WP Engine شرکت Flywheel را خرید

WP Engine شرکت Flywheel را خرید WP Engine شرکت Flywheel را خرید

WP Engine شرکت Flywheel را خرید و به‌زودی با 1 میلیارد دلار عرضه اولیه، وارد بورس می‌شود.
وردپرس 34% از همه وب‌سایت‌های دنیا را پوشش می‌دهد و امروز یکی از شرکت‌های مهمی که به ایجاد و مدیریت بسیاری از این وب‌سایت‌های وردپرسی کمک کرده است، با ادغام با شرکت دیگری در این اکوسیستم وسیع، اندکی بزرگ‌تر شد. WP Engine که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا وب‌سایت‌های وردپرسی ساخته و مدیریت کنند یکی از رقبای کوچک‌تر خود Flywheel را خرید.

WP Engine شرکت Flywheel را خرید

Heather Brunner مدیرعامل WP Engine در مصاحبه‌ای با خبرنگاران، جزییات مالی این ادغام را افشا نکرد اما تایید کرد که دور جدیدی سرمایه از سرمایه گذران فعلی شرکت جذب‌شده تا منابع مالی این خرید تامین شود. سرمایه‌گذاران WP Engine شامل Silver Lake است که سال گذشته مبلغ 250 میلیون دلار به همراه GuidePost Growth Equity که قبلا با نام North Bridge شناخته می‌شد، سرمایه‌گذاری کرد. یکی از توسعه‌دهندگان وردپرس به نام Automattic به همراه  Silverton و Eric Ries سرمایه‌گذاران قبلی این شرکت بودند.

ارزش‌گذاری مالی

او همچنین از بیان رقم ارزش‌گذاری مالی شرکت WP Engine خودداری کرد اما یادآور شد که درآمد سالیانه فعلی این شرکت 132میلیون دلار است و با توجه به اینکه فلای ویل 18میلیون دلار درآمد سالانه دارد و شرکت‌ها نرخ رشد 50% دارند، این دو شرکت با هم تا سال 2020، دویست میلیون دلار درآمد سالیانه کسب خواهند کرد و احتمالا از مبلغ 1 بیلیون دلار ارزش‌گذاری مالی عبور کرده و آماده عرضه عمومی به بازار سهام می‌شوند.

او همچنین گفت: هدف آن‌ها ایجاد یک شرکت برای ورود به بازار عمومی سهام است و این ادغام بخشی از تحقق این هدف است. با توجه به این ادعا، WP Engine که همکار و شاید رقیب وردپرس است از خود وردپرس زودتر وارد بازار بورس سهام خواهد شد.

این معامله بخشی از ادغام‌هایی است که در اکوسیستم وردپرس اتفاق می‌افتند. WP Engive شرکتی قدرتمند در این اکوسیستم است که در همان ابتدای راه‌اندازی وردپرس تشکیل شد و در سال 2011 توسط وردپرس پشتیبانی شد. این شرکت در حال حاضر برای 120000 برند و آژانس مختلف در 150 کشور دنیا وب‌سایت طراحی و مدیریت می‌کند که احتمالا ارقام واقعی بیش از این مقدار هستند.

این شرکت روی کسب‌وکارهای متوسط و بزرگ تمرکز می‌کند درحالی‌که فلای ویل که در اوماهای آمریکا تأسیس و مستقر شد و فقط با کسب‌وکارهای کوچک کارکرده است. همین تفاوت در سهم بازار، این دو شرکت را مکمل طبیعی هم می‌کند اما مدیرعامل شرکت معتقد است که منافع بیشتری از این ادغام حاصل خواهد شد.

  ۱۵ آسیب پذیری در ۱۱ افزونه المنتور که به بیش از ۳ میلیون سایت وردپرسی رسیده

به گفته او: تیم فعلی فلای ویل محصول محور است و پلتفرمی ساخته‌اند که به اعتقاد ما روی آژانس‌های کوچک تمرکز کرده اما برای آژانس‌های بزرگ هم مناسب است. محصول این شرکت Local نام دارد که یک اپلیکیشن توسعه لوکال است که توسط 150000 توسعه‌دهنده استفاده می‌شود.

جذب سرمایه

Flywheel که در سال 2012 تأسیس شد، تابه‌حال فقط 6 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است که شامل 4 میلیون دلار سرمایه در سال‌های اولیه تأسیس است. تاثیر اقتصادی این ادغام، بازار بزرگ‌تری در اختیار تیم فلای ویل قرار می‌دهد تا به مشتریان جدید دسترسی داشته باشند.

مدیرعامل و هم-بنیان‌گذار این شرکت Dusty Davidson گفت: فلای ویل را با این باور تأسیس کردیم که برای کمک به توسعه‌دهندگان خلاق باید فرهنگی در شرکت بسازیم که کارکنان را تشویق به انجام پروژه‌های خلاق کند. این فلسفه به ما اجازه داد تا یک شرکت بی‌نظیر و برخی از محبوب‌ترین محصولات وردپرس را بسازیم که توسط گروهی از طراحان خارق‌العاده و با استعداد به پشتیبانی بهترین جامعه متن‌باز دنیا انجامید.

WP Engine قبل از این هم ادغام‌های دیگری با سایر همکاران اکوسیستم وردپرس انجام داده بود و به‌عنوان یک ادغام‌پذیر در این فیلد شناخته می‌شود. به گفته مدیرعامل، با وجودی که تلاش‌های شرکت برای توسعه بیشتر احتمالا منجر به ادغام‌های بعدی خواهد شد اما آن‌ها در جستجوی ایجاد خط دوم کاری با همکاری شرکای مستقل هستند تا به‌عنوان یک پلتفرم واسطه برای کسب‌وکارها عمل کنند و خدمات دیگری برای مدیریت سایت‌ها ارائه دهند. شرکای اکوسیستم WP Engine علاوه بر خود وردپرس شاملAmazon Web Services،Cloudflare ، Google  HubSpot و New Relic هستند.

لازم به یادآوری است که چگونگی ارزش‌گذاری شرکت‌ها و عرضه اولیه سهام در اختیار عموم قرار نمی‌گیرد و فقط بانک‌های سرمایه‌گذار اولیه از روند محاسبات اطلاع دارند؛ اما معمولاً این نرخ براساس فاکتورهای کمی مانند پیش‌بینی میزان تقاضای سهام، پیش‌بینی رشد شرکت، مقایسه با سایر شرکت‌های صنعت مرتبط و فاکتورهای کیفی مانند نوآوری و تکنیک‌های بازاریابی تعیین می‌شود که در بسیاری مواقع مارکتینگ موثر، بیشترین اثربخشی را در نحوه ارزش‌گذاری دارد. هدف عرضه اولیه سهام، فروش تعداد مشخصی سهام به بالاترین قیمت ممکن به سرمایه‌گذاران عمومی است و هنگامی‌که برآورد فروش سهام، چشمگیر نیست، عرضه اولیه انجام نمی‌شود.

منابع

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 13 سال عضو همیار وردپرس

    یک میلیارد دلار!
    این بینظیره و نشون میده که دنیای وردپرس چه قدرتی داره که تازه داره خودشو نشون میده و ایشالله بزودی موج استارتاپ های بزرگ وردپرسی در ایران آغاز میشود و در بورس ایران هم وارد میشوند