ساخت برگه ها در وردپرس

برگه ها در وردپرس برگه ها در وردپرس

در این راهنمای آموزش وردپرس می‌توانید ساخت برگه در وردپرس را بیاموزید. نحوه اضافه کردن صفحه در وردپرس کار سختی نیست. تنها با چند کلیک ساده و کمی تلاش می‌توانید یک صفحه جدید در وردپرس خود ایجاد کنید. صفحه و برگه در واقع به محتوای سایت شما برمی‌گردد. هر پستی که در سایت خود قرار دهید در یک صفحه نشان داده می‌شود.

در نظر داشته باشید زمانی که متنی را در وبلاگ خود وارد می‌کنید، در واقع در حال نوشتن یک ورودی معمولی یا یک پست هستید. ناگفته نماند پست و برگه با یکدیگر فرق دارند. برگه به بخش درباره ما یا تماس با ما در سایت شما اشاره دارد. این دو مورد از رایج‌ترین صفحات یا برگه‌های وردپرس به حساب می‌آیند. در ادامه نحوه ایجاد این برگه‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • برگه وردپرس چیست؟
 • چگونگی ساخت برگه در وردپرس
 • انتخاب عنوان بعد از ساخت برگه در وردپرس
 • پنج مرحله ساخت برگه در وردپرس
 • دلیل اصلی ساخت برگه جدید در وردپرس
 • نحوه انتشار برگه بعد از ساخت برگه جدید در وردپرس

برگه وردپرس چیست؟

هر یک از برگه‌های وردپرس اطلاعات خاصی را نشان می‌دهند. می‌توان گفت برگه‌ها شبیه به پست‌ها هستند زیرا هر دو عنوان و محتوا دارند. فایل‌های قالب وردپرس یک ظاهر ثابت را در سراسر سایت شما حفظ می‌کنند. برگه‌های وردپرس چندین ویژگی متمایز دارند که آنها را متفاوت از پست‌ها نشان می‌دهد. برای توضیح بهتر این برگه‌ها به نکات زیر توجه کنید:

 • برگه‌ها محتوایی هستند که به زمان اهمیت نمی‌دهند و متفاوت از محتوای وبلاگ خواهند بود.
 • صفحات یا برگه‌های وردپرس را می‌توان به برگه‌های فرعی نیز دسته‌بندی کرد.
 • برگه‌ها از قالب‌های مختلفی استفاده می‌کنند، برچسب‌ها، الگوها، و سایر کدهای PHP نیز بر روی برگه‌ها نشان داده می‌شوند.
 • تم‌های مختلفی برای تنظیمات برگه‌های جداگانه به کار می‌روند.
 • شما می‌توانید وب‌سایتی بسازید که تنها از برگه‌های وردپرس تشکیل شده باشد.

چگونگی ساخت برگه در وردپرس

برای شروع ساخت برگه در وردپرس، ابتدا باید وارد منوی صفحات داشبورد وردپرس شوید. سپس بر روی افزودن کلیک کنید. در ادامه ویرایشگر صفحه وردپرس خود را مشاهده خواهید کرد. برخی از نسخه‌های وردپرس همانند نسخه 5.0 ویرایشگر جدیدی برای افزوندن محتوا به صفحه جدید در نظر گرفته است.

فراموش نکنید وردپرس به 2 صورت بلوکی و کلاسیک در دسترس کاربران قرار دارد. برای مثال در ویرایشگر بلوکی، هر پاراگراف، تصویر، و ویدئو به عنوان یک بلوک مجزا اضافه می‌شود. به خاطر داشته باشید هر بلوک قابلیت کنترل مواردی مانند رنگ، عرض، و تراز را دارد.

بعد از اینکه شما یک بلوک را انتخاب می‌کنید، موارد ذکرشده در بالا به طور خودکار نمایش داده و سپس پنهان می‌شوند. ناگفته نماند کلیه بلوک‌های موجود در وردپرس در کتابخانه بلوک قرار دارند. هر جایی که علامت افزودن وجود دارد + شما می‌توانید بلوک جدیدی را به صفحه خود اضافه کنید.

انتخاب عنوان بعد از ساخت برگه در وردپرس

در این مرحله و بعد از ساخت برگه در وردپرس می‌توانید عنوانی برای برگه خود انتخاب کنید. برای مثال عنوان درباره ما یکی از عناوین پرکاربرد برای برگه‌های جدید وردپرس خواهد بود. برای انتخاب عنوان باید بر روی افزودن عنوان متن کلیک کنید، در ادامه کادر باز می‌شود که می‌توانید عنوان متن خود را درون آن قرار دهید.

فراموش نکنید بهتر است عنوان برگه و متن خود را به شکل توصیفی انتخاب کنید. در واقع این عنوان باید اطلاعاتی از صفحه شما را ارائه دهد. سعی کنید تا جای ممکن عنوان مفیدی برای صفحه خود در نظر بگیرید.

پنج مرحله ساخت برگه در وردپرس

برای ساخت برگه در وردپرس باید به تنظیمات و مدیریت برگه‌ها مراجعه کنید. به منظور ایجاد ساخت برگه جدید وردپرس باید بر روی برگه‌ها کلیک و افزودن برگه را انتخاب کنید. پیش از این نیز همین موضوع را برای شما توضیح دادیم. اکنون 5 مرحله مهم برای ساخت برگه را بازگو می‌کنیم.

سازماندهی برگه‌های وردپرس

سازماندهی برگه‌های وردپرس یکی از روش‌هایی است که به شما کمک می‌کند، سایت منظم‌تری داشته باشید. شما می‌توانید برای موضوعات سایت خود زیر مجموعه انتخاب کنید، همچنین می‌توانید برای برگه‌های وب‌سایتتان برگه‌های فرعی در نظر بگیرید. در این صورت ساخت برگه در وردپرس با نظم بهتری انجام می‌شود.

برای مثال اگر شما صاحب یک آژانس مسافرتی هستید، برای سایت وردپرس خود نیز باید برگه‌های جداگانه‌ای برای هر قاره و کشور در نظر بگیرید. به طور کلی هر کشوری که آژانس شما می‌تواند شرایط سفر به آن را فراهم کند، نیاز به برگه جداگانه دارد. اگر کشور آفریقا را در نظر بگیرید، باید برگه‌های خود را براساس شهرهای این کشور سازماندهی کنید.

فرقی ندارد سایت شما در مورد چه چیزی است، با سازماندهی برگه‌ها نظم بیشتری در سایت شما ایجاد می‌شود. در نتیجه کاربر راحت‌تر می‌تواند به هدف خود دست پیدا کند. همین موضوع به جذب بیشتر کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما کمک می‎کند.

  چگونه پست ها با بیشترین دیدگاه در وردپرس را  نمایش دهیم؟

ساخت برگه فرعی در وردپرس

علاوه بر ساخت برگه جدید در وردپرس، می‌توانید برگه‌های فرعی نیز به وجود آورید. برای ساخت این برگه‌های فرعی باید به تنظیمات بروید، برگه‌ها را انتخاب کنید و افزودن برگه جدید را بزنید. در منوی این بخش لیستی از تمام برگه‌های سایت خود را مشاهده خواهید کرد. برگه‌هایی که پیش‌تر ساخته بودید.

برای ایجاد برگه فرعی، باید برگه‌ای را از منو به عنوان برگه والد انتخاب کنید تا برگه فرعی به عنوان فرزند برگه والد نمایش داده شود. در این مرحله باید به برگه فرعی خود محتوا اضافه کنید و بعد از آماده کردن برگه، آن را منتشر کنید. آیا می‌دانید برگه فرعی چطور نمایش داده می‌شود؟

هنگامی که برگه‌های شما در لیست قرار می‌گیرند، برگه‌های فرعی در زیر برگه‌های اصلی نشان داده می‌شوند. پیوندهای دائمی برگه‌های شما سلسله مراتب برگه‌ها را منعکس می‌کند.

تغییر آدرس یا لینک برگه‌ها

بعد از اینکه برگه مورد نظر خود را در وردپرس به وجود آوردید، می‌توانید لینک یا آدرس آن را عوض کنید. کافی است نام برگه خود را تغییر دهید. در بخش ویرایش بعد از گذشتن از عنوان برگه به تغییر آدرس یا لینک برگه دست پیدا می‌کنید. تغییر این لینک از طریق صفحه مدیریت وردپرس قابل‌انجام است.

ساخت لیستی از برگه‌ها

در نظر داشته باشید وردپرس خودش دارای یک قابلیت است که لیستی از برگه‌های شما را در نوار کناری یا پاورقی نشان می‌دهد. گاهی مواقع نیز این لیست را با کمک الگوهای خاص می‌توان به صورت سفارشی آماده کرد. در ضمن بعضی از افزونه‌های وردپرس نیز وجود دارند که به شما کمک می‌کنند فهرستی از برگه‌ها را در پست‌ها و سایر قسمت‌های وردپرس نمایش دهید.

برگه‌های پیش‌فرض

برای ساخت برگه در وردپرس حتی می‌توانید از قالب‌های پیش‌فرض نیز استفاده کنید. برخی از این قالب‌ها به صورت سفارشی تعیین شده‌اند، پس می‌توان برگه‌های پیش‌فرض را به صورت سفارشی ایجاد کرد. البته ایجاد برگه‌ها براساس قالب پیش‌فرض، دستورالعمل خاصی دارد.

برای دسترسی به این دستورالعمل باید به صفحه الگوهای سفارشی مراجعه کنید. سپس قالب قبلی را لغوکنید تا بتوانید قالب پیش‌فرض جدیدی را برای برگه جدید خود به وجود آورید. در ضمن الگوهای پیش‌فرض تم سایت شما را در نظر می‌گیرند و براساس آن برگه‌ها را در قالب خاصی ارائه می‌دهند.

دلیل اصلی ساخت برگه جدید در وردپرس

برگه‌های وب می‌توانند پویا و ثابت باشند. همچنین می‌توانند متغیر باشند و به طور دائم تغییر کنند. در برخی موارد شما می‌توانید برگه‌ها را یک‌بار برای همیشه بسازید و لازم نیست هربار که شخصی از آن برگه دیدن کرد دوباره آن را تغییر دهید. در مقابل برخی دیگر از برگه‌ها را باید به طور دائم و بعد از هر بار مشاهده، بازسازی و به‌روزرسانی کنید.

 برنامه‌نویس کدهایی را مخصوص برگه‌های وردپرس مشخص می‌کند اما ایجاد صفحه اصلی از طریق کدهای برنامه‌نویسی امکان‌پذیر نیست. کدها در واقع ارزیابی صفحه را بر عهده دارند، هر بار که از برگه بازدید شود، این کدها برگه را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. بنابراین بعد از هر بار بازدید محتوا جدید تولید می‌شود.

در وردپرس بهتر است به طور دائم برگه‌های جدیدی به وجود آورید. به خاطر داشته باشید، هر چیزی که در وردپرس منتشر می‌شود مانند پست‌ها، برگه‌ها، نظرات، وبلاگ‌ها، دسته‌ها، و غیره همگی در پایگاه داده ذخیره می‌شوند. بعد از دسترسی به سایت، اطلاعات پایگاه داده توسط قالب‌های وردپرس برای ساخت برگه جدید در وردپرس استفاده می‌کند.

نحوه انتشار برگه بعد از ساخت برگه جدید در وردپرس

بعد از ساخت برگه در وردپرس، نوبت به انتشار آن می‎رسد. با توجه به هدفی که برای خود در نظر گرفته‌اید، می‌توان به 2 روش برگه تازه ایجاد شده را منتشر کرد.

 • انتشار فوری
 • انتشار در زمان و تاریخ مشخص شده ( در آینده)

در صورتی که قصد دارید برگه خود را در زمان مشخصی منتشر کنید، بهتر است از تعیین‌کننده زمان و تاریخ برای انتخاب زمان انتشار ترجیحی برگه کمک بگیرید. اگر به دنبال انتشار فوری برگه خود هستید، تنظیمات انتشار برگه را بر روی فوری قرار بدهید. بدین‌ترتیب بعد از زدن دکمه انتشار، برگه شما بلافاصله منتشر می‌شود.

سعی داشتیم ساخت برگه در وردپرس را برای شما شرح دهیم. در ضمن 5 مرحله اصلی این عملیات را توضیح دادیم و به دلیل اصلی ایجاد برگه‌های جدید در وردپرس نیز اشاره کردیم. توصیه می‌کنیم برگه و پست را با یکدیگر اشتباه نگیرید. همچنین موقع انتشار برگه خود می‌توانید زمان و تاریخ مشخصی انتخاب کنید تا در زمان معینی برگه  شما منتشر شود، همچنین با انتشار فوری نیز بلافاصله برگه ایجاد شده منتشر می‌شود.

منبع: https://wordpress.org/support/article/pages/

https://ithemes.com/tutorials/how-to-add-page-in-wordpress/

سوالات متداول

برگه‌ها محتوایی هستند که به زمان اهمیت نمی‌دهند و متفاوت از محتوای وبلاگ خواهند بود. صفحات یا برگه‌های وردپرس را می‌توان به برگه‌های فرعی نیز دسته‌بندی کرد. برگه‌ها از قالب‌های مختلفی استفاده می‌کنند، برچسب‌ها، الگوها، و سایر کدهای PHP نیز بر روی برگه‌ها نشان داده می‌شوند. تم‌های مختلفی برای تنظیمات برگه‌های جداگانه به کار می‌روند. شما می‌توانید وب‌سایتی بسازید که تنها از برگه‌های وردپرس تشکیل شده باشد.
برای شروع ساخت برگه در وردپرس، ابتدا باید وارد منوی صفحات داشبورد وردپرس شوید. سپس بر روی افزودن کلیک کنید. در ادامه ویرایشگر صفحه وردپرس خود را مشاهده خواهید کرد. برخی از نسخه‌های وردپرس همانند نسخه 5.0 ویرایشگر جدیدی برای افزوندن محتوا به صفحه جدید در نظر گرفته است. فراموش نکنید وردپرس به 2 صورت بلوکی و کلاسیک در دسترس کاربران قرار دارد. برای مثال در ویرایشگر بلوکی، هر پاراگراف، تصویر، و ویدئو به عنوان یک بلوک مجزا اضافه می‌شود. به خاطر داشته باشید هر بلوک قابلیت کنترل مواردی مانند رنگ، عرض، و تراز را دارد. بعد از اینکه شما یک بلوک را انتخاب می‌کنید، موارد ذکرشده در بالا به طور خودکار نمایش داده و سپس پنهان می‌شوند. ناگفته نماند کلیه بلوک‌های موجود در وردپرس در کتابخانه بلوک قرار دارند. هر جایی که علامت افزودن وجود دارد + شما می‌توانید بلوک جدیدی را به صفحه خود اضافه کنید.
سازماندهی برگه‌های وردپرس ساخت برگه فرعی در وردپرس تغییر آدرس یا لینک برگه‌ها ساخت لیستی از برگه‌ها
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام
  ۲تا سوال دارم
  ۱٫ ایجاد برگه همون ایجاد صفحه است؟
  ۲٫ چطور میشه یک نوشته رو به یک صفحه خاص اختصاص داد؟ جلسه ششم رو هم خوندم چیزی ندیدم.

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله
   شام با استفاده از ایجاد برگه ای جداگونه میتونید هر بخشی رو که بخواهید مثلا صفحه ی تماس با ما که از فرم خاصی استفاده میشه بهش اختصاص بدید

  • سلام.
   ممنون؛ بالاخره تونستم به کمک آموزشهای شما یه چیزی یادبگیرم از صفر شروع کردم البته یکم تنبل بودم ولی دانش آموز ساکتی بود پای جلسه های شما! (البته هنوزم خیلی اول راهم)
   امیدوارم موفق تر باشید.

 2. سلام چطور میتونم برگه رو در صفحه مجزا قرار بدم بطوریکه مثلا درباره ما زمانی که باز میشه در صفحه اصلی نشون داده نشه (ابزارک های کناری صفحه اصلی)؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   برای اینکار باید قالب جداگانه ای رو برای این برگه اختصاص بدین که در صفحه ی دیگری به نمایش دربیاد

 3. سلامچطور میشه یه برگه ساخت و جوری تنظیمش کرد که اسمش در فهرست برگه ها که بالای سایت هست قرار نگیره؟؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از بخش فهرست ها خارجش کنید و علامت نزنید

  • خب چطور ؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما تمامی برگه هایی رو که میخواهید داشته باشید ایجاد کنید و سپس در قسمت فهرست ها تیک مربوط به برگه ای که نمیخواید در منوها باشه بردارید تا به عنوان فهرست ثبت نشه

  • با سلام
   ببخشید برای اینکه یک برگه درفهرست اول صفحه قرار نگیرد، گفتید که باید در قسمت فهرست، تیک مربوط به اون برگه را برداریم. من تیک مربوط را برمیدارم.اما بازهم اون در برگه در صفحه اول میاد.
   میشه دقیقتر توضیح بدید

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در فهرست ها باید برگه رو حذف کنید

 4. سلام

  ممنون بابت آموزش تون

  من روی لوکال دارم کار میکنم وقتی برگه درست کردم پیداش نمیکنه و این ارور رو میده

  Apache/2.4.9 (Win64) PHP/5.5.12 Server at localhost Port 80
   باید چیکار کنم؟

 5. سلام
  ممنون بابت آموزش تون
  من روی لوکال دارم کار میکنم وقتی برگه درست کردم پیداش نمیکنه و این ارور رو میده
  Apache/2.4.9 (Win64) PHP/5.5.12 Server at localhost Port 80
  باید چیکار کنم؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   داخل تنظیمات لوکال هاست پورت 80 رو به 81 تغییر بدید

 6. سلام میخواهیم هر وقت دسته ی جدیدی ایجاد شد یک بلوک ایجاد شود و مطالب مربوط به این دسته را نمایش بده…

  یعنی بعد از ایجاد هر دسته یک بلوک ایجاد شود.مثل خیلی از سایتهای خبری که در همون صفحه اول یک باکس ورزشی یک باکس سیاسی و….. داره.

  کسی میتونه راهنمایی کنه؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی باید به صورت ویجت ها در مکانی که میخواید قرار بگیره! مثل آخرین اخبار

  • سلام.آره دیگه مثلا یه چیزی شبیه این سایتhttp://wp-iran.com/t/max-3 قسمت پایین یه بلوک داره سیاسی یه بلوک داره اجتماعی و…

 7. سلام
  برای ایجاد کردن یک صفحه آرشیو دلخواه توسط برگه باید چی کار کرد؟
  اگه یادتون باشه تو پوسته 13floor مال elegant theme یه همچین کاری میکرد که شما میتونستین دسته های دلخواهتون رو توی برگه به صورت صفحه آرشیو بارگزاری کنین.
  میخواستم بدونم با چه کدی همچین چیزی امکان پذیر هست
  ممنون

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   هم این راهی که شما گفتید میتونه این کار رو انجام بده هم اینکه یک برگه ی اضافی برای آرشیو به صورت جداگانه تعریف بشه

   با احترام

  • اولا ببخشید اگه اینجا جای این سوال نیست .من با وردپرس یه سایت درست کردم که تو این سایت از3تا برگه استفاده کردم(درباره ما ارتباط با ما و…)حالا میخوام با کلیک روی برگه ،صفحه لود نشه یا به عبارتی آدرس صفحه عوض نشه ، مطالب برگه درون یه باکسی ، با یک افکت جی کویری باز بشه البته افکتشو بلدم اما چون با وردپرس نوشتم نمیدنم چجوری و کجا استفاده کنم . آیا باید لینک برگه هارو غیر فعال کنم یا نه؟  اگر راه دیگری بلدید لطفا راهنمایی کنید ممنون.

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اطلاع دقیقی در این رابطه ندارم اما تصورم اینه که می تونید لینک برگه ها رو غیر فعال کنید تا ببینیم چه اتفاقی می افته

  • ببخشید.چطور میشه لینک برگه هارو برداشت؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   فقط باید در حالت فهرست ها دربیارید

 8. ممنون از جواب سریعتون الان من برای این کار باید از برگه ها کمک بگیرم یا نوشته ها ؟
  با تشکر

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   اول در برگه ها اضافه کنید و سپس در فهرست ها ایجاد فهرست و زیر مجموعه کنید و آدرس برگه رو بهش اختصاص بدید

   با احترام

 9. با سلام
  مرسی بابت پوسته و هم کلاس های خوبتون
  1 سوال داشتم به طور مثال من لیست زیرو دارم
  شعر- شعر سپید- شعر کلاسیک
  الان می خوام کاری کنم که وقتی روی شعر کلیک می کنم شعر سپید و کلاسیک باز بشه چجوری میتونم این کارو انجام بدم؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   برای اینکار باید شعر سپید و شعر کلاسیک رو زیر مجموعه شعر قرار بدید
   این کار در فهرست ها امکان پذیر هستش

   با احترام

 10. ممنون از کلاسهاتون.من که لذت می برم.