محدودیت دسترسی به محصولات در ووکامرس با YITH WooCommerce Membership

محدودیت دسترسی به محصولات در ووکامرس

سلام دوستان؛

در برخی سایت های وردپرسی صاحبان وبسایت ها به گونه ای عمل می کنند که برای برخی از پست ها و محتواهای خود دسترسی محدودی می گذارند. یعنی برخی پست ها ویژه هستند و فقط کاربران ویژه ای حق مشاهده ی آن را دارند که البته این حق به صورت های مختلفی از جمله اشتراک ویژه، کاربرانی که نوشته ی بیشتری ارسال کرده باشند، کاربرانی که دارای فعالیت های خاص بیشتری باشند، کاربران عضو سایت و… تعیین می شود و هر کاربری بنا به درجه ای که دارد می تواند از محتواهای ویژه ی آن وبسایت برداشت داشته باشد.

حال تصور کنید در یک فروشگاه اینترنتی می خواهیم بخشی از محصولات یا محتوای خود را فقط به برخی کاربران یا مشتریان اختصاص دهیم. مثلا مشتریانی که بسیار از فروشگاه اینترنتی خرید کرده اند و مشتری دائم هستند یا افرادی که عضو فروشگاه اینترنتی هستند! این کار دقیقا مانند روش عضویت ویژه در وردپرس است اما کمی متفاوت تر و با تنظیمات متفاوت تر!

اگر موافق باشید در آموزش ووکامرس امروز به مبحث محدودیت در دسترسی به محصولات بپردازیم و افزونه ی مربوط به آن را بررسی کنیم.

افزونه YITH WooCommerce Membership

yith membership hamyarwp

همانگونه که در تصویر کاور افزونه مشاهده می کنید نوشته ی premium به چشم می خورد. تعبیر جالبی است! زمانی که عضویت فردی به صورت ویژه در می آید می توان گفت عضویتی پرمیوم و خاص دارد.

به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه را نصب و سپس فعال می کنیم. طبق روال همیشگی که افزونه های yith در زیر منوی yith plugins نمایان می شوند به آنجا رفته و بر روی گزینه ی “Membership” کلیک می کنیم تا به بخش تنظیمات افزونه منتقل شویم.

settings

settings hamyarwp

Membership Name: در این باکس می توانید نامی برای عضویت ویژه در نظر بگیرید که من به طور پیش فرض همان عضویت ویژه را وارد کردم.
Select Product: انتخاب محصول! می توانید از این قسمت با وارد کردن سه کاراکتر اول نام محصول، محصولی را که می خواهید شامل حال عضویت ویژه شود انتخاب کنید.

پس از آن می توانید به صفحه ی محصول مراجعه کرده و تعیین کنید که آیا می خواهید تمامی افراد این صفحه را ببینند یا فقط اعضای فروشگاه این امکان را دارند.

allow access hamyarwp

با این کار می توانید سطح دسترسی هر محصولی را که می خواهید تعیین کنید.

جمع بندی! 

چنانچه تصمیم دارید برخی محصولات خود را از چشم بازدیدکنندگان سایت پنهان کنید و سطح دسترسی را برای آن ها محدود کنید می توانید به کمک یکی از افزونه های مخصوص به وردپرس این کار را به راحتی انجام دهید.

دانلود افزونه YITH WooCommerce Membership

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.