21 آمار جالب از دنیای وردپرس در سال 1398 که تا به حال نشنیده‌اید

آمار جالب از دنیای وردپرس

وردپرس سیستم مدیریت محتوای بروز و حرفه‌ای است که روز به روز در حال تغییر و تحولات جالبی است. کاربران وقتی می‌بینند که با یک سیستم هوشمند و فعال رو به رو هستند، هر روز بیشتر از آن استقبال کرده و آن را به سایر افراد نیز پیشنهاد می‌دهند. همین امر سبب شده که هر روز بر تعداد کاربران آن افزوده شود. در این مقاله از همیار وردپرس، 21 آمار جالب از دنیای وردپرس نوشته‌ایم که باید آن‌ها را بدانید. البته این را هم بگوییم که نمی‌توانید هیچ یک را انکار کنید. چرا که همه این اطلاعات از منابع معتبر تهیه شده‌اند. پس اگر شما هم مثل من عاشق وردپرس در یک کلام هستید، خواندن این مقاله را به شدت به شما توصیه می‌کنم.

آمار جالب از دنیای وردپرس

وردپرس به قدری همیشه رو به رشد و پیشرفت بوده که کاربران خود را مجذوب خود کرده است. امروز نیز می‌خواهیم با دانستنی های جالب وردپرس شما را هیجان‌زده کنیم. برای سفر به مقاله امروز آماده‌اید؟

1- 33% کل سایت‌های دنیا از وردپرس استفاده می‌کنند

شاید عجیب به نظر برسد اما همین سیستم مدیریت محتوا که بعضی از افراد صرفاً آن را به اشتباه فقط یک وبلاگ‌ساز می‌دانند، توانسته این حجم از وبسایت‌های کل دنیا را میزبانی کند. دلیل این موفقیت هم مشخص است؛ وردپرس یک سیستم منعطف است که با استفاده از آن می‌توانید یک وبلاگ شخصی درست کنید، یا اینکه کسب و کار اینترنتی خود را با استفاده از آن جلو ببرید. همین امر موجب شده سایت‌های معروفی مثل Sonymusic.com  از وردپرس استفاده کنند.

2- کاربران در ماه، 41.7 میلیون پست جدید و 60.5 میلیون دیدگاه جدید ثبت می‌کنند

این آمار جالب از دنیای وردپرس، فوق العاده است. یعنی در هر روز 1390000، در هر ساعت 57916 و در هر دقیقه 956 پست جدید توسط وردپرس منتشر می‌شود. اگر به طور میانگین تعداد کلمات هر پست را 300 عدد در نظر بگیریم، این بدین معنی است که در هر دقیقه 300000 کلمه در وردپرس نوشته می‌شود. و این هیچ معنای دیگری ندارد جز محبوبیت.

3- وردپرس در هر ماه 132 میلیون دیدگاه اسپم دریافت می‌کند

آمارهای بدست آمده از افزونه Akismet نشان می‌دهد، تعداد دیدگاه‌های اسپمی که در هر ماه نوشته می‌شود، 24 برابر دیدگاه‌های استاندارد و غیر اسپم است. به عبارت دیگر، وردپرس توسط 132 میلیون اسپمر بمباران می‌شود. خوشبختانه افزونه Akismet چیزی حدود 99.9% آن‌ها را پاک می‌کند.

اگر تا به امروز از Akismet استفاده نکرده‌اید، حال می‌توانید روش فعال‌سازی افزونه ضد اسپم Akismet در وردپرس را مطالعه کنید.

4- بیش از 1.1 میلیون در هر 6 ماه برای ساخت وبسایت وردپرسی ثبت می‌شود

دانستنی های جالب وردپرس
بیش از 1.1 میلیون دامنه برای ساخت وبسایت وردپرسی ثبت می‌شود

یکی دیگر از دانستنی های جالب وردپرس این است که که از بین دامنه‌های جدید ثبت شده در 6 ماه اخیر، 1.1 میلیون آن‌ها از وردپرس استفاده می‌کنند. یعنی این وردپرس این تعداد دامنه را به خود اختصاص می‌دهد. این نشان می‌دهد کاربران راحتی کار با وردپرس را دوست دارند؛ چون می‌توانند سایت خود را در عرض 5 دقیقه راه اندازی کنند.

5- کلمه وردپرس 2740000 بار در ماه جستجو می‌شود

آمار جالب از دنیای وردپرس در سایت KWFinder نشان می‌دهد که کلمه وردپرس، 2740000 بار توسط کاربران در سرتاسر جهان در هر ماه جستجو می‌شود. البته می‌توانید تصور کنید این تعداد چقدر می‌تواند بیشتر باشد اگر تعداد جستجوی کلمه‌های مرتبط آن را نیز به حساب آوریم.

6- 583000000 نتیجه برای کلمه وردپرس در گوگل وجود دارد

یکی دیگر از دانستنی های جالب وردپرس اینجاست که حدود 600 میلیون نتیجه به شما نمایش داده خواهد شد که باور نکردنی است.

7- وردپرس، با فاصله زیاد، بیشترین استفاده را بین سیستم‌های مدیریت محتوا دارد

طبق آمار جالب از دنیای وردپرس، 60 درصد بازار تولید محتوا را وردپرس به خود اختصاص داده است. این در حالیست که دومین سیستم مدیریت محتوای محبوب که جوملا محسوب می‌شود، فقط 5.2% بازار محتوا را در دست دارد.

8- وردپرس از 62 زبان موجود در دنیا پشتیبانی می‌کند

wordpress language- دانستنی های وردپرس
وردپرس از 62 زبان دنیا پشتیبانی می‌کند

بر اساس آمار سایت وردپرس، وردپرس از 62 زبان مختلف در دنیا پشتیبانی می‌کند. تصور کنید وردپرس بتواند از 201 زبان موجود در دنیا پشتیبانی کند؛ شاید بتواند سهم خیلی بیشتری از بازار وبسایت‌ها را به خود اختصاص دهد.

9- سایت وردپرس بیشتر از سایت توییتر بازدید دارد

یکی از دانستنی های جالب وردپرس این است که سایت وردپرس 159 میلیون بازدید کننده در هر ماه دارد. در صورتیکه این رقم برای سایت توییتر 147 میلیون است.

10- تعداد کارمندان وردپرس، 500 برابر کمتر از شرکت آمازون است

واقعا شگفت انگیز است که وردپرس توانسته با حدود 900 کارمند به چنین موفقیتی برسد. در حالی که شرکت آمازون 566000 کارمند دارد. کارکنان وردپرس در سرتاسر دنیا پخش شده‌اند و می‌توانند کار خود را از راه دور انجام دهند.

  آمادگی وردپرس برای دریافت MySQL 8.0

11- کاربران وردپرس در هر ثانیه 27 پست جدید تولید می‌کنند

اگر نگاهی به سایت وردپرس بیاندازید، می‌بینید که بلاگرها در سرتاسر دنیا در هر ثانیه حدود 27 پست جدید منتشر می‌کنند که خود آمار جالب از دنیای وردپرس است.

12- 52% سایت‌های وردپرسی با زبان انگلیسی فعالیت می‌کنند

52 درصد کل سایت‌های وردپرسی، به زبان انگلیسی هستند. زبان ژاپنی با 6 درصد در رتبه دوم و زبان آلمانی با 5.5 درصد در رتبه سوم قرار می‌گیرد. جالب است بدانید تنها 0.7 درصد سایت‌های وردپرسی به زبان فارسی است.

13- میانگین درآمد یک توسعه دهنده وردپرس، 49185 دلار است

یکی از دانستنی های جالب وردپرس نشان می‌دهد درآمد متوسط توسعه دهندگان وردپرس، چیزی حدود 50 هزار دلار در سال است.

14- هم اکنون 55050 افزونه وردپرس وجود دارد

plugin stat- آمار افزونه های وردپرسی
55050 افزونه وردپرس در مخزن موجود است

یک آمار جالب از دنیای وردپرس نشان می‌دهد که بیش از 55 هزار افزونه در مخزن وردپرس وجود دارد. این بدین معنی است که اگر در وردپرس به هر مشکلی بر خوردید، یک راه حلی برای آن وجود دارد. این راه حل می‌تواند استفاده از یک افزونه باشد. شما هر چه که بخواهید به سایت خود اضافه کنید، قطعا افزونه‌ای وجود دارد که راهگشای شماست؛ این خاصیت وردپرس است.

15- وردپرس 5.1 تا الان بیش از 22 میلیون بار دانلود شده است

آمار گیر دانلود وردپرس نشان می‌دهد، آخرین نسخه وردپرس تا الان بیش از 22 میلیون بار دانلود شده است. کافی است وارد سایت آمارگیر وردپرس شوید تا ببینید این عدد با چه سرعتی در حال افزایش است.

16- افزونه Akismet تا سال 2013، 100 میلیارد دیدگاه اسپم را بلاک کرده است

طبق توییتی که تیم توسعه دهنده Akismet در اکتبر سال 2013 منتشر کرده بودند، این افزونه توانست 100 میلیاردمین دیدگاه اسپم را بلاک کند. تصور کنید این عدد تا به امروز چقدر افزایش داشته است.

17- تا به حال 975 مراسم WordCamp برگزار شده است

WordCamp کنفرانسی محلی محسوب می‌شود که هر چند وقت یکبار برگزار می‌شود و در آن تمام مسائلی که به وردپرس مربوط است، مورد بحث قرار می‌گیرد. اولین WordCamp در سال 2006 در سانفرانسیسکو برگزار شد.

18- تنها 1/3 سایت‌های وردپرسی از آخرین نسخه وردپرس استفاده می‌کنند

علی رغم اینکه تیم وردپرس تاکید بر آپدیت به آخرین نسخه وردپرس دارد، اما فقط حدود 30 درصد کاربران، سایت وردپرسی خود را به آخرین نسخه وردپرس آپدیت کرده اند. حدود 30 درصد کاربران هنوز از نسخه 4.9 وردپرس استفاده می‌کنند. این تغییرات وردپرس شامل موارد امنیتی هستند و اگر شما هم وردپرس خود را بروز نکردید، بهتر است همین الان آخرین نسخه وردپرس را نصب کنید.

19- 30.3 درصد 1000 سایت برتر جهان با وردپرس ساخته شده است

شاید در نگاه اول این عدد کمی برای شما باشد اما باید بدانید که کلا سایت‌های برتر جهان معمولا از سیستم‌های مدیریت محتوا استفاده نمی‌کنند و سیستم اختصاصی خودشان را دارند. اما اینکه وردپرس توانسته جوابگوی سایت‌های خیلی بزرگ هم باشد، یکی دیگر از دلایل چرایی ساخت سایت با وردپرس است.

20- وردپرس فاقد 80 الی 90 درصد مشکلاتی است که توسط خزنده‌های گوگل شناسایی می‌شوند

گوگل گفته است که سایت‌های وردپرسی در زمینه سئو در درجه خوبی قرار دارند و 80 الی 90 درصد مشکلاتی که خزنده‌های گوگل شناسایی می‌کنند را ندارند. این یعنی وردپرس کاملا SEO Friendly است.

21- یکی از قالب‌های وردپرس توانسته بیش از 30 میلیون دلار فروش داشته باشد

محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین قالب پرمیوم وردپرس در سایت ThemeForest، قالب آوادا است. این قالب 60 دلار قیمت دارد که تا به حال توانسته است 508261 فروش داشته باشد. این بدین معنی است که فقط همین یک قالب بیش از 30 میلیون دلار فروش داشته است. پیشنهاد نمی‌کنیم این مبلغ را به تومان تبدیل کنید.

جمع‌بندی نهایی

امیدواریم این آمار جالب از دنیای وردپرس که در این مقاله ارائه شد، توانسته باشد دید جدیدی نسبت به این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند به شما بدهد. وردپرس به میلیون‌ها نفر کمک کرده است تا سایت خود را راه اندازی کنند و کسب و کار خود را وارد دنیای مجازی کنند. کدام یک از این آمار شما را شگفت زده کرد؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Digital.com

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 9 سال عضو همیار وردپرس

  ۱۸- تنها ۱/۳ سایت‌های وردپرسی از آخرین نسخه وردپرس استفاده می‌کنند

  سایت ژاکت جزو این یک سوم نیست 🙂

  نوشته‌ی زیبایی بود
  البته فکر کنم سایز و فونت متون همیار باعث شده خوندن مقالات لذت بخش باشه
  فقط این که ای کاش مجبور نبودیم برای دیدگاه‌هامون حتما وارد حساب کاربری بشیم

 2. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید به تمامی اعضای همیاروردپرس. واقعا از اینکه تمامی مطالب رو با دقت تمام انتشار میدهید. ممنونم. به یاری خدا همیشه پا برجا باشید و ما هم از راه دور شاهد پیشرفتهای شما خواهیم بود.

 3. سلام خسته نباشید،
  اقا من تو سایتم ادامه ی مطلب + دیدگاه هارو حذف کردم الان میخوام فقط یه صفحه بزنم که توش فقط کامنت بزارن اونو چطوری میشه زد؟ کدی یا افزونه ای برای اینکار وجود داره؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   باید از سیستم پرسش و پاسخ برای اینکار استفاده کنید.