ایجاد محدودیت سنی برای مشاهده نوشته‌ها در وردپرس با Age Gate

ایجاد محدودیت سنی در وردپرس ایجاد محدودیت سنی در وردپرس

مقررات مربوط به تجارت به خصوص تجارت الکترونیک، محدود با سن افراد تغییر می‌کند. به عنوان یک صاحب کسب و کار، آیا کسانی را که به طور موثری از وبسایت شما بازدید می‌­کنند، مدیریت می­‌کنید؟ شما می‌­توانید مطمئن باشید که تمام خریداران سایت شما دارای سن مناسبی هستند؟ شاید نه شاید هم اهمیتی ندارد. اگرچه وجود بازدیدکنندگان زیاد، سایت شما عالی به نظر می‌­رسد، اما یک مشکل همزمان نیز وجود دارد؛ آن هم این است که چگونه کودکان را از محتوای مربوط به بزرگسال دور می‌کنیم و یا به زبانی ساده­‌تر چگونه می‌توان محدودیت سنی در وردپرس ایجاد کرد؟ برای مخفی کردن محتوای مورد نظر بزرگسالان، از کاربرانی که زیر سن قانونی هستند، چه باید کرد؟ خب یک راه مفید این است از تأیید سن، که به آن به عنوان یک فیلتر سن نیز گفته می‌­شود، استفاده کنید. در میان تعداد زیادی از
پلاگین­‌های رایگان موجود در مخزن وردپرس، Age Gate یکی از محبوب­‌ترین ابزارها برای ایجاد محدودیت سنی برای مشاهده نوشته‌ها
است. اگر سایتی دارید که محتوای آن برای هر سن و سالی ایجاد نشده، حتما این افزونه را امتحان کنید.

ایجاد محدودیت سنی در وردپرس

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • تأیید سن کاربر با استفاده از افزونه Age Gate
 • تنظیمات لازم برای استفاده از افزونه Age Gate
 • سفارشی کردن صفحه و پیام مربوط به تأیید سن
 • تنظیمات پیشرفته مربوط به صفحه تأیید سن
 • تنظیمات صفحه تأیید سن برای پست­‌های خاص

تأیید سن کاربر با استفاده از افزونه Age Gate

age gate- ایجاد محدودیت سنی در وردپرس
افزونه ای برای ایجاد محدودیت سنی در وردپرس

کاربردهای زیادی برای ایجاد محدودیت سنی در وردپرس وجود دارد، از جمله می‌­توان به تریلرهای فیلم، پزشکی و سایر مضامین مربوط به بزرگسالان اشاره کرد. این افزونه به شما امکان می‌­دهد محدودیتی را در مورد محتوا ایجاد کنید و کاربران فقط براساس سن خود می‌­توانند از مضامین سایت بهره‌­مند شوند. با استفاده از این افزونه و این قوانین شما نشان می‌دهید که یک سایت قانونمند هستید.
اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Age Gate است.

install- محدودیت سنی برای مشاهده نوشته‌ها
تنظیمات افزونه age gate

تنظیمات لازم برای استفاده از افزونه Age Gate

پس از فعال‌سازی، این افزونه یک مورد جدید از منو با عنوان Age Gate به قسمت مدیریت وردپرس شما اضافه می‌­شود. با کلیک بر روی آن، شما را به صفحه تنظیمات افزونه منتقل می­‌کند.

plugin setting- تنظیمات افزونه
تنظیمات مربوط به افزونه

Default age: حداقل سن برای تأیید. این عدد یا سن به محتوایی که شما ارائه می‌­دهید یا آیین نامه‌­ای که دنبال می­‌کنید بستگی دارد.

default age- سن پیشفرض
تعیین سن پیشفرض

Restrict: شما می‌­توانید محدودیت تأیید سن را بر روی کل محتوای سایت یا پست­‌های منتخب اعمال کنید.

restrict- تعیین محدودیت
تعریف محدودیت سنی بر روی پست‌ها

Varied age: این گزینه از تنظیم، اجازه می­‌دهد سن خاصی را به محتوای خاص اضافه کنید.

varied age- تعریف سنی خاص
تعریف سنی خاص برای پستی خاص

Validate age using: بازدیدکنندگان می­‌توانند سن خود را به ۳ روش مختلف تأیید کنند:

 • ورود به سن
 • انتخاب سن از لیست کشویی
 • فقط با کلیک بر روی دکمه­‌های Yes / No
Validate age using- انتخاب سن به سه روش
انتخاب سن به سه روش

Remember: اگر نمی‌­خواهید خوانندگان سایت شما هر بار که از سایت بازدید می­‌کنند، سن خود را بیان کنند، فقط گزینه ” Remember ” را فعال کنید. بازدیدکنندگان، پس از اولین تأیید، می‌­توانند بدون تأیید سن خود، وبسایت شما را بدون هیچ محدودیتی مشاهده کنند. همچنین می‌­توانید بازدیدکنندگان را با فعال کردن گزینه Check Auto (یادآوری خودکار) به یاد داشته باشید.

remember- محدودیت سنی برای مشاهده نوشته‌ها
مرا به خاطر بسپار

پس از انجام تنظیمات لازم، باید روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات محدودیت سنی برای مشاهده نوشته‌ها ذخیره شوند. اکنون می‌­توانید برای مشاهد تغییرات، به وبسایت خود مراجعه کنید تا صفحه تأیید سن در عمل مشاهده شود و محدودیت سنی برای مشاهده نوشته‌­های سایت را ببینید.

show restricted- مشاهده محدودیت ها
مشاهده نتیجه محدودیت ایجاد شده

صفحه پیش‌فرض تأیید سن پیش رو خیلی خوب به نظر نمی‌­رسد. شکلی ساده و پیش پاافتاده! بیایید نگاهی به نحوه شخصی‌سازی و بهتر جلوه دادن این صفحه بیندازیم.

سفارشی کردن صفحه و پیام مربوط به تأیید سن

افزونه Age Gate به شما امکان می‌­دهد تا به راحتی ظاهر صفحه تأیید سن را شخصی سازی کنید و حتی پیام شخصی خود را نیز در آن وارد کنید به گونه‌­ای که یک صفحه زیبا و کاربردی متناسب با سایت خود داشته باشید.

برای این کار، ابتدا روی تب برگه “Messaging”در صفحه تنظیمات افزونه مورد نظر کلیک کنید. از اینجا، می‌­توانید پیام تأیید سن را تغییر دهید. می‌­توانید عنوان، توضیحات، شرایط و ضوابط، خط مشی رازداری و سایر اطلاعاتی را که می­‌خواهید نمایش دهید را نوشته و ارائه دهید.

massaging tab- تب پیغام ها
تغییر اطلاعات در تب پیغام ها

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود در این صفحه، حتما روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. در مرحله بعد، شما باید روی تب مربوط به برگه “Appearance” در صفحه تنظیمات افزونه بزنید. از اینجا می­‌توانید رنگ پس زمینه، رنگ پیش زمینه، تصویر پس زمینه، رنگ متن و موارد دیگر را تغییر دهید. همانطور که می‌­بینید همه این موارد برای تغییر ظاهر صفحه است.

appearance- تغییرات ظاهری
اعمال تغییرات ظاهری

پس از تغییر تنظیمات ظاهر صفحه، فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کنید.

خب حالا می­‌توانید به عنوان یک ناشناس با استفاده از مرورگر خود وارد وبسایت شوید تا صفحه تأیید سن در عمل مشاهده و آن را تست کنید.

show restricted page- ایجاد محدودیت سنی در وردپرس
نمایش صفحه طراحی شده

تنظیمات پیشرفته مربوط به صفحه تأیید سن

اگر هنگام استفاده، با صفحه ایجاد محدودیت سنی در وردپرس دچار مشکلی شدید، به صفحه ” Advanced” در صفحه تنظیمات افزونه بروید.

محتمل‌­ترین و شاید حادترین مسئله­‌ای که ممکن است مشاهده کنید، ناشی از درگیری با افزونه حافظه پنهان وردپرس یا حافظه پنهان فعال شده توسط سرویس میزبانی سایت وردپرس شماست. در این حالت، Age Gate می­‌تواند یک نسخه JavaScript ارائه کند که می‌­توانید از برگه Advanced آن را فعال کنید و به این صورت این مشکل را برطرف کنید.

advanced- تب پیشرفته
تنظیمات پیشرفته در افزونه

همچنین می­‌توانید سایر تنظیمات پیشرفته را از این صفحه مانند پشتیبانی گوتنبرگ، افزودن قوانین CSS سفارشی و امکان تأیید سن ناشناس را نیز فعال کنید.

تنظیمات صفحه تأیید سن برای پست‌­های خاص

اگر گزینه‌­های ” Varied Age” یا ” Content Selected” را در صفحه تنظیمات افزونه انتخاب کنید، می‌­توانید تأیید سن برای پست‌­ها و صفحات مجزا را فعال کنید. به این منظور شما می‌­توانید به راحتی برای بعضی از پست­‌های خود این صفحه را قرار دهید.  البته لازم به ذکر است که شما برای دسترسی به این قسمت باید وارد “Restriction setting”  شوید.

به سادگی پست یا صفحه را ویرایش کنید، و گزینه­‌های محدودیت سن را در زیر می‌­بینید. اگر یک فروشگاه آنلاین را اداره می‌­کنید، می­‌توانید از این گزینه برای یکسری از محصولات خاص در سایت خود نیز استفاده کنید.

restriction setting- تنظیمات مربوط به افزونه
سایر تنظیمات

نکته مهم: برای اعطای مجوز به نمایش این صفحه، از برگه تنظیمات تب مربوط به صفحه “Access” را بزنید و انواع پست­‌هایی را که مایل به نمایش گزینه­‌های Age Gate نیستید را حذف کنید.

access setting- سطوح دستزسی
دسترسی بخش‌های مختلف

آیا سایت­‌ها نیاز به محدودیت سنی دارند؟

بعضی از سایت‌­ها دارای یک‌سری محتواهایی هستند که مناسب هر سن و سالی نیست و از ایجاد محدودیت سنی برای مشاهده
نوشته­‌ها پرهیز می­‌کنند. خب مطمئنا این کار به سایت لطمه خواهد زد. به این منظور شمایی که طراح و مدیر سایت هستید باید شرایطی را برای سایت خود ایجاد کنید که هر مخاطبی با هر سن سالی وارد سایت شما نشوند. ایجاد محدودیت سنی در وردپرس اصلا باعث کاهش نرخ بازدید شما نخواهد شد. زیرا که این کار شما را قانونمند نشان خواهد داد. علاوه بر آن شما خواهید دانست برای چه رده سنی باید محتوا تولید کنید. افزونه Age Gate یک افزونه عالی است که متناسب با خواست شما تغییر خواهد کرد.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند که یاد بگیرید چگونه می­‌توان تأیید سن را در وردپرس به منظور ایجاد محدودیت سنی برای مشاهده نوشته­‌ها اضافه کنید.

دانلود افزونه Age Gate

دانلود افزونه صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 11 سال عضو همیار وردپرس

  میشه همچین کاری رو با آی پی رنج انجام داد؟
  یعنی صفحه محدود بشه به آی پی های ایرانی

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله میشه

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   خوب با چه افزونه ای میشه این کارو انجام داد؟

  • 11 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر این افزونه مناسب نیست. باید ببینید چنین افزونه‌ای پیدا میشه یا خیر

 2. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  عالی بود
  خیلی وقته دنبال این افزونه بودم تشکر
  موفق باشید