ادغام مشتریان به کمک mailchimp در ووکامرس با YITH WooCommerce Mailchimp

ادغام مشتریان به کمک mailchimp در ووکامرس

سلام دوستان؛

چندی پیش در مورد ارسال خبرنامه به کمک افزونه ای به نام woocommerce mailchimp صحبت کردیم که با کمک یک کد API ساده به سایت اصلی میل چیمپ متصل می شد و می توانست خبرنامه را به کاربران فروشگاه اینترنتی ارسال کند. البته باید بگوییم که از افزونه ی اصلی میل چیمپ برای وردپرس استفاده کرده و یک افزونه ی کوچک باعث ارتباط افزونه با ووکامرس می شود. اما چطور می توان ارتباط مستقیمی بین ووکامرس و میل چیمپ برقرار کرد؟
همانطور که دیده اید تیم yith افزونه های متعدد و کارآمدی را تولید کرده است و در حوزه ی فروشگاه اینترنتی بسیار پیشرفت داشته است.
در مورد افزونه ی خبرنامه و جمع کردن مشتریان و ساحت یک جامعه از آن ها برای ارسال خبرنامه نیز پیشتاز بوده و توانسته افزونه ای قدرتمند را بسازد. ما نیز این افزونه را بررسی کردیم و تصمیم گرفتیم در آموزش ووکامرس امروز به آموزش آن بپردازیم و تنظیمات و عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهیم تا از این پس بتوانیم به راحتی خبرنامه های خود را با این سیستم قدرتمند برای مشتریان ارسال کنیم. پس با ما همراه باشید…

افزونه YITH WooCommerce Mailchimp

yith mailchimp hamyarwp

این افزونه بسیار کامل است و تنظیماتی نیز دارد که مستقیما به سایت خبرنامه متصل می شود.

به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه را نصب می کنیم. پس از فعال سازی گزینه ی “Mailchimp” در yith plugins مشاهده می شود که مربوط به تنظیمات افزونه می باشد.

Integration

integeration hamyarwp

در این قسمت باید تنظیمات اتصال به وبسایت میل چیمپ را انجام دهیم…

MailChimp API Key: این کد را باید از وبسایت میل چیمپ که در آن اکانت ساخته اید دریافت کنید و در این قسمت وارد کنید.
Integration status: پس از وارد کردن API key بر روی دکمه ی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید تا ذخیره شود. سپس این بخش تیک سبز می خورد و نام و ایمیل شما نمایش داده می شود.

Checkout

checkout op1 hamyarwp

Register after: باید مشخص کنید که عضویت در خبرنامه در چه قسمتی قرار گیرد. با کمک فهرست کشویی می توانید گزینه ای را انتخاب کنید تا سایر گزینه ها برایتان فعال شود.
Show “Newsletter subscription” checkbox: نمایش عضویت در خبرنامه در صفحه ی پرداخت
“Newsletter subscription” label: برچسب عضویت در خبرنامه! به صورت پیش فرض زبان اصلی است اما شما می توانید به فارسی وارد کنید.
Position for “Newsletter subscription”: موقعیت قرار گیری را تعیین کنید.
Show “Newsletter subscription” checked: به کمک این گزینه امکان بررسی  چاپ اطلاعات نیز می باشد.
Email type: نوع ایمیلی که برای مشتریان جهت ساخت اکانت میل چیمپ ارسال می شود چه فرمتی داشته باشد. متنی یا اچ تی ام ال.

به موارد مهم در بالا اشاره شد. سپس تنظیمات را ذخیره کنید.

List options

list options hamyarwp

در این قسمت شما می توانید لیستی را که در میل چیمپ ساخته اید انتخاب کنید تا به صورت خودکار تمامی کاربرانی که عضو خبرنامه می شوند در آن لیست وارد شوند. سپس تنظیمات را ذخیره می کنیم.

register hamyarwp

همانطور که می بینید گزینه ای برای عضویت در خبرنامه اضافه شده که کاربران به صورت کاملا اتوماتیک با تیک زدن این گزینه و انجام فرآیند خرید به لیست خبرنامه ی میل چیمپ اضافه می شوند.

جمع بندی! 

چنانچه می خواهید مشتریان خود را از محصولات جدید و اتفاقات جالب اعم از تخفیفات و کوپن های فروشگاه اینترنتی با خبر کنید باید از یک افزونه ی قدرتمند برای ارسال خبرنامه به مشتریان استفاده کنید و آن ها را در لیست خبرنامه عضو کنید.

دانلود افزونه YITH WooCommerce Mailchimp

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.