چگونه مطالب وردپرس را در باکس پاسخ گوگل نشان دهیم؟

مطالب وردپرس در باکس پاسخ گوگل مطالب وردپرس در باکس پاسخ گوگل

آیا می‌خواهید مطالب وردپرس در باکس پاسخ گوگل نمایش داده شوند؟ باکس‌ پاسخ گوگل برای پاسخ دادن به سؤالات مستقیم در صفحه نتایج جستجو است. در واقع این باکس‌ها بصورت مستقیم به سوالی که در نوار جستجو وارد می‌شود، پاسخ می‌دهند که می‌توان گفت نتیجه مستقیم سوالیست که می‌پرسید و آنچه به دنبال آن هستید، است. در این مقاله، نحوه ظاهر شدن مطالب وردپرس در باکس پاسخ گوگل را توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید…

باکس پاسخ گوگل چیست؟

اگر بخواهیم خیلی واضح درباره این باکس توضیح دهیم باید بگوییم، باکس پاسخ گوگل یک کادر جستجوی برجسته است که به سؤالی که در نوار جستجوی گوگل تایپ می‌کنید، پاسخ می‌دهد. از آنجا که این جعبه پاسخ در بالای همه نتایج جستجوی گوگل قرار دارد، می‌توانید متوجه اهمیت این موضوع شوید؛ بنابراین، شما می‌توانید اثری که ممکن است این باکس داشته باشد را تصور کنید. اگر محتوای شما به‌ عنوان یک باکس پاسخ در گوگل نمایش داده شود، نه‌ تنها ترافیک زیادی را به همراه می‌آورد بلکه قدرت شما را در این موضوع اثبات می‌کند و نشان می‌دهد سایت شما به‌خوبی مورد توجه گوگل قرارگرفته است.

باکس پاسخ گوگل
نمایش باکس پاسخ گوگل بصورت کامل و به همراه توضیحات

باکس‌های پاسخ اغلب به‌صورت یک پاراگراف یا یک لیست بولد و یا یک لیست عددی، همراه با تصویر ظاهر می‌شوند. به این باکس‌های پاسخ “موقعیت شماره 0” هم می‌گویند چون در بالاترین نتیجه گوگل قرار می‌گیرد، حتی بالاتر از نتایج تبلیغاتی و پولی.

طبق تحقیقات انجام‌شده توسط Advanced Web Ranking، باکس‌های پاسخ تقریباً 32.3٪ CTR را تضمین می‌کنند. این امر می‌تواند یک استراتژی سئوی بسیار مهم برای سایت شما باشد.

مطالب وردپرس در باکس پاسخ گوگل

هدف از باکس‌های پاسخ، ارائه پاسخ فوری به کاربران است. هنگامی‌که کاربران به دنبال اطلاعات واقعی مانند چهره‌های معروف، مسافت، نرخ تبدیل، امتیاز مسابقات و اطلاعات مشابه با این‌ها هستند باکس پاسخ گوگل نمایش داده می‌شود.

درحالی‌که هرگز نمی‌توان قرار گرفتن در باکس پاسخ گوگل را تضمین کرد، روش‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها، محتوای وب‌سایت خودتان را طوری تنظیم کنید که احتمال قرار گرفتن در موقعیت شماره 0 بالاتر برود.

چگونه صفحات خود را در باکس پاسخ گوگل نمایش دهید؟

نتایج جعبه پاسخ گوگل غالباً زودبه‌زود تغییر می‌کند. شما می‌توانید به‌راحتی با بهبود مطالب خود به‌عنوان بهترین پاسخ ظاهر شوید. در ادامه به روش‌هایی می‌پردازیم که به شما کمک می‌کند مطالب وردپرس در باکس پاسخ گوگل را نمایش دهید.

1- پاسخ‌های کوتاه و مفید را در مطالب خود اضافه کنید

هدف اصلی باکس پاسخ، ارائه یک پاسخ سریع به کاربران است، بنابراین مطالب خودتان را کوتاه و آموزنده بنویسید تا بتواند سؤالات و مشکلات خوانندگان را حل کند. از زبان‌های پیچیده استفاده نکنید و سعی کنید مطالب خود را به زبان ساده و مختصر توضیح دهید. همچنین می‌توانید از کلمات کلیدی به‌صورت سؤال یا جواب استفاده کنید.

use short answer- استفاده از پاسخ‌های کوتاه
از توضیحات و پاسخ‌های کوتاه‌تر استفاده کنید.

2- توضیحات متا صفحه خود را بهینه کنید

توضیحات متا خلاصه محتوای صفحه است که تقریباً از 155 کاراکتر تشکیل‌شده است. توضیحات متا را می‌توان با استفاده از افزونه‌های مختلف وردپرس مانند Yoast SEO اضافه کرد. همیشه باید از کلمه کلیدی هدفمند در توضیحات متای صفحه استفاده کنید.

description box- متاباکس گوگل
متاباکس گوگل را حتما با دقت تکمیل کنید

اطمینان حاصل کنید که توضیحات متای کلمه کلیدی هدف شما را شامل می‌شود. همچنین باید توضیح دهد که در این صفحه خاص به چه سؤالات یا مباحثی پاسخ داده خواهد شد.

3- استفاده از لیست‌ها، جداول، فهرست مطالب

کاربران عاشق محتوای قالب‌بندی شده صحیح هستند زیرا به آن‌ها کمک می‌کند تا به‌سرعت اطلاعات موردنیاز خود را دریافت کنند. گوگل این موضوع را می‌فهمد و تمایل دارد، وب‌سایت‌هایی را که از قالب‌بندی درست استفاده می‌کنند را برجسته کند تا استفاده از محتوا را برای کاربران آسان‌تر کند.

  جدیدترین راهنمای کامل حفظ امنیت وردپرس
table- مطالب وردپرس در باکس پاسخ گوگل
نمایش فهرست و جداول برای راحت دیده شدن

مواردی که ممکن است باعث نمایش مطالب وردپرس در باکس پاسخ گوگل شوند شامل موارد زیر هستند:

 • صفحاتی که از جدول برای لیست موارد خود استفاده می‌کنند.
 • مقالاتی که از دستورالعمل‌های مرحله‌به‌مرحله استفاده می‌کنند.
 • لیست‌های برتر که فقط آیتم‌ها را لیست می‌کنند.
 • مقالات طولانی که از مطالب فهرست بندی شده استفاده می‌کنند
 • و خیلی موارد دیگر… .

این بدان معنا نیست که برای نوشتن مقاله خود، باید همیشه از یکی از این قالب‌ها استفاده کنید. با این‌حال، اگر استفاده از قالب‌بندی می‌تواند به کاربران شما کمک کند تا به‌سرعت به اطلاعات دسترسی پیدا کنند، پس از آن استفاده کنید.

4- از سرتیترهای مختلف استفاده کنید

استفاده از سرتیترها می‌تواند هم به کاربران و هم به موتورهای جستجو کمک کند تا مطالب شما را بهتر درک کنند. حتماً از سرتیترها در نوشته‌های خود استفاده کنید زیرا خوانایی مطلب شما را بالاتر می‌برند. از سرتیتر H1 فقط یک بار، از سرتیتر H2 دو یا سه بار و از سرتیتر H3 پنج الی شش بار استفاده کنید، از سرتیترهای دیگر می‌توانید به تعداد بیشتری استفاده کنید. دقت کنید این سرتیترها باعث می‌شود تا گوگل متوجه نحوه فهرست‌بندی مقاله شما شود و طبق آن می‌تواند باکس پاسخ گوگل را ایجاد کند.

heading- مشخص کردن تیترها
تیترها را بصورت استاندارد و با نظم انتخاب کنید

5- بهترین روش‌های SEO را دنبال کنید

علاوه بر پاسخ دادن به سؤالات کاربر، شما همچنین باید مطمئن شوید که گوگل می‌تواند صفحه شما را پیدا کند و آن را به‌راحتی درک کند. این بدان معناست که شما هنوز هم نیاز دارید که نوشته‌های خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

 • کلمات کلیدی خود را در عنوان و توضیحات متا قرار دهید.
 • از کلمه کلیدی خودتان در محتوا و زیر عنوان‌های مقاله استفاده کنید.
 • از دسته‌ها و برچسب‌ها به‌درستی استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که محتوای شما برای پوشش کامل موضوع مناسب است.
 • لینک‌های داخلی را به یک عادت تبدیل کنید و به سایر نوشته‌ها و صفحات خود لینک دهید.
 • برچسب‌های عنوان و alt را به تصاویر خود اضافه کنید.
 • اگر در مورد برخی از مشکلات بحث می‌کنید، فراموش نکنید که در مورد راه‌حل‌های آن بنویسید.

آیا باکس‌های پاسخ گوگل ارزش تلاش کردن را دارند؟

بله کاملاً. همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، نرخ کلیک برای نتایج مطالب وردپرس در باکس پاسخ گوگل به‌مراتب بیشتر است. بسته به موضوع و محتوای شما، می‌تواند به 51.2٪ هم برسد.

هدف از باکس‌های پاسخ این است که به کاربران کمک کند تا اطلاعات را سریع پیدا کنند. اگر روی پاسخ دادن به سؤالات از طریق محتوای مفید و آموزنده متمرکز هستید، به‌زودی مطالب خودتان را در باکس پاسخ گوگل مشاهده خواهید کرد.

ویژگی‌های جستجوی گوگل همیشه در حال تغییر است. هیچ میانبری وجود ندارد که به شما در پیروزی برای همیشه کمک کند. وب‌سایت خودتان را به یک منبع معتبر یا منبع اطلاعاتی مفید در زمینه کاری خودتان تبدیل کنید تا شما در گوگل همیشه در بالاترین نتایج قرار بگیرید.

باکس پاسخ گوگل

مطالب وردپرس در باکس پاسخ گوگل می‌تواند برای افزایش ترافیک فعال به وبسایت شما مفید باشد. از تصاویر و فیلم‌های مختلف به‌طور مکرر و منظم استفاده کنید. روش‌های دیگری برای ظاهر شدن سایت وردپرسی شما در باکس پاسخ گوگل وجود دارد؛ اما نكات فوق مؤثرترین، مفیدترین و ساده‌ترین روش‌ها هستند. امیدواریم که این اطلاعات برای شما مفید باشد. لطفاً پیشنهادات و سؤالات خود را در بخش دیدگاه‌ها ذکر کنید.

منابع:

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 8 سال عضو همیار وردپرس

  مسئله اینه که برای وب فارسی این داده‌های ریچ اسنیپت هنوز فعال نیست. جز امتیاز ستاره‌ای، اسنیپت آشپزی و FAQ که به تازگی فعال شده.

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   در آینده ای نه چندان دور فعال میشه. بهتره از همین الان مطالبمون رو طبق استاندارد باکس پاسخ بنویسیم.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با این حجم از اسپم که تو وب فارسی داریم، هنوز خیلی راه مونده تا فعال‌سازی صورت بگیره 🙁