حفظ امنیت فرم‌های وردپرسی با No CAPTCHA reCAPTCHA

حفظ امنیت فرم‌های وردپرسی
حفظ امنیت فرم‌های وردپرسی

صفحه رسمی ورود و عضویت در وردپرس معمولا توسط هکر‌ها و اسپم‌ها مورد حمله قرار می‌گیرد. انگیزه مهاجمان از حمله به این صفحات، اغلب دسترسی غیرمجاز به بخش مدیریت وردپرس کاربر و پخش بدافزار‌های رایانه‌ای یا آسیب به شبکه سایت‌های میزبان است. یکی از راه‌های مقابله و جلوگیری از این نوع حملات و حفظ امنیت فرم‌های وردپرسی، افزودن کپچا به فرم‌های وردپرسی است که به طور قابل توجهی سایت شما را در برابر هکرها حفظ کرده و اسپم‌ها را نیز مسدود می‌کند. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چطور کپچا را در صفحه ورود و عضویت وردپرس وارد کنید و آن را درست به نمایش درآورید.

کپچا چیست؟

کپچا یک برنامه کامپیوتری است که برای تمایز بین کاربران انسانی و کاربران خودکار استفاده می‌شود. این کار با ارائه تستی بسیار ساده انجام خواهد شد که کاربران انسانی به راحتی می‌توانند از آن عبور کنند اما عبور از آن برای کاربران خودکار یا ربات‌ها امری بسیار دشوار و در بعضی موارد غیرممکن است.

افزودن کپچا به فرم‌های وردپرسی
نمونه‌ای از کپچا

در اولین روزهای ایجاد کپچا در محیط سایت، از کاربر خواسته می‌شد تا متن نمایش داده شده در تصویری را تایپ کنند که به صورت تصادفی شامل حروف یا اعداد بود. بعدها از فناوری جدیدتری به نام ری‌کپچا معرفی به عمل آمد. در این فناوری، کلماتی تصادفی برای کاربر به نمایش در می‌آید که کاربر باید آن‌ها را در باکسی خالی وارد کند تا بتواند از سد امنیتی عبور کند.

لازم به ذکر است که کپچا اولین بار در سال 2009 و توسط شرکت گوگل ایجاد شد. از آن زمان به بعد، هزاران کتاب در نیویورک به صورت دیجیتالی در آمدند.
با این حال، این نوع کپچاها برای کاربران آزاردهنده بودند، به همین دلیل گوگل روشی را راه‌اندازی کرد که امروزه در بسیاری از سایت‌ها به کار می‌رود. در این روش کاربر با توجه به سوالات پرسیده شده عکس‌هایی را شناسایی و بر روی آن‌ها کلیک می‌کند. این روش متنوع‌تر از روش‌های قبل بوده و دیگر خسته‌کننده به نظر نمی‌رسد.
حال بیایید نگاهی به روند افزودن کپچا به فرم‌های وردپرسی بیندازیم.

حفظ امنیت فرم‌های وردپرسی

وردپرس یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا در جهان به شمار می‌رود و همیشه هدفی مشترک برای تلاش‌های مخرب بین هکرها بوده است. ساده ترین راه‌حل برای حفظ امنیت فرم‌های وردپرسی، استفاده از سد محافظتی مانند Sucuri (حفظ امنیت وردپرس) است. این کار باعث می‌شود که ترافیک نامطلوب در بارگذاری سایت ایجاد نشود و از دسترسی‌های غیرمجاز نیز جلوگیری شود.

راه‌حل دیگر که به عنوان لایه دوم محافظت از سایت شناخته می‌شود، افزودن رمز عبور برای ورود و عضویت در وردپرس است. مشکل اصلی این روش این است که سایت باید به هر کاربر خود رمز عبور دوم مستقل بدهد و این کار در سایت‌های بسیار بزرگ و پرجمعیت غیرممکن است.

پس بهترین راه‌حل افزودن کپچا به فرم‌های وردپرسی است. این فناوری نوعی هوش مصنوعی است که به شناسایی بازدیدکنندگان و کاربران واقعی کمک می‌کند و کاربران مشکوک را با چالشی بزرگ مواجه می‌کند. حفظ امنیت فرم‌های وردپرسی مسئله بسیار جدیست که نباید از نظر دور بماند وگرنه سایت را با آسیب‌های جبران‌ناپذیری مواجه می‌سازد. بهتر است نگاهی به نحوه افزودن کپچا در سایت‌های وردپرسی بیندازیم.

فرم ورود و عضویت در وردپرس در حالت پیش‌فرض یا رسمی

در بخش عضویت پیش‌فرض می‌توانید با وارد کردن اطلاعات خود در صفحه بارگذاری شده حسابی جدید در وردپرس ایجاد کنید. از زمانی که عضویت شما انجام شد، قوانین و مجوز‌های کاربران وردپرس برای شما نیز اعمال می‌شود و شما یکی از کاربران آن به شمار می‌روید.

login to wordpress- ورود به سایت وردپرسی
فرم ورود و عضویت پیش‌فرض در وردپرس

پس از ثبت‌نام در وردپرس، برای ورود به سایت موردنظر، در مراحل بعدی باید اطلاعات و رمز امنیتی در وردپرس را وارد کنید.
بسیاری از صاحبان سایت‌ها، از آرم و لوگوی مورد نظر خودشان در صفحه ورود و عضویت استفاده می‌کنند. ممکن است با استفاده از افزونه‌هایی، صفحه رسمی خود را به وجود آورده و جایگزین حالت پیشفرض کنند. در هر دو حالت شما تحت پوشش سایت مبدا قرار خواهید گرفت.
در این بخش قصد داریم حفظ امنیت فرم‌های وردپرسی با کمک افزودن کپچای امنیتی به شما بیاموزیم.

افزودن کپچا در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال‌سازی افزونه No CAPTCHA reCAPTCHA است. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای مرحله به مرحله زیر را مطالعه کنید.

no captcha recaptcha- افزونه امنیتی وردپرس
افزونه کپچا در وردپرس

پس از فعال‌سازی افزونه، باید به صفحه تنظیمات و سپس صفحه پیشرفته noCAPTCHA reCAPTCHA در بخش مدیریت بروید. پس از آن، وردپرس شما را به صفحه تنظیمات افزونه منتقل می‌کند.

captcha setting- حفظ امنیت فرم‌های وردپرسی
تنظیمات اصلی کپچای وردپرس

از اینجا به بعد، باید نسخه ری‌کپچا گوگل را انتخاب کرده و گزینه رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) را برای فعال شدن این قابلیت را پیدا کنید. به دلیل ناپایداری گزینه V3، گزینه V2 را انتخاب کنید. اما قبل از این، برای دستیابی به گزینه رابط برنامه‌نویسی کاربردی به سایت ری‌کپچا مراجعه کنید و بر روی گزینه پایانه مدیریت (Admin console) کلیک کنید.

admin console- بخش مدیریتی
کنسول مدیریتی برای توسعه

در صفحه بعدی گوگل از شما می‌خواهد تا وارد حساب خود شوید. پس از ورود به سیستم، صفحه ثبت نام جدید (Register a new site) برای شما قابل مشاهده خواهد بود.

افزودن کپچا به فرم‌های وردپرسی
صفحه ثبت‌نام کپچا

برای حفظ امنیت فرم‌های وردپرسی، مانند عکس بالا، اول نام سایت خود را در بخش لیبل (Label) وارد کنید. سپس، باید نوع ری‌کپچا را انتخاب کنید. برای مثال ما در این تصویر گزینه ری‌کپچا v2 و من ربات نیستم را انتخاب کرده‌ایم.
نام دامنه خود را مانند عکس زیر در بخش دامنه‌ها (Domains) وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که نام دامنه بدون ‘https://www.’ وارد شود. بخش صاحبان (Owners) ایمیل را شما را نشان خواهد داد.

تکمیل اطلاعات و ورود نام دامنه
وارد کردن نام دامنه سایت

پس از آن باید گزینه “پذیرش خدمات ری‌کپچا” را علامت بزنید. اگر می‌خواهید درباره ترافیک مشکوک و یا پیکربندی‌های غلط به شما اطلاع‌رسانی شود، می توانید گزینه دوم را نیز علامت بزنید.

submit- افزودن کپچا به فرم‌های وردپرسی
اطلاع‌رسانی از وضعیت و اتفاقات

پس از این مراحل،‌ بر روی گزینه ارسال (Submit) را کلیک کنید. در مرحله بعد، یک پیام موفقیت آمیز ارسال می‌شود و می‌توانید کلید‌های مخفی را در سایت خود مشاهده کنید.

show key- نمایش کلیدهای امنیتی
نمایان شدن کلید‌های API

حال باید داشبورد خود را در وردپرس باز کنید و به بخش تنظیمات و نوکپچای پیشرفته و کپچای نامرئی (Advanced noCAPTCHA & Invisible CAPTCHA) بروید. بعد از آن باید ری‌کپچای مورد نظر گوگل را انتخاب کنید. می‌توانید مانند تصویر عمل کنید.

V2- تنظیمات پیشرفته کپچا
تنظیمات پیشرفته کپچا برای ورود کلیدها

سپس، رمز سایت و رمز امنیتی در وردپرس که در مراحل قبل در اختیار گرفتید را وارد کنید.

Enabled Forms

گزینه بعدی “Enabled Forms” خواهد بود. هر کدام از کادر‌هایی را که می‌خواهید برایتان فعال شود، علامت بزنید. مثلا اگر مانند شکل زیر دو گزینه اول را فعال کنید،‌ کپچا برای فرم ورود و عضویت سایت فعال خواهد شد.

Enabled Forms- فعال‌سازی امکانات بیشتر
فعال‌سازی فرم‌ها و امکانات بیشتر

پس از اتمام کار، بر روی ثبت تغییرات در پایین صفحه کلیک کنید. بدین ترتیب ری‌کپچا بر روی فرم ورود و عضویت در وردپرس قرار می گیرد و به شکل زیر در خواهد آمد.

im not robot
من ربات نیستم!

شما می‌توانید برای حفظ امنیت فرم‌های وردپرسی از کپچا در هر نوع فرمی استفاده کنید. این تنظیمات و مطالبی که خدمت شما عرض کردیم، تنها برای حالت پیش‌فرض وردپرس نیست، بلکه برای هر نوع فرمی جوابگوست.

نتیجه‌گیری

یکی از وظایف مهم شما به عنوان مسئول سایت، حفظ امنیت آن است. خطری که همیشه سایت‌ها را تهدید می‌کند، اسپم است! برای اینکه با آن‌ها مقابله کنیم باید روش‌های اصولی را به کار ببندیم. یکی از این روش‌ها استفاده از کدهای امنیتی کپچاست که بسیار موثر واقع می‌شوند. حفظ امنیت فرم‌های وردپرسی به کمک یک افزونه بسیار ساده به نام No CAPTCHA reCAPTCHA امکان‌پذیر می‌شود. پس تعجیل کنید و حتما آن را به کار ببرید.

دانلود افزونه No CAPTCHA reCAPTCHA

دانلود افزونه صفحه افزونه

منابع:

سایتت رو خیلی راحت دوزبانه کن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 2 سال عضو همیار وردپرس

  من تمام کارایی که گفتید رو انجام دادم و کادر روبات هم برام اومده ولی دیگه اجازه نمی ده فرم تکمیل شه و ارسال شه

 2. 3 سال عضو همیار وردپرس

  عرض سلام و ادب خدمت مدیریت محترم همیار ورد پرس جناب آقای مهندس حاجی محمدی و کلیه همکاران مجموعه از خدمات شما نهایت تشکر را دارم

 3. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و وقت بخیر
  فرق این افزونه و افزونه google recapcha چی هست؟کدومش بهتره؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این افزونه با حروف هست و افزونه google recapcha با رباط هستش. افزونه google recapcha جدیدتر هستش.

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سپاسگزارم

 4. درودبرشما

  یک مساله جدی در زمان طراحی سایت با وردپرس پیش آمده است.

  مساله:افزونه ی NO CAPTCHA reCAPTCHA را طبق راهنمایی درون سایت همیار ورد پرس نصب کردم .

  هنگامی که خارج شدم طبق افزونه باید پیام داده میشد:((من ربات نیستم))اما به جای آن این را نوشته است:این رایانه (Localhost) در فهرست دامنه‌های تحت پشتیبانی برای این کلید سایت وجود ندارد.

  از 3 اردیبهشت1397 به عنوان یک طراح آماتور با لوکال هاست مشغول طراحی اسایت تجاری خود هستم .

  هم اکنون با توجه به خطا پیش آمده نمیتوانم به سایت خود روم همیشه طبق فیلم های آموزشی شما پیش میرفتم جواب میگرفتم

  اما اینبار به این مساله خوردم !!!

  دیدگاه های دیگران را دیدم پاسخی متغن!!!کاربردی و ساده نبود.

  خواهشمندام یاری ام بفرمایید
  باسپاس امیر مسعود مسعودی

 5. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  من این افزونه رو نصب کردم و تمام مراحلو انجام دادم و روی فرم ورود به ادمین فعالش کردم ولی در زمان ورود اجازه ورود نمیده
  لطفا راهنمایی کنید

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   سلام مشکل شما حل شد؟؟ چی کارش کردید ؟ چون منم این مشکل رو دارم

 6. سلام عزیز
  بنده کپچای گوگل رو قرار دادم اما همچنان کپچای قبلیم هم میاد که باید عدد رو وارد کنم مشکل از چیه ؟ کاش اینم توضیح بدید که ایا باید فایل بخش کامنت رو ادیت کنم و اگر جواب بله هست نحوه انجامش چی هست . ممنون میشم راهنمایی کنید . ممنون

 7. سلام. من از این افزونه برای گرویتی فرم استفاده کردم ولی بعد اینکه فرم رو پر می کنم خطا میده :reCAPTCHA نامعتبر بود. به عقب بازگشته و مجددا تلاش نمایید.
  لطفا راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   حتما با گراویتی سازگاری نداره. به صفحه افزونه برید و آخرین نسخه رو تست کنید

 8. سلام خسته نباشید
  من داخل ورد پرس قسمت ریکپچا site key و secret key رو تغییر دادم الان نمیتونم وارد wp-admin سایت بشم
  میگه
  reCAPTCHA
  خطا برای مالک سایت: کلید سایت نامعتبر
  هم رمز قبلی reCAPTCHA رو دارم هم رمز فعلی باید چکار کنم درست بشه
  ممنون از راهنماییتون

 9. عالی بود….

 10. سلام
  این افزونه کپچا رو فقط به صفحه لاگین پیش فرض وردپرس کپچا اضافه میکنه و برای سایت های که صفحه ورود اختصاصی دارن یا از پلاگینی استفاده کردن که کاربران از صفحه لاگین پیش فرض وردپرس وارد نمیشن کپچا به اون صفحه ها اضافه نمیشه آیا راهی مثله شرت کد یا مورداینچنین هست که به صفحه لاگینی که توسط فلان پلاگین مثلا ساخته شده و کاربران از اون صفحه وارد میشن همین کپچا رو اضافه کرد…
  مثلا همین سایت همیار در فرم ورودش که اختصاصی هست و ورود پیش فرض وردپرس نیست همین کپچا رو داره چطوری به صفحه ورود اختصاصی اضافه کردین؟
  ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   افزونه advance recaptcha هست

  • با سلام
   چطوری میشه با این افزونه سایت های که صفحه ورود اختصاصی دارن از پلاگینی استفاده کرد.بعد از نصب پلاگین گذینه ای در صفحه لاکین اخصلاصی اظافه نشد
   تنظیمات خاصی داره>؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متاسفانه فکر می کنم فقط حالت های پیش فرض رو شناسایی میکنه و فرم های سفارشی رو پوشش نمیده.

  • افزونه ای نیست که بشه فرم های سفارشی رو پوشش بده

 11. سلام
  کد امنیتی سازگار با ووکامرس چی پیشنهاد میدین ؟

 12. سلام دوستان من این افزونه ی no captcha recaptcha لامصب گوگل رو ریختم رفتم از سایتم بیرون که تستش کنم الان هرچی میخوام برم تو ارور خود افزونه رو میده . میشه بگید چیکار کنم ؟؟؟؟

 13. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  كپچاي گوگل انگليسي هست، بعضي جاها كپچاي فارسي گوگل رو ديدم. يعني بدون متن فارسي، كاربر متوجه نميشه كدوم قسمت تصوير رو بايد تيك بزنه! چه طور ميشه كپچا رو فارسي سازي كرد؟
  ممنون.

 14. سلام
  چجوری میشه متن i am not robat رو فارسی کرد….همچنین یکی از مشکلات این افزونه اینه که گوگل گاهی اوقات یه سوال در خصوص چندتا عکس میپرسه که به صورت انگلیسی هست.مثلا کدام تصویر مربوط به پیتزا می باشد?.چجوری میشه متن این سوال رو فارسی کرد؟اگر فارسی نشه راهی هست به جای پرسش در خصوص تصاویر، کد تصویر پرسیده بشه؟

 15. با سلام و عرض ادب و احترام خدمت تمامی دوستان و سروران گرامی سایت پشتیبانی وردپرس.

  من مشکلی در یکی از قالب های وردپرس دارم و آن اینکه :

  با توجه به اینکه بخش ورود و ثبت نام و همچنین گم کردن رمز عبور توسط php اختصاصی نوشته شده است امکان استفاده از افزونه برای ایجاد کد کپچا را ندارم زیرا در فرم ها نمایش پیدا نمی کنه و زمانی که از کد کپچای فارسی گوگل هم استفاده می کنم و شورت کد آن را در آن قسمت صفحه ورود قرار می دهم ، کپچای گوگل به خوبی نمایش پیدا می کند ولی کاربر چه آن را وارد کند و چه وارد نکند ، می تواند براحتی وارد وب سایت شود و در حقیقت اعتبارسنجی انجام نمی شود. چه کد اضافه تری باید اضافه کنم تا دچار این مشکل نشوم. قبلا از همکاری شما بزرگواران کمال تشکر را دارم.

  آدرس وب سایت من : toopdesign.ir

 16. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  این کپچا خیلی خوبه .
  من از قالب کالرمگ استفاده می کنم فقط یک اشکال طراحی در بخش کامنت وجود داره!
  وقتی از این کپچا استفاده می کنم خوب طبیعتا کاربرا بدون تأییدش نمی تونند کامنت ارسال کنند… حالا مشکل اینجاست که قسمت مربوط به من رو بات نیستم زیر دکمه ی ارسال قرار می گیره و اکثر کاربران یادشون میره که کپچا رو تکمیل کنند و یا اون رو اصلا نمی بینند یا متوجه نمیشند.
  آیا راهی وجود داره که قسمت مربوط به کپچا رو به بالای دکمه ی ارسال کامنت انتقال بدیم که این مشکل حل بشه؟
  مثلا تغییری توی کد افزونه بدیم؟
  من خودم چک کردم چیزی پیدا نکردم اگر شما راهنمایی کنید ممنون میشم.

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   باری من میوفته بالای تکست اریا. شما راهی براش پیدا نکردین؟

 17. سلام
  ببخشید من این افزونه رو نصب کردم ولی حالا نمیزاره وارد بخش ادمین سایتم بشم هر کاری میکنم جواب ها رو قبول نمیکنه.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   شما به راحتی میتوانید پوشهٔ این افزونه را از دایرکتوری(پوشهٔ) پلاگین‌های وردپرس به صورت دستی پاک کنید تا بتوانید وارد بخش مدیرت سایت شوید

 18. با سلام
  من نصبش کردم ولی تو قسمت ورود و ثبت نام نمیاره قالب جوریه که نیاز به کد شورت کات داره
  کد شورت کاتش چیه ممنون میشم

 19. عالی بود ممنون

 20. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و ممنون از افزونه خوبی که معرفی کردید.
  راستش من پلاگین google captcha رو نصب کردم که تقریباً مشابه همین افزونه س. ولی برای اضافه کردنش به contact form 7 مشکل دارم.
  اگه براتون ممکنه اون بخششو، یعنی اضافه کردن گوگل کپچا به contact form 7 هم توضیح بدید
  بازم متشکرم

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   از کد زیر میتونین استفاده کنید هر چند پست قدیمی هستش ولی برای کسایی که دارند کامنت ها را مطالعه میکنند و با این موضوع مشکل دانرد یکبار دیگه من میگم

 21. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و تشکر،
  در فیلم آموزشی عنوان شده بود برای آدرس (جهت دریافت Key ها) هرچیزی می توان زد. من هم یک آدرس همین توری وارد کردم. حالا برای ورود پیغام خطا میده ERROR: Invalid domain for site key و وارد نمیشه چکار کنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   با احترام
   دوست گرامی من در مورد این افزونه اطلاعی ندارم اما اگر مشکل شما ورود به سایت هست به هاست خود رفته از پوشه wp-content/plugins پوشه این پلاگین را پاک یا تغییر نام دهید تا این پلاگین غیرفعال شود.

 22. با سلام دوباره و خسته نباشید به تیم همیار وردپرس 🙂
  از خانم کوهستانی تشکر میکنم برای معرفی این افزونه
  مشکلم برطرف شد.
  فقط یک سوال داشتم
  این کدی است که گوگل داده:

  این کد رو وقتی در دیدگاه قرار میدم در سمت راست قرار میگیرد.
  برای اینکه به سمت چپ منتقل کنم باید چیگار کنم؟
  و آیا می توان گزینه im not robot را فارسی کرد؟
  با تشکر

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خواهش میکنم
   rtl افزونه رو باید تغییر بدید.
   موفق باشید

 23. 7 سال عضو همیار وردپرس

  این افزونه بروز نیست(با توجه به به پاسختون که گفتید بگم کدوم افزونه میباشد)

 24. سلام ببخشید نمیدونستم تو کجا بگم ولی من یه مشکل دارم
  Top 5 Failed Logins
  Username Login Attempts Existing User
  alireza 2 Yes
  julietasinger5 1 Yes
  douglongstaff 1 Yes
  jolenecostello 1 Yes

  غیر از خودم چند نفر دیگه وارد شدن رمز هم عوض کردم باز نشد ممنون میشم بگید چی کار کنم
  لطفا یه افزونه امنیتی قوی بگید بهم ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   کپچا استفاده کنید ، همچنین رمز عبود قوی تری برای پمل خود بگذارید

 25. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام این خیلی خوبه.من نصب کردم فقط تو قسمت ثبتنام ووکامرسم خوب کار نمیکنه.یعنی نمایشش میده اما اگه اشتباهم بزنی بازم تایید میکنه اما جاهای دیگه درست کار میکنه میشه راهنمایی کنید که باید چیکار کنم؟از هر کپچایی استفاده میکنم همین مشکل رو دارم.ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   متاسفانه در حال حاضر این کدها از ووکامرس پشتیبانی نمیکنن

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   مشکل من این بود که تعداد بسیاری کاربری ساخته میشه و ایمیل زده میشه.
   من افزونه رو نصب کردم،
   اما هنوز هم فرت و فرت کاربری های اجق وجق برام ساخته میشه.
   چطوری مشکل رو باید حل کرد؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه از افزونه های قوی کپچا استفاده کنید مشکل حل میشه، البته به فرم عضویت شما نیز مرتبط میشه
   از یک فرم عضویت قوی تر که با کپچا ها سازگاری خوبی دارند استفاده کنید.
   مثل >> ۵ افزونه کاربردی برای عضویت و ورود به وردپرس

 26. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام عالیه این کپچا
  من که خیلی دوسش دارم:)
  کاش یه کد داشت هرجا دلمون میخواست قرارش میدادیم
  چون نمیشه استایل بهش بدیم
  راهکاری هست برای این مشکل؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در حال حاضر خیر! در بروز رسانی های بعدی اگر بود اطلاع میدم

 27. بسیار عالیه
  استفاده کردم
  از کپچا خیلی حرفه ای تره
  به نظرم باید حتما جایگزین کپچا بشه

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   موفق باشید

 28. پیداش کردم
  https://www.keycaptcha.com/#plugins
  😀

 29. درود
  یک جا میخواستم ثبت نام کنم
  یک ضد اسپم دیدم . خیلی جالبه
  http://www.iransec.net/forums/index.php?app=core&module=global&section=register
  ضد اسپم این رو ببینید
  پازله 😐 o_O
  همچین چیزی میشه واسه وردپرس گذاشت ؟

  • از اين سايت استفاده شده
   ديدم جوابي نبود گفتم بي پاسخ نمونه باشه
   https://www.keycaptcha.com

 30. style jalebtari dare.lotf kardin

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   موفق باشید

 31. خیلی عالی ممنون و با تشکر فراوان

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خواهش میکنم ،موفق باشید

 32. جالب بود بهار خانم. راستی اگر میشه اون افزونه که میگه اگر نظر من جواب داده شد ایمیل بزن،یا کلاً به مطلب نظر اضافه شد ایمیل بزن و … رو قرار بدید. من گشتم ولی انگلیسیش بود! کاربرام اصلاً استفاده نمی کردن.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بررسی میشه
   موفق باشید

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام و تشکر از زحمات شما،
   سلام. سایت ما تازه به ورد پرس مهاجرت کرده و الان مشغول بازچینی مطالب در سایت هستیم. من این کپچا رو برای سایتمون نصب کردم و الان روی اینترفیس ورود به سایت کار می کنه. ولی بخش اصلی که مد نظرم بود اضافه شدن کپچا به زیر فرم ثبت نام هست. با اینکه در تنظیمات افزونه، گزینه ظاهر شدن در فرم ثبت نام رو هم چک مارک زدم ولی بازهم در زیر فرم ثبت نام ظاهر نمیشه. اگر ممکنه در این مورد راهنمایی بفرمایید. آدرس صفحه ثبت نام ما: http://www.irnetcom.com/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85/

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   عجیبه که نشده! طبیعتا میشه
   قالب شما مشکلات ناسازگاری نداره ؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام و تشکر از پاسخ شما. والا نمی دونم مشکل سازگاری داره یانه. طراحش که جواب درست و حسابی نمی ده. ولی ممکنه علتش این باشه که باید مراحل Step 1 و Step 2 که در صفحه توضیحات همین کپچا اومده اجرا بشه. منتهی من نمی دونم که مثلا اسنیپت های مرحله ۱ و ۲ رو توی کدوم فایل ها باید جاگذاری کنم. اگر ممکنه در این مورد منو راهنمایی کنید. سپاس

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   نه اینقدرا سخت نیست، خیلی راحت طبق تصاویری که من گذاشتم این اتفاق می افته! من خودم هم اجرا کردم
   یک باز دیگه مراحل رو تکرار و چک کنید، شاید جایی از قلم افتاده