آموزش تبدیل متن به گفتار در وردپرس با BeyondWords

تبدیل متن به گفتار در وردپرس

ویژگی تبدیل متن به گفتار به شما امکان می‌دهد با استفاده از هوش مصنوعی نسخه صوتی مقالات خود را ایجاد کنید. این امکان به ویژه برای خواندن راحت مطالب طولانی مفید بوده و به کاربرانی که محتوای صوتی را هنگام امور روزانه خود ترجیح می‌دهند کمک می‌کند. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی امکان تبدیل متن به گفتار در وردپرس را فراهم کنید.

تبدیل متن به گفتار در وردپرس

تبدیل متن به گفتار نوعی فناوری است که از هوش مصنوعی برای تبدیل هر متنی به گفتار با صدای طبیعی استفاده می‌کند. این امکان به عنوان یک سرویس ابری توسط چندین شرکت از جمله Google Cloud و Amazon AWS ارائه می‌شود. تبدیل متن به گفتار در وردپرس به کاربران این امکان را می‌دهد که در حین انجام فعالیت‌های روزانه خود مانند ورزش، آشپزی و مسافرت به مقالات شما گوش دهند.

تبدیل متن به گفتار همچنین می‌تواند محتوا را برای افراد کم‌بینا و افرادی که مشکل خواندن دارند، در دسترس قرار دهد. اینجاست که BeyondWords وارد می‌شود. این یک پلتفرم انتشار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما امکان می‌دهد با استفاده از افزونه وردپرس به راحتی یک ویژگی تبدیل متن به گفتار را به وب‌سایت خود اضافه کنید.

این یک سرویس رایگان است که برخی برنامه‌های جانبی آن پولی است. همچنین یک طرح رایگان وجود دارد که به شما امکان می‌دهد هر ماه تا 30000 کاراکتر را به صدا تبدیل کنید.

همانطور که گفته شد، بیایید ببینیم چگونه می‌توانیم با استفاده از BeyondWords متن را به گفتار در وردپرس اضافه کنیم:

  • مرحله ۱. ایجاد یک حساب BeyondWords
  • مرحله ۲. یکپارچه سازی BeyondWords با افزونه وردپرس
  • مرحله ۳. تبدیل متن به گفتار در وردپرس

مرحله ۱. ایجاد یک حساب BeyondWords

ابتدا باید به وبسایت BeyondWords مراجعه کرده و روی دکمه “Sign Up Free” کلیک کنید.

عضویت رایگان

این صفحه “Sign Up” را باز می‌کند. اکنون، باید آدرس ایمیل و رمز عبور خود را تایپ کنید و سپس روی دکمه «Create My Free Account» کلیک کنید.

صفحه عضویت

پس از ایجاد حساب کاربری، به داشبورد BeyondWords خود منتقل خواهید شد. در اینجا، به سادگی روی دکمه «Create New Project» کلیک کنید تا یک فضای کاری صوتی برای وبلاگ وردپرس خود ایجاد کنید.

پس از آن، یک درخواست باز می شود که از شما می خواهد عنوانی را برای پروژه خود انتخاب کنید. در زیر آن، باید زبانی را از منوی کشویی انتخاب کنید. مقالات شما به زبانی که در اینجا انتخاب می‌کنید روایت می‌شود.

نام و زبان پروژه

شما می‌توانید از بین ۱۴۳زبانی که BeyondWords ارائه می‌دهد انتخاب خود را انجام دهید. زبان فارسی نیز در این لیست موجود بوده که من انتخاب کردم. هنگامی که از انتخاب خود راضی شدید، به سادگی روی دکمه “Create” کلیک کنید تا پروژه شما ذخیره شود.

  ساخت جدول قیمت گذاری در وردپرس با Pricing Table by Supsystic

در مرحله بعد، به صفحه “Content” داشبورد پروژه خود هدایت خواهید شد. در اینجا، به سادگی روی برگه «wordpress» در زیر ستون «Connect your CMS» کلیک کنید.

انتخاب سی ام اس

اکنون به صفحه «WordPress Settings» هدایت خواهید شد. در اینجا، باید تنظیمات صدا را تنظیم کنید. به سادگی به بخش “Voice Settings” بروید و صداهایی را برای خواندن عنوان و متن مقاله خود از منوهای کشویی انتخاب کنید.
پس از آن، فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود، روی دکمه «Save Changes» کلیک کنید.

تنظیمات صدا

حساب BeyondWords شما اکنون راه اندازی شده است. اکنون زمان آن است که وبسایت وردپرس خود را با BeyondWords متصل کنید.

مرحله ۲. یکپارچه سازی BeyondWords با افزونه وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه BeyondWords را نصب و فعال کنید. کافیست آن را از مخزن وردپرس نصب و فعال سازید. پس از فعال سازی، از داشبورد مدیریت به صفحه تنظیمات » BeyondWords بروید.

تنظیمات اولیه

برای ادغام کامل حساب خود با وردپرس، باید کلید BeyondWords API و شناسه پروژه خود را بدهید.
برای این منظور، به داشبورد پروژه BeyondWords رفته و از نوار کناری به Settings » General بروید. اکنون به قسمت «Credentials» رفته و به سادگی کلید API و ID پروژه را کپی کنید.

تنظیمات API

پس از آن، باید به داشبورد وردپرس رفته و سپس اطلاعات اعتبار خود را جای‌گذاری کنید. اکنون به قسمت «Content Settings» بروید. اگر می‌خواهید گزیده‌هایی را در نسخه صوتی محتوای خود قرار دهید، کافی است گزینه «Process excerpts» را علامت بزنید.

جایگذاری در وردپرس

پس از آن، به بخش «Generate Audio Settings» بروید و اگر می‌خواهید برای هر دوی آنها صدا تولید کنید، کادرهای «پست‌ها» و «برگه‌ها» را علامت بزنید. همچنین اگر نمی‌خواهید برای پست‌ها یا برگه‌ها صدا تولید کنید، می‌توانید علامت هر یک از کادرها را بردارید.
فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود روی دکمه “Save Changes” کلیک کنید.

دریافت افزونه

مرحله ۳. تبدیل متن به گفتار در وردپرس

ابتدا باید پست یا صفحه‌ای را که می‌خواهید پخش کننده صوتی متن به گفتار نمایش داده شود ویرایش کنید. به سادگی روی آیکون موجود در ویرایشگر کلیک می‌کنیم.

voice icon

متن خود را وارد کرده و از آیکون تبدیل متن به گفتار در وردپرس استفاده می‌کنیم. هر متنی که وارد شده ر به صوت تبدیل می‌کند و در پیشخوان اصلی نیز ذخیره می‌کند.

ذخیره وویس

تبدیل متن به گفتار در وردپرس

دنیا به سمت رشد است و هر اتفاقی را در جهت راحتی مشتریان رقم می‌زند. ما نیز باید هر طر که شده خواندن محتوای متنی خود را برای مخاطب ساده سازیم. تبدیل متن به گفتار در وردپرس یکی از بهترین روش‌ها برای مطالعه محتوای متنی است. افراد در هر زمان می‌توانند آن‌ها را گوش داده و بهره‌مند شوند. اگر دنبال چنین ویژگی هستید حتما مقاله امروز رو مطالعه کنید.

سوالات متداول

به شما امکان می‌دهد با استفاده از هوش مصنوعی نسخه صوتی مقالات خود را ایجاد کنید. این امکان به ویژه برای خواندن راحت مطالب طولانی مفید بوده و به کاربرانی که محتوای صوتی را هنگام امور روزانه خود ترجیح می‌دهند کمک می‌کند.
تبدیل متن به گفتار نوعی فناوری است که از هوش مصنوعی برای تبدیل هر متنی به گفتار با صدای طبیعی استفاده می‌کند. این امکان به عنوان یک سرویس ابری توسط چندین شرکت از جمله Google Cloud و Amazon AWS ارائه می‌شود.
افرادی که مشغله فراوان داشته و توان مطالعه ندارند می توانند از وویس بجای متن کمک بگیرند.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.