHERE option_name=’siteurl’

در این کد باید نام آدرس سایت خودتان را وارد کرده و wp_options را نیز به مورد مربوط به خود تغییر دهید.

 1. ریبوت کردن سرور وب

کاربرانی که از سرورهای اختصاصی، سرور محلی و سرورهای مجازی (VPS) استفاده می‌کنند، می‌توانند ریبوت کردن سرور خود را امتحان کنند.

این کار موجب می‌شود وب و سرور شما Restart شود و این امر در رفع خطاها و گلیچ‌های احتمالی کمک می‌کند.

 1. کمک بگیرید

اگر هیچ یک از موارد ذکر شده برای شما در رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس مفید واقع نشد، بهتر است با شرکت هاستینگ مربوطه تماس بگیرید. تمامی شرکت‌های هاستینگ وردپرس برای عیب‌یابی به شما کمک خواهند کرد. آن‌ها یا مستقیما به شما می‌گویند چطور مشکل را حل کنید، یا خودشان این مشکل را برای‌تان رفع می‌کنند.

در مجموع باید گفت که موارد ذکر شده در این مقاله در اکثر مواقع برای رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس مفید واقع می‌شوند. پس اگر می‌خواهید هرچه زودتر از این مشکل رهایی پیدا کنید، باید راهکارهای گفته شده را مد نظر قرار دهید.

این بود هرآنچه باید درباره رفع خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس می‌دانستید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

 

منبع : 

https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-fix-the-error-establishing-a-database-connection-in-wordpress/

راه حل نهایی برای کسب و کار های آنلاین
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام فایده نداره سایتم به دیتابیس وصل نمیشه لطفاکمک

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   اگه اطلاعات رو درست وارد کرده باشید و دامنه شما ست شده باشه قطعا با وارد کردن آدرس سایت باید ادامه مراحل نصب وردپرس رو بهتون نشون بده.

 2. 2 سال عضو همیار وردپرس

  اصلا جالب نبود. خیلی پیچیده و بدون روال نوشتید

 3. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  وقت بخیر من با مشکل (خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده) رو برو شدم این پیغام زمانیکه آدرس رو در نوار آدرس وارد میکنم نشون میده ممکته من رو راهنمایی کنید همه این کارهایی رو که گفته بودید رو انجام دادم ولی مشکل همچنان هست.

 4. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من موقع ورود به سایت با این خطا مواجه شدم لطفا راهنمایی بفرمائید
  Fatal error: Cannot redeclare get_cli_args() (previously declared in /home3/btglobal/public_html/wp-admin/includes/class-wp-importer.php:283) in /home3/btglobal/public_html/wp-admin/includes/class-wp-importer.php on line 334

 5. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ممنون از مطلب خوب و مفیدتون
  من با این مشکل حدود هر 3 روز یکبار مواجه میشم و از طرف هاستینگ هم میگن که مشکل از طرف هاست نیست
  و تمام مواردی رو که میگین بررسی کردم و تقریبا هر 3 روز یک بار مشخصات اتصال با دیتا بیس من کلا عوض میشن یعنی انگار فایل wp-config.php به حالت اولیه بر میگرده و هیچ اطلاعاتی از دیتا بیس من در اون وجود نداره لطفا راهنمایی بفرمائید.
  با تشکر از سایت خوب همیار

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مطمئنا مشکل از هاست هستش

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   شاید مشکل از یک افزونه هست یاتنظیمات امنیتی

 6. سلام
  من با این مشکل رو به رو شدم کد مربوطه ارو گذاشتم سایتم درست شد و قسمت تعمیر دیتا بیس برام نیومد. امیدوارم دیگه با این مشکل رو به رو نشم

 7. ممنون از مطلب مفیدتون مشکل من با انجام اولین مورد حل شد البته بعد از 10 بار امتحان کردن خخخخخخخخ

 8. <code class=”plain”>define(</code><code class=”string”>’WP_ALLOW_REPAIR'</code><code class=”plain”>, true);</code>

  سلام من کد بالا رو که گذاشتین رو اخر فایل گذاشتم دیگه نگفت رمزت اشتباس ولی کلا میزنه دیگه Parse error: syntax error, unexpected ‘&’ in C:\xampp\htdocs\wp-config.php on line 90 چکار کنم

 9. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من این کدی رو که نوشته بودید رو وارد کردم کلا دیگه صفحه سفید شده هیچی ننوشته مشکل از چیه؟

 10. سلام
  من از طریق هاست ویندوز plesk ورد پرس نصب کردم، بعد از اتمام کار و راه اندازی سایت از پنل هاست تو بخش تنظیمات ورد پرس site name رو از My Cms به Aramesh تغییر دادم. الان خطای پایگاه داده دارم . حتی قادر به لاگین کردن هم نیستم.
  متن کامل خطا :
  {“err_code”:0,”err_message”:”\u062e\u0637\u0627 \u062f\u0631 \u0628\u0631\u0642\u0631\u0627\u0631\u06cc \u0627\u0631\u062a\u0628\u0627\u0637 \u0628\u0627 \u067e\u0627\u06cc\u06af\u0627\u0647\u200c\u062f\u0627\u062f\u0647″} PHP Fatal error: Call to undefined function wp_cache_get() in C:\inetpub\vhosts\titoqc.ir\massagecenter.ir\wp-includes\functions.php on line 1367 Fatal error: Call to undefined function wp_cache_get() in C:\inetpub\vhosts\titoqc.ir\massagecenter.ir\wp-includes\functions.php on line 1367
  لطفا راهنمایی کنید. مرسی

 11. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام خدمت تمام اعضای زحمت کش گروه همیار وردپرس
  خواستم بخاطر آموزش های مفیدتون تشکر کنم و یه تشکر ویژه هم از خانم کوهستانی که واقعا مطالب آموزشی ایشون خیلی به درد من خورده

  خسته نباشید

 12. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.من قالب بیلد پرس رو خریدم و تمام افزونه ها رو هم نصب کردم.حالا موقعی میخوام قسمت پروژه ها رو با استفاده از افزونه essential grid اضافه کنم بهم ارور 503 میده؟مشکل از کجاست؟ به نظرتون؟
  ممنون

 13. سلام
  برای مشکل Unknown storage engine ‘InnoDB چیکار باید کرد؟

 14. سلام و خسته نباشید
  من تو ویندوز 10 همه کارا رو درست انجام دادم ,فکر کنم یه ده دفه ای هم یوز نیم وپسوردمو چک کردم ولی بازم ارور این ارور رو میده

  Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at C:\wamp\www\wordpress\wp-config.php:1) in C:\wamp\www\wordpress\wp-includes\functions.php on line 3503
  خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده
  چند دفه ای هم پاک کردم دوباره نصب کردم ولی نشد و مطمئن هستم که مشکل از یوزرنیم و پسورد نیست
  تو ویندوز هفت نصب کردم درست کار کرد
  ممنون میشم اگه کمک کنید

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بهترین نرم افزار شبیه ساز سرور روی لوکال از نظر من xampp هست از اون استفاده کنید.
   نرم افزار wampp فکر میکنم با ویندوز ۱۰ سازگار نیست.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   نه اتفاقا.سازگار هست.من تست کردم

 15. 7 سال عضو همیار وردپرس

  من این خطا رو هنگام ورود به سایتم میبینم.لطفا راهنماییم کنید.
  Warning: mysql_connect(): Access denied for user ‘karizmah_asf43tv’@’localhost’ (using password: YES) in /home/karizmah/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1518

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به احتمال زیاد یوزرنیم یا پسورد را اشتباه وارد کردین! و یا دیتابیس از هاست پاک شده!

 16. خیلی از راهنمایی های شما ممینونم ،

 17. با سلام
  ضمن تشکر از مطلب مفید شما
  آن طور که از کد ها مشخص است ، گویا این صفحه هنگام رخ دادن ارور های : 503 و 502 به نمایش در می آید ، اگر بخواهیم برای ارور های دیگری مانند : 500 همین صفحه یا مشابه این صفحه به نمایش در بیاید باید چه کار کنیم؟
  با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در قطعه کد دو خط

   header('HTTP/1.1 500 Service Temporarily Unavailable');
   header('Status: 500 Service Temporarily Unavailable');

   اضافه کنید.

  • ضمن تشکر فراوان از پاسخ شما ،
   ما با قرار دادن این کد ها در صفحه ی مذکور ، به وردپرس دستور می دهیم در صورت وقوع این ارور ها این فایل را نمایش دهد ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   کاملا درسته

  • خیلی از راهنمایی های شما ممینونم ،
   برای ارور : Resource Limit Is Reached ( 508 ) هم می توان مانند دو ارور مذکور عمل کرد و به صفحه افزود ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   بله میشه

  • اگر بخواهیم هر کدام از ارور های این چنینی را جداگانه مانیتور کنیم ، چه باید کرد ؟
   تا الان تمام ارور ها در فایلی به نام : db-error.php قرار گرفته اند ، آیا می توان برای هر ارور فایل جداگانه ای در نظر گرفت ؟
   ( عملا برای ایجاد برگه ای جهت نمایش به کاربران تفاوتی نداره ، اما از جهت ایمل شدن ارور برای مدیر میتونه این تفکیک اهمیت داشته باشه )

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بهترین راه اینه که از یک افزونه ی ایمنی واسه اسکن استفاده کنید تا همه موارد را برای شما مشخص کند تا بتوانید مشکلات را حل کنید.
   اسکن وردپرس

 18. ممنون از راهنماییتون

 19. مطلب متحیر کننده ای بود

 20. سلام
  چرا وقتی روی این گزینه
  phpMyAdmin Database Manager Version 2.10.3
  کلیک میکنم رمز و نام کاربری رو بهش میدم وارد نمیشه
  مگه نام کاربری rootنیست و رمز همونی که موقع نصب وارد میکنی
  مشکل چیه؟
  باتشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر!
   اون اطلاعات مربوط به یک دونه از دیتابیس هایی است که داخل phpmyadmin ایجاد شده.

 21. سلام من پایگاه داده ایجاد کردم ونام wp-config.sample.php رو ابتدا به wp-config.php تغییر دادم و اطلاعات DB-name , username, passwordرو درست وارد کردم ولی باز تو ورد پرس خطای پایگاه دادخ رو میده ابتدا خطا بصورت فارسی نوشته می شد حالا اینگلیسی شده لطفا اگه کسی از دوستان راهکاری داره برام ایمیل کنه namyari@yahoo.com

 22. سلام.یه مشکل اساسی در سایت وردپرسی من اتفاق افتاده.بنده یه افزونه WordPress Database Reset
  رو روی سایت نصب کردم که بعد از نصب شدنش دیگه نه سایت بالا میاد و نه به پیشخوان …تو سی پنل رفتم و افزونه رو حذف کردم ولی باز هم درست نشد…اگه بتونید کمکم کنید و بگید که باید چیکار کنم خیلی ممنون میشم،اینم آدرس ایمیلم: reza.shoormij@gmail.com

 23. چرا همراه این پست ها فایل هم آپ نمیکنید که راحتتر بشه ازش استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متوجه منظور شما نمیشم ! توضیحات فکر کنم به اندازه کافی جامع و کامل هست

 24. سلام الان این مشکل رو من دارم اولا بگید چجوری این مشکل رو بر طرف کنم دوما این کد رو کجا باید بزارم؟wp-coffing؟
  ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   دوست عزیز این سوال شما ربطی به این بخش نداره ، من از شما درخواست میکنم از این به بعد سوالات خودتون رو در
   بخش مربطه بپرسید و اگه بخش مورد نظر خودتون رو یافت نکردید در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

   مشکلی که شما میفرمایید برای برقراری و اتصال سیستم شما با دیتابیس هستش ، برای رفع مشکل شما باید
   1- وارد نکردن درست اطلاعات دیتابیس ساخته شده در هاست شما می باشد
   2- شما باید نام wp-config.sample.php رو باید ابتدا به wp-config.php تغییر دهید و سپس اطلاعات خود از قبیل
   ( DB-name , username, password ) را وارد نمایید

   با احترام

  • سلام من پایگاه داده ایجاد کردم ونام wp-config.sample.php رو ابتدا به wp-config.php تغییر دادم و اطلاعات DB-name , username, passwordرو درست وارد کردم ولی باز تو ورد پرس خطای پایگاه دادخ رو میده ابتدا خطا بصورت فارسی نوشته می شد حالا اینگلیسی شده لطفا اگه کسی از دوستان راهکاری داره برام ایمیل کنه namyari@yahoo.com

   دیدگاه شما منتظر تایید مدیریت است.

 25. سلام دوست عزیز.
  من وردپرس رو همانطور که گفته بودید نصب کردم.
  اما وقتی میخوام وارد بشم تو ورد پرس خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده میده

 26. ممنون.

 27. تمامی   ها رو از داخل کد وردار

 28. سلام دوباره
  من برنامه نویسیم زیاد قوی نیست ولی وقتی تو خط های 3 و 9 و 14 “&” رو از &nbsp پاک کنی کد مشکلش بر طرف میشه…. یا حداقل واسه من که این طوری بوده
  مرسی وبسیما… خیلی به این نیاز داشتم

  • دوستان Blue Eyes درست میگه.
   اگه & رو در سطر های ۳ و ۹ و ۱۴ از کلمه &nbsp پاک کنید و فقط nbsp بمونه، کد درست میشه. و درست هم عمل میکنه.
   من تستش کردم . جواب هم داد.

 29. اتفاقا واسه منم همون ارور Aram رو میده ولی وقتی سفارشیش کردم و کدشو چک میکنم و به صورت جدا اجراش میکنم هیچ مشکلی نداره ، ولی نمی دونم چرا کار نمی کنه ! اگه میشه راهنمایی کنین ممنون می شم
  بازم به خاطر این مطلب خیلی مفید و به درد به خور و کاربردیتون ممنون

 30. خیلی عالی بود دمت گرم

 31. برای تست درست بودنش میتونید یک تغییر کوچیک در معرفی دیتابیس وردپرس از طریق wp-config.php ایجاد کنید و سعی کنید که به سایت دسترسی داشته باشید. همچنین میتونید انتهای آدرس سایت wp-content/db-error.php رو اضافه کنید تا مستقیما به این صفحه دسترسی داشته باشید و محتواش رو ببینید

 32. مطلب مفیدی بود
  ممنونم از وردپرس 98 عزیز

 33. مطلب خوبی بود.
  سپاس

 34. ممنون میشم نجوه ی تست کارکرد صحیح این فایل رو هم بگین

 35. خیلی خیلی عالی بود ! فقط اگه بررسی کنید اگه طبق گفته Aram مشکلی داره درستش کنید و بگید تا عوضش کنیم !

 36. این کد رو روی سرور امتحان کردیم و مشکلی نداشته، تصویری هم که میبینید روی سرور گرفته شده. احتمالا مشکل از نصب بودن روی لوکال هاست باشه. در ضکن شما میتونید فایل رو به سلیقه خودتون کدنویسی کنید و این فقط یک نمونه است.

 37. عالیه /تشکر!

 38. خسته نباشی دوست عزیز ولی فکر کنم مشکل داشته باشه این خطا رو میده:

  Parse error: syntax error, unexpected ‘&’ in C:xampphtdocswordpresswp-contentdb-error.php on line 3

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   برای جلوگیری از این خطا باید کد زیر رو از کل کد ها پاک کنی