۱۲ کاری که باید قبل از تغییر قالب وردپرس بدانید

تغییر قالب وردپرس

هنگام تغییر قالب وردپرس، چند مرحله بسیار مهم وجود دارد که باید انجام دهید تا مطمئن شوید که فرآیند بی‌نقص بوده و هیچ داده مهمی را از دست نمی‌دهید. در چک لیست امروز، کارهای مهمی را که باید قبل از تغییر قالب‌های وردپرسی انجام دهید، به اشتراک می‌گذاریم. اصلا این مقاله را از دست ندهید.

تغییر قالب وردپرس

تغییر قالب وردپرس موضوع مهمی است که هر صاحب وب‌سایتی حداقل هر چند سال این کار را انجام می‌دهد. این موضوع باید با همه نیازهای شما مطابقت داشته باشد. معمولا باید فهرستی از بهترین‌ها را تهیه کرده و سپس از بین آن‌ها انتخاب خود را انجام دهید. پس از انتخاب، مهم است که چک لیست زیر را دنبال کنید تا تمامی موارد به درستی پیش رود.

۱- نکته های لازم برای سفارشی سازی قالب را درنظر بگیرید

برخی از صاحبان وب‌سایت‌های وردپرسی، تم‌های وردپرس خود را با افزودن قطعه‌های کد به آن سفارشی می‌کنند. قطعه کد می‌تواند راهی عالی برای افزودن ویژگی‌های جدید به وبسایت شما باشد. اما، اگر آن قطعه‌ کدها را مستقیماً به فایل‌های قالب خود اضافه می‌کنید، به راحتی می‌توانید با تغییر قالب وردپرس آن‌ها را از دست بدهید.
اگر شما یا به عنوان یک توسعه‌دهنده وب این تغییرات را ایجاد کرده‌اید، تمامی موارد تغییر کرده را درنظر داشته باشید.

برای افزودن قطعه کد به قالب، همیشه توصیه می‌کنیم از افزونه‌هایی مانند WPCode استفاده کنید. به این ترتیب، حتی اگر بعداً قالب خود را تغییر دهید، می‌توانید قطعه کدهای قبلی را داشته باشید.

۲- معیارهای عملکرد فعلی قالب وردپرس را داشته باشید

قبل از تغییر قالب وردپرس، باید سرعت بارگذاری و عملکرد وبسایت فعلی خود را بررسی کنید. این به شما امکان می‌دهد تفاوت‌های زمان بارگذاری صفحه را پس از تغییر تم‌ها مقایسه کنید. از آنجایی که سرعت و عملکرد وردپرس نقش مهمی در تجربه کاربری و سئوی وردپرس ایفا می‌کند، باید مطمئن شوید که قالب جدید سریع‌تر از چیزی است که اکنون استفاده می‌کنید.

با استفاده از ابزار تست سرعت وردپرس مانند ابزار تست سرعت وب سایت رایگان IsItWP می توانید به راحتی معیارهای سرعت وبسایت فعلی خود را بررسی کنید.

۳- اطلاعات سایدبار و ابزارک ها را درنظر داشته باشید

نوارهای کناری برای افزودن ویجت‌های مختلف به وبسایت، مانند فرم‌های اشتراک خبرنامه ایمیل، دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی، پست‌های محبوب و موارد دیگر استفاده می‌شوند.
از آنجایی که هر طرح زمینه دارای بخش‌های ابزارک متفاوتی است، در صورت تغییر مضمون، ویجت‌های شما ممکن است به‌طور غیرمنتظره‌ای از سایت شما جابه‌جا شده یا ناپدید شوند.

به همین دلیل مهم است که قبل از تغییر مضمون، یادداشتی از ویجت‌هایی که در نوارهای کناری وردپرس و سایر قسمت‌های ابزارک وب‌سایت خود استفاده می‌کنید، داشته باشید. سپس می‌توانید پس از تعویض به راحتی آنها را تکرار کنید.
اگر کد سفارشی یا کد کوتاهی اضافه کرده‌اید، این کد را کپی کرده و در جایی امن ذخیره کنید تا بتوانید در تم جدید از آن استفاده کنید.

۴- کدهای ردیابی وردپرس را کپی کنید

بسیاری از کاربران کد رهگیری ابزارهای تحلیلی را مستقیماً به قالب‌های خود اضافه می‌کنند. برخی از قالب‌های وردپرس به شما امکان می‌دهند کدهای ردیابی را مستقیماً به پنل گزینه‌های تم خود اضافه کنید.

نادیده گرفتن این کدهای رهگیری مهم یک اشتباه رایج است. شما باید مطمئن شوید که تمام کدهای ردیابی وبسایت خود را که برای تجزیه و تحلیل، تبلیغات و موارد دیگر استفاده می‌کنید کپی کرده‌اید تا بتوانید آنها را به وبسایت جدید خود اضافه کنید.

۵- از وبسایت وردپرسی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

همیشه توصیه می‌شود که از وبسایت خود به طور منظم نسخه پشتیبان تهیه کنید. قبل از تغییر موضوع، باید از پست‌ها، صفحات، افزونه‌ها، رسانه‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از یک افزونه پشتیبان وردپرس برای ایجاد یک نسخه پشتیبان از کل سایت است.

توصیه می‌کنیم از افزونه Duplicator استفاده کنید. این افزونه به شما امکان می‌دهد به راحتی پشتیبان گیری خودکار و برنامه ریزی شده داشته و آنها را در سرویس‌های ذخیره سازی ابری مانند Dropbox، Google Drive و غیره ذخیره کنید.

۶- از حالت نگهداری استفاده کنید

هنگام ایجاد تغییرات در سایت خود، همیشه بهترین حالت بردن وبسایت به حالت نگهداری است. حالت تعمیر و نگهداری به شما این امکان را می‌دهد که یک اخطار کاربرپسند را برای بازدیدکنندگان خود نمایش دهید. این به مخاطبین شما کمک می‌کند تا زمانی که وبسایت شما نیمه تمام است یا در حال ساخت است، نتوانند آن را ببینند.

  خطای عدم ورود به پیشخوان وردپرس + رفع آن

۷- تمام عملکردها و افزونه های نصب شده وردپرس را تست کنید

هنگامی که یک قالب جدید وردپرس را فعال کردید، باید اطمینان حاصل کنید که عملکردی مشابه قبلی دارید و همه افزونه‌های قدیمی شما با قالب جدید کار می‌کنند یا خیر!
می‌توانید با اضافه کردن قطعه‌ کدهایی که از فایل‌های قالب قدیمی وردپرس خود کپی کرده‌اید، شروع کنید. سپس، مدتی را با استفاده از ویژگی‌های سایت که توسط افزونه‌های وردپرس ارائه می‌شوند، به بررسی اختصاص دهید.

۸- قالب جدید را در مرورگرها و دستگاه ها آزمایش کنید

تست بین مرورگرها به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که وبسایت جدید در مرورگرها، اندازه صفحه نمایش، سیستم عامل‌ها و دستگاه‌های تلفن همراه مختلف، خوب به نظر می‌رسد یا خیر. بیشتر بازدیدکنندگان شما احتمالاً از Google Chrome برای بازدید از وبلاگ وردپرسی استفاده می‌کنند. با این حال، مرورگرهای وب دیگر مانند فایرفاکس، مایکروسافت اج، سافاری و موارد دیگر هنوز توسط صدها میلیون کاربر در سراسر جهان استفاده می‌شوند.

اگر وبسایت جدید شما روی یکی از آن مرورگرها درست کار نمی‌کند، بازدیدکنندگان و ترافیک را از دست می‌دهید. خوشبختانه، شما می‌توانید از انواع ابزارهای تست مرورگر استفاده کنید تا ببینید وبسایت شما در مرورگرها و دستگاه‌های مختلف چگونه به نظر می‌رسد.

۹- افزونه های وردپرس را که دیگر نیازی ندارید حذف کنید

برخی از قالب‌های وردپرس هنگام نصب، افزونه‌ها را از قبل نصب می‌کنند. برخی از اینها ممکن است مفید باشند، اما در برخی مواقع دیگر به آنها نیازی نخواهید داشت. در این صورت حتما از بخش افزونه‌ها اقدام به غیرفعال کردن و حذف آن نمایید.

۱۰- به کاربران خود اطلاع دهید که وب سایت جدید شما فعال است

هنگامی که آماده ساخت قالب جدید وردپرس هستید، می‌توانید حالت نگهداری را خاموش کنید. همچنین باید با مخاطبین خود در تماس باشید تا در مورد وبسایت جدید به آنها بگویید. این کار مخاطبان شما را آماده می‌کند تا با هیچ تغییر بزرگی در طراحی سردرگم نشوند و همچنین کمک می‌کند افراد را درگیر کرده و برای دیدن طرح جدید به سایت شما بازگردند.

۱۱- تست سرعت بارگذاری برای قالب جدید وردپرس

هنگامی که تم جدید شما فعال شد و مراحل بالا را طی کردید، وقت آن است که تست سرعت دیگری را انجام دهید. در حالت ایده آل، وبسایت جدید سریعتر خواهد بود و نمرات بهتری در تست سرعت خواهد گرفت. برای این کار کافی است از همان ابزار سرعت وبسایتی که قبلا استفاده کرده بودید استفاده کنید و نتایج را با هم مقایسه کنید.

اگر تم جدید کندتر از قالب قدیمی است، مطمئن شوید که چندین آزمایش انجام داده‌اید، از مناطق مختلف تست کنید، و بررسی کنید که آیا تنظیمات کش یا فایروال وجود دارد که می‌تواند باعث افت شود.

۱۲- نرخ پرش وبسایت خود را کنترل کنید

نرخ پرش درصد بازدیدکنندگانی است که وارد وبسایت شما می‌شوند و بدون ادامه به صفحه دوم آن را ترک می‌کنند. نرخ پرش بالا به این معنی است که شما بازدیدکننده خود را متقاعد نکرده‌اید که به اندازه کافی در سایت شما بماند تا اقدامی انجام دهد. پس از تغییر تم، نظارت بر نرخ پرش خود بسیار مهم است. برخی از تم‌ها به سادگی به بازدیدکنندگان کمک می‌کنند تا در سایت شما حرکت کنند، دوستانه‌تر هستند. اگر نرخ پرش شما از زمان تغییر قالب افزایش یافته است، باید برای کاهش آن تلاش کنید. می‌توانید این کار را با بهبود منوهای پیمایشی، افزودن ویجت پست‌های محبوب، افزودن پیوندهای داخلی بیشتر و موارد دیگر انجام دهید.

تغییر قالب وردپرس

همه ما به عنوان صاحب سایت زمانی تصمیم به تغییر قالب وردپرس می‌گیریم. اما شاید ندانیم که قبل از آن باید چه اقداماتی را انجام دهیم تا کارمان کاملا استاندارد و عالی پیش رود. امروز ۱۲ مورد را به شما گفتیم که قبل از تغییر قالب حتما باید انجام داد.

سوالات متداول

تغییر قالب وردپرس موضوع مهمی است که هر صاحب وب‌سایتی حداقل هر چند سال این کار را انجام می‌دهد. این موضوع باید با همه نیازهای شما مطابقت داشته باشد.
پوسته ای است که برای زیبایی و سطوح دسترسی بهتر روی سایت وردپرسی سوار شده و امکانات آن را زیاد می کند.
۱- نکته های لازم برای سفارشی سازی قالب را درنظر بگیرید ۲- معیارهای عملکرد فعلی قالب وردپرس را داشته باشید ۳- اطلاعات سایدبار و ابزارک ها را درنظر داشته باشید ۴- کدهای ردیابی وردپرس را کپی کنید ۵- از وبسایت وردپرسی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ۶- از حالت نگهداری استفاده کنید ۷- تمام عملکردها و افزونه های نصب شده وردپرس را تست کنید ۸- قالب جدید را در مرورگرها و دستگاه ها آزمایش کنید و...
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.