بازگردانی نسخه‌های قبلی قالب و افزونه‌ در وردپرس با WP Rollback

بازگردانی نسخه‌های قبلی در وردپرس

وردپرس یکی از سیستم‌های مدیریت محتوای بسیار پرطرفدار است، که با استفاده از آن می‌توانید سایت‌های مختلفی را راه‌اندازی کنید. دلیل برخورداری چنین قابلیتی، وجود قالب‌ها و افزونه‌های گوناگون زیادی است، که به شما کمک می‌کند تا بتوانید انواع امکانات و ابزار را به سایت خود اضافه کنید. توسعه ‌دهندگان وردپرس نیز همیشه در حال ارائه انواع قالب و افزونه وردپرس هستند، تا بتوانند نیاز جامعه وردپرسی را در بخش‌های متعدد برطرف کنند.
یکی از دلایل محبوبیت قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس، ارائه بروز رسانی‌ها در بازه‌های زمانی کوتاه توسط توسعه‌ دهندگان سیستم است. هسته وردپرس در بروز رسانی‌های مختلف، دچار تغییراتی می‌شود که نیازمند اعمال تغییرات در افزونه و قالب‌های وردپرس توسط توسعه ‌دهندگان است. گاهی اوقات مشکلاتی در هنگام بروز رسانی نمایان می‌شود که نیازمند بازگردانی نسخه‌های قبلی در وردپرس است. در این مقاله قصد معرفی افزونه‌ای برای وردپرس را داریم، که با استفاده از آن قادر به بازگردانی افزونه‌ها و قالب‌های وردپرس به نسخه‌های قبلی آن خواهید بود.

بازگردانی نسخه‌های قبلی در وردپرس

افزونه WP Rollback یک افزونه حرفه‌ای و کاربردی برای وردپرس است که با استفاده از آن قادر به بازگردانی نسخه‌های قبلی در وردپرس خواهید بود. این افزونه کاربردی در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و توانسته از میان +50,000 نصب فعال خود، امتیاز 4/9 از 5 را بدست بیاورد.

برخی از ویژگی‌های افزونه

any version-بازگردانی نسخه‌های قبلی در وردپرس

  • قابلیت بازگردانی افزونه‌ها به نسخه‌های پیشین خود
  • قابلیت بازگردانی قالب‎های موجود در مخزن وردپرس به نسخه‌های پیشین خود
  • قابلیت‌ بازگردانی به چندین نسخه قبل
  • قابلیت مشاهده تغییرات نسخه افزونه نسبت به نسخه‌ قبلی خود
  • و…‍

نصب و راه‌اندازی افزونه

برای استفاده از این افزونه، ابتدا از انتهای همین مقاله افزونه را دانلود و در سایت وردپرسی خود نصب و فعال‌ سازی کنید. پس از نصب با ورود به صفحه پلاگین‌های فعال، می‌توانید افزونه‌های موجود در سایت خود را Downgrade کنید. در این صفحه در کنار هر افزونه، گزینه‌ای به نام Rollback دیده می‌شود… با کلیک روی آن وارد صفحه جدیدی می‌شوید که می‌توانید نسخه‌های قبلی افزونه را مشاهده کنید.

downgrade- بازگردانی نسخه‌های قبلی در وردپرس

در این صفحه ورژن‌های مختلفی از افزونه‌ها در دسترس است، که می‌توانید با انتخاب هر یک از آنها و کلیک روی Rollback آنها را به نسخه‌های قبلی بازگردانی کنید.

choose version- بازگردانی نسخه‌های قبلی در وردپرس

View Changelog: با کلیک روی این گزینه می‌توانید تغییرات هر نسخه از افزونه را مشاهده کنید.

برای بازگردانی نسخه‌های قبلی در وردپرس نیز کافی است وارد بخش نمایش > پوسته‌ها شوید و قالب‌های موجود در مخزن وردپرس را به نسخه‌های قبلی بازگردانی کنید. برای این‌کار کافی است روی پوسته مورد نظر خود کلیک کنید. در این صفحه با کلیک روی گزینه Rollback نسخه دیگری از قالب را انتخاب و روی گزینه Rollback کلیک کنید.

rollback-بازگردانی نسخه‌های قبلی در وردپرس

در اینجا عملیات انجام شد!

نتیجه‌گیری

استفاده از نسخه بروز افزونه‌ها و قالب‌ها، تاثیر بسیار زیادی در امنیت یک سایت دارد و همچنین به استفاده از قابلیت‌های جدید کمک می‌کند اما گاهی بنا به دلایل مختلف نسخه جدید با قالب یا سیستم وردپرس سازگار نیست. در این مقاله به بررسی یک افزونه کاربردی برای وردپرس پرداختیم، که با استفاده از آن قادر به بازگردانی قالب‌ها و افزونه‌ها به نسخه‌های قبلی خواهید بود.

دانلود افزونه WP Rollback

دانلود افزونه صفحه افزونه دانلود نسخه حرفه ای
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.