آموزش حذف اسپم ها از فرم های تماس در وردپرس (با 9 روش کاربردی)

حذف اسپم ها از فرم های تماس در وردپرس

آیا از طریق فرم تماس وبسایت خود پیام‌های اسپم زیادی دریافت می‌کنید؟ رسیدگی به این موضوع واقعا خسته کننده و زمان‌بر است. خبر خوب این است که راه‌های آسان و خودکاری برای حذف اسپم ها از فرم های تماس در وردپرس وجود دارد. در این مقاله بهترین راه‌های کاهش و مسدود کردن هرزنامه فرم تماس در وردپرس را به اشتراک می‌گذاریم. پس اگر شما نیز درگیر این امر هستید با ما همراه شوید…

حذف اسپم ها از فرم های تماس در وردپرس

هرزنامه فرم تماس معمولاً توسط ربات‌ها خودکار ارسال می‌شود. این بدان معنی است که حتی وبلاگ‌ها و وبسایت‌های وردپرس کوچکتر نیز اغلب هدف این موارد قرار می‌گیرند. این هرزنامه‌ها وب‌سایت‌ها را بررسی کرده و به دنبال فرم‌های غیر ایمن می‌گردند تا بتوانند لینک‌های هرزنامه را برای شما ایمیل کنند. این پیوندها اغلب شما را به وبسایت‌های تبلیغاتی درآمدزا یا سایت‌های فیشینگ می‌فرستند. آنها همچنین ممکن است سعی کنند با استفاده از حملات brute force وارد فرم ورود به سایت شما شوند. اگر یک ربات، موفق به ورود به حساب وردپرس شما شود، می‌تواند کنترل وبسایت را در دست بگیرد. همین امر سبب به خطر افتادن امنیت وردپرس خواهد شد.

گاهی اوقات، آنها حتی می‌توانند به دنبال آسیب پذیری در فرم‌های سایت شما بگردند و آنها را پیدا کرده تا بدافزار یا هرزنامه را برای افراد دیگر ارسال کنند. هرزنامه‌ها می‌توانند بدافزار نصب کنند و بازدیدکنندگان و وبسایت شما را در معرض خطر قرار دهند. آنها حتی می‌توانند اطلاعات شخصی را سرقت کرده که برای فروشگاه‌های آنلاین با داده‌های حساس مشتری بسیار خطرناک است.

علاوه بر این، اگر هرزنامه‌ها از فرم‌های تماس شما برای ارسال پیام‌های هرزنامه از طریق ایمیل استفاده کنند، می‌توانند هرزنامه را به لیست ایمیل شما نیز ارسال کنند. آنها اغلب شبیه ایمیلی هستند که شما ارسال کرده‌اید. غافل از اینکه ممکن است اسپم باشد، کاربران می‌توانند این ایمیل‌ها را باز کرده و روی لینک‌های داخل آن کلیک کنند. این امر باعث افزایش ترافیک و تعامل در آن سایت شده و به ارسال کننده هرزنامه در این فرآیند پاداش می‌دهد. به علاوه، می‌تواند به رابطه شما با مخاطبین آسیب برساند. این بدان معنی است که هرزنامه فقط یک مزاحمت نیست. این هرزنامه‌ها می‌توانند برای وبسایت، بازدیدکنندگان و شهرت شما خطرناک باشند.

همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی به چند روش اثبات شده برای جلوگیری و حذف اسپم ها از فرم های تماس در وردپرس خود بیاندازیم. برای این منظور موارد زیر را در مقاله امروز مورد بررسی قرار می‌دهیم:

  • انتخاب پلاگین فرم وردپرس مناسب برای مبارزه با اسپم‌ ها
  • از چک باکس ReCAPTCHA برای مسدود کردن هرزنامه فرم تماس استفاده کنید
  • استفاده از Google Invisible reCAPTCHA برای مسدود کردن هرزنامه فرم تماس
  • استفاده از CAPTCHA سفارشی برای مسدود کردن هرزنامه فرم تماس
  • از دیده شدن فرم تماس شما توسط ربات های اسپم جلوگیری کنید
  • آدرس های IP اسپم را مسدود کنید
  • محدود کردن ورودی ها بر اساس کشور
  • آدرس های ایمیل خاص را در فرم خود مسدود کنید
  • کلمات کلیدی اسپم و غیر قانونی را در فرم تماس ارسالی خود فیلتر کنید

انتخاب پلاگین فرم وردپرس مناسب برای مبارزه با اسپم‌ ها

بسیاری از افزونه‌های فرم تماس وردپرس دارای محافظت داخلی در برابر هرزنامه یا اسپم‌ها نیستند. حتی اگر یک پلاگین دارای ویژگی‌های اولیه حفاظت از هرزنامه باشد، این ویژگی‌ها اغلب قابل اعتماد یا استفاده آسان نیستند. موثرترین راه برای جلوگیری از هرزنامه فرم تماس، انتخاب بهترین افزونه فرم تماس وردپرس است. مثلا افزونه WPForms گزینه خوبیست زیرا دارای یک توکن داخلی محافظت از هرزنامه بوده که از فرم‌های شما بدون تأثیر بر تجربه بازدیدکننده محافظت می‌کند.

حذف اسپم ها از فرم های تماس در وردپرس

WPForms همچنین دارای ویژگی‌های داخلی reCAPTCHA و CAPTCHA سفارشی است که به شما در مبارزه با اسپم‌ فرم تماس کمک می‌کند.

از چک باکس ReCAPTCHA برای مسدود کردن هرزنامه فرم تماس استفاده کنید

یک راه ساده برای جلوگیری از نفوذ هرزنامه‌ها استفاده از reCAPTCHA است. reCAPTCHA یک ابزار رایگان است که توسط Google در دسترس بوده و ما از آن در ترکیب با سیستم توکن ضد هرزنامه داخلی WPForm استفاده می‌کنیم. این امکان بصورت افزونه مجزا در دسترس است و می‌توانید آن را دریافت کرده و در فرم‌های تماس خود در صورت پشتیبانی استفاده کنید.

استفاده از Google Invisible reCAPTCHA برای مسدود کردن هرزنامه فرم تماس

برخی از صاحبان وب‌سایت‌ها نمی‌خواهند کاربرانشان برای ارسال فرم تماس، کادری را علامت بزنند. اینجاست که reCAPTCHA نامرئی وارد می‌شود. reCAPTCHA نامرئی مانند reCAPTCHA معمولی کار می‌کند، با این تفاوت که هیچ کادر تأییدی وجود ندارد. در عوض، وقتی فرم ارسال می‌شود، Google تعیین می‌کند که آیا ممکن است یک ربات آن را ارسال کرده باشد یا خیر. اگر چنین است، Google تأیید reCAPTCHA اضافی را ظاهر می‌کند. می‌توانید از reCAPTCHA نامرئی در فرم‌های تماس خود استفاده کنید. در واقع، فرآیند بسیار شبیه به افزودن یک چک باکس reCAPTCHA است، همانطور که در بالا توضیح داده شد. اولین تفاوت این است که هنگام تنظیم reCAPTCHA در وبسایت Google باید گزینه دیگری را انتخاب کنید.
به جای انتخاب کادر “من یک ربات نیستم”، باید “نشان نامرئی reCAPTCHA” را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه ربات نامرئی

استفاده از CAPTCHA سفارشی برای مسدود کردن هرزنامه فرم تماس

برخی از صاحبان وب‌سایت به دلیل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی نمی‌خواهند از reCAPTCHA Google در سایت‌های خود استفاده کنند یا صرفاً چیزی را می‌خواهند که برند نباشد. خبر خوب این است که WPForms Pro دارای یک افزونه CAPTCHA سفارشی است. این به شما امکان می‌دهد CAPTCHA مبتنی بر سؤال خود را ایجاد کنید تا بدون اتکا به Google، هرزنامه فرم تماس را مسدود کنید.

  جدیدترین راهنمای کامل حفظ امنیت وردپرس

کپچای سفارشی

از دیده شدن فرم تماس شما توسط ربات های اسپم جلوگیری کنید

آیا نمی خواهید از reCAPTCHA یا یک فیلد CAPTCHA سفارشی در فرم خود استفاده کنید؟
راه دیگر برای جلوگیری یا حذف اسپم ها از فرم های تماس در وردپرس این است که مانع از دیدن فرم شما توسط ربات‌ها شود. شما می‌توانید این کار را با محافظت از فرم تماس خود با رمز عبور یا فقط با نمایش آن به افرادی که در سایت عضویت وردپرس شما ثبت نام کرده‌اند انجام دهید. این روش‌ها ممکن است برای فرم تماس استاندارد بیش از حد باشد، اما می‌توانند در موقعیت‌های دیگر به خوبی کار کنند.
به عنوان مثال، اگر یک پرسش و پاسخ ماهانه برای مشترکین ایمیل خود اجرا می‌کنید، ممکن است یک فرم خصوصی ایجاد کنید که در آن کاربران بتوانند سؤالات خود را برای شما ارسال کنند.

محافظت از فرم شما با رمز عبور با استفاده از گزینه های دید وردپرس

شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای داخلی وردپرس از کل صفحه تماس با ما خود با رمز عبور محافظت کنید. برای شروع، به سادگی صفحه تماس با ما را در ویرایشگر وردپرس باز کنید. سپس، در منوی سمت چپ، در کنار «Visibility»، روی «Public» کلیک کنید. در پنجره‌ای که ظاهر می‌شود، روی “Password protected” کلیک کنید. اکنون می‌توانید رمز عبور خود را در فیلدی که به طور پیش فرض «استفاده از رمز عبور امن» را نشان می‌دهد تایپ کنید. همه بازدیدکنندگان از رمز عبور یکسانی برای دسترسی به صفحه تماس با ما استفاده خواهند کرد.

محافظت از فرم ها با پسورد

آدرس های IP اسپم را مسدود کنید

اگر متوجه رفتار مخرب از آدرس‌های IP خاص شدید، مسدود کردن آنها می‌تواند یک اقدام امنیتی ضروری برای جلوگیری از هرزنامه یا حملات احتمالی باشد. این یک راه عالی برای مسدود کردن هرزنامه‌هایی است که ممکن است CAPTCHA شما را دور زده باشند. هر کاربری که در سایت شما نظر می‌دهد به طور خودکار یک آدرس IP از خود به جای می‌گذارد. بنابراین، ممکن است الگویی را مشاهده کنید که در آن به طور مکرر آدرس‌های IP مشابهی را پیدا می‌کنید که سایت شما را اسپم می‌کنند. در این صورت، به راحتی می‌توانید این آدرس‌های IP را در لیست سیاه قرار دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به تنظیمات » گفتگو در داشبورد وردپرس خود بروید. از آنجا، در قسمت «کلیدهای دیدگاه پذیرفته نشده»، باید تمام آدرس‌های IP را که می‌خواهید مسدود کنید، در قسمت متنی تایپ کنید. اطمینان حاصل کنید که فقط یک آدرس IP در هر خط اضافه کنید.

دیدگاه های پذیرفته نشده

محدود کردن ورودی ها بر اساس کشور

اگر به طور مداوم از کشورهای خاص ارسال شده به صورت هرزنامه‌ای استفاده می‌کنید، می‌توانید ورودی‌های آن کشورها را نیز مسدود کنید. همچنین، اگر وب‌سایت شما در یک منطقه خاص کار می‌کند، محدود کردن دسترسی از کشورهای دیگر تضمین می‌کند که فقط سؤالات مربوطه را دریافت می‌کنید. خبر خوب این است که WPForms دارای ویژگی فیلتر کشور در روش‌های پیشرفته برای مسدود کردن هرزنامه است. در قسمت تنظیمات » محافظت از هرزنامه و امنیت، می‌توانید «فعال کردن فیلتر کشور» را تغییر دهید. از آنجا، می‌توانید اجازه یا رد کشورهای خاص را انتخاب کنید. پس از اتمام افزودن آن کشورها به لیست رد کردن، می‌توانید پیامی را که آن کاربران دریافت می‌کنند نیز سفارشی کنید.

آدرس های ایمیل خاص را در فرم خود مسدود کنید

حذف اسپم ها از فرم های تماس در وردپرس از بازدیدکنندگان انسانی کار دشواری است، زیرا برای متوقف کردن آنها باید چندین استراتژی را به کار بگیرید. اگر متوجه یک موضوع مشترک از آدرس‌های ایمیل خاص شدید که دائماً از فرم‌های تماس شما بازدید می‌کنند، می‌توانید به صورت دستی آنها را مسدود کنید. کافی است به فرم تماس خود بروید و روی فیلد “ایمیل” کلیک کنید. در قسمت «گزینه‌های پیشرفته» هنگام ویرایش فیلد، می‌توانید فهرستی از آدرس‌های ایمیل رد شده را اضافه کنید. در کادر متنی، فقط آدرس‌های ایمیلی را که می‌خواهید ارسال از آنها متوقف شود، وارد کنید. می‌توانید ایمیل کامل را تایپ کنید یا از علامت * برای تطابق جزئی استفاده کنید.

کلمات کلیدی اسپم و غیر قانونی را در فرم تماس ارسالی خود فیلتر کنید

مخاطبین انسانی ممکن است هنگام ارسال اسپم‌ها از طریق فرم تماس شما، انواع کلمات یا عبارات کلیدی را برای تبلیغ محصولات یا پیوندهای خود وارد کنند. برای مقابله با این مسئله، می‌توانید کلمات کلیدی اسپم را در فرم تماس خود مسدود کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تنظیمات «فعال کردن فیلتر کلمه کلیدی» را که در صفحه تنظیمات » حفاظت از هرزنامه و امنیت قرار دارد، تغییر دهید. سپس ادامه دهید و روی «ویرایش فهرست کلمات کلیدی» کلیک کنید.

جمع بندی

اسپم‌ها موجب بهم ریختگی‌های زیادی در سایت ما می‌شوند و کم کم خطرات زیادی را رقم می‌زنند. ما باید جلوی حضور و بهتر بگویم نفوذ آن‌ها به سایت را بگیریم وگرنه مسائل جبران ناپذیری را به وجود می‌آورند که ممکن است ما را دچار اتفاقات بدی کند. پس از هر راه درستی که وجود دارد مانع ورود آن‌ها شوید. راه‌های کاربردی را در این مقاله به شما گفتیم و اگر آن‌ها را رعایت کنید قطعا نتیجه خوبی نصیبتان خواهد شد.

سوالات متداول

اسپم‌ها ربات‌هایی هستند که با ورود به فرم‌های سایت، در صدد دزدیدن اطلاعات بوده و امنیت سایت را به طور کامل زیر سوال می‌برند.
انتخاب پلاگین فرم وردپرس مناسب برای مبارزه با اسپم‌ ها از چک باکس ReCAPTCHA برای مسدود کردن هرزنامه فرم تماس استفاده کنید استفاده از Google Invisible reCAPTCHA برای مسدود کردن هرزنامه فرم تماس استفاده از CAPTCHA سفارشی برای مسدود کردن هرزنامه فرم تماس از دیده شدن فرم تماس شما توسط ربات های اسپم جلوگیری کنید آدرس های IP اسپم را مسدود کنید محدود کردن ورودی ها بر اساس کشور آدرس های ایمیل خاص را در فرم خود مسدود کنید کلمات کلیدی اسپم و غیر قانونی را در فرم تماس ارسالی خود فیلتر کنید
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.