نمایش آمار بازدید در وردپرس با WP Statistics (سوالات متداول)

آمار بازدید در وردپرس
آمار بازدید در وردپرس

وقتی سایت خود را با وردپرس راه اندازی کردید، برای معرفی آن به کاربران اینترنت باید کارهایی را انجام دهید. یکی از این راه‌ها، تبلیغ در سایت‌های معروف است که تعدادی از وبمستران و مدیران سایت‌ها این روش را انتخاب می‌کنند و گاهی هزینه زیادی هم متقبل می‌شوند. اما چقدر این تبلیغات در افزایش بازدید سایتشان تاثیر گذار بوده؟ آیا روش درستی انتخاب کرده‌اند؟ اینجاست که بررسی آمار بازدید سایت پررنگ تر می‌شود و این، یکی از هزاران کاربرد بررسی آمار بازدید در وردپرس است. اگر می خواهید بدانید در شبانه روز چه کسانی از سایت شما بازدید می­‌کنند و از کدام شهرها و کشورها هستند، در ادامه با ما همراه باشید.‌

آمار بازدید در وردپرس

ابزار های مختلفی برای بررسی آمار بازدید در وردپرس وجود دارد که از بین آن‌ها می‌توان به گوگل آنالیتیکس و وبگذر اشاره کرد. اما افزونه‌هایی هم ساخته شده‌اند تا آمار بازدید در وردپرس را در پیشخوان وردپرس به شما نمایش دهند. در ادامه به بررسی یکی از این افزونه‌ها با عنوان WP Statistics می‌پردازیم.

بررسی آمار سایت با WP Statistics

wp statistics - آمار بازدید در وردپرس

افزونه wp statistics یا آمار بازدید در وردپرس، آمار نسبتا دقیقی از بازدیدکنندگان سایت را در اختیارتان قرار می‌دهد و امکانات کاربردی زیادی که دارد، آن را جزو بهترین افزونه‌های آمارگیر وردپرس جای داده است. این افزونه در مخزن وردپرس بیش از 400000 نصب فعال داشته و امتیاز بالایی را از آن خود کرده است. در ادامه به نحوه نصب و پیکربندی این افزونه می‌پردازیم.
پیش از نصب افزونه، تاریخ و زمان وردپرس خود را تنظیم کرده و زمان محلی تهران را انتخاب کنید.

 برخی از ویژگی‌های افزونه

 • آمار بازدید‌ها
 • آمار بازدیدکنندگان
 • آمار مرورگر کاربران
 • ثبت کشور و شهر بازدیدکنندگان
 • ثبت افراد آنلاین به صورت لحظه‌ای
 • شمارش بازدید برگه‌ها و نوشته‌ها
 • ثبت برگه و نوشته با بیشترین بازدید
 • شمارش آمار ارجاع انواع موتورهای جست و جو
 • نمایش کلمات جست و جو شده
 • ارائه نمودارهای گرافیکی و جذاب
 • تنظیمات پیشرفته و کاربردی
 • گذاشتن استثنائات در شمارش بازدید
 • و …

 نصب افزونه WP Statistics

برای نصب افزونه، ابتدا فایل فشرده آن را از انتهای این آموزش دانلود کنید و سپس به پیشخوان وردپرس خود مراجعه کرده و گزینه افزودن در منوی افزونه‌ها را کلیک کنید. حال فایل دانلود شده را انتخاب کرده و افزونه را نصب و فعال نمایید.  دقت کنید هنگامی که گزینه “فعال کردن افزونه” برای شما به نمایش درآمد، کمی صبر کنید تا ترجمه‌های افزونه به­‌روزرسانی شوند و پیام “ترجمه با موفقیت بروزرسانی شد” به نمایش درآید؛ در غیر این صورت زبان افزونه انگلیسی خواهد شد.

install plugin- آمار بازدید در وردپرس

حال روی گزینه “فعال کردن افزونه” کلیک کنید تا افزونه آمار بازدید در وردپرس فعال شود. پس از فعال شدن افزونه، در سمت راست منوی پیشخوان وردپرس، گزینه آمار اضافه خواهد شد.

menus- آمار بازدید در وردپرس

تنظیمات

حال روی گزینه “تنظیمات” کلیک کنید تا افزونه را پیکربندی کنیم.

all settings- آمار بازدید در وردپرس
همانطور که مشاهده می‌کنید، 10 تب مختلف وجود دارد که به بررسی هر کدام می‌پردازیم.

عمومی

مهم‌ترین تنظیمات افزونه در همین تب قرار گرفته‌اند که آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

بخش کاربران حاضر: با تیک زدن گزینه کاربران آنلاین، افزونه کاربرانی را که در هر لحظه در سایت شما وجود دارند را ردیابی خواهد کرد.
در بخش بعدی می‌توانید تعیین کنید هر چند ثانیه یک‌بار سایت شما برای تعداد کاربران آنلاین اسکن شود؛ به طور پیش‌فرض روی عدد 30 ثانیه تنظیم شده که مقدار مناسبی است. کم کردن این عدد می‌تواند به مصرف زیاد منابع سرور شما منجر شود.

بخش ضبط تمام کاربر، تمامی افراد و ربات‌هایی که از سایت شما بازدید می‌کنند را ذخیره می‌کند و فقط برای عیب‌یابی باید استفاده شود و در حالت عادی باید خاموش بماند.

بخش بازدیدکنندگان: برای بررسی تعداد بازدیدکنندگان سایت، گزینه بازدیدکننده‌ها باید فعال باشد.
ضریب محاسبه هر بازدید کننده: این عدد تعیین می‌کند هر بازدیدکننده چه سهمی در مقدار آمار بازدید در وردپرس دارد. برای مثال اگر روی عدد 2 تنظیم کنید، هر یک بازدیدکننده معادل 2 نفر حساب می‌شود. برای دریافت آمار حقیقی، باید عدد 1 را تنظیم نمایید.

بخش برگه‌ها و نوشته‌ها

صفحات: برای اینکه بازدید از صفحه نوشته و برگه‌ها در آمار لحاظ شود، این گزینه باید فعال باشد.
رهگیری همه برگه‌ها: به طور پیش‌فرض، افزونه، صفحات برگه‌ها و نوشته‌های سایت شما را جزو آمار بازدید در وردپرس حساب خواهد کرد. اما در این میان ممکن است صفحاتی مثل صفحات جست و جو یا دسته بندی در آمار بازدید لحاظ نشود. با فعال کردن این گزینه، تمامی صفحات سایت در آمار بازدید لحاظ خواهند شد.

پارامتر های نوار از URL: عبارت بعد از ؟ در url سایت را حذف کرده و فقط عبارت قبل از ؟ را در آمار لحاظ خواهد کرد. دقت کنید که پیوند یکتای سایت پیش‌فرض وردپرس نباشد؛ در غیر این صورت آمار سایت ثبت نخواهد شد.

permalink- آمار بازدید در وردپرس
در صورتی که می خواهید آمار صفحه‌های سایت شما به صورت مجزا ثبت شود و آمار دقیق در دست داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم این گزینه را فعال نکنید.

Hits column: به صورت پیش‌فرض این گزینه غیرفعال است و با برداشتن تیک آن فعال خواهد شد. با فعال شدن این ویژگی، در صفحه مدیریت برگه‌ها و نوشته‌ها، بخشی به نام بازدیدها اضافه خواهد شد که تعداد بازدید هر برگه یا نوشته را نشان می‌دهد.

posts- آمار بازدید در وردپرس
Hit metabox chart: در صفحه ویرایش نوشته یا برگه، جعبه‌ای حاوی اطلاعات بازدید آن برگه یا نوشته ایجاد می‌کند. دقت کنید بعد از فعال‌سازی این گزینه، باید در صفحه ویرایش نوشته یا برگه، از قسمت تنظیمات دلخواه، گزینه آمار بازدیدها را تیک بزنید.

metabox chart- آمار بازدید در وردپرس

نتیجه عملکرد

نتیجه کار به صورت زیر خواهد شد:

first result- آمار بازدید در وردپرس

Hits in single page: با فعال کردن این گزینه، تعیین می‌کنید که آمار بازدید در وردپرس برای نوشته‌ها و برگه‌ها، قبل یا بعد از محتوای آن‌ها برای کاربران نمایش داده شود.

hit in single page- آمار بازدید در وردپرس
بخش افزونه کش: اگر از افزونه‌های کش وردپرس یا افزایش سرعت وردپرس استفاده می‌کنید، باید این گزینه را فعال کنید تا آمار سایت با وجود حالت کش، دقیق‌تر ثبت شود.

بخش متفرقه

نمایش آمار در منوبار: اگر روی بله قرار دهید، در نوار مدیریت وردپرس، گزینه آمار برای دسترسی راحت‌تر اضافه خواهد شد.

menubar- آمار بازدید در وردپرس
با تیک زدن گزینه بعدی، اعلان‌های افزونه را مبنی بر غیر فعال بودن امکانات مورد نیاز، دریافت نخواهید کرد.
بخش موتورهای جست و جو: اولین گزینه مربوط به جایگزین کردن عنوان برگه به جای عبارت ارجاع شده است. برای مثال، شخصی با جست و جو کردن عبارت “آمارگیر وردپرس” در گوگل به این مقاله رجوع کرده است. حال ممکن است عبارت جست و جو شده توسط کاربر در افزونه به دلایلی ثبت نشود؛ با فعال بودن این گزینه، عنوان مقاله به جای عبارت جست و جو شده جایگزین خواهد شد.

در ادامه لیستی از موتورهای جست و جوی مختلف می‌بینید؛ با تیک زدن گزینه هر کدام، آمار ارجاع آن‌ها به سایت، ثبت نخواهد شد.
بخش نمودار: گزینه جمع کل، در نمودارهای آمار بازدید در وردپرس برای ورودی موتورهای جست و جو، تعداد کل ورودی‌ها را اضافه خواهد کرد.

حریم خصوصی

تنظیمات این بخش بیشتر در مقوله امنیت وردپرس جای می‌گیرند که در ادامه آن ها را معرفی می‌کنیم.

private- آمار بازدید در وردپرس

نشانی آی پی ناشناس: براساس قوانین GDPR، IP  بازدیدکنندگان را به طور دقیق ثبت نمی‌کند. به عنوان مثال، 888.888.888.888 را به 888.888.888.000 تبدیل خواهد کرد.
هش کردن آدرس آی پی: با فعال کردن این گزینه، IP های کاربران در دیتابیس ذخیره نخواهد شد و به جای آن از هش‌های مخصوصی استفاده می‌شود که برای جلوگیری از افشای IP بازدیدکنندگان کاربرد دارد. دقت کنید IP های ذخیره شده در دیتابیس بعد از فعال کردن این گزینه، از بین نخواهند رفت و از این به بعد، تنظیمات مربوطه اعمال خواهد شد.
ذخیره تمامی مرورگر های کاربر: اطلاعات دقیق مرورگر کاربران اعم از نوع، ورژن و… را در دیتابیس ذخیره می‌کند. باید فقط در حالت عیب‌یابی فعال شود. 

اطلاعیه‌ها

این بخش برای اطلاع رسانی آمار بازدید در وردپرس به مدیر سایت استفاده می‌شود که بسیار مهم است.

info- آمار بازدید در وردپرس

تنظیمات متداول گزارش: در این بخش ایمیل خود را وارد کنید تا آمار و اطلاعات لازم را در ایمیلتان دریافت نمایید.
بروزرسانی گزارش: با تیک زدن بخش‌های دلخواه، زمانی که پایگاه داده‌های مذکور یا خود افزونه آپدیت شدند، اطلاعیه‌ای برای شما ایمیل می‌شود.

گزارش آماری: با فعال کردن این گزینه، تنظیماتی برای شما پدیدار می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توانید آمار بازدیدها، بازدیدکنندگان و … را در ایمیل خود مشاهده کنید. ابتدا از بخش زمانبندی، تعیین کنید که هر چند وقت یکبار می‌خواهید آمار بازدید در وردپرس برای شما ارسال شود. هر چه این بازه زمانی کوتاه‌تر باشد، مثل هر دقیقه، باعث مصرف بیش از حد منابع سرور شما خواهد شد. زمانبندی ماهانه می‌تواند گزینه مناسبی باشد. سپس از بخش بعدی نحوه ارسال را انتخاب می‌کنید. این مقدار به طور پیش‌فرض، ایمیل است. در صورت نیاز می‌توانید با استفاده از افزونه ذکر شده در افزونه و خرید پنل پیامکی، آمار سایت را به صورت پیامک در تلفن همراه خود دریافت کنید. در بخش بدنه پیام، تعیین کنید تمایل به دریافت کدام نوع از آمار را دارید. زیر ویرایشگر، شورت کدهای مربوط به هر آمار را نوشته است و شما باید آن‌ها را کپی کرده و در ویرایشگر بنویسید.
اعلان‌های مدیر: با تیک زدن این گزینه، تمامی اعلان‌های مربوط به افزونه را در پنل مدیریت وردپرس خود مشاهده خواهید کرد.

پیشخوان

dashboard - آمار بازدید در وردپرس

غیر فعال کردن ابزارک پیشخوان: با نصب افزونه آمار وردپرس، در صفحه اصلی پیشخوان وردپرس، بخشی برای مشاهده آخرین آمار به وجود می‌آید. اگر تمایل ندارید این بخش اضافه شود، این گزینه را تیک بزنید.
ویرایش برگه/نوشته: این گزینه هم عملکردی مشابه Hit metabox chart دارد که پیش‌تر به آن اشاره کردیم.
نقشه: در صفحه مرور کلی که آمار بازدید را نشان می‌دهد، نقشه‌ای وجود دارد که کشور بازدیدکنندگان را نمایش می‌دهد. اگر تمایلی به نمایش نقشه ندارید، آن را از این بخش غیرفعال کنید.

map- آمار بازدید در وردپرس

سطح دسترسی

access- آمار بازدید در وردپرس

در این بخش می‌توانید حداقل نقش کاربری برای مشاهده و مدیریت آمار بازدید در وردپرس را اعمال کنید. در متن پایین تنظیمات، راهنمای استفاده از آن ذکر شده. اگر می‌خواهید در مورد نقش‌ها در وردپرس بیشتر بدانید، این مطلب را در همیار­وردپرس بخوانید.

استثنائات

اگر بخواهید در تعداد آمار بازدید در وردپرس استثنائاتی قائل شوید، باید از این بخش کمک بگیرید.

feathers- آمار بازدید در وردپرس

رکوردهای استثنا: وقتی این ویژگی را فعال کنید، در منوی آمار سمت راست پیشخوان، گزینه‌ای به نام استثنائات ایجاد خواهد شد که در آن نموداری مشاهده خواهید کرد که آمار صفحه‌های خاص سایت شما اعم از صفحات 404 یا صفحه ورود و … را نشان می‌دهد. اما کاربرد آن چیست؟
فرض کنید بعد از مدتی آمار بازدید صفحه 404 سایت شما زیاد شود. این قضیه نشان می‌دهد لینکی از سایت شما در سایت های دیگر یا شبکه‌های اجتماعی به صورت اشتباه نوشته شده و کاربران با کلیک روی آن لینک، مدام صفحه 404 مشاهده می‌کنند. این ویژگی افزونه آمار وردپرس می‌تواند در مدیریت سایت و بهبود امنیت آن تاثیر گذار باشد.

  ساخت فرم تماس در وردپرس با Contact Form by BestWebSoft

result stat- آمار بازدید در وردپرس

با کلیک کردن روی نام هر صفحه، مانند تصویر بالا، نتایج آمار آن صفحه را از نمودار حذف کنید. با این کار راحت تر آمار بقیه صفحه‌ها را بررسی خواهید کرد. با کلیک کردن دوباره، نتایج به نمودار باز می‌­گردد.

محروم کردن نقش‌های کاربری: هر کدام از نقش‌های کاربری موجود را انتخاب کنید، در صورتی که آن‌ها از سایت شما بازدید کنند، بازدیدشان ثبت نخواهد شد. کاربرد این ویژگی ثبت آمار دقیق کاربران و مخاطبان سایت است؛ به عنوان مثال، شما مدیر سایت هستید و مدام صفحه‌های مختلف را جهت مدیریت، بازدید می‌کنید. به طبع، بازدید شما در آمارگیر ثبت خواهد شد. حال اگر می‌خواهید بازدید شما ثبت نشود، گزینه مدیر کل را علامت بزنید تا فقط بازدید کاربران سایتتان در آمارگیر وردپرس ثبت شود.

لیست ربات‌ها: به صورت پیش‌فرض، لیستی از ربات‌ها نوشته شده‌اند. که در صورت بازدید آن‌ها از سایت، بازدیدشان ثبت نخواهد شد؛ چون آن‌ها کاربر حقیقی نیستند.
بروزرسانی لیست ربات‌ها پس از ارتقا: با فعال کردن این گزینه، پس از آپدیت افزونه، لیست ربات‌ها هم بروزرسانی خواهد شد. اما دقت داشته باشید با فعال بودن این گزینه، لیست ربات‌هایی که خودتان اضافه کرده‌اید، از بین خواهد رفت و باید دوباره آن‌ها را اضافه کنید.

آستانه سفر ربات: حداقل تعداد بازدیدی که یک کاربر باید داشته باشد تا به عنوان ربات شناخته شود. این گزینه برای سایت‌های بزرگ و پر ترافیک اصلا توصیه نمی‌شود.

لیست آدرس‌های آی پی محروم: می‌توانید لیستی از IP ها را در این بخش وارد کنید تا اگر کاربری دارای آن IPها بود، بازدیدش از سایت ثبت نشود.

استفاده از هانی پات: هانی پات (ظرف عسل) یک ابزار امنیتی است که نقش چشم‌گیری در تامین امنیت ایفا می‌کند. با فعال کردن این گزینه، ربات‌ها توسط هانی پات شناسایی شده و آمار بازدید در وردپرس ثبت نخواهد شد. برای استفاده از این ویژگی باید صفحه‌ای از سایتتان را به این افزونه اختصاص دهید. با تیک زدن گزینه “ایجاد یک صفحه تله ربات جدید” خود افزونه برگه‌ای برای این کار می‌سازد.

شناسایی مرورگرهای مشکوک به عنوان یک ربات: بازدیدکنندگانی که از نظر افزونه مشکوک هستند، به عنوان مثال IP درستی ندارند، به عنوان ربات شناخته شده و بازدید آن ها ثبت نخواهد شد.

Geo IP با استثنائات: در این بخش دو فیلد مشاهده می‌شود:

فیلد اول لیست کشورهایی است که اگر کاربری با IP آن کشورها وارد سایت شود، بازدیدش لحاظ نخواهد شد. دقت کنید که لیست کشورها باید بر اساس ISO 3166 باشند (ایران: IR) و در هر خط، فقط یک کشور باید نوشته شود. می‌توانید لیست کشورها به همراه حروف اختصاری ISO 3166 را ببینید.

فیلد دوم لیست کشورهایی است که فقط بازدید آن‌ها از سایت شما ثبت خواهد شد و باید مثل روش بالا وارد شود.

محرومیت هاست: با وارد کردن آدرس هاست دلخواه، بازدید آن ثبت نشده و جزو موارد استثنا تلقی می‌شود.

استثنائات آدرس: می‌توانید صفحه‌های ذکر شده را از شمرده شدن آمار بازدید در وردپرس مستثنی کنید. در پایین هم می‌توانید صفحات دلخواه سایتتان را وارد لیست استثنائات کنید.

دیگر

other- آمار بازدید در وردپرس

تنظیمات GeoIP:

با فعال کردن مجموعه GeoIP و GeoIP شهر، آمار کشور و شهر بازدیدکنندگان را دریافت خواهید کرد.
دو گزینه بعدی برای آپدیت پایگاه داده GeoIP است که در صورت تمایل می‌توانید آن‌ها را فعال کنید.
گزینه آخر مربوط به زمانی است که کاربری که از سایت شما بازدید می‌کند، دارای IP خصوصی باشد و افزونه نتواند شهر و کشور ایشان را شناسایی کند؛ اگر مقدار 000 را وارد کنید، کشور این بازدیدکنندگان Unknown ثبت خواهد شد.

تنظیمات لیست سیاه هرزنامه های Piwik:

Piwik، لیستی از سایت‌هایی که به سایت شما ربات می‌فرستند و اسپم هستند تهیه می‌کند تا آمار بازدید غیر واقعی آن‌ها در آمار بازدید در وردپرس ثبت نشود. با تیک زدن گزینه اول، این ویژگی را فعال می‌کنید و با فعال کردن گزینه‌های دوم و سوم، امکان آپدیت لیست Piwik را به افزونه خواهید داد. تفاوت گزینه دوم و سوم در زمان دریافت آپدیت‌ها است. گزینه دوم آپدیت‌ها را فورا دانلود کرده و اعمال می‌کند، اما گزینه سوم به صورت روتین و هفتگی این کار را انجام می‌دهد.

تعمیر و نگهداری

maintenance- آمار بازدید در وردپرس

پاکسازی اطلاعات قدیمی: این گزینه تعداد روزهای نگهداری آمار بازدید در وردپرس را تعیین می‌کند. به عنوان مثال اگر روی عدد 365 تنظیم شده باشد، فقط اطلاعات 365 روز اخیر در دیتابیس نگهداری می‌شود و اطلاعات روزهای قبل از این بازه زمانی حذف خواهد شد.
پاک کردن روزانه شمارش بازدیدکنندگان با کلیک بالا: اگر این ویژگی را فعال کنید، افزونه تعداد بازدید کاربرانی را که بیش از تعداد مشخصی بازدید داشته‌اند را پاک کرده و در آمار سایتتان لحاظ نخواهد کرد. آستانه بازدید را می‌توانید خودتان تغییر دهید.

حذف

remove - آمار بازدید در وردپرس

بازگردانی تنظیمات: اگر می‌خواهید تنظیمات افزونه به حالت اولیه بازگردد، این گزینه را تیک زده و روی دکمه به­‌روز رسانی کلیک کنید.
پاک کردن داده‌ها و تنظیمات: با اعمال این ویژگی به غیر از تنظیمات افزونه که به حالت اولیه باز می‌گردند، تمامی داده‌ها هم حذف خواهند شد.

بسیار خوب! تا اینجا به طور کامل تمامی تنظیمات افزونه آمار وردپرس را آموزش دادیم. در منوی آمار سمت راست پیشخوان، گزینه‌ای به نام بهینه‌سازی وجود دارد. روی آن کلیک کنید تا کار پیکربندی افزونه را به اتمام برسانیم.

seo- آمار بازدید در وردپرس

در این بخش، چند تب مختلف مشاهده می‌کنید که مهم‌ترین آن‌ها، تب استخراج است.

estekhraj- آمار بازدید در وردپرس

در این بخش می‌توانید از یکی از آمار بازدید در وردپرس، با فرمت‌های مختلف، خروجی بگیرید.در ادامه، روی گزینه مرور کلی کلیک نمایید.

review- آمار بازدید در وردپرس

در این بخش، آمار مختلف به صورت خلاصه به شما نمایش داده  می‌شود. در نمودار بالا می‌توانید آخرین بازدید ها و بازدیدکنندگان 20 روز پیش را مشاهده کنید. همچنین تعداد افراد آنلاین در هر لحظه را می‌توانید در سمت چپ این صفحه مشاهده کنید. با کلیک کردن روی دکمه به‌­روز رسانی در هر بخش، اطلاعات آمار آن بخش به­‌روز می‌شود. همانطور که گفتیم، در این صفحه خلاصه ای از آمار را مشاهده می‌کنید؛ اگر می‌خواهید هر کدام از این آمار را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهید، باید از منوی آمار سمت راست پیشخوان، آمار مد نظرتان را انتخاب کرده و به بررسی آن بپردازید. به عنوان مثال ما روی گزینه “بازدیدها” کلیک می‌کنیم.

result ending- آمار بازدید در وردپرس

همانطور که مشاهده می‌کنید، این بخش، آمار بازدید ها و بازدیدکنندگان سایت را به صورت اختصاصی نشان می‌دهد. علاوه بر آمار 20 روز گذشته که در صفحه مرور کلی موجود بود، می‌توانید زمانبندی‌های دلخواه خود را اعمال کنید. حتی می‌توانید تاریخ دلخواه برای نمایش آمار را از سمت چپ اعمال نمایید.

جمع بندی

افزونه آمار بازدید در وردپرس با امکانات مختلفی که در اختیارمان می‌گذارد، از بهترین افزونه‌های شمارش آمار وردپرس به شمار می‌رود. اگر می‌خواهید آمار بازدیدکنندگان سایتتان را به همراه جزئیات ثبت کنید، ما افزونه wp statistics را به شما پیشنهاد می‌دهیم. نظر شما را به آموزش ویدئویی جلب می‌کنیم:

آموزش ویدئویی

تولید محتوا + ساخت آموزش ویدئویی توسط پویا دارایی

دانلود افزونه WP Statistics

بررسی سوالات متداول افزونه WP Statistics

در هر امکان و افزونه‌ای سوالات متداول و اشکالات رایجی برای آن وجود دارد که اگر به آن‌ها پرداخته شود مسلما بسیاری از مسائل حل خواهد شد. ما نیز تصمیم گرفتیم برای برخی از مهم‌ترین افزونه‌های خود به بررسی سوالات رایج در بین افراد پرداخته و به همراه پاسخ آن را ارائه دهیم. در اینجا به بررسی سوالات رایج افزونه آمار بازدید در وردپرس می‌پردازیم.

1- چگونه می‌توان داده‌های موجود در افزونه را حذف کرد؟

به بخش بهینه‌سازی رفته و سپس از بخش پاک‌سازی می‌توانید این عملیات را انجام دهید.

2- آیا می‌توان گزارشات افزونه را بصورت ایمیلی به همراه فایل‌های ضمیمه شده XML یا CSV دریافت کرد؟

خیر، در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد. اما احتمال اینکه در آینده چنین امکانی به افزونه آمار بازدید در وردپرس اضافه شود زیاد است.

3- افزونه به درستی کار نمی‌کند و باعث از کار افتادن سرور می‌شود؛ چه باید کرد؟

تنها کاری که در این زمان باید انجام دهید، این است که افزونه‌های نصب شده در وردپرس خود را بررسی کنید و آن‌ها را غیرفعال کنید. سپس سایت خود را بررسی کنید. اگر افزونه آمار وردپرس به درستی کار کرد یعنی با یکی از افزونه‌های نصب شده در سایت تداخل دارد.

4- آیا افزونه WP Statistics با ووکامرس هم کار می‌کند؟

در حال حاضر این افزونه از ووکامرس و آمار مربوط به آن پشتیبانی نمی‌کند.

5- نام شهرهای مربوط به بازدیدکنندگان اشتباه است؛ برای حل این مشکل باید چه کرد؟

برای این منظور باید GeoIP پایگاه داده خود را بروزرسانی کنید. برای انجام آن می‌توانید به بخش Setting>>External مراجعه کنید.

6- پیغام ناشناخته‌ای با مضمون “HTTP_USER_AGENT” دریافت می‌شود؛ چگونه باید حل شود؟

فایل class-wp-statistics را با ویرایشگر باز کنید و سپس قطعه کد زیرا در خط 948 تغییر دهید:

if ( function_exists( 'getallheaders' ) ) {
			$user_agent = getallheaders();
		} elseif ( isset( $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'] ) ) {
			$user_agent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];
		} else {
			$user_agent = '';
		}

7- با نصب افزونه خطای 404 زیادی یافت می‌شود، چگونه باید این مشکل را رفع کرد؟

برای حال این مشکل احتمالا از افزونه Cache استفاده می‌کنید. سعی کنید Cache سایت را پاک کنید. همچنین از بخش تنظیمات افزونه آمار وردپرس، قسمت کش را غیرفعال کنید.

8- افزونه بازدید درستی را نمایش نمی‌دهد، برای این منظور باید چه کرد؟

چند راه‌حل را برای این منظور امتحان کنید:

 1. به صفحه تنظیمات افزونه  wp-statistics مراجعه کنید و گزینه “استفاده از کش” را فعال کنید.
 2. به صفحه پیوندهای یکتا در وردپرس مراجعه کرده و تنظیمات را بار دیگر بروزرسانی نمایید.
 3. اگر از افزونه کش استفاده می‌کنید، تمامی کش‌ها را پاک کنید.

9- با افزونه Elementor در تداخل است، راه‌حل چیست؟

برای حل این مشکل به بخش تنظیمات افزونه رفته و از قسمت عمومی گزینه “Hits in single page” را غیرفعال کنید.

چنانچه سوالات دیگری را مهم می‌دانید حتما در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا به این بخش اضافه کنیم.

مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.
 
مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

336,541 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. سلام
  مشكل از قالب هست
  چكار كنم مشكل را حل كنم؟

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دیگه باید قالبتون رو برسی کنید و ببینید مشکل از کجاست یا از یک قالب دیگه استفاده کنید. مشکل خاصی نیست، چند خط کد ساده جا بجا شدن احتمالاً

 2. تشكر مي كنم بابت افزونه جالب
  فقط يك مشكل داره و اينكه در سايت من كنم فعال مي كنم بخش انتهاي بلوك مروبطه را حذف مي كند
  مي توانيد در سايت http://www.irandll.net ببنيد و منظور من را متوجه بشويد
  براي حل اين مشكل چكار كنم؟

 3. چرا فقط کاربران حاضر ، امروز ، دیروز و کل بازدید رو نشون میده؟
  پس بقیه آمارها چی؟

 4. سلام
  من خودم برسی کردم و مشکلم از قالب بود…آیا باید قالب رو کد خاصی ( به جز کد cystat ) بهش اضافه کنم؟
  اخه من از قالب دانلودها استفاده کردم و آمارم سالم بود
  حالا قالب شادزیست نصب میکنم مشکل داره
  میتونید کمک کنید
  نمیخوام قالب رو عوض کنم

 5. علی جان. یه افزونه میخوام که آخرین پست های یک موضوع خاص رو نشون بده.

  مثلا به ابزارک های وبم اینارو اضافه کنم
  آخرین اخبار . آخرین کلیپ ها ، آخرین آهنگ ها…………….
  ممنون 🙂

 6. سلام…آقا چیکار کنیم که آمار هرچی هست بهش مثلا 10 تا اضافه بشه..مثلا تگه کاربران آنلاین 5 تا هستن بزنه 15 تا؟؟؟

 7. مثه اینکه کلا یه بار میشه مثلا از 50 میشه به 54 یبار 55
  تعداد اضافه شدنش مساوی نیست
  درضمن cystat هم هیمنطور بود
  من از جایی هم آمارو دستکاری نکردم

 8. سلام
  آقایون یه سوال خیلی مهم.
  من از این افزونه استفاده میکنم و الان نصبیدم
  اما آمار دقیق نیست…هروقت صفحه رفرش میکنم مثلا آمار که 50تا بوده میشه 54
  از چیه؟راهنمایی کنید لطفا
  مرسی

 9. سلام
  کدهای بالا رو کجا کپی کنیم که آمار رو نشون بده؟!؟

 10. سلام . آقا پس چرا نظر من رو تایید نمیکنی ؟ پرسیدم برای فعال شدن آمار بازدید پست ها از چه توابعی استفاده کنم ؟

 11. تبادل لینک میکنیم؟رنکمون 4 هست
  اگه اره مارو با مشخصات زیر لینک کن بعد بگو لینکت کنم
  آدرس وب سایت: http://www.0098kids.com
  عنوان وب سایت: پاتوق بچه‌های ایران
  مرســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی

 12. یعد این قسمت غیرفعاله:
  زمان بررسی پایگاه‌داده
  میخوام بکنم 5 اما غیر فعاله چیکار کنم؟

 13. سلام علی جان خیلی خوب کار میکنه از Cystats بهتره که cpu رو میخورد 🙂
  بگذریم برای نمایش امار هر پست به کد بم میدی؟که مرتبط بشه به همین افزونه……الان من برای نمایش امار هر پستم چیکار کنم؟
  من این افزونه نسخه پولیشو نمیذاری؟

 14. منم از امروز ورد پرسی شدم…قبلا حوملایی بودم…اولین سایت هم شمایی که باهاش آشنا شدم…خیلی حال کردم…حال و هوای بچه هایی ورد پرس خیلی بهتره تا جوملایی ها…
  در ادامه راهت موفق باشی

 15. سلام
  آقا این آمار رو زیاد نشون میده
  آمار سایت من تو وبگذار 350تاس ولی این افزونه 2643تاس !
  بازدیدای پنل مدیریت رو هم حساب می کنه این ؟

 16. سلام. این افزونه فقط یک نمودار آماری کم داره نموتین یک نمودار بازدید از چند روز آخر براش تهیه بکنید که بشه تو داشبورد نشون داد؟

 17. درست شد
  مشکل از افزونه firewall بود

 18. سلام
  آقا من وقتی از قسمت ابزارک ها گزینه افزودن رو میزنم میره صفحه اصلی سایت , فقط همین افزونه اینطوری میشه

 19. با عرض سلام و خسته مباشید خدمت شما مدیریت محترم سایت.
  اگر با تبادل لینک موافق هستید سایت ما را با نام “عکس,گالری عکس” و توضیحات “گالری عکس پارس پیک” به آدرس http://parspic.net لینک کنید و از قسمت “نظرات” یا بخش “تماس باما” در سایت ما عنوان و آدرس را ارسال نمائید تا ما نیز شما را در کمترین زمان لینک بکنیم .
  پیج رنک سایت ما 3 میباشد
  با تشکر و سپاس فراوان
  موفق باشید

 20. ین مورد مشکلی ندارد و مشکل از هاست بود.
  برای حذف از وردپرس هم اخطار می دهد و باید دستی حذف شود.

 21. سلام.

  با بررسی که انجام دادم خیلی بخشهای این افزونه در نگارش رایگان بدرستی کار نمی کند. آما را 0 نشان می دهد. افراد آنلاین را به هیچ وجه درست نشان نمی دهد.
  برای حذف از وردپرس هم اخطار می دهد و باید دستی حذف شود.
  به نظر من CyStats کاملتر است.

 22. يعني رايگانش نيست؟؟؟

 23. چه طوري ميتونيم آمار را دست كاري كنيم؟؟
  آنلاين؟
  بازديد؟
  ورودي گوگل

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   برای چی میخواین دستکاری کنید ؟ !

  • اصولاً سايت ها حتي اگر بروز هم باشند تا زماني كه بازديد نداشته باشند به هيچ دردي نميخورند.كسي كه مياد
   اول به بازديد و آنلاين ها نگاه ميكنه بعد به بروز بودن و بعد هم قالب و…..
   بخصوص اگر سايت هاي مانند سايت هاي موزيك باشد.
   سايت هاي موزيك هم نياز به بازديد دارند تا خودشون را بكشن بالا.
   و براي اين كار تبادل بنر هم ميكنند.كه براي تبادل بنر هم بايد بازديده خوبي داشته باشي.
   با اين كه كه مطمئنن به صورت موقت است((يا حداقل ما موقت استفاده ميكنم))
   ميتونيم بازديد سايت را به صورت موقتي بدون هيچ هزينه بالا ببريم.
   اگر قرار باشه بازديد بخريم كه كاره خوبي هست اما متاسفانه خيلي ها فايده ندارد و خيلي ها هم نامردي ميكنند و ميگويند كه اگر ميخوايد لو نديم …….
   با اين كار ما ميتونيم هم عضو هم بازديد كننده و هم تبادل بنر كنيم.وقتي هم كه واقعاً بازديد رفت بالا ميتونيم درست كنيم.
   ممنون ميشم آموزش بديد.

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   دستکاری آمار فقط در نسخه ویژه ی این افزونه انجام پذیر هست. اینجا میتونید مطرح کنید.

 24. الان تست کردم … موقعی که افزونه فعال هست خاصیت drag drop ویدجت ها از کار می افته چند بار هم تست کردم تا افزونه رو غیر فعال کردم wp-admin/widgets.php به حالت عادی برگشت … وردپرس هم 3.2.1 هست
  …ممنون برای زحمتی که کشیدین امیدوارم مشکل از من بوده باشه اگه این طوره لطفا راهنمایی کنین..

 25. سلام
  این افزونه فقط تعداد پست ها و نظرات رو درست نشون میده. بازدید دیروز و امروز 0 هست.
  افراد آنلاین هم فقط روی 2 نفر نشون میده.

 26. یه مشکل این افزونه در سایت بنده اینه که آمار رو غیر واقعی نشون میده مثلا 10 برابر

 27. با سلام برای اینکه آمار راست چین بشه باید چی کار کرد ؟

 28. سلام
  من از افزونه Executable PHP widget استفاده میکنم,وقتی کدهای آمارگیر رو تو ابزارک قرار میدم ارور زیر رو میده:
  Fatal error: Call to undefined function wp_statistics_useronline_live() in /home/fanamaki/public_html/mehdi/wp-content/plugins/php-code-widget/execphp.php(44) : eval()’d code on line 11
  ابزارک خود افزونه پیج رنک و .. رو نداره؟

  • سلام، تابع wp_statistics_useronline_liv برای نسخه رایگان افزونه تعریف نشده 🙂

  • خوب حداقل امکانات رایگانشو میگفتین تا کاربر دچار مشکل نشه!
   کامل میخوندین عزیز جان,برای استفاده از کدهای دستی از افزونه یاد شده استفاده میکنم.
   موفق باشین

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام این افزونه کد داره خودش و نیاز به افزونه جانبی برای استفاده در ابزارک نداری

 29. من پیش‌تر از افزونه wp stuts استفاده می‌کردم تا این‌که یک روز شرکت فروشنده هاستم، سایتم رو بست چون توان زیادی از دیتابیس کشیده بودم و بعد فهمیدم به خاطر همین افزونه آماره.
  حالا از افزونه آمار گوگل استفاده می‌کنم که اطلاعات رو در جایی غیر از دیتابیس خودم نگه‌دای می‌کنه، گرچه این زیاد برام خوشایند نیست.
  حالا می‌خوام بدونم این یکی چه طور؟ چه تضمین و توضیح منطقی و علمی وجود داره که این افزونه اون اتفاق رو تکرار نکنه؟

 30. سلام.

  تاریخ آخرین بروزرسانی مشکل دارد. اگر پستی سنجاق شده باشد آن تاریخ را در نظر می گیرد و نه آخرین پست را.
  اگر زمان بارگذاری صفحه هم اضافه شود، عالی تر می شود.

  در کل خیلی خوب بود. ممنون 🙂

 31. درسته
  ولی دیگه کد نویسی که داره !
  جاوا اسکریپت یا جی کوئری
  برای اکتیو کردن تب !

 32. سلام
  حاجی خواهشا اگه امکان داره آموزش ساخت تب در وردپرس رو هم آموزش بدید.
  مثل همون صفحه اول سایت خودتون که موضوعات رو تب بندی کرده اید

  ممنونم.

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز. تب های صفحه اصلی اختصاصی هست و متأسفانه موافقت نشد که آموزشش قرار بگیره. اما یک راهنمایی کلی می کنم اونم اینکه برای فراخوانی مطالب از Query ها و حلقه های سفارشی استفاده شده. بیشتر این نمیتونم توضیح بدم. شرمنده. ممنون از دیدگاهتون! 😉

  • بله . این که مشخصه که از Jquery استفاده شده .
   من خیلی دنبال روشی برای ساخت تب گشتم . اینکه گفتم مثل تب های سایت شما فقط یه مثال بود نه اینکه خدای نکرده بخوام از روی قالب شما کپی بزنم.

   ممنون

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   دوست عزیزم jQuery که واضحه 😀 برا همین نامی ازش نبردم. اگه دقت کنید نوشتم Query. منظورم کوئری های وردپرس هست. که میتونه برای دریافت مطالب از پایگاه داده استفاده بشه. اینجا رو ببینید:
   WP Query

 33. سلام.آقا من این افزونه را نصب کردم وافزونهphp cod را هم نصب وکدهای بالارا گذاشتم توسایدبار ولی بعد از فعال کردن سایت بهم می ریزه وخطا میده صفجه زیر ار ببینیدباید چکار کنم؟
  http://s1.picofile.com/file/7231426234/602.jpg

  • سلام
   کدهایی که برای نسخه تجاری هست(این دو تا) رو حذف کن مشکلت حل میشه
   کاربران آنلاین (نسخه تجاری)
   تعداد بازدیدهای آنلاین ها (نسخه تجاری)

 34. سلام و خسته نباشی

  متاسفانه آپدیت هم کردم اما باز این مشکل هست و وقتی وارد درسته ابزارک ها میشم جاوایی که برای باز شدن و یا درگ کردن ابرازک ها هست کار نمیکنه و پس از غیر فعال کردن افزونه کار میکنه
  ممنون میشم راهنمایی کنید..

  • سلام، یک مشکلی هست و سعی میکنم در نسخه بعدی رفعش کنم. در صفحه ابزارک » تنظیمات را کلیک کنید و فعال سازی انتقال با یک کلیک را بزنید و ابزارک افزونه را اینگونه بیفزایید تا بعدا حلش کنم.
   با تشکر

  • سلام
   آقا مصطفی رنک گوگل را نشان نمیدهد؟

 35. سلام…من این افزونه رو نصب کردم ولی فقط به صورت تیتر وار وساده نشون میده .منظورم اینه که جدول بندی نیست و مثل عکس اول پستی که گذاشتید نیست..میشه راهنماییم کنید… باید برای جدول دار شدن وزیباشدنش کد نوشته بشه؟من کد نویسی بلد نیستم.! میشه کدی رو که شما استفاده کردید رو به ایمیلم ارسال کنید و بگید که باید کجا کد رو قرار بدم؟واقعا ازتون ممنونم!!!!

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   بله باید CSS بنویسید براش. من سایتتون رو دیدم. اگه قالبتون همین آی تی بلاگ هست فکر کنم بشه ظاهرش رو مثل ابزارک های دیگه کرد. اگه خواستید مشخصات رو برام بفرستید تا در اولین فرصت انجام بدم. مشخصات رو در قسمت نظرات می تونید بذارید. اما من تأیید نمیکنم که کسی نبینه و همچنین بعد از درست کردن سایتتون هم پاکش میکنم.
   اگر مایلید، این کمک از دست من بر میاد.
   موفق باشید! 😉

  • اطلاعات چی رو بدم؟

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   مشخصات ورود به پیشخوان وردپرستون (اگر مایلید)

 36. دوستان به این صفحه نگاه کنند

  خوب تو کد هایی که بالا آقا علی نوشته بود استفاده کردم که Echo هم وجود داشت.. ولی نشون نمی ده
  این صفحه رو ببینین
  http://www.cheshmack.com/%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1

  مشکل من اینکه فقط آنلاین ها رو نشون می ده !!!!

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   آقا امین من الان روی وردپرس خودم تست کردم مشکلی نبود. شما برای نمایش آمار در نوشته ها یا برگه ها در حالت عادی نمی تونید از دستور echo استفاده کنید. باید از shortcode ها استفاده کنید. برای دیدن shortcode های این افزونه به اینجا برید.
   از shortcode های مورد نظرتون استفاده کنید. اگه مشکل حل نشد یه فکر اساسی می کنیم! 😉
   موفق باشید.

  • داداش از شورت کات استفاده کردم … از خود سایت وردپرس اصلی برداشتم

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   اگر در تن نوشته یا برگه از shortcode ها استفاده کردید و هنوز مشکل دارید، منتظر باشید مصطفی جان بیان و بررسی کنن. متأسفانه کاری از دست من بر نمیاد. 🙂

 37. سلام
  می خواهم از تگ استفاده کنم،استفاده کرده ام و ولی تغییرات را نشان نمیدهد.
  اگر به سایتم بروید http://www.parsmobile.net معلوم میشه که این ابزارک چه تفاوتی با ابزارک هایی دیگه داره و می خواهم فلش پشت آمار باشه مثلا
  ->آمار امروز:3

 38. سلام مجدد
  آقا علی و مصطفی جان یه سوال دارم
  این ورودی از موتورهای جستجو بصورت کلی نمایش داده میشه. چطور فقط ورودی امروز رو نشون بدم؟

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام. این دیدگاه رو من پاسخ دادم این دفعه 😀
   اونطور که پیداست، این امکان فقط برای نسخه ویژه در نظر گرفته شده که می تونید با پرداخت مبلغ 13,000 تومان خریداری کنید. فکر کنم بهتره اینجا رو ببینید.
   موفق باشید! 😉

 39. سلام تونستم با استفاده از اون میان برها توی ابزارک استفاده کنم اما اگه خبوام شکلش شبیه اون عکس ابتدای پست تون باشه باید چیکار کرد؟

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   دوست عزیز بنده کدش را ندارم اما نوشتنش مشکل نیست. برای نوشتن ساختار لیست مواردش در HTML از Unordered list و برای استایل دهی از دستورات CSS استفاده کنید. برای قسمت سمت چپ تصویر هم می تونید از div استفاده کنید و استایل دهیش کنید.

  • محمد امین جان ، داداش دمت گرم

   مشکل از این جا بود

   CoffeeMilk

   بنده از <li استفاده نمیکردم – مشکلم حل شد
   دمت گرم

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   خواهش می کنم آقا امیر. بله. در حقیقت یک Unordered list با تگ ul تعریف میشه و هر یک از آیتم های لیست در یک تگ li قرار می گیرند.
   خوشحالم که مشکلتون حل شد.
   موفق باشید! 😉

 40. سلام
  نصب کردم …
  یک مشکل دارم البته از افزونه نیست …
  کدهارو که میذارم اینطوری نشون میده :
  افراد حاضر در سایت : 20بازدید دیروز: 0ورودی از موتورهای جستجو 0
  _____________
  پشت سر هم در حالی که من میخوام زیر هم باشه … از تگ هم استفاده میکنم اما کار نمیکنه توی ابزارک … افزونه exec-php هم برای استفاده php در ابزارکم فعاله …
  حالا شما بگید چی کنم ؟!

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   سلام. همونطور که خودتون گفتید می تونید از تگ br هم استفاده کنید. اما در کل بهتره از تگ ul استفاده کنید که باز هم خودتون اشاره کردید. برای اطلاع از چگونگی استفاده از ساختار Unordered list ها می تونید به لینک های زیر مراجعه کنید:
   HTML Lists
   و HTML ul Tag
   برای استایل دهی هم که می تونید از دستورات CSS استفاده کنید.
   موفق باشید 😉

  • منظورم تگ ul هست

  • البته با نگ Br کار کرد اما چرا با تگ ul کار نکرد ؟!

 41. سلام من افزونه رو نصب کردم فعال هم شد اما وقتی اون کدهایی که گذاشتین رو در ابزارک پیست میکنم قفط تیتر عنوان ها رو نشون میده و اصلا اماری نشون نمی ده . ضمن اینکه این امار بازدید صفحات رو نشون میده و بازدید نفر نیست درسته/ اگه راهنمائی کنید چجور توی ابزارک ازش استفاده کنم ممنون میشم

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام. یکی دیگر از بازدیدکنندگان محترم سایت بالاتر سوال شما رو پرسیده بود که همین الان پاسخ دادم. به هر حال مجددا پاسخ رو قرار میدم اینجا.

   ————-

   برای استفاده در ابزراک دو راه دارید:
   1) استفاده از shortcode های این افزونه. برای دیدن لیست shortcode ها به صفحه افزونه در مخزن وردپرس مراجعه کنید و روی Installation کلیک کنید.
   2) استفاده از افزونه PHP Code Widget که قبلا توسط علی جان در سایت قرار داده شد استفاده کنید تا یک ابزارک برای اجرای کد های PHP بهتون بده.
   موفق باشید.

  • سلام
   دوست گرامی من می خواهم از تگ استفاد کنم اما تغییرات را نشان نمیدهد
   می خواهم قبل از آمار فلش نشان دهد

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   سلام. از کدوم تگ میخواید استفاده کنید؟ ممنون میشم کمی واضح تر بگید و موضوع رو بیشتر باز کنید

 42. سلام
  منظورم این بود نمی تونم توی ابزارک ازش استفاده کنم همچنین این کد هایی که توی بالا گذاشتی خیلی زیادند ولی توی این ابزارکش کم ترند مثلا آمار الکسا توی ابزارکش وجود ندارد.

  • 50 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام. دوست عزیز برای استفاده در ابزراک دو راه دارید:
   1) استفاده از shortcode های این افزونه. برای دیدن لیست shortcode ها به صفحه افزونه در مخزن وردپرس مراجعه کنید و روی Installation کلیک کنید.
   2) استفاده از افزونه PHP Code Widget که قبلا توسط علی جان در سایت قرار داده شد استفاده کنید تا یک ابزارک برای اجرای کد های PHP بهتون بده.
   موفق باشید.

  • سلام
   ممنون
   مشکل حل شد

 43. استفاده کردم، خیلی خوب و عالی
  ممنون

 44. سلام دستتون درد نکنه منو از دست cystats نجات دادید.

 45. به نظر میاد افزونه جالبی باید باشه فقط یک سوال
  من از افزونهcystats استفاده میکنم اگر اینو نصب کنم امار قبلی سایتم چی میشه؟
  صفر میشه یا اینکه ادامه پیدا میکنه؟

  • آمار از صفر شروع می‌شود. ولی می‌توانید به پایگاه داده مراجعه کنید و به طور دستی مقادیرتون رو به فیلدها اضافه کنید.

  • میشه زحمت بکشیدراهنمایی کنید از کجای دیتابیس بایدتغییراتی که گفتین ایحاد کنم؟

  • به پایگاه داده مراجعه کنید.
   پایگاه داده وردپرس را انتخاب کنید.
   جدول wp_statistics_visits را انتخاب کنید و ردیف آن را ویرایش کنید. (اگر 2 تا ردیف بود، آخرین ردیف را ویرایش کنید.)
   مقادیرتون رو هم بهش بیفزایید.
   کاملا مشخص هست.

  • آقا مصظفی من الان این افزونه نصب کردم سوالم اینه که:
   1-کنتور بازدیدکلا صفر نمایش میده!!!! یعنی
   بازدید امروز: 0
   بازدید دیروز: 0
   بازدید این هفته: 0
   بازدید این ماه: 0
   بازدید امسال: 0
   کل بازدیدها: 0
   2-برای ویرایش کردن در دیتابیس طبق تصویر زیر ادیت که کلیک کنم کجا باید عددآمار را وارد کنم
   http://s2.picofile.com/file/7232922468/5820.jpg
   لطف کنید راهنمایی کنید…ممنون

  • حتی آمار آنلاینش هم با افزونهcystats متفاوت هست همیشه 4تا5نفر کمتر نمایش میده!!؟؟

  • سلام، افزونه را در تنظیمات افزونه فعال کنید.
   دقت کنید که افزونه در شبکه کار نمیکند!

 46. این افزونه نیاز داره که اون کدها رو هم واردش کنیم یا خودش تمام اینها رو درون خودش داره و ما فقط باید آپلود و نصبش کنیم؟

  با سپاس

 47. سلام عالی بود و لازم
  ممنون

 48. ورژن جدیدش هم اوومده

 49. سلام
  این افزونه عالی رو نصب کردم اما بعد از نصب با جاوا اسکریپت های وی پی ادمین مشکل پیدا میکنه و مثلا اخبار وردپرس در حالت آوردن می ماند و یا ابزارک ها باز نمیشن و …

  چه کنم ضمن اینکه افزونه هم میخوام و از Cystats خسته شدم

  ممنون

  • سلام، در نسخه 2.2.1 این مشکل حل شده.
   افزونه را به روز کنید.

  • سلام
   مصطفی جان خسته نباشی … واقعا دستت درد نکنه ، نسخه به روزش چیزهای بهتری اضافه کن انشالله موفق باشی
   یاعلی

  • سلام و خسته نباشی

   متاسفانه آپدیت هم کردم اما باز این مشکل هست و وقتی وارد درسته ابزارک ها میشم جاوایی که برای باز شدن و یا درگ کردن ابرازک ها هست کار نمیکنه و پس از غیر فعال کردن افزونه کار میکنه
   ممنون میشم راهنمایی کنید..

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سعید جان بررسی میکنم

 50. سلام
  بنده پلاگین رو نصبیدم ولی وقتی ابزارک را فعال می کنم کادر ابزارک را نشان نمیدهدو همچنین دکمه رتبه الکسا وجود نداره؟

 51. آی گفتی!
  آقا ممنون از تلاشتون و زحمتتون

 52. سلام من قصد دارم افزونه رو نصب کنم اما یه سوال داشتم. چطور باید اون حجم از دیتابیس رو که توسط cystats اشغال شده بود رو پاک کنم؟
  یا اینکه پس از پاک شده افزونه حجم دیتابیسی هم که اشغال کرده خود به خود پاک میشه؟

 53. سلام آقا علی واقعا جالب بود …

  فقط یه نکته .. من اینو نصب کردم و فعالش کردم ولی آمارم اینجوری شد

  بازدید امروز : 0
  بازدید دیروز : 0
  بازدید کـــل : 0
  افراد آنلاین : 8 بازدیدکننده
  ورودی گـوکل : 0 وارد شده

  با اینکه افراد انلاین هست و کاربران میان و می رن ولی باز بازدید ها صفر هستش .. !!!! مشکلش از چی می تونه باشه؟

 54. سلام آقا
  خدا خیرتون بده که ملتی رو از شر cystats نجات میدین.

 55. سلام
  افزونه جالب و بسیار کاملیست فقط من یه سوال داشتم … این افزونه آمار سایت رو در صورت نمایش در صفحه جمع آوری میکنه؟
  اگه یه نگاه به سایت من بندازید توی صفحه اصلی من جایی برای این افزونه ندارم اما میخوام که آمار بازدیدهایم درست باشه یعنی اگه من نمیتونم توی صفحه اصلی نمایش بدمش آمار بازدید من شامل بازدید از صفحه اصلی هم باشه

  نمیدونم منظورم رو تونستم برسونم یا نه اما ممنون میشم پاسخ بدید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   وحید جان خیلی خوش اومدی به این سایت و بگم که سایتت خیلی خوبه و جالبه خب جا هم میتونیم برات جور کنیم اون پائین تو فوتر یه ردیف بزن 4 تا از معیارهایی که برات مهمه تو آمار رو قرار بده !

 56. با سلام
  1- این افزونه مانند cystat حجم بالایی از دیتابیس را نمی گیره؟
  2- برای وردپرس شبکه و وبلاگ ها می توان استفاده کرد؟
  با تشکر از کطالب خوبتون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   در مورد سوال اول نه خیلی سبک و بهتره اما سوال دوم رو نمیدونم ! میپرسم بهت اطلاع میدم محسن جان

  • سلام، ممنون از شما علی جان بابت معرفی افزونه.
   1. این افزونه کلا 4 تا جدول در پایگاه داده ایجاد میکند که بیشتر از 1 رکورد در جدول ثبت نمیکند! برخلاف افزونه cystats که بابت هر بازدید 1 رکورد ثبت میکند.
   پس خیالتون بابت حجم دیتابیس راحت باشه.
   2. برای وبلاگ های شبکه فعلا فعال نیست و کار نمیکند. اما سعی میکنم در نسخه بعدی این امکان رو بهش اضافه بشه.
   با تشکر.

  • مصطفی جان سلام
   یعنی این از Cystats بهتره ؟

 57. واقعا اگه خود ایرانی ها اینو درست کردن کارشون محشره واقعا که از صد تا افزونه ی وردپرس بهتره . ببخشید فقط یه سوال من یه پی اس دی طراحی کردم می خواستم بهتون نشون بدم نظرتون رو بگید می شه آدرس آی دی تون رو بگیرم واقعا ممنون چون چند تا سوال هم داشتم که می خواستم نظرتون رو درباره ی اونا هم بدونم . بازم ممنون

 58. سلام خسته نباشید
  افزونه که معرفی کردین امکانات خیلی خوبی داره آماری که نشون میده به صورت عمومیه یا خصوصی هم میشه ؟
  که فقط خودم بدونم که آمار به چه صورته
  ممنون

 59. خیلی خوبه . ولی من کلا از این افزونه های آمارگیر استفاده نمی کنم .

 60. عالی بود خیلی خوب بود ولی به نظر شما سرعت سایت رو نمی گیره من که هیچ وقت از افزونه های آمار برای سایت استفاده نمی کنم چون سرعت رو بدجور میاره پایین

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی