ایجاد سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس با YITH WooCommerce Affiliates

سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس

روش‌های مختلفی برای افزایش فروش محصولات فروشگاه‌های اینترنتی وجود دارد. یکی از روش‌هایی که بازدهی بسیار زیادی دارد و در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند، استفاده از روش بازاریابی (Affiliates) توسط کاربران است. حتی گاهی برای فروش خدمات یا سرویس‌های ارائه ‌شده توسط یک مجموعه یا سایت، نظیر فروش هاست یا سرور از این روش‌ها استفاده می‌شود.
در فروشگاه‌های اینترنتی نیز این روش بسیار موثر است و می‌توانید از کاربران سایت خود به ازای پرداخت درصدی از هزینه محصول برای افزایش فروش خود استفاده کنید… در واقع با استفاده از این روش پس از آنکه محصول شما توسط کاربری به خریدار معرفی می‌شود و فرآیند خرید تکمیل می‌شود، درصدی از آن به کاربری که محصول را معرفی کرده است پرداخت می‌شود. در این مقاله قصد معرفی یک افزونه کاربردی و حرفه‌ای برای ووکامرس را داریم که با استفاده از آن قادر به سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس خواهید بود.

سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس

افزونه YITH WooCommerce Affiliates یک افزونه کاربردی و حرفه‌ای برای ووکامرس است که با استفاده از آن قادر به سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس خواهید بود. این افزونه کاربردی در دو نسخه رایگان و تجاری ارائه شده است که نسخه رایگان آن در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. همچنین این افزونه کاربردی توانسته است از میان +2,000 نصب، امتیاز 3/3 از 5 را به خود اختصاص دهد.

نصب و راه‌اندازی افزونه

woocommerce affiliate- سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس

برای استفاده از این افزونه ابتدا از طریق انتهای همین مقاله نسخه فارسی‌ سازی‌ شده افزونه را دانلود و آن را در سایت وردپرسی خود نصب و فعال‌سازی کنید. البته توجه داشته باشید که این افزونه بر پایه ووکامرس طراحی شده است و پیش از فعال‌ سازی آن، باید اقدام به پیکربندی افزونه ووکامرس در سایت وردپرسی خود کنید. پس از نصب، بخشی به نام همکاران بازاریاب در پیشخوان وردپرس نمایان می‌شود که از طریق بخش YITH Plugins قابل دسترسی است. با ورود به این بخش می‌توانید به تنظیمات کلی و همچنین سایر بخش‌های این افزونه دسترسی داشته باشید.

تنظیمات عمومی

در این بخش تنظیمات اولیه و پایه این افزونه در دسترس است که پیش از استفاده از افزونه باید آن را متناسب با نیاز خود شخصی‌سازی کنید.

general- سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس

نام متغیر برای لینک اختصاصی: در این بخش باید پسوندی را جهت نمایش در آدرس بازاریابی کاربران وارد کنید.
نام کوکی معرفی شدگان: در این بخش باید از کوکی مربوط به افزونه برای ذخیره ‌شدن اطلاعات کاربرانی که از طریق یک لینک وارد سایت می‌شوند را ذخیره کنید.
کوکی معرفی ‌شدگان را منقضی کن: با استفاده از این گزینه پس از مدتی می‌توانید اطلاعات ذخیره ‌شده از طریق کوکی‌ها را پاک کنید.
منقضی‌ شدن کوکی معرفی‌شدگان: اگر بخش قبلی را فعال کرده‌ باشید، در این بخش باید مدت زمانی را که می‌خواهید پس از آن کوکی‌های ذخیره ‌شده حذف شوند را برحسب ثانیه وارد کنید.

صفحات همکاران بازاریاب

در این بخش باید صفحات مربوط به افزونه را انتخاب کنید.

صفحات همکاران بازاریاب - سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس

صفحه داشبورد همکاران بازاریاب: در این بخش می‌توانید آدرس مربوط به کاربران را انتخاب کنید. با فعال‌‌سازی افزونه، این صفحه به صورت خودکار ایجاد می‌شود، که اگر از صفحه دیگری استفاده می‌کنید، باید این بخش را نیز تغییر دهید.

ثبت‌‏نام معرفی‌ شدگان

این بخش مربوط به ثبت‏‌نام کاربران ووکامرس به عنوان بازاریاب و برای عضویت در سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس است.

فرم ثبت‌‏نام: در این بخش باید فرم مربوط به ثبت‌نام کاربران به عنوان بازاریاب را مشخص کنید.
Show Login form: با انتخاب این گزینه فرم ورود کاربران به سیستم ووکامرس در کنار فرم ثبت‌نام نمایش داده می‌شود، تا کاربرانی که در گذشته ثبت‌نام کرده‌اند، بتوانند وارد سایت شوند.
نمایش فیلد نام: با فعال‌‌سازی این گزینه، فیلدی جهت دریافت نام کاربران در فرم ثبت‌نام نمایش داده می‌شود.
نمایش فیلد نام‌خانوادگی: با فعال ‌سازی این گزینه، فیلدی جهت دریافت نام‌خانوادگی کاربران در فرم ثبت‌نام نمایش داده می‌شود.

  بهترین روش پاک کردن کش وردپرس چیست؟

پورسانت‌ها

در این بخش باید تنظیمات مربوط به هزینه‌هایی که قرار است به کاربران اختصاص دهید را وارد کنید.

پورسانت ها- سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس

نرخ عمومی: در این بخش باید میزان نرخی که قرار است به کاربران ارائه دهید را وارد کنید.
از گرفتن پورسانت توسط سفارشات خود بازاریاب، جلوگیری کن: با استفاده از این گزینه، در صورتی که یک بازاریاب بخواهد محصولی را سفارش دهد، پورسانتی برای خودش در نظر گرفته نخواهد شد.
عدم احتساب مالیات در پورسانت‌ها: با انتخاب این گزینه در صورت اعمال مالیات بر روی محصولات، پورسانت از طریق هزینه واقعی یک محصول محاسبه می‌شود.
عدم احتساب تخفیف‌ها در پورسانت‌ها: با انتخاب این گزینه در صورتی که روی یک محصول تخفیف اعمال شده باشد، پورسانت کاربران از کل مبلغ یک محصول محاسبه می‌شود.

در نهایت برای ذخیره‌ سازی تنظیمات انجام شده کافی است بر روی Save Changes کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شوند.

پورسانت‌ها

در این بخش می‌توانید پورسانت کاربران را هنگامی که محصولات شما از طریق لینک بازاریابی آنها در سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس به فروش می‌رود را مشاهده کنید.

لینک پورسانت- سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس

همکاران بازاریاب

این بخش مربوط به کاربرانی است که از طریق صفحه بازاریابی برای شما درخواست ارسال می‌کنند و می‌توانید اطلاعات آنها را تایید کنید. همچنین برخی دیگر از اطلاعات نظیر درآمد، پورسانت، نرخ تبدیل، موجودی، تعداد کلیک، تعداد فروش و اطلاعات شخصی‌ کاربران هم در دسترس است.

اضافه کردن یک همکار جدید - سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس

اضافه کردن یک همکار بازاریاب جدید: با استفاده از این گزینه می‌توانید با جستجوی یک کاربر، آن را به همکاران بازاریاب خود در سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس اضافه و از طریق همین صفحه آنها را مدیریت کنید.
جستجوی یک مشتری: در این بخش می‌توانید بخشی از نام یک مشتری را تایپ کنید و با نمایش آن اقدام به انتخاب آن کاربر نمایید.

افزودن- سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس

برای تایید کاربرانی که درخواست بازاریابی ارسال کرده‌اند، کافی است یک یا چند نفر از آنها را انتخاب کنید و از طریق منوی کشویی، گزینه فعال کردن را انتخاب کنید.

پرداختی‌ها: در این بخش پورسانت‌های پرداخت‌ شده به کاربران دیده می‌شوند، که می‌توانید پرداختی‌های خود را به اطلاعات دقیق، نظیر تاریخ پرداخت و نام کاربر مشاهده کنید.

آمار

این بخش مربوط به آمارهای بازاریابی محصولات فروشگاه ووکامرسی  در سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس است. در این بخش اطلاعات کلی، نظیر مبلغ پورسانت‌ها، تعداد کل کلیک‌ها، نرخ تبدیل کل کاربران، مجموع پرداختی‌ها و… دیده می‌شود.

آمار کلی- سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس

همچنین می‌توانید این آمار را بر اساس یک بازه زمانی مشخص مشاهده کنید.

داشبورد همکاران بازاریاب- سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس

نتیجه‌گیری

استفاده از سیستم بازاریابی محصول در ووکامرس برای افزایش فروش محصولات فروشگاه اینترنتی، امری مفید و کاربردی است که در بسیاری از فروشگاه‌ها دیده می‌شود. در این مقاله به معرفی یک افزونه کاربردی برای ووکامرس پرداختیم که با استفاده از آن قادر به ایجاد سیستم بازاریابی کاربران، برای فروشگاه ووکامرسی خود خواهید بود.

دانلود افزونه فارسی YITH WooCommerce Affiliates

دانلود افزونه صفحه افزونه دانلود نسخه حرفه ای
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. این افزونه به درد ویزیت حضوری هم میخوره؟
  ما دنبال افزونه ای هستیم که باهاش ویزیت حضوری کنیم!

 2. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من نسخه اصلی شو رو خریدم ولی تو سایت من منو هاش انگلیسی
  حتی رو لوکو رو نصب کردم که ترجمه کنم ولی دیدم ترجمه شده است ولی فارسی نشون نمیده
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 3. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  ببخشید یه سوال دارم : من یه فروشگاه اینترنتی وردپرسی پخش محصولات دارم و میخوام بازاریاب استخدام کنم که از مغازه ها سفارش بگیره و سفارش ها رو بازاریاب ما ثبت کنه (سختی ثبت نام توسط مغازه دار ) یعنی محصولاتی که بازاریاب به مغازه دار نشون میده از سایت لود بشه و محصول نشون داده بشه و قابل انتخاب باشه (تو یه تبلت) در کل میخوایم اجناس سایت رو توسط بازاریاب بفروشیم اما برنامه ای براش باشه که کم کاری نکنه و طبق فروش درصد بگیره . چنین افزونه ای هستش ؟ اگر راهنمایی کنید ممنون میشم چند ماهه چیزی دستگیرم نشده و الان سایت شما یادم افتاد . ممنون میشم جواب بدید.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   به بازاریاب خود دسترسی بدید و سفارش رو از طریق سایت ثبت کنه .

 4. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر
  در قسمت پورسانت منظور از نرخ عمومی چیه دقیقا؟؟
  اگه امکانش هست یکم توضیح بدین
  تشکر

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یعنی هزینه کلی که برای همه بازاریاب‌هاتون در نظر می‌گیرید

 5. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  یک افزونه میخواستم که به کاربر لینک معرفی بده به دوستاش یا …
  هر شخصی با لینک ایشون عضو شد و محصولی خریداری کرد یه پورسانتی براش درنظر گرفته بشه
  ممنون

 6. با سلام
  ممنون از سایت بسیار عالی و مرجع شما
  سئوال بنده :
  من با ووکامرس فروشگاهی دارم که کتاب الکترونیکی یا همون pdf میفروشم قیمت کتابها معلوم هستش . حالا میخوام برم پیش افراد مختلف و بهشون یک کد تخفیف مخصوص که برای اون شخص در ووکامرس ساختم رو بهش بدم و بگم هر کسی در سایت من از این کد کوپن شما استفاده کرد شما در یک پنل خاص یک درصدی از فروش رو که قبلا با هم اوکی کردیم در پنل شما مشخص هست و بنده به شما میدم .
  نکته مهم این هستش که هر فرد ویزیتور من کد کوپنش با فرد دیگری فرق میکند و افزونه باید طوری باشد که از روی کد کوپن تخفیف بفهمد که این فروش مال کدوم ویزیتور هستش و براش کمیسیون رو در پنل اون ویزیتور نشون بده و ویزیتور هم پنلی داشته باشه تا بتونه از فروشهای خودش با خبر بشه
  پلاگینهای چند فروشندگی ووکامرس بدردم نخورد چون من نمیخوام مثل سایت تخفیفان هر فروشنده یک قیمت و محصول مختلف داشته باشه چون محصولات سایت من هموشون مشخصه و قیمتشون هم برای یکسان هستش .

  افزونه Yith Woocommerce Affiliates هم بدردم نمیخورد چون باید ویزیتورها یک لینک رو به مشتریهاشون بدن که کمتر کسی اون لینک رو برای خریدش حفظ میکنه و تو مرورگر میزنه . ولی کد کوپن تخفیف اون ویزیتور چون میتونه خیلی ساده باشه مشتری اون ویزیتور هم خیلی راحت یا اونو حفظ میکنه یا جایی یادداشت میکنه

  کل مبحث اینه که ویزیتورهای سایت با کد کوپن یکتا و مخصوص خودشونو بتونن تبلیغ کنن و مجموع پورسانتهای خودشون رو هم در یک پنل بتونن مشاهده کنن تا بتونن به سایت ما اعتماد کنن
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 7. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. مرسی از آموزش خوبتون. آیا ورژن رو آپدیت می کنید؟
  سپاس

 8. 6 سال عضو همیار وردپرس

  یه آموزش کامل ازش بذارید حتما

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   باسلام.
   آموزش تهیه شده تمامی بخش های نسخه رایگان را پوشش داده. نسخه در نسخه تجاری افزونه برخی از بخش های دیگه در دسترس هست که در این مقاله ارائه نشده.
   موفق باشید.

 9. چقد خوب ولی ممنون می شوم اگر امکانش هست آموزش ویدئوی آن را قرار دهید