10روش برای استفاده از بک لینک های با کیفیت در وردپرس

بک لینک های با کیفیت در وردپرس

آیا به خاطر دارید سئوی کلاه سیاه باعث بروز مشکلات زیادی شده بود؟ گوگل به کمک الگوریتم هایش و تکنیک های سئو توانست این مشکل را برطرف کند.
بدترین بخش سئوی کلاه سیاه مشکلات پس از آن است. اینکه امکان ساخت بک لینک های با کیفیت در وردپرس و هر وبسایت دیگری را غیر ممکن میکند، خود یک مشکل بزرگ است. این مشکل به مرور زمان و با گذشت چند سال توسط الگوریتم های گوگل برطرف شد.

بک لینک های با کیفیت در وردپرس

راه های متفاوت برای استفاده از لینک ها در بهبود سئو

بهتر است از همین ابتدا مواردی را بررسی کنیم:

  • لینک های داخلی کاربران را به صفحات دیگر در سایت و مطالب مرتبط متصل میکنید. این امر باعث ماندگاری بیشتر کاربران در سایت و استفاده ی آنها از مطالب مشابه میباشد.
  • لینک های خارجی کاربران وبسایت شما را به سایت های دیگر متصل میکند . اما چرا با اینکار کاربران را به خارج از سایت منتقل میکنیم؟

به این دلیل که میخواهیم مطالب را به منبع اصلی آن و اطلاعات بیشتر متصل کنیم. این موضوع نه تنها برای وبسایت بد نیست بلکه بر اعتبار آن می افزاید. حال سوال این است که:

کدام یک از اینها برای وبسایت ما بک لینک می سازد؟

لینک هایی وجود دارند که در نهایت به وبسایت شما برمی گردند اما در ظاهر در سایر وبسایت ها هستند. اساسا گونه ای از لینک های خارجی هستند اما به صورت معکوس! با کمک اینها می توان بک لینک های با کیفیت در وردپرس ایجاد کرد.

لینک های داخلی و خارجی هر دو گزینه های مهمی در قدرتمند شدن و بهینه سازی وبسایت وردپرس هستند. اما بک لینک ها به مراتب مهمتر هستند و در موتورهای جستجو نمایش داده میشوند و این اعتبار سایت شما را در وب بالا میبرد و از طرفی محتوای وبسایت را با ترافیک خوبی روبه رو خواهد کرد و بک لینک های با کیفیت در وردپرس می سازد. مزیت های بک لینک عبارت است از:

  • واقعی بودن
  • مرتبط، دارای نتیجه ی مطلوب، افزایش ترافیک
  • نمایش منابع معتبر

مورد آخر که مربوط به اعتبار بخشی است برای امور تجاری و برند سازی بسیار مهم است. با کمک بک لینک ها میتوانید اعتبار خوبی بدست آورید. حال اگر موافق باشید به سراغ روش های بدست آوردن بک لینک با کیفیت برویم.

1- نوشتن مطالب قابل اجرا و عملی در سایت

نوشتن مطلب خوب و پر محتوا در سایت بسیار ضروری است. چنانچه شما مطالب خوبی را به صورت رایگان برای کاربران خود بنویسید رضایت آنها را تامین کرده و حامی آنها میشوید. هر چند اگر میخواهید برای استفاده کردن از لینک های محتوای وبسایت در آنها انگیزه ایجاد کنید باید موارد دیگری را نیز در نظر بگیرید.
محتوای سایتی که قابل اجرا باشد مخصوصا اگر حالت راهنمای مرحله به مرحله داشته باشد بسیار سودمند است و میتواند در گرفتن بک لینک های با کیفیت در وردپرس یک اقدام اساسی باشد.

  سئوی ایکامرس چیست ؟ روش های مفید در Ecommerce SEO

2- نوشتن محتوای مهمان در وبسایت

این موضوع خیلی متفاوت از مبحث نوشتن محتوا در سایت نیست فقط تنها فرق آن این است که از شخص دیگری و دستورالعمل های آن قبل از انتشار باید پیروی شود. به عبارتی میتوانید محتوای خود را در مکان های دیگری منتشر کنید و فقط در بخش بیوگرافی لینک مربوط به وبسایت یا مطلب خود را قرار دهید.

3- نوشتن مطلب در وبسایت های اجتماعی

شاید بهترین مکان برای شناساندن مطالب خود قرار دادن لینک آن در وبسایت های اجتماعی یا به عبارتی شبکه های اجتماعی باشد. وبسایت هایی مانند linkedIn میتواند بسیار موثر باشند .

4- ساخت آموزش

یکی دیگر از روش های موثر در تولید بک لینک های با کیفیت در وردپرس ایجاد محتوای مفید آموزشی است که میتواند به محتوای معمولی شما در وبسایت لینک شود. مثلا فرض کنید میخواهید آموزش راه اندازی وردپرس را ایجاد کنید در کنار آن نیز اینفوگرافیک های آموزشی ایجاد میکنید. این خود یک سری آموزش میشود و میتوان به یکدیگر لینک شوند.

5- نوشتن مطالعات موردی

قبل از اینکه محتوای جدید را بنویسیم باید در قدم اول در مورد شواهد آماری آن جستجو کنیم. اما چرا مطالعه ی موردی تا این حد مفید است؟
نوشتن خلاصه ای از موارد آماری و انتشار آن در سایت میتواند منجر به همین مطالعه ی موردی شود.

6- نمایش لوگوی تجاری سایرین

یکی دیگر از گزینه هایی که باعث گرفتن بک لینک های با کیفیت در وردپرس میشود قرار دادن لوگوی تجاری مشتریان یا شرکای خود در وبسایت است. با این کار میتوانید از آنها نیز در خواست کنید تا لوگوی شما را در وبسایت خود قرار دهند.

7- ارائه ی نظرات دیگران

شاید برای وبمستران این موضوع جالب نباشد اما قرار دادن نظرات مشتریان بسیار به سود وبسایت شماست.

8- قرار دادن لینک محتوای مورد نظر در شبکه های اجتماعی

میتوانید مطالب خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. همچنین مطالبی جانبی با لینک سایت خود را در هر شبکه اجتماعی که عضو هستید بنویسید.

9- آواتار خود را عوض کنید.

همانطور که میدانید می توان با اتصال به وبسایت گراواتار، آواتار مخصوص خود را در وبسایتتان نمایش دهید. این گونه میتوانید بک لینک خوبی دریافت کنید. به شرط اینکه هر چند وقت یکبار آن را عوض کنید.

10- بارگذاری نمونه کارها

میتوانید نمونه کارهای موجود در سایت یا شرکت خود را در سایتی مانند dribbble به صورت رایگان بارگذاری کنید. این یک گزینه ی کاربردی و اساسی در دریافت بک لینک است.

چنانچه بتوانید این 10 مرحله بالا را به درستی اجرا کنید و برای آن زمان بگذارید حتما می توانید موفق شوید و بک لینک های با کیفیت در وردپرس را دریافت کنید و از طرفی می توانید برند شناخته شده ای شوید که اکثر کاربران شما را بشناسند.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. خیلی ممنون بابت این مقاله مفید و عالیتون، واقعا همیار وردپرس رقیب نداره.
    با تشکر