آنچه در وردپرس ۶.۳ باید انتظار داشت

وردپرس ۶.۳

وردپرس ۶.۳ بتا چند روز پیش رونمایی شد و انتظار می‌رود در ۸ آگوست ۲۰۲۳ منتشر شود. این دومین نسخه بزرگ سال ۲۰۲۳ خواهد بود و با ویژگی‌ها و بهبودهای جدید قابل توجهی همراه است. ما این توسعه را از نزدیک زیر نظر گرفته‌ایم و ویژگی‌های جدید را بررسی کردیم. در این مقاله به بررسی ویژگی‌های این نسخه از وردپرس با جزئیات و تصاویر خواهیم پرداخت.

وردپرس ۶.۳

توجه: با استفاده از افزونه وردپرس بتا تستر، می‌توانید نسخه بتا را روی رایانه خود امتحان کنید. لطفاً به خاطر داشته باشید که برخی از ویژگی‌های موجود در نسخه بتا ممکن است به نسخه نهایی راه پیدا نکنند. در اینجا یک مرور کلی از تغییراتی که در وردپرس ۶.۳ ایجاد می‌شود آورده شده است:

 • بهبود ویرایشگر سایت در 6.3
 • ناوبری جدید در ویرایشگر سایت
 • مدیریت پترن‌ها در ویرایشگر سایت
 • ویرایش سریع صفحات
 • پیش نمایش بلوک تم‌ها در ویرایشگر سایت
 • اصلاحات سبک برای بازگرداندن آسان تغییرات
 • ابزار فرمان جدید در وردپرس 6.3
 • توسعه‌ های مربوط به ویرایشگر بلوک
 • فوت‌ نوت ها و بلوک جزئیات
 • بهبود کنترل روی Padding و Margin
 • مدیریت بهتر تصاویر
 • پشتیبانی از رنگ و طرح بندی برای بلوک
 • مدیریت لینک ها در 6.3
 • سایر موارد تغییر یافته

بهبود ویرایشگر سایت در 6.3

ویرایشگر سایت در وردپرس از نسخه بتا در نسخه 6.2 خارج شد. نسخه 6.3 بزودی ویرایشگر سایت را با چندین ویژگی و پیشرفت جدید برای بهبود تجربه کاربری همراه می‌سازد.

ناوبری جدید در ویرایشگر سایت

وردپرس 6.2 یک ناوبری جدید را به ویرایشگر سایت اضافه کرده بود. این امکان به کاربران اجازه می‌داد که الگو یا قسمت قالب مورد نظر خود را برای ویرایش انتخاب کنند. وردپرس ۶.۳ بهبودهایی را برای این ناوبری به ارمغان می‌آورد و به کاربران این امکان را می‌دهد که نه تنها قسمت‌هایی از قالب، بلکه صفحات، استایل‌ها، الگوها و منوهای ناوبری را نیز انتخاب کنند.

ناوبری جدید در ویرایشگر سایت

نماد جستجو ابزار فرمان را باز می‌کند، جایی که می‌توانید ناحیه‌ای را که می‌خواهید ویرایش شود، جستجو کنید. همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه «مشاهده سایت یا View Site» به سرعت سایت خود را در یک تب جدید باز کنید. این دکمه فقط زمانی ظاهر می‌شود که ماوس خود را به عنوان سایت و ناحیه جستجو ببرید.

مدیریت پترن‌ها در ویرایشگر سایت

وردپرس ۶.۳ روشی جدید و شهودی برای مدیریت پترن‌ها معرفی خواهد کرد. شما می‌توانید تمام پترن‌های خود را در ویرایشگر سایت مشاهده کنید.

پترن های جدید

با کلیک بر روی “patterns” الگوهای موجود در سایت شما در بخش‌های طبقه بندی شده نشان داده می‌شود. این‌ها شامل الگوهای همگام‌سازی‌شده و همگام‌نشده‌ای هستند که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

دسته بندی پترن ها

الگوهای همگام‌نشده، الگوهای مستقلی هستند که می‌توانند در هر زمانی درج شوند. پس از افزودن آن‌ها، می‌توانید تغییراتی ایجاد کنید. این تغییرات روی الگوی اصلی تأثیر نخواهد گذاشت.
الگوهای همگام شده را می‌توان در سراسر وبسایت وردپرسی خود استفاده کرد. تغییر آنها بر الگوی اصلی تأثیر می‌گذارد. آنها مانند بلوک‌های قابل استفاده مجدد رفتار می‌کنند، بنابراین همه بلوک‌های قابل استفاده مجدد شما نیز در اینجا ظاهر می‌شوند و اکنون “الگوهای همگام سازی شده یا Synced Patterns” نامیده می‌شوند.
در هر زمان می‌توانید روی دکمه «+» در منوی الگوها کلیک کنید تا یک الگوی جدید ایجاد شود.

ایجاد پترن جدید

همچنین می‌توانید با کلیک بر روی “Manage all of my patterns” در نوار کناری، الگوهای سفارشی خود را مدیریت کنید. این به شما امکان می‌دهد الگوهای سفارشی و بلوک‌های قابل استفاده مجدد خود را ویرایش و مدیریت کنید.

مدیریت پترن ها

ویرایش سریع صفحات

ویرایشگر سایت اکنون به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی “صفحات” را از منوی ناوبری ویرایشگر انتخاب کنید.

ویرایش صفحات

با کلیک بر روی آن، صفحاتی را که اخیراً ویرایش کرده‌اید نیز به شما نشان می‌دهد و به شما امکان می‌دهد تا به سرعت ویرایش‌های صفحه‌ای را که روی آن کار می‌کردید از سر بگیرید.
همچنین می‌توانید روی دکمه «+» در منوی پیمایش کلیک کرده تا به سرعت یک صفحه جدید ایجاد کنید و بلافاصله آن را در ویرایشگر سایت ویرایش کنید.

افزودن پیج جدید

پیش نمایش بلوک تم‌ها در ویرایشگر سایت

هنگام نصب تم‌های کلاسیک، می‌توانید پیش‌نمایش آن‌ها را بدون فعال‌سازی در سایت خود مشاهده کنید. این امر به شما امکان می‌دهد بدون تغییر سایت زنده خود، یک تم وردپرس را پیش نمایش کنید. وردپرس ۶.۳ همچنین به کاربران امکان پیشنمایش مضامین بلوک را در ویرایشگر می‌دهد. این امر به کاربران کمک می‌کند تا قبل از فعال کردن یک تغییر در سایت‌های خود، آن را آزمایش کنند.

  ۹ تصور اشتباه درباره وردپرس

پیش نمایش تغییرات

توجه: این یک ویژگی آزمایشی است که در طول آزمایش بتا در سایت‌های آزمایشی ما به خوبی کار نمی‌کند.

اصلاحات سبک برای بازگرداندن آسان تغییرات

وردپرس خنثی کردن تغییرات در پست‌ها و صفحات را با استفاده از قابلیتی به نام Revisions بسیار آسان می‌کند. همین ویژگی یکسان برای سبک‌های ویرایشگر سایت در دسترس خواهد بود. به شما این امکان را می‌دهد که تغییراتی را که در شیوه نامه تم خود ایجاد کرده‌اید ببینید و در صورت نیاز آنها را لغو کنید.

به سادگی سی اس اس یا بلوکی را که می‌خواهید در پنل Styles ویرایش کنید، انتخاب کنید. روی دکمه “Revisions” کلیک کرده و سپس “Revision history” را انتخاب کنید.

Revisions

با این کار تمام تغییرات ایجاد شده در سی اس اس آیتم انتخاب شده به شما نشان داده می‌شود. سپس می‌توانید بین نسخه‌های مختلف جابه‌جا شوید و روی دکمه «اعمال» کلیک کنید تا تغییر را لغو کرده و به حالت قبلی بازگردید.

ابزار فرمان جدید در وردپرس 6.3

وردپرس 6.3 نیز ابزار دستوری جدید را معرفی خواهد کرد. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از صفحه کلید اقدامات را به سرعت انجام دهند.

ابزار دستوری

به سادگی کلیدهای CTRL + K یا Command + K را روی صفحه کلید خود فشار دهید. با این کار ابزار فرمان ظاهر می‌شود، جایی که می‌توانید به سادگی شروع به تایپ برای جستجو کنید. سپس الگوهای منطبق، قطعات قالب، الگوها، بلوک‌ها، پست‌ها و صفحات و موارد دیگر را به شما نشان می‌دهد. انتخاب یک مورد از نتایج، آن را در ویرایشگر سایت باز می‌کند.

توسعه‌ های مربوط به ویرایشگر بلوک

وردپرس ۶.۳ همچنین چندین ویژگی و پیشرفت جدید را برای ویرایشگر بلوک به ارمغان خواهد آورد.

فوت‌ نوت ها و بلوک جزئیات

وردپرس 6.3 با دو بلوک جدید به نام‌های پانوشت و جزئیات عرضه می‌شود.

بلوک پاورقی:

پیش از این، ویرایشگر بلوک راه آسانی برای افزودن پاورقی (فوتر) به یک پست نداشت. کاربران مجبور بودند فوتر ایجاد کنند یا از یک افزونه جانبی کمک بگیرند. با وردپرس ۶.۳ کاربران می‌توانند به سادگی با استفاده از منوی سه نقطه در نوار ابزار، گزینه «پاورقی» را انتخاب کنند.

انتخاب فوتر

بلوک جزئیات:

آیا تا به حال به دنبال راهی بوده‌اید که کاربران بر روی متنی کلیک کنند تا اطلاعات بیشتری را نشان دهند؟ بلوک جزئیات به شما این امکان را می‌دهد که این کار را انجام دهید. به سادگی بلوک Details را اضافه کرده و متنی را ارائه دهید که برای کاربران قابل مشاهده باشد.

جزئیات بلوک

در زیر آن، می‌توانید محتوایی را که می‌خواهید در بلوک مخفی پنهان کنید، اضافه کنید. این محتوا می‌تواند متن، تصویر، رسانه و موارد دیگر باشد.

بهبود کنترل روی Padding و Margin

وردپرس 6.3 همچنین کنترل‌های padding و margin بهبود یافته را معرفی می‌کند. قبلاً، اگر کنترل‌های padding و margin را جدا می‌کردید، فضای زیادی در ستون سمت راست اشغال می‌کردند. در وردپرس 6.3، کنترل‌های padding و margin فشرده‌تر و آسان‌تر برای استفاده موجودند.

بهبود پدینگ و مارجین

مدیریت بهتر تصاویر

وردپرس 6.3 به کاربران این امکان را می‌دهد که نسبت تصویر را انتخاب کنند. این امر به کاربران امکان می‌دهد تا با حفظ نسبت تصویر، به راحتی اندازه تصویر را انتخاب کنند. این مسئله تضمین می‌کند که تصاویر در همه اندازه‌ها خوب به نظر برسد.

نسبت تصاویر

پشتیبانی از رنگ و طرح بندی برای بلوک

ویرایشگر بلوک بهبودهایی در وردپرس 6.3 دریافت خواهد کرد. کاربران اکنون می‌توانند گزینه‌های طرح بندی آن را مانند بلوک گروه انتخاب کنند.

بلوک گروه

مدیریت لینک ها در 6.3

بخش مدیریت لینک‌ها ابزاری است که توسط ویرایشگر بلوک برای افزودن پیوندها استفاده می‌شود. وردپرس ۶.۳ تنظیماتی را برای بهبود بیشتر انجام می‌دهد.

سایر موارد تغییر یافته

همچنین تغییرات زیادی در وردپرس ۶.۳ برای توسعه دهندگان وجود دارد. در اینجا برخی از ویژگی‌های جدیدی است که در به روز رسانی خواهید یافت:

ایموجی لودر بهبود یافته برای کاهش زمان صرف شده برای بارگیری اسکریپت ایموجی.

پشتیبانی Defer and async اضافه شده به WP Scripts API.

پرش از lazy load برای تصاویر خارج از حلقه در تم‌های کلاسیک.

برای به‌روزرسانی‌های ناموفق افزونه و طرح زمینه

get_posts() و get_pages() را ادغام شده

سوالات متداول

یک سیستم سایت ساز یا مدیریت محتواست که با کمک آن می توان هر نوع سایتی را که می خواهید راه اندازی کنید.
وردپرس رایگان است. وردپرس بروزرسانی می شود. نصب آن آسان است.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.