رابطه صنعت IT و صنعت ساختمان

باتوجه به تعریف انجمن فناوری اطلاعات امریکا، به مطالعه، طراحی، توسعه، پیاده‌سازی، پشتیبانی یا مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه بخصوص برنامه های سخت افزاری و نرم افزاری رایانه ای، فناوری اطلاعات یا همان IT می گویند. به شکل مختصر فناوری اطلاعات ارتباطی با رایانه ها و نرم افزارهای مرتبط با آن دارد و از این راه تبدیل، پردازش، بازیابی اطلاعات، انتقال و برخی دیگر صورت خواهد گرفت. در سوی دیگر فناوری اطلاعات به تمام فناوری های شش حوزه پردازش، حفاظت، جمع آوری، انتقال، ذخیره سازی و نمایش دهنده اطلاعات مرتبط بوده و روی آنها موثر است.

البته پیشتر برخی تحلیلگران و کارشناسان معتقد شدند که فناوری اطلاعات یا همان IT به فناوری اطلاعات و ارتباطات یا ICT تغییر نام دهد. یکی از چیزهایی که باید به آن توجه داشت ساختمان شرکت های بوده و به لطف صنعت IT شاهد روی کارآمدن تجهیزات ساختمانی به همسو باIT  هستیم که یکی از آنها  کف کاذب در ساختمان ها است. کف کاذب با راه اندازی آسان موجب می شود تا سریعتر شاهد ایجاد ساختمان یک شرکت باشیم و در حقیقت کف کاذب یکی از استانداردهای ساختمان تجاری و اداری محسوب می شود.

کف کاذب

امروزه کف کاذب یکی از روش های مرسوم بین شرکت های تجاری بوده که نه تنها ایمنی و استاندارد لازم را به کف ساختمان خواهد بخشید، بلکه می توان آن را جذاب و زیبا برای فضای داخلی یک شرکت دانست. صنعت آی تی با پیشرفت روزافزون خود موجب شده تا شاهد روی کارآمدن تجهیزات مختلفی در صنعت ساختمان باشیم و یکی از آنها را باید همین کف کاذب دانست.

شرکت ها و تیم های حرفه ای پروژه کف کاذب را در ساختمان ها عملی می سازند و یکی از آنها گروه آرتام بوده که به عنوان یکی از شرکت های مطرح در این زمینه محسوب می شود. شایان ذکر بوده آرتام در حقیقت واردکننده و مجری پروژه های کف کاذب واستاندارد سازی دیتاسنتر و اتاق سرور است و در این زمینه تجربه فراوانی دارد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.