بررسی 4 مورد کیفی در انتخاب مکان راه اندازی استارت آپ

سلام دوستان عزیز!
در راه اندازی هر استارت آپ همانطور که مسائل کمی وجود دارد مبحث کیفی نیز موجود است و باید به آن اهمیت ویژه ای داد. یکی از این موارد کیفی موقعیت مکانی است که میخواهید در آن به فعالیت بپردازید و در واقع انتخاب مکان راه اندازی استارت آپ را انجام دهید. معمولا وقتی از کارآفرینان سوال می کنید که میخواهید کجا را برای راه اندازی کسب و کار خود انتخاب کنید تصور واضحی از آن ندارند. این مسئله چندان جالب نیست به همین علت مقاله ی امروز را حتما دنبال کنید…

انتخاب مکان راه اندازی استارت آپ

1- حمایت جامعه

حمایت جامعه در واقع به این معناست که انتخاب مکان راه اندازی استارت آپ باید تحت پوشش باشد. یعنی شامل حال وام بانکی، بیمه، دسترسی به وسایل حمل و نقل و… باشد. یعنی از همه لحاظ باید تحت پوشش قرار بگیرد. چنانچه شما در محلی دور افتاده قرار داشته باشید مسلما رفت و آمد شما و کارمندانتان بسیار سخت است پس افراد ترجیح می دهند به محل دیگری برای کار مراجعه کنند. یا در برخی نقاط نمی توانید از امکانات بانکی بهره مند شوید و این فشار زیادی بر شما از لحاظ مالی وارد می کند و نظیر این مسائل.

2- هزینه مناسب برای استقرار

بسیاری از کارآفرینان در گام اول سرمایه کلانی ندارند تا بتوانند در مکان های گرانقیمت مستقر شوند. پس در انتخاب مکان راه اندازی استارت آپ باید دقت کنید که با توجه به خوب بودن موقعیت هزینه ها نیز نسبتا متناسب باشند و بتوانید از پس آن برآیید.

3- پشتیبانی از زیرساخت های مورد نیاز

برخی از مناطق از زیرساخت های ضعیفی در حوزه ی آی تی برخوردارند و اگر در آنجه ساکن شوید مطمئنا همیشه با مشکل قطعی یا ضعف اینترنت، نبود تلفن و سایر موارد این چنینی رو به رو خواهید بود. و در امر تجارت الکترونیک مهم ترین اساس و پایه دسترسی به اینترنت است. در انتخاب مکان راه اندازی استارت آپ قبل از هر چیز زیر ساخت ها را بررسی کنید و سپس تصمیم بگیرید.

4- نزدیک محل زندگی خود باشید

چنانچه در محل سکونت شما همه امکانات گفته شده موجود است بهتر است دفتر کاری خود را نیز در همان محل بنا کنید. این مورد هم در اتلاف وقت صرفه جویی می کند و هم شما می توانید در صورت بروز مشکل به راحتی به منزل رفته و مشکل را برطرف کنید. یا اگر روزی نتوانستید برای ساعاتی به محل کار خود بروید دغدغه ای نداشته باشید. پس این مورد را نیز در انتخاب مکان راه اندازی استارت آپ در نظر بگیرید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 7 سال عضو همیار وردپرس

    عالی بود ، مطالب همیار وردپرس فوق العادس . به امید موفقیت بیشتر شما .