10 روش سریع برای افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی

افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی

به طور طبیعی هر شخصی که یک سایت فروشگاهی دارد تمایل به افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی خود نیز دارد. هر چه این میزان افزایش یابد یعنی به موفقیت نزدیک شده است و مسیر را درست پیموده. برای این منظور باید چه کنیم؟
شاید تصور کنید نیازمند انجام تغییرات بزرگ هستید اما این چنین نیست فقط کافیست چند استراتژی کوچک را بیاموزید تا به نتیجه مطلوب برسید.
به این استراتژی، بهینه‌سازی تبدیل می‌گویند و هدف آن افزایش میزان بازدیدکنندگانی است که به مشتری و خریدار تبدیل می‌شوند. برای یک تجارت آنلاین نوپا استراتژی بهینه‌سازی تبدیل امری حیاتی است و برای افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی باید به آن پرداخته شود.

افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی

در راهنمایی که امروز برای شما در نظر گرفتیم، نحوه افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی با تغییراتی سریع و بهینه‌سازی تبدیل را می‌آموزیم. پیشنهاد می‌کنم تمامی این گزینه‌ها را با دقت بررسی کنید زیرا هر کدام راه‌گشای مسیر شما هستند.

1- استفاده از یک دکمه فراخوان (Call To Action) به صورت شخصی‌سازی شده

افزایش نرخ بازدید در افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی بسیار موثر است. بهترین گزینه برای بهینه‌سازی این امر و رسیدن به آن استفاده از دکمه‌های فراخوان کاربر یا به اصطلاح همان Call To Action است. در واقع Call To Action عنصری در صفحه است که مخاطب و کاربر را به سمت بخش مشخصی هدایت می‌کند. برای مثال در صفحه محصولات دکمه‌ای با عنوان ” همین حالا خرید کنید” یا ” افزودن به سبد خرید” نوعی دکمه فراخوانی است. این دکمه‌ها برای عضویت در خبرنامه، دنبال کردن در شبکه‌های اجتماعی یا به اشتراک گذاری محتوا نیز کاربرد دارند.

2- استفاده از عناوین و سرتیترها واضح

متن عنوان یا سرتیترها یک فاکتور ضروری است و به افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی بسیار کمک می‌کند. این عناوین برای مقالات، صفحه محصولات، صفحه اصلی و… مشاهده می‌شود و دقیقا می‌توان گفت اولین گزینه‌ای است که کاربر با آن رو‌به‌رو می‌شود. پس باید به اندازه کافی قدرت داشته باشد تا نظر کاربر را به وبسایت شما جلب کند.

در ابتداباید مواردی را در انتخاب عنوان مناسب رعایت کنید. این موارد به صورت زیر است:

  • وضوح عنوان شما به چه میزان باید باشد؟
  • چه نوع مشتریانی به سمت فروشگاه اینترنتی شما می‌آیند؟

آماری که از انواع عناوین بدست آماده به صورت تصویر زیر است. می‌توانید با کمک آن بهترین نوع عنوان را انتخاب کنید.

diagram- افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی

در نمودار بالا می‌توانید میزان جذابیت انواع عنوان را مشاهده کنید. از سمت چپ، 11 درصد مخاطب جذب عناوین پرسشی، 15 درصد جذب عناوین معمولی، 17 درصد جذب عناوینی که با چگونه و چطور شروع می‌شوند، خواهند شد، 21 درصد جذب عناوینی که به صورت آدرس هستند، خواهند شد و 36 درصد جذب عناوینی که با عدد شروع می‌شوند، خواهند شد.

3- انتخاب ظاهر بهینه برای فهرست‌های ناوبری

اگر می‌خواهید دکمه‌های Call to action به درستی کار کنند باید فهرست‌ها یا منوهای هدفمندی نیز در وبسایت خود داشته باشید. چنانچه بتوانید دکمه‌ها را به صورت جذاب و کاربرپسند طراحی کنید، مطمئنا اولین موردی که کاربر می‌بینید همان دکمه‌هاست و چنانچه نظرش جلب شود مطمئن باشید روی آن کلیک می‌کند.

4- بهینه‌سازی متن اطراف دکمه Call To Action

درست است که دکمه Call to action دارای اهمیت به سزایی است اما بدان معنا نیست که بقیه عناصر در سایت اهمیت ندارند. متن اطراف دکمه یا نزدیک به آن به مراتب تاثیرگذاری زیادی بر روی مخاطب می‌گذارد. پس باید در انتخاب آن دقت کنید و به بهترین نحو آن را بنویسید.

  راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی: کاربرد ابزارک‌‌ها در ووکامرس

5- استفاده از پنجره پاپ‌آپ برای پیشنهادات

همه ما با واژه پاپ‌آپ آشنا هستیم و تا اسمش را می‌شنویم یاد مزاحمت می‌افتیم. در صورتی که استفاده به جا و بهینه آن برای یک سایت ضروری است و در افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی موثر است.
اگر اطلاع رسانی‌های دقیق و مورد قبولی را به کمک پنجره‌های تبلیغاتی به کاربران نمایش دهید، نه تنها مزاحمت برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند بلکه آن‌ها را ترغیب به کلیک کردن می‌کند. نمودار زیر آماری را از این مورد ارائه داده است:

popup-افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی

6- در نظر گرفتن فضای خالی در وبسایت

لطفا فضایی را برای نفس کشیدن در نظر بگیرید!
چنانچه وبسایتتان شلوغ باشد بازخورد بهتری نخواهید گرفت، بلکه باعث خسته کردن کاربران و در نتیجه منصرف شدن آن‌ها از خرید خواهید شد. یکی از روش‌های اصولی در افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی، در نظر گرفتن فضای مناسب و خالی است. این فضا را به درستی در نظر بگیرید تا زیبایی ظاهر را حفظ کند. دو تصویر زیر را مشاهده کنید. به نظر شما کدام یک بهتر است؟

white space- افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی

7- استفاده از تصاویر منحصر‌به‌فرد

از تصاویری در وبسایت خود استفاده کنید که ساخته دست خودتان باشد و به گونه ای منحصر به فرد باشد. بهتر است برای تصاویر خود واترمارک در نظر بگیرید و معمولا این واترمارک را با کمک لوگوی وبسایت بسازید تا آن‌ها را انحصاری نمایید.
اگر فروشکاه اینترنتی محصولات فیزیکی دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما خودتان از محصول در حالت‌های مختلف عکس بگیرید و در فروشگاه قرار دهید. این موضوع تا حد زیادی باعث افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی خواهد شد.

8- بهبود خوانایی

برای اینکه مشتریان زیادی را جذب کنید باید کلام رسا و خوانایی داشته باشید. هنوز هم محتوا حرف اول را می‌زند حتی در یک فروشگاه اینترنتی! سعی کنید مطالبی بنویسید که خوانایی خوبی داشته باشند و مخاطب را جذب کنند. چنانچه نتوانید با توضیحات خود کاربری را جذب کنید مطمئنا، فروش را از دست خواهید داد. برای خوانایی متون اندازه و نوع فونت انتخابی بسیار مهم است، همچنین زبانی را که برای نوشتن استفاده می‌کنید در نظر بگیرید.

9- جلب رضایت مشتریان

روش‌هایی را باید در نظر بگیرید که رضایت مشتری در آن جلب شود. می‌توانید با کمک امکاناتی مخصوص و فروش ویژه این موضوع را در نظر گرفته و مشتری خود را خوشحال کنید. زمانی که دست به چنین کارهای جالبی می‌زنید حتما با افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی مواجه می‌شوید.

10- نمایش گارانتی محصولات

سعی کنید محصولاتی که دارای گارانتی هستند را برای فروش در نظر بگیرید. زمانی که به مشتری می‌گویید محصول مربوطه دارای گارانتی است خیال او را راحت می‌کنید تا با اعتماد بیشتری محصول را بخرد.
مثلا می‌توانید امکان بازگشت تا 42 ساعت را در صورت عدم رضایت برای مشتریان در نظر بگیرید. این موضوع به مشتری این اطمینان را می‌دهد که اگر از محصول راضی نبود به راحتی می‌تواند برگرداند.

جمع‌بندی

گاهی صاحبان وبسایت‌ها تصور می‌کنند باید هزینه‌های گزافی را برای جذب مشتری متقبل شوند در صورتی که با کمی مطالعه و تحقیق می‌توان به نتایج خوبی رسید و با رعایت برخی از فاکتورها امکان افزایش میزان فروش در فروشگاه اینترنتی را فراهم کرد.
امیدوارم 10 نمونه بالا برای کسب و کار شما مفید باشد

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. درود
    متن بسیار عالی و مفیدی بود
    سپاسگذارم