چگونه بر نگهداری و بروزرسانی وردپرس مسلط شویم؟

نگهداری و بروزرسانی وبسایت

سلام دوستان؛
چگونه بر بروزرسانی و نگهداری وردپرس مسلط شویم؟ وبسایت شما برای کار به صورت طبیعی نیاز به رسیدگی‌های دوره‌ای و بهبود دارد. داشتن وبسایت مثل داشتن خودرو است. بنابراین مهم است که با این امور آشنا باشید، پس می‌توانید  انجام این نگهداری ها را برنامه‌ریزی کنید.در این مقاله به معرفی مهم‌ترین نیازهای یک وبسایت می پردازیم که لازم است جزء کارهای ضروری قرار دهید.

بروزرسانی و نگهداری وردپرس

آیا وبسایت شما به‌درستی ساخته شده است؟
تعدد مشکلات روزمره ی شما با عملکرد وبسایت‌تان، به نحوه‌ی چیدمان و ساخت آن بستگی بسیار دارد. مطمئنا شما هم مایلید وب سایتتان با حرفه‌ای‌ترین استاندارد های ممکن ساخته شود. یک وبسایت با ساختاری درست می‌تواند ساعت‌ها وقت و پول شما را برای حل مشکلات صرفه‌جویی کند. اما اگر انجام کار را به افراد بی‌تسلط بسپارید در واقع روی مجموعه‌ای از مشکلات پیاپی و دائمی سرمایه‌گذاری کرده اید.

اگر یک فرد متخصص و حرفه ای وبسایت را بسازد، شخصی که نیاز های شما را درک کند و تنوعی از راه‌حل ها را برای فرایند کار وب سایت بتواند ارائه کند، نتیجه این خواهد بود که امکانات مناسبی را از همان ابتدا در وبسایت راه اندازی می‌کند که شما نیاز نباشد در آینده برای آن دوباره هزینه کنید. به همین سبب حتی پیش از سفارش ساخت یک وبسایت یا ساخت آن توسط خودتان لازم است روی مراحل ابتدایی طرح فرصت بیشتری بگذارید.

تهیه جدول فرایند ایجاد یک وبسایت برای کنترل و مدیریت پروژه، در ابتدای کار بسیار ضروری است. همچنین کار با توسعه دهندگان و طراحان با کیفیت به همان اندازه دارای اهمیتی ویژه است. اگر با یک طراح بی‌کیفیت کار کنید،‌ صرفا مواردی در کنار هم می‌آیند و شما را با حجم انبوهی از گرفتاری‌ها و کوهی ازمشکلات رها می کند.

وبسایت خود را بروز نگه دارید

بیشتر قالب‌ها و افزونه‌ها هر چند وقت به صورت خودکار بروزرسانی می‌شوند. این بروزرسانی‌ها به مفهوم بهبود کارایی محصول و بعضی وقت‌ها برای بستن حفره‌های امنیتی است. بنابراین همواره توصیه می شود که بروزرسانی و نگهداری وردپرس فراموش نشود. همچنین مطمئن باشید که در حال استفاده از آخرین نسخه‌ی وردپرس هستید.
این مطلب را هم بدانید که بروزرسانی فوری همه چیز هم، خیلی خوب نیست! بعضی وقت‌ها بروزرسانی یک بخش کوچک از وب سایت ممکن است کل وبسایت را دچار مشکل کند. یک افزونه با کدنویسی غیراستاندارد می‌تواند پایگاه داده شما را تحت تاثیر قرار دهد. یک فایل قالب، ممکن است با سایر افزونه‌ها سازگاری نداشته باشد. یک بروزرسانی روی هسته وردپرس، ممکن است تمام فرایند ووکامرس را از بین ببرد.

بعضی وقت‌ها نسخه‌های تکمیلی یک افزونه یا نرم افزار به سرعت پس از بروزرسانی، از طرف توسعه‌دهنده ارائه می‌شوند، زیرا مشکلاتی پس از اعلام عمومی یک بروز رسانی،  کشف می‌شوند. پس بعد از هر نسخه جدید اندکی صبر کنید تا باگ ها و مشکلات آن برطرف شود، سپس برای بروز رسانی اقدام نمایید. جدیترین نسخه وردپرس و قالب را در الویت بروزرسانی‌ها قرار دهید. این نکته هم بسیار اهمیت دارد که پیش از هر بروز‌رسانی نسخه پشتیبان در وردپرس تهیه کنید.

  آموزش ساخت وبسایت آژانس مسافرتی در وردپرس (راهنمای قدم به قدم)

اهمیت برنامه ریزی برای مدیریت وب سایت

این بخش مهمترین مسئولیت شما در اداره کردن، بروزرسانی و نگهداری وردپرس است. اقداماتی که در زیر شرح آن را مطالعه خواهید کرد، باید منظم، دقیق و به‌موقع انجام گیرند. به همین دلیل بعضی شرکت‌ها و مالکین وبسایت‌ها به استخدام یک متخصص دورکار یا شرکت هایی که خدمات مدیریت وبسایت، پشتیبان‌گیری، امنیت و… را به عهده می‌گیرند، روی می‌آورند. اگر مایلید به صورت موثر و کارا امور وب سایت خود را مدیریت کنید، باید روی نیازهای اساسی وبسایت خود تمرکز کنید و یک برنامه  مشخص برای بروزرسانی و بهبود افزونه ها و پرداخت هزینه‌های بروزرسانی و نگهداری وردپرس داشته باشید.

اهمیت ندادن منظم به نگهداری وب سایت چگونه میتواند روی کسب و کار شما اثر مخرب داشته باشد؟

برای بسیاری از کسب و کارها، وبسایتشان تمام آن چیزی است که دارند. بنابراین بسیار مهم است که آن را در بهترین حالت ممکن آن اداره کنند نه اینکه صرفا یک وبسایت کار کند.

برای مثال اگر وبسایت هک شود، خطر درز اطلاعات کاربران شما وجود دارد، همچنین از دسترس خارج شدن وبسایتتان می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد و فرایندهای مالی و کاری شما را به خطر بیاندازد. این فرایند مثل نگهداری از یک کودک است. نمی‌توانید آن را به حال خود رها کنید. مانند بسیاری از صاحبان کسب و کارهایی که وابسته به وبسایتشان هستند، شما نیز باید مداوم به فکر بهبود، بروزرسانی و نگهداری وردپرس باشید.

جمع‌بندی

بی‌نظمی و بی‌دقتی در سررسید تاریخ‌های بروزرسانی و کاهش هزینه‌های نگهداری یا به خدمت گرفتن افراد کم‌تجربه و ارزان می‌تواند شما را هدف خوبی برای نفوذ هکرها و مشکلات ناشی از آن قرار دهد. در صورتی که گرفتار چنین مشکلاتی بشوید باید از متخصصین حرفه‌ای با پرداخت هزینه‌های بسیار بیشتر استفاده کنید. همچنین  منتظر عواقبی مثل عدم کارکرد وب سایت و صرف وقت و از دست رفتن مشتریان باشید. از دست رفتن پایگاه داده و محتوای وبسایت نیز واقعا آزاردهنده خواهد بود. همه این مسائل فنی یک طرف، از دست رفتن وجه، اعتبار و آبروی شرکت نیز خسارت های جبران‌ناپذیری به شما وارد خواهد کرد.

در پایان اینکه برای بروزرسانی و نگهداری وردپرس و یک کسب و کار موفق، داشتن برنامه‌ای منظم و هزینه کافی برای خدمات با کیفیت از خرید یا بروزرسانی افزونه‌های معتبر گرفته تا دریافت خدمات از متخصصین حرفه‌ای یک نیاز جدی و دائمی است.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.