چگونه از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

چگونه از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

چگونه از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

 

با پیشرفت روز به روز تکنولوژی، افراد به کسب درآمد اینترنتی روی آورده اند. یکی از بهترین درآمدزایی ها یوتیوبر شدن است. اگر شما هم اطلاعات کاملی درباره این موضوع ندارید؛ تا انتعخای مطلب با افراک همراه باشید.

چگونه یوتیوبر شویم؟

 

یوتیوب دومین وب سایت شناخته شده در بین کاربران است و شرکت ها و افراد زیادی در آن فعالیت می کنند. یوتیوب به کاربران اجازه می دهد که محتواهای منحصر به فرد خود را آپلود کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند. با پیشرفت یوتیوب و محبوبیت روزافزون آن در بین عموم، تولید محتوا در یوتیوب صرفا برای سرگرمی نیست و جنبه درآمدزایی نیز دارد. برای یوتیوبر شدن باید اعمال زیر را انجام دهید:

1.   یک هدف جدی را دنبال کنید. صرفا علاقه به تولید محتوا دلیل قانع کننده ای برای یوتیوبر شدن نیست! فعالیت جدی نیازمند هدف جدی است.

2.   موضوع مشخصی را داشته باشید. یکی از مهمترین نکات یوتیوبر شدن، انتخاب موضوعی مشخص برای کانال یوتیوبی است. موضوعاتی مثل گیمینگ، آرایش، ورزش، موسیقی و هنر گزینه های مناسبی هستند. حتما به یاد داشته باشید که افراد زیادی در این زمینه ها فعالیت می کنند و رقابت سنگین است.

3.   یکی از مهمترین موضوعات در تولید محتوا برای یوتیوب کیفیت ویدئو می باشد. اگر کمی به سلیقه و روحیه خود دقت کنید، متوجه خواهید شد که یک ویدئوی با کیفیت نسبت به ویدئوی بی کیفیت تاثیرگذارتر است. به کیفیت صدا و تصویر توجه داشته باشید.

4.   یوتیوب به کانال هایی که به صورت مستمر و پیوسته ویدئو آپلود می کنند، بسیار بها می دهد. اما اگر هدف جدی نداشته باشید، رفته رفته فعالیتتان در یوتیوب کم می شود و حتی ممکن است دیگر فعالیت نکنید.

5.   در یوتیوب کاربران با سرچ کردن محتوای مورد نظرشان را پیدا می کنند؛ بنابراین سعی کنید موضوعاتی را انتخاب کنید، که کاربران زیادی به دنبال آن هستند، تا بتوانید کانال موفقی داشته باشید.

6.   SEO یا همان (Search Engine Optimization) به معنای راحت تر ساختن شناسایی مخاطب شما توسط موتور های جست و جو گر و افرادی که به دنبال ویدئو شما هستند است.  یک یوتیوبر باید برای دیده شدن پست ویدیوئی‌اش در یوتیوب دست به اقداماتی بزند. برای مثال در پست‌های ویدیوئی باید از هشتگ‌های درست و به‌جا استفاده کند؛ یا تیتر پست ویدیوئی باید به گونه‌ای باشد که هم جذاب باشد و هم یک کاربر معمولی در یوتیوب بتواند آن را تایپ کند تا به محتوای مد نظرش دسترسی پیدا کند.

7.   یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای یوتیوبر شدن، پروموت کردن ویدئو به شکلی است که افراد مختلفی بتوانند آن را ببینند. الگوریتم یوتیوب به گونه ای است که در ۲۴ ساعت اول آپلود ویدئو تعداد لایک ، کامنت ، بازدید و اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی دیگر را چک می کند و مطابق آن، ویدئو را به کاربران بیشتری پیشنهاد می دهد.

چگونه از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

درآمد هر بازدید یوتیوب چقدر است؟

 

به صورت دقیق و کامل نمی توان گفت که از هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب چند دلار درآمد خواهید داشت! عمومی ترین درآمد یوتیوب از تبلیغات آن است. میزان درآمد از یوتیوب به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه تاثیرگذارترین عوامل را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

1.   موقعیت جغرافیایی کاربران، تبلیغات یوتیوب برای مردم کشورهای مختلف، کاملا متفاوت است. اکثر شرکت ها به دنبال بازار کشورهای توسعه یافته هستند، چون شهروندان کشورهای توسعه یافته توانایی خرید بیشتری دارند. به عنوان مثال آمریکا، کانادا، آلمان و استرالیا از کشوهای توسعه یافته هستند. سهم یوتیوب از درآمد حاصل ۴۵ درصد و سهم کانال ۵۵ درصد خواهد بود. در این شرایط، طبیعی است که محتوای انگلیسی و روسی و… شانس درآمدزایی بیشتری داشته باشند.

2.    عامل تاثیرگذار بعدی در افزایش درآمد دلاری از یوتیوب، تخصصی یا عمومی بودن موضوع ویدئو است. به عنوان یک قاعده کلی هرچه موضوع تخصصی تر و مرتبط با موضوعات کسب و کاری ، مهارت آموزی و … باشد، درآمد شما بیشتر خواهد بود. تبلیغ دهنده به دنبال مخاطب مرتبط است و هر چه محتوا تخصصی تر باشد شانس آن برای دسترسی به مخاطب مورد نظرش افزایش می یابد.

پس از آن که کانال شما مانیتایز شد؛ می توانید تبلیغات یوتیوب را فیلتر کنید و موارد دلخواه را در کانال به نمایش درآورید.

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید