عملیات بهینه سازی در وردپرس با افزونه WPSSO

سلام خدمت شما کاربران محترم وردپرسی!
عملیات بهینه سازی در وردپرس به مجموعه اعمال و رفتارهایی گفته می‌شود که مدیران سایت‌ها و وبمستران بر روی سایت خود انجام می‌دهند و باید بدانید تک‌ به تک اعمال شما از طرف موتور‌های جستجو مورد بررسی قرار می‌گیرند و در رتبه‌بندی سایت شما تاثیر خود را دارند. برخی از کارها که پایه سئو می‌باشند تاثیر زیادی دارند و برخی دیگر ممکن است تاثیر کمتری داشته باشند و حتی برخی از کارها تنها یک امتیاز مثبت به حساب می‌آیند و انجام ندادن آنها مشکلی را در رتبه‌دهی به سایت شما بوجود نخواهند آورد.

عملیات بهینه سازی در وردپرس

انجام کارهای پایه و اولیه سئوی وردپرس پیش از هر مورد دیگری در سایت اهمیت دارد و انجام صحیح آنها باید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد. اعمال تنظیم اولیه عملیات بهینه سازی در وردپرس به‌ اندازه‌ای مهم است که باید آن را بدست متخصص بسپارید اما هزینه‌های زیاد آن ممکن است شما را به یادگیری آن ترغیب نماید! در این مواقع افزونه‌های عملیات بهینه سازی در وردپرس هستند که به کمک شما کاربران وردپرسی می‌آیند و شما را از هزینه‌های سنگین نجات می‌دهند.

افزونه‌های موجود در زمینه سئو به شما کمک می‌کنند تا بتوانید تنظیمات ضروری و اولیه سئو سایت خود را به راحتی و با راهنمایی آن افزونه انجام دهید و در هنگام تولید محتوای جدید مشکلات احتمالی را به شما نمایش می‌دهد تا با رعایت آنها بتوانید مطالب بهینه و کاملی را تولید نمایید.

افزونه WPSSO

WPSSO-عملیات بهینه سازی در وردپرس

یکی از افزونه‌هایی که می‌تواند شما را در زمینه عملیات بهینه سازی در وردپرس یاری نماید، افزونه WPSSO می‌باشد که با انجام تنظیمات اولیه می‌تواند راه را برای شما هموارتر سازد و به ارتقاء رتبه‌بندی سایت شما کمک شایانی نماید. این افزونه توانسته است از میان +10,000 نصب از طریق مخزن وردپرس امتیاز 4/5 از 5 را به خود اختصاص دهد که چنین امتیازی نشان از رضایت کاربران از افزونه و کاربردی بودن آن می‌باشد.

برخی از ویژگی‌های افزونه

 • قابلیت انجام تنظیمات اولیه عملیات بهینه سازی در وردپرس
 • تنظیم متا‌تگ‌های مهم و تاثیر گذار در موتور‌های جستجو
 • قابلیت تنظیم شبکه‌های اجتماعی
 • قابلیت بهینه‌سازی تصاویر و ویدئو‌های سایت
 • قابلیت اتصال صفحات شبکه‌های اجتماعی
 • قابلیت اتصال سرویس‌های تجاری گوگل و فیسبوک
 • قابلیت اتصال به شبکه‌های توییتر و پینترست
 • قابلیت اشتراک‌گذاری خودکار مطالب در شبکه‌های اجتماعی
 • قابلیت اعمال تنظیمات Cache و api
 • قابلیت نصب پلاگین‌های کمکی برای افزونه
 • قابلیت نمایش راهنمایی در هنگام ارسال مطالب
 • متاباکس بهینه بودن مطالب و برگه‌ها
 • و…

Essential General Settings

بخش اول تنظیمات افزونه مربوط به Essential General Settings می‌باشد که شامل تنظیمات اولیه و اصلی افزونه است که نیاز است به دقت اقدام به وارد کردن اطلاعات خود نمایید.

Site Information

در این بخش باید اطلاعات سایت خود را وارد کنید.

essential setting-عملیات بهینه سازی در وردپرس

Website Name: در این بخش باید نام یا عنوانی را برای سایت خود انتخاب کنید! دقت کنید این بخش همان عنوان نمایش داده شده سایت در موتور‌های جستجو می‌باشد.
Website Description: این بخش مربوط به توضیحات مربوط به سایت می‌باشد که زیر عنوان در موتور‌های جستجو نمایش داده می‌شود.
Default Article Topic: در این بخش باید نوع فعالیت سایت خود را در میان عنوان‌های موجود انتخاب کنید تا در عملیات بهینه سازی در وردپرس کمی به شما کمک کند.

Facebook / Open Graph

در این بخش باید اطلاعات صفحه و سرویس‌های فیسبوک سایت خود را وارد کنید.

facebook-عملیات بهینه سازی در وردپرس

Facebook Business Page URL: اگر در شبکه اجتماعی فیسبوک صفحه‌ای تجاری دارید لازم است آدرس آن را در این بخش وارد کنید تا از تاثیر آن در گوگل و سایر موتور‌های جستجو برخوردار شوید.
Facebook Application ID: اگر از سرویس اپلیکیشن فیسبوک برای سایت خود استفاده می‌کند لازم است ID مربوط به آن را در این بخش وارد نمایید.
or Facebook Admin Username(s): اگر ID خود را در بخش قبلی وارد نکرده‌اید، نام کاربری ادمین مربوط به صفحه یا اپلیکیشن گوگل را در این بخش وارد کنید.
Default / Fallback Image ID: در این بخش باید ID مربوط به تصویر صفحه فیسبوک خود را وارد نمایید تا در از همان در بخش‌های مورد نیاز استفاده گردد.
or Default / Fallback Image URL: اگر ID مربوط به تصویر پروفایل صفحه فیسبوک خود را ندارید، آدرس آن را در این بخش وارد کنید.

Google / Schema

در این بخش باید اطلاعات صفحات گوگل سایت خود را برای عملیات بهینه سازی در وردپرس وارد کنید.

google -عملیات بهینه سازی در وردپرس

Google+ Business Page URL: آدرس صفحه تجاری خود در شبکه‌ اجتماعی گوگل پلاس را در این بخش وارد نمایید تا در نتایج جستجو گوگل در سایت شما به نمایش درآید.
Google Knowledge Graph: اگر دقت کرده باشید در هنگام جستجو برخی از سایت‌ها، اطلاعاتی در کنار نام سایت نظیر آدرس و تلفن نمایش داده می‌شود که این بخش مربوط به همان قسمت است؛ برای استفاده از آن کافی است گزینه‌های دلخواه خود در این بخش را تیک بزنید تا در نتایج جستجو سایت شما نیز نمایان شود.
Include Website Information for Google Search: توسط این گزینه می‌توان در قسمت اطلاعات سایت، اطلاعات وارد شده در بخش اطلاعات اصلی سایت را نیز نمایش دهید.
Include Organization Social Profile: توسط این گزینه می‌توانید اطلاعات موجود در شبکه‌های اجتماعی مربوط به صفحات خود را نیز در نتایج جستجو گوگل فراخوانی کنید.
Include Person Social Profile for Site Owner: توسط این گزینه می‌توانید پروفایل ادمین صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی را مشخص کنید.
Organization Logo URL: توسط این گزینه می‌توانید آدرس لوگوی سایت خود را جهت نمایش در نتایج جستجو وارد کنید.
Organization Banner URL: توسط این گزینه می‌توانید آدرس بنر تبلیغاتی سایت خود را جهت نمایش در بخش‌های تبلیغاتی گوگل و سایر موتور‌های جستجو و عملیات بهینه سازی در وردپرس وارد کنید.

Pinterest

Pinterest Company Page URL: در این بخش باید آدرس صفحه تجاری خود در شبکه اجتماعی پینترست را وارد نمایید.

Twitter

Twitter Business @username: در این بخش باید نام کاربری صفحه تجاری خود در شبکه اجتماعی توییتر را وارد نمایید.

pintrests-عملیات بهینه سازی در وردپرس

Optional Advanced Settings

این بخش مربوط به تنظیمات پیشرفته افزونه و برای عملیات بهینه سازی در وردپرس می‌باشد که توسط آن قادر به اعمال تنظیمات خاص در زمینه تنظیمات افزونه خواهید بود.

optional advance setting-عملیات بهینه سازی در وردپرس

Preserve Settings on Uninstall: گاهی اوقات کاربران نیاز به حذف یک افزونه پیدا می‌کنند که با تیک زدن این گزینه در هنگام حذف افزونه، تنظیمات اعمال شده بر روی آن در دیتابیس سایت شما باقی خواهد ماند و با نصب دوباره افزونه تنظیمات آن بر روی افزونه پیاده‌سازی خواهد شد.
Add Hidden Debug Messages: با تیک زدن این گزینه پیام‌های مبنی بر خطا در افزونه غیرفعال خواهد شد.
Hide All Pro Version Options: اگر دقت کرده باشید این افزونه دارای دو نسخه تجاری و رایگان می‌باشد که با استفاده از نسخه رایگان، گزینه‌های مربوط به نسخه تجاری آن نیز به صورت غیرفعال نمایش داده می‌شود! با تیک زدن این گزینه تمامی گزینه‌های مربوط به نسخه تجاری افزونه غیرفعال خواهد شد.
Options to Show by Default: با تیک زدن این گزینه تمامی گزینه‌های افزونه به حالت پیشفرض نمایش داده می‌شوند.

  بهترین افزونه های سئو در وردپرس

General Settings

تنظیمات اصلی افزونه شامل اطلاعات اصلی سایت شما می‌شود که باید آن را تکمیل نمایید.

All Social Websites / Open Graph

بخش اولی که در بخش تنظیمات اصلی مشاهده می‌کنید، All Social Websites / Open Graph می‌باشد که مربوط به اطلاعات سایت می‌باشد.

 Site Information

اطلاعات تکمیلی سایت خود را جهت نمایش در موتور‌های جستجو و عملیات بهینه سازی در وردپرس در این بخش وارد نمایید.

all social website-عملیات بهینه سازی در وردپرس

Website Name: در این بخش باید نام یا عنوانی را برای سایت خود انتخاب کنید! دقت کنید این بخش همان عنوان نمایش داده شده سایت در موتور‌های جستجو می‌باشد.
Website Description: این بخش مربوط به توضیحات مربوط به سایت می‌باشد که زیر عنوان در موتور‌های جستجو برای عملیات بهینه سازی در وردپرس نمایش داده می‌شود.
Default Post / Page Type: در این بخش باید نوع برگه‌ها و مطالب خود را انتخاب کنید.
Default Article Topic: در این بخش باید نوع و موضوع مقالات منتشر شده در سایت خود را انتخاب کنید.

Titles / Descriptions

این بخش مربوط به تنظیمات عنوان و توضیحات سایت می‌باشد.

open graph-عملیات بهینه سازی در وردپرس

Title Separator: عنوان سایت شما از توضیحات با چه کاراکتری جدا شود؟ آن را مشخص نمایید.
Add Hashtags to Descriptions: نوع هشتگ‌ برای اضافه شدن به توضیحات را انتخاب نمایید.

Authorship

توسط این بخش می‌توانید اطلاعات نویسندگان خود را تعیین کنید.

autjorship-عملیات بهینه سازی در وردپرس

Author Profile URL Field: با این گزینه می‌توانید تعیین کنید اطلاعات نویسنده شما از کجا فراخوانی شوند که اگر می‌خواهید از شبکه‌های اجتماعی فراخوانی شوند کافی است نام شبکه اجتماعی آن را از این بخش انتخاب نمایید.

Images

این گزینه نیز مربوط به تصاویر موجود در سایت شما می‌باشد که کمک زیادی در بهینه سازی تصاویر سایت می‌نماید.

images-عملیات بهینه سازی در وردپرس

Specific Websites and Publishers

این بخش مربوط به اطلاعات شبکه‌های اجتماعی سایت شما می‌باشد که باید برای انتشار و اشتراک‌گذاری مطالب در آنها این بخش را تکمیل نمایید؛ این بخش شامل فیسبوک، توییتر، پینترست، گوگل، اینستاگرام، لینکدین، ساندکلود، مای اسپیس، یوتیوب و… می‌باشد که باید آدرس صفحات خود را در این بخش وارد کنید تا گامی در عملیات بهینه سازی در وردپرس می باشد. 

Facebook

این بخش مربوط به تنظیمات صفحه فیسبوک شما می‌باشد که در صورت نیاز باید آن را تکمیل نمایید.

other-عملیات بهینه سازی در وردپرس

Facebook Business Page URL: اگر در شبکه اجتماعی فیسبوک صفحه‌ای تجاری دارید لازم است آدرس آن را در این بخش وارد کنید تا از تاثیر آن در گوگل و سایر موتور‌های جستجو برخوردار شوید.
Facebook Application ID: اگر از سرویس اپلیکیشن فیسبوک برای سایت خود استفاده می‌کند لازم است ID مربوط به آن را در این بخش وارد نمایید.
or Facebook Admin Username(s): اگر ID خود را در بخش قبلی وارد نکرده‌اید، نام کاربری ادمین مربوط به صفحه یا اپلیکیشن گوگل را در این بخش وارد کنید.
Instagram Business URL: اگر از شبکه اجتماعی اینستاگرام در سایت وردپرسی خود استفاده می‌کند و صفحه‌ای فعال در این بخش دارید، کافی است آدرس صفحه تجاری خود در اینستاگرام را در این بخش وارد نمایید.

LinkedIn Company Page URL: اگر از شبکه اجتماعی لینکدین در سایت وردپرسی خود استفاده می‌کند و صفحه‌ای فعال در این بخش دارید، کافی است آدرس صفحه تجاری خود در لینکدین را در این بخش وارد نمایید.
Myspace Business Page URL: اگر از شبکه اجتماعی مای اسپیس در سایت وردپرسی خود استفاده می‌کند و صفحه‌ای فعال در این بخش دارید، کافی است آدرس صفحه تجاری خود در مای اسپیس را در این بخش وارد نمایید.
SoundCloud Business URL: اگر از شبکه اجتماعی ساند‌کلود در سایت وردپرسی خود استفاده می‌کند و صفحه‌ای فعال در این بخش دارید، کافی است آدرس صفحه تجاری خود در ساند‌کلود را در این بخش وارد نمایید.

other-عملیات بهینه سازی در وردپرس

Tumblr Business Page URL: اگر از شبکه اجتماعی تامبلر در سایت وردپرسی خود استفاده می‌کند و صفحه‌ای فعال در این بخش دارید، کافی است آدرس صفحه تجاری خود در تامبلر را در این بخش وارد نمایید.
YouTube Business Channel URL: اگر از شبکه اجتماعی یوتیوب برای نمایش ویدئو و فیلم‌های مرتبط با فعالیت خود در در سایت وردپرسی استفاده می‌کنید و صفحه‌ای فعال در این بخش دارید، کافی است آدرس صفحه تجاری خود در یوتیوب را در این بخش وارد نمایید.

Advanced Settings

این بخش به شما کمک می‌کند تا تنظیمات پیشرفته مربوط به افزونه و عملیات بهینه سازی در وردپرس را تنظیم نمایید که البته باید بدانید تنها یک بخش آن در نسخه رایگان قابل دسترسی است و بقیه بخش‌ها تنها در نسخه تجاری افزونه در دسترس خواهند بود.

advanced setting-عملیات بهینه سازی در وردپرس

Preserve Settings on Uninstall: گاهی اوقات کاربران نیاز به حذف یک افزونه پیدا می‌کنند که با تیک زدن این گزینه در هنگام حذف افزونه، تنظیمات اعمال شده بر روی آن در دیتابیس سایت شما باقی خواهد ماند و با نصب دوباره افزونه تنظیمات آن بر روی افزونه پیاده‌سازی خواهد شد.
Add Hidden Debug Messages: با تیک زدن این گزینه پیام‌های مبنی بر خطا در افزونه غیرفعال خواهد شد.
Hide All Pro Version Options: اگر دقت کرده باشید این افزونه دارای دو نسخه تجاری و رایگان می‌باشد که با استفاده از نسخه رایگان، گزینه‌های مربوط به نسخه تجاری آن نیز به صورت غیرفعال نمایش داده می‌شود! با تیک زدن این گزینه تمامی گزینه‌های مربوط به نسخه تجاری افزونه غیرفعال خواهد شد.
Options to Show by Default: با تیک زدن این گزینه تمامی گزینه‌های افزونه به حالت پیشفرض نمایش داده می‌شوند.

Extension Plugins and Pro Licenses

این بخش مربوط به ارتقا نسخه رایگان افزونه به نسخه تجاری می‌باشد که باید اقدام به تهیه لایسنس مربوط به افزونه نمایید؛ با وارد کردن لایسنس مربوط به افزونه تمامی ارتقا و بروز‌رسانی‌های افزونه از طریق این بخش قابل دسترسی می‌باشد و دیگر نیازی به بروزرسانی دستی و از بین رفتن اطلاعات قبلی افزونه نخواهد بود.

نتیجه‌گیری

استفاده از افزونه‌های سئو در وردپرس می‌تواند شما را در زمینه سئو و عملیات بهینه سازی در وردپرس دقیق‌تر و جامع‌تر سایت وردپرس‌تان یاری کند که در این مطلب و مطالب گذشته اقدام به معرفی و آموزش چندین افزونه سئو برای وردپرس نموده‌ایم که از میان آنها بتوانید برترین و جامع‌ترین آن را متناسب با نیاز خود استفاده نمایید و گاهی در یک افزونه امکاناتی وجود دارد که شما را از استفاده از چندین افزونه در زمینه‌های مختلف بی‌نیاز می‌نماید.

دانلود افزونه WPSSO

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ندونستم این سوالو کجا بپرسم….من میخام یک مقاله با 1000 کلمه در مورد اموزش سعو برای وب سایتتون رار بدم ودر عوض یک لینک فالو از صفحه ای که نوشتم میخم ایا امکان پذیره؟