16 دلیل برای عدم استفاده از هاست رایگان

عدم استفاده از هاست رایگان

وقتی تبلیغات هاست رابگان را در اینترنت می بینیم نا خداگاه وسوسه می شویم. در اینترنت شمار زیادی از این تبلیغات به چشم می خورند. به نظر شما گوش دادن به حرف آنها درست است؟ اگر این امکان خوب است پس چرا وبسایت های بسیاری از آنها استفاده نمی کنند و برای خرید هاست هزینه های کلان می پردازند؟
در این مقاله تصمیم داریم 16 دلیل اساسی برای عدم استفاده از هاست رایگان را نام ببریم و توضیح دهیم که چرا باید از این سرویس ها دوری کنید!

عدم استفاده از هاست رایگان

بسیاری از افراد مبتدی می خواهند برای وبسایت خود کمترین هزینه را تقبل کنند و به همین علت وبسایت خود را به صورت رایگان راه اندازی می کنند. زمانی که در گوگل جستجو کنید به سرویس های زیادی می رسید که هاست رایگان در اختیار شما قرار می دهند و می توانید بدون پرداخت هزینه سایت خود را راه اندازی کنید.

اما کمک کم متوجه خواهید شد که چه مشکلاتی به همراه دارد. با کندی سرعت رو به رو می شوید و نمی توانید بسیاری از فعالیت ها را به درستی انجام دهید. و در نهایت تصمیم به توقف کار با سرویس های رایگان و عدم استفاده از هاست رایگان می گیرید. حال دلایل کلیدی و مهم را با هم بررسی می کنیم.

1- سرعت بارگذاری بسیار آهسته و کند

در سرویس های رایگان هزاران سایت را بر روی یک سرور به صورت اشتراکی قرار می گیرند. همین امر سبب کندی در سرعت بارگذاری وبسایت می شود و در نهایت کاربران جذب سایت نشده و سئوی سایت هم پیشرفت نخواهد کرد. این خود یک دلیل مهم برای عدم استفاده از هاست رایگان می باشد.

2- آدرس وب غیر حرفه ای

معمولا سرویس های رایگان دارای آدرس حرفه ای نیستند. یعنی دامنه ای که همراه آن انتخاب می شوند پسوند سرویس دهنده را در خود دارد. به عنوان مثال: www.mysite.freehost.com! و این به هیچ وجه بهینه نیست. و این برای کاربران اصلا جالب نیست و وقتی میخواهند آدرس وبسایت شما را پیدا کنند باید بسیار جستجو کنند.

3- رایگان بودن در زمان محدود

بسیاری از این سرویس های رایگان در مدت زمان محدودی به شما امکانات رایگان می دهند و بعد از مدتی مسدود می شوند. و از شما تقاضای پرداخت هزینه می کنند. و نکته ی جالب اینجاست که معمولا این هزینه بیشتر از سرویس های معمولی است. این خود یک عامل اساسی در عدم استفاده از هاست رایگان می باشد.

4- قفل شدن اطلاعات

افرادی که می خواهند هزینه ی سرویس را پرداخت کنند و از حالت رایگان خارج شوند در این میان ممکن است اطلاعاتشان قفل شده و از بین برود. این سرویس ها معمولا امکان مهاجرت به نسخه ی پرمیوم را ندارند. همین امر می تواند ضرر بزرگی برای شما باشد.

5- تبلیغات بی ربط در سایت شما

بیشتر این سرویس های رایگان از تبلیغات زیادی پشتیبانی می کنند. هر بخشی که شما نمی خواهید تبلیغاتی ظاهر می شود و شما کاری برای حذف آنها نمی توانید انجام دهید. و این خود عامل دیگری در عدم استفاده از هاست رایگان می باشد.

6- بستن سایت شما

در هر زمان که بخواهند و بدون اطلاع قبلی وبسایت شما را میبندند بدون اینکه حتی بدانید دلیل مشکل چیست و هیچ گونه پشتیبانی نیز وجود ندارد. در این صورت شما قادر به محافظت از محتوای خود نخواهید بود.

7- این شرکت ها در هر زمانی می توانند ناپدید شوند

این شرکت ها در هر زمانی می توانند به صورت ناگهانی ناپدید شوند و به تمام فعالیت های خود خاتمه دهند. در اینصورت شما تمامی اطلاعات خود را از دست می دهید و دیگر خبری از وبسایت شما نخواهد بود. یعنی یک شبه تمام تلاش شما بر باد می رود. این مورد یکی از مهم ترین عوامل عدم استفاده از هاست رایگان است.

8- از بین رفتن آدرس سایت

زمانی که سرویس هاست سایت شما را مسدود می کند مسلما آدرس سایت هم از بین می رود و دسترسی کامل شما از بین می رود و خود یک نشانه عدم استفاده از هاست رایگان است.

9- به فروش رساندن اطلاعات شما

درست است که این شرکت ها از شما برای خرید هاست و دامنه هزینه ای نمیگیرند اما مطمئن باشید از راه های دیگری هزینه ی مورد نظر یا حتی شاید بیشتری از فروش مطالب و اطلاعات شما در می آورند. با این حساب شما هیچ امنیتی ندارید و نمی توانید به آنها اعتماد کنید و این یک عامل اصلی برای عدم استفاده از هاست رایگان به حساب می آید.

10- محدودیت در دسترسی به ابزارها

برخلاف شرکت های بزرگ هاستینگ این شرکت ها ابزارهای بسیار محدودی برای سرویس دهی به مخاطبان ارائه می کنند. و این امر طبیعتا باعث می شود نتوانید بسیاری از امور حرفه ای را انجام دهید و همیشه در یک سطح باقی می مانید.

11- عدم پشتیبانی از وردپرس

بسیاری از این سرویس ها به شما اجازه نخواهند داد که سیستم مدیریت محتوای وردپرس را به صورت رایگان بر روی هاست نصب کنید! برای اینکه بتوانید وردپرس نصب کنید نیازمند ابزارها و ملزوماتی هستید که متاسفانه از آن ساپورت نخواهند کرد.

12- محدودیت در نصب وردپرس

چنانچه بتوانید وردپرس را نصب کنید در راه اندازی یا نصب افزونه ها بر روی آن به مشکل بر میخورید و در نهایت وبسایت ایمن و کارایی نخواهید داشت و مجبور می شوید تا آن را تغییر دهید.

13- توزیع بدافزارها

معمولا سرویس های رایگان بدافزارهایی را در وبسایت شما توزیع می کنند و این باعث از بین رفتن سایت و پایین آمدن امنیت آن خواهد شد. از همه مهم تر ضربه ی اساسی به سئوی سایت می زند و خود باعث عدم استفاده از هاست رایگان می شود.

14- پهنای باند محدود

مقداری از پهنای باند صرف بارگذاری صفحات سایت شما در مرورگر خواهد شد. و متاسفانه سرویس های رایگان در این موضوع بسیار ضعیف هستند.

15- ظرفیت پایین

بر روی این سرویس ها هزاران سایت قرار دارد و این باعث می شود دست شما برای هر کاری بسته باشد زیرا فضای بسیار محدودی به شما اختصاص می دهند و نمی توانید به راحتی کار کنید.

16- عدم وجود پشتیبانی

در سرویس دهنده های معتبر شما همیشه می توانید پشتیبانی دریافت کنید و در هر زمان که وبسایت شما مشکل سرور پیدا کرد با آنها در میان گذاشته و سریع مشکل را حل کنید اما متاسفانه در این نوع سرویس ها هیچ گونه پشتیبانی دریافت نخواهید کرد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 7 سال عضو همیار وردپرس

    واقعا قبول دارم خیلی اذیت میکنن