بهترین سایت ها برای پیدا کردن نام مناسب برای بلاگ

پیدا کردن نام مناسب برای بلاگ

آیا به دنبال بهترین تولید کننده برای نام وبلاگ هستید؟ انتخاب نام وبلاگ یک تصمیم بسیار مهم است. این مسئله نقش مهمی در برندسازی، بازاریابی و سئو سایت شما (بهینه سازی برای موتور جستجو) ایفا می‌کند. با این حال، با وجود میلیون‌ها وبلاگ آنلاین، پیدا کردن یک نام برای سایت کمی سخت است. خوشبختانه، چندین ابزار آنلاین وجود دارد که می‌تواند به شما در پیدا کردن نام مناسب برای بلاگ کمک کند. مولدهای نام وبلاگ ابزارهای آنلاینی هستند که ایده‌های نام را براساس کلمات کلیدی که وارد می‌کنید تولید می‌کنند. آنها از هک‌های هوشمندانه برای ایجاد اسامی بلاگ منحصر به فرد استفاده می‌کنند که می‌توانید از آنها کمک بگیرید. در این مقاله، ما برخی از بهترین مولدهای نام وبلاگ را به اشتراک می‌گذاریم تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. برای انتخاب نام سایت به بهترین شیوه تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

پیدا کردن نام مناسب برای سایت و بلاگ

از مهمترین مراحل برای ساخت وبلاگ در وردپرس انتخاب یک نام مناسب برای بلاگ است. یک نام وبلاگ استاندارد؛ کوتاه، منحصر به فرد، به یاد ماندنی بوده و حاوی کلمات کلیدی اصلی کسب و کارتان است. کلمه کلیدی اصلی وبلاگ شما موضوع اصلی کل وبسایت هستند. این امر باعث می‌شود افراد علاقه مند به آن موضوع به راحتی وبلاگ شما را کشف کنند. به عنوان مثال، نام سایت ما HamyarWP است که کوتاه، ساده و به راحتی قابل یادآوری است. این نام شامل کلمات کلیدی برای مخاطبان هدف ما است. منحصر به فرد کردن نام وبلاگ خود می‌تواند به ایجاد یک برند قوی کمک کند. با این حال، اگر یک نام عمومی یا رایج را انتخاب کنید، تشخیص وبلاگ شما از دیگران برای مردم سخت خواهد بود.

اگر در حال ایجاد یک وبلاگ شخصی هستید، می‌توانید از نام خود به عنوان نام وبلاگ نیز استفاده کنید. وبلاگ‌های پرطرفدار زیادی وجود دارد که به نام وبلاگ نویسان نامگذاری شده‌اند، از جمله مایکل حیات، سید بلخی و … . با این اوصاف، بیایید نگاهی به بهترین مولدهای نام وبلاگ بیاندازیم تا ایده‌های خوبی برای وبلاگ خود داشته باشیم.

۱- وبسایت Nameboy

وبسایت Nameboy

Nameboy قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین مولد نام وبلاگ موجود در بازار است. این دستگاه جستجوی نام رایگان برای استفاده آسان، سریع و بسیار کارآمد است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلمه(های) کلیدی خود را وارد کرده و روی دکمه “Submit” کلیک کنید. سپس، تعداد زیادی نام وبلاگ خلاق را براساس کلمات کلیدی ایجاد می‌کند. برای مثال، اگر می‌خواهید وبلاگی درباره تناسب اندام راه‌اندازی کنید، می‌توانید عبارت «fitness» را جستجو کنید.

وبسایت Nameboy

۲- وبسایت IsItWP

وبسایت isitwp

IsItWP با یک ابزار هوشمند تولید نام همراه است. هزاران پیشنهاد نام هوشمندانه ایجاد کرده و به شما کمک می‌کند تا بهترین نام را برای وبلاگ خود انتخاب کنید. به سادگی کلمات کلیدی یا نام تجاری خود را وارد کرده و سپس روی دکمه “تولید نام” کلیک کنید. پس از آن، لیستی از نام‌ها بر اساس کلمات کلیدی شما ارائه می‌شود. به عنوان مثال، اگر به دنبال نام وبلاگ‌های سبک زندگی هستید، ممکن است یک کلمه کلیدی احتمالی «زندگی شاد» باشد. اگر آن را در مولد نام IsItWP جستجو کنید، به نتایج مرتبطی خواهید رسید.

  بازاریابی در لینکدین را از کجا و چگونه شروع کنیم؟
وبسایت ISItWP

۳- وبسایت Domain.com

وبسایت Domain.com

Domain.com یکی از بهترین ثبت کنندگان نام دامنه برای پیدا کردن نام مناسب برای بلاگ است. این سایت دارای یک وبلاگ قدرتمند و مولد نام تجاری است که ده‌ها نام وبلاگ را با هزینه‌های مربوطه برای ثبت به شما نشان می‌دهد. هنگامی که یک کلمه کلیدی را جستجو می‌کنید، ابتدا در دسترس بودن دامنه com. برای کلمه را بررسی می‌کند. اگر در دسترس نباشد، نام‌های مرتبط دیگری را برای شما فاش می‌کند. هر دو نام دامنه جدید و حق استفاده را نشان می‌دهد.

سایت Domain.com

۴- وبسایت Blog Tyrant

وبسایت Blog Tyrant

Blog Tyrant یک تولید کننده نام دامنه رایگان دارد که به طور خاص برای کمک به وبلاگ نویسان در ایده‌های طوفان فکری طراحی شده است. هنگامی که کلمه کلیدی را وارد می‌کنید، ده‌ها ایده خلاقانه را به شما نشان می‌دهد تا بتوانید از آنها برای راه اندازی سریع وبلاگ استفاده کنید.

سایت Blog Tyrant

۵- وبسایت Network Solutions

وبسایت Network Solutions

Network Solutions یکی از محبوب ترین ثبت کننده‌های دامنه بوده که بیش از ۶ میلیون دامنه در پلتفرم خود ثبت کرده است. این سایت یک تولید کننده نام دامنه وبلاگ داخلی دارد که لیستی از ایده‌ها را براساس کلمه کلیدی شما نشان می‌دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلمه کلیدی خود را در قسمت جستجو وارد کرده و جستجو می‌کند که آیا com. موجود است یا خیر. پس از آن، لیستی از پسوندهای دامنه دیگر و همچنین نام‌های دامنه برتر را که می‌توانید خریداری کنید به شما نشان می‌دهد.

سایت Network Solutions

جمع بندی نهایی

برای اینکه یک سایت حرفه‌ای، طراحی وبلاگ بسیار هم است. یکی از مهم‌ترین عوامل در ابتدای کسب و کار، انتخاب نام دامنه مناسب است. در واقع می‌توان گفت مرحله حساسی است زیرا هر نامی که شما انتخاب کنید همیشه روی سایت باقی مانده و قرار است در خاطرها ماندگار شود. بنابراین در این مرحله تا می‌توانید صبوری کرده و دقت کنید. پیدا کردن نام مناسب برای بلاگ مسئله مهم و قابل تأملی است که ساده نباید از کنارش عبور کنید.

سوالات متداول

یک نام وبلاگ استاندارد؛ کوتاه، منحصر به فرد، به یاد ماندنی بوده و حاوی کلمات کلیدی اصلی کسب و کارتان است.
با کمک ابزارهایی مانند: ۱- وبسایت Nameboy ۲- وبسایت IsItWP ۳- وبسایت Domain.com ۴- وبسایت Blog Tyrant ۴- وبسایت Blog Tyrant
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.