ساخت فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس با YITH WooCommerce Multi Vendor

سلام دوستان و همراهان پر انرژی همیار وردپرس!
شاید در بعضی از فروشگاه های اینترنتی حرفه ای دیده باشید که از سیستم اشتراک در فروش یا به اصطلاح فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس استفاده می کنند. با استفاده از این قابلیت افراد بسیاری می توانند به فروش محصولات خود بپردازند و در ازای فروش محصول، کمیسیونی را به مدیر فروشگاه می پردازند. اگر به مارکت وردپرس هم دقت کرده باشید، یک فروشگاه با چندین فرشنده است!!!
حال دوستانی که با استفاده از افزونه فروشگاه ساز ووکامرس، فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده اند. قادر هستند از این قابلیت در فروشگاه خود استفاده کنند و  فروشگاهی با چند فروشنده داشته باشند. سپس مدیر فروشگاه به ازای فروش محصولات فروشندگان از آنها کمیسیونی را که از پیش تعیین شده، دریافت می کند.

فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس با YITH WooCommerce Multi Vendor

YITH WooCommerce Multi Vendor - فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس

افزونه YITH WooCommerce Multi Vendor به منظور ایجاد فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. جدیدترین نسخه این افزونه در هفته قبل ارائه شده است و تا به امروز بیش از ۳,۰۰۰ نصب فعال داشته است.
افزونه YITH WooCommerce Multi Vendor دارای دو نسخه پرمیوم و رایگان است، که در این آموزش فقط به معرفی و بررسی نسخه رایگان افزونه چند فروشندگی می پردازیم.

نصب و تنظیمات افزونه

پس از دریافت فایل افزونه، سپس آن را در بخش افزونه های پنل فروشگاه خود نصب و فعال نمایید. پس از فعالسازی شما چندین گزینه برای تنظیمات افزونه چند فروشندگی در بخش پیشخوان فروشگاه مشاهده می کنید. در ادامه به بررسی تنظیمات بخش های مختلف آن می پردازیم.

multi vendor - فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس

Vendors

در این بخش از تنظیمات فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس باید نام فروشندگانی که می خواهند در فروشگاه شما به فروش محصولاتشان بپردازند را مشخص کنید. اطلاعات لازمه مربوط به فروشندگان را وارد کنید.

vendor - فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس

همانطور که در تصاویر فوق مشاهده می کنید یک فروشنده به لیست اضافه شده است.

Commissions

این بخش از تنظیمات فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس مربوط به کمیسیون هایی است که از هر فروشنده به مدیر سایت تعلق می گیرد. اگر فروشنده ای محصولی را بفروشد در این لیست مشخص می شود. در واقع این بخش مدیریت برای گزارش کمیسیون فروشندگان می باشد.

  فیلتر محصولات در ووکامرس با YITH WooCommerce Ajax Product Filter

comissions - فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس

همانطور که در تصویر فوق مشخص است، در این فروشگاه محصولی به فروش نرسیده است، پس کمیسیونی به مدیر تعلق نمی گیرد!!
حال به بررسی تنظیمات اصلی افزونه می پردازیم.

General settings

general settings - فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس

درصد کمیسیون از فروش محصولات فروشندگان را مشخص کنید. سپس بر روی دکمه ذخیره سازی تغییرات کلیک کنید.

Product management

product management - فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس

Vendor name label color: تعیین رنگ برچسب نام فروشندگان در فروشگاه
Enable order management: برای فعالسازی مدیریت سفارشات می باشد. با فعاسازی این گزینه هر فروشنده می تواند به صورت مجزا سفارش محصولات خود را مدیریت کند.
Order synchronization: اگر گزینه فوق را فعال نمایید، تنظیمات این گزینه برای شما قابل دسترس می شود. برای هماهنگ سازی سفارشات است. ایجاد تغییرات در سفارشات با توجه به نظر خود فروشنده اعمال می شود.
سپس تنظیمات این بخش را ذخیره نمایید.

توجه!! حال اگر به بخش محصولات بروید، می توانید ستونی فروشندگان که با نصب این افزونه اضافه شده است را مشاهده کنید. برای انتخاب فروشنده هر محصول، در صفحه ویرایش محصولات از بخش چپ صفحه می توانید از منوی Vendor نام فروشنده محصول را تعیین کنید.

برای نمایش صفحات مربوط به فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس می توانید به بخش فهرست ها بروید و برای بخش فروشندگان فروشگاه فهرستی را تنظیم نمایید.

فروشنده - فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس

با افزودن به بخش فروشندگان به فهرست، کاربران سایت می توانند به راحتی از صفحات هر یک از فروشندگان بازدید کنند.

نکته!! افزونه چند فروشندگی دارای ابزارک است. شما می توانید به بخش ابزارک های فروشگاه خود بروید و ابزارک این افزونه را در محل مناسبی قرار دهید.

مشاهده نتیجه تنظیمات

نتیجه - فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس

دوستان عزیز در این آموزش توضیحات مختصری درباره افزونه فروشگاهی با چند فروشنده در ووکامرس برای شما ارائه دادیم. برای بهره مند شدن از تنظیمات بیشتر این افزونه، بایستی نسخه پرمیوم آن را خریداری نمایید که فارسی شده آن در مارکت وردپرس با عنوان افزونه چند فروشندگی ووکامرس موجود است.

روزهاتون زیبا!

دانلود افزونه YITH WooCommerce Multi Vendor

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.