سرور ابری ؛ کلید نجات تجارت شما از کرونا

سرور ابری

سرور ابری یا سرویس ابری ، از جمله عبارات پرکاربردی است که مطمئنا زیاد به گوشتان خورده است. اگر شما هم کسب‌وکار آنلاینی دارید که نحوه و شکل برقراری ارتباط با مخاطب، در موفقیتتان تاثیرگذار است، این مقاله را از دست ندهید.

در دنیای پر رقابت امروزی، وب‌سایت‌ها و بسترهای فناوری اطلاعات، به یکی از اصلی‌ترین و اصولی‌ترین ابزارهایی تبدیل شده‌اند که می‌توانند کسب‌وکار شما را در مسیر موفقیت قرار دهند. امروزه، تقریبا تمامی مشتریان، بیشترین زمان خود را در اینترنت می‌گذرانند، علاوه بر آن، بیماری کرونا و خانه‌نشینی نیز سبب شده است، میزان خرید و فروش‌های اینترنتی به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند. در چنین شرایطی، بهره‌برداری از فضای وب، می‌تواند موفقیتی قابل توجه را برای شما در پی داشته باشد.

سرور ابری

همانطور که می‌دانید شرایط اقتصادی کنونی و همه‌گیری کرونا، بسیاری از کسب‌وکارها را ترغیب کرده است که کسب‌وکار فیزیکی خود را در فضای آنلاین پیش ببرند. مطمئنا با وجود رقبای بی‌شماری که در این مسیر وجود دارند، قرار نیست همه‌چیز به آسانی طی شود. از جمله مسائل پراهمیتی که در این مسیر، شما را یاری می‌کند، طراحی یک وب‌سایت مناسب و کاربردی است. این کار باعث می‌شود، بتوانید مخاطبان جدید خود را به مشتریانی وفادار و همیشگی تبدیل کنید.

مشتریان شما، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دارایی شما هستند و اگر می‌خواهید به شکلی اصولی کالاها و خدمات خود را در فضای آنلاین و وب ارائه دهید و پس از آن با هزینه‌ای به صرفه‌تر به تعداد مشتریان و مخاطبان خود بیفزایید، استفاده و خرید سرور مجازی ابری یکی از راه‌های پیش‌رو خواهد بود. ما می‌خواهیم به شما کمک کنیم تا به درک درستی در خصوص خدمات مبتنی بر سرور ابری برسید. اگر به درستی، ارائه دهنده سرور مجازی ابری را انتخاب کنید، می‌توانید هزینه‌های خود را به شکل چشم‌گیری کاهش داده یا آن مبلغ را در زمینه‌ی تبلیغات برند خود صرف کنید.

ما در ادامه تلاش می‌کنیم تا در کنار تعریف مختصری که از سرور ابری ارائه می‌دهیم، به مزایا و کاربردهای آن نیز اشاره کنیم، تا در نهایت بتوانید در فضای وب به گونه‌ای ظاهر شوید که به راحتی رقبایتان را کنار بزنید.

سرور چیست ؟

در ذهن بسیاری از افراد، معنای سرور، همچنان گنگ و نامفهوم است. به طوری که در زمان خرید یک سرور مناسب، دچار مشکل می‌شوند. در پاسخ به سوال سرور چیست ؟ باید عنوان کنیم که سرورها، کامپیوترهایی همیشه روشن و قدرتمند هستند که کاربران، در زمان‌های متفاوت از آن، انتظار پاسخ به درخواست‌های خود را دارند.

سرور ابری ( Cloud server ) چیست ؟

نحوه‌ی کار سرورهای ابری از بسیاری جهات، همانند سرورهای مجازی است؛ اما با قابلیت‌هایی متفاوت. مسئله‌ای که سرورهای ابری را متمایز می‌کند و آن را به یک راهکار به صرفه و اقتصادی تبدیل می‌نماید، وجود سرور ابری ساعتی و سرور ابری روزانه است. علت این امر این است که هزینه‌ی این سرویس‌ها بر اساس ساعات و ظرفیتی که ارائه شده محاسبه می‌شود.

به طور کلی، سرور مجازی ابری، جایگزینی برای یک سرور فیزیکی است که در یک محیط محاسبات ابری فعالیت می‌کند. نکته‌ی قابل توجه این است که ابر سرور از راه دور نیز قابل دسترسی است و موقعیت جغرافیایی، تاثیری بر عملکرد آن ندارد. نکته‌ای که ممکن است برایتان جالب باشد، این است که سرورهای Cloud ، به تمامی نرم‌افزارهایی که برای اجرا نیاز دارند، مجهز هستند و می‌توانند به راحتی به عنوان واحدهای مستقل عمل کنند.

نکته‌ی حائز اهمیت این است که در چند سال اخیر، سرورهای مجازی، به یک میزبان محبوب برای تجارت‌های مختلف تبدیل شده‌اند. علت این امر را می‌توان افزایش سطح آگاهی و اطلاعات مالکین کسب‌وکارها نسبت به نیازهای اساسی خود و تمایل به صرفه جویی در هزینه‌های مازاد دانست.

در ادامه تلاش می‌کنیم تا برخی از ویژگی‌های سرورهای مجازی ابری را باهم مرور کنیم تا شما بتوانید به شکلی آگاهانه دست به انتخاب بزنید.

 Cloud server چیست؟
Cloud server چیست؟

مزایای سرورهای مجازی ابری

کاهش هزینه‌ها

ایجاد یک دیتاسنتر، در داخل شرکت‌ها علاوه بر هزینه‌های تکان‌دهنده‌ی اولیه برای تهیه‌ی وسایل و سخت‌افزارها، مخارج مستمر هنگفتی نیز دارد. این مخارج به شکل بسیار قابل توجهی بالا هستند، به طوری که بر اساس آمار، استفاده از خدمات سرور ابری ، می‌تواند بین 36% تا 40% از هزینه‌های مصرفی شما را کاهش دهد؛ زیرا قابلیت Pay As You Go که یکی از برجسته‌ترین مزایای سرورهای کلود است، این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا تنها به میزان مصرفی که دارید، هزینه پرداخت کنید و متحمل پرداخت هزینه‌های بیشتر نشوید. برخی از مواردی که در خدمات ابری، مخارج و هزینه‌ی شما را کاهش می‌دهند، عبارت‌اند از:

سرور و سخت‌افزار

تمهیدات امنیتی فیزیکی و اطلاعاتی

مخارج نیروهای انسانی

هزینه‌ی استهلاک

استفاده و اجرای آسان

برای استفاده از این تکنولوژی، به سخت افزار و نرم افزار اضافه و خاصی نیازی ندارید. این امر، می‌تواند کاهش هزینه‌های شما را نیز در پی داشته باشد. همان‌طور که در قسمت‌های قبلی عنوان کردیم، دیگر مزیت این فناوری، این است که از راه دور و تنها با چند کلیک ساده قابل پیاده‌سازی است. در شرایطی دیگر، شما مجبورید که زمان زیادی را برای تیکت زدن و انتظار برای دریافت پاسخ آن تلف کنید. به عبارتی‌ شما برای راه اندازی سرورهای مجازی ابری ، به تخصص خاصی نیاز ندارید و می‌توانید در کمترین زمان ممکن سرور خود را راه‌اندازی کنید.

صرفه جویی در زمان

راه اندازی این سیستم، کسب و کار شما را با سرعت بسیار بالایی وارد مرحله‌ی بهره برداری خواهد کرد؛ به همین دلیل، شرکت‌ها و موسسات، عملا هیچ زمانی را برای راه‌اندازی و استفاده از سرورهای مجازی ابری از دست نخواهند داد. مطمئنا همه‌ی ما می‌دانیم که ثانیه‌هایی که از دست می‌دهیم در واقع فرصت‌های طلایی هستند که برای پیشرفت به رقبا تقدیم می‌کنیم.

مقیاس پذیری

یکی از مهم‌ترین مزایایی که به هنگام خرید سرور های مجازی ابری توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، مقیاس پذیری آن است. به بیانی ساده‌تر، باید بگوییم که بی‌شک همه کسانی که دارای کسب‌ و کارهای آنلاین هستند، در پروسه فروش خود در دو شرایط مختلف قرار خواهند گرفت. یکی از این شرایط زمان‌هایی است که در وب‌سایتتان با ترافیک بالایی روبه‌رو می‌شود. در این صورت، شما به منابع نرم‌افزاری و سخت‌افزاری قوی‌تری نیاز خواهید داشت تا پاسخگوی نیاز کاربرانتان باشند. در مقابل نیز، در روزهای بسیاری، با حجم کمتری از ترافیک روبه‌رو می‌شوید که منابع محدود و ساده نیز می‌توانند نیازهای شما و کاربرانتان را برطرف نمایند و شما دیگر نیازی به منابع اضافی نخواهید داشت. به طور کلی اینکه سرور ابری می‌تواند به شما کمک کند تا در زمان نیاز، منابع نرم افزاری و سخت افزاری خود را کاهش یا افزایش دهید.

آیا تجارت شما به سرور مجازی ابری نیاز دارد؟

برای آنکه بفهمید چه زمانی باید وب‌سایت یا پروژه‌ی خود را به سرور مجازی ابری ارتقا دهید، ابتدا باید به چند سوال به دقت و درستی پاسخ دهید. ما در ادامه، تعدادی از این سوالات را مطرح می‌کنیم تا در نهایت، با پاسخ به این سوالات، شما بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

آیا بهتر است سرور داخلی داشته باشید؟

در برخی کاربری‌ها، موقعیت جغرافیایی سرورها اهمیتی ندارد و در نتیجه داخلی بودن سرور نیز از اهمیت پایینی برخوردار است. در مقابل اما ممکن است ping یک سرور بسیار حائز اهمیت باشد؛ برای مثال، سایت فروشگاهی را در نظر بگیرید که کاربران و مخاطبان آن در داخل کشور قرار دارند، در شرایطی که سرورهای داخل ایران، از نظر جغرافیایی به کاربران ایرانی نزدیک‌تر هستند، ping بهتری نسبت به سرورهای خارجی خواهند داشت. در این حالت، بهترین انتخاب شما، سرورهای داخلی خواهند بود.

سرور خارج برای نوع کاربری شما مناسب است؟

متاسفانه با توجه به تحریم‌ها، استفاده از برخی سایت‌ها یا برنامه‌های کاربردی با IP ایران امکان پذیر نیست. به همین علت، در صورتی که در کسب و کار خود، ناچار به برقراری ارتباط با خارج از کشور هستید، باید از سرورهای خارج از ایران استفاده کنید.

آیا از سرور شما برای تهیه نسخه پشتیبان از داده‌ها استفاده می‌شود؟

در صورتی که از سرور به عنوان محلی برای ذخیره بک آپ‌ها استفاده می‌کنید، میزان هارد برای شما بسیار پر اهمیت خواهد بود. لذا برای به صرفه بودن و این که بتوانید با مبلغ مورد نظر خود، فضای بیشتری را خریداری کنید، بهتر است هاردهای نوع HDD را مورد استفاده قرار دهید. البته باید در نظر داشته باشید که سرعت این نوع هاردها، نسبت به SSD کمتر است؛ اما با توجه به نوع کاربری بک آپ، دیگر نیازی به هارد قوی‌تر نخواهید داشت.

میزان هارد، رم و CPU مصرفی شما در سرور ابری به چه میزان خواهد بود؟

مهم‌ترین موردی که در انتخاب سرویس میزبانی خود باید در نظر داشته باشید، میزان منابع مصرفی شماست. اگر نوع کاربری شما به صورتی است که هم قادر به کار کردن برروی هاست هستید و هم سرور، باید منابع مصرفی خود را بررسی کنید.

در سرورهای مجازی، ابری و اختصاصی، دسترسی شما کامل است و در مقابل در هاست، شما منابع و دسترسی‌های محدود و اندکی دارید. در نتیجه، تعیین سرور مناسب، بستگی به منابع شما خواهد داشت. پس باید منابع مصرفی خود را کنترل و بررسی نمایید.

با ثبت نام در ابر آراز و ارسال کد هدیه زیر از 10٪ درصد شارژ هدیه استفاده کنید:

arazcloudhamyarwordpress

چرا ابر آراز، انتخاب مناسبی است؟

شرکت دانش بنیان آراز رایانش گران ابری زمرد با بیش از یک دهه تجربه‌ای که در زمینه زیرساخت، هاستینگ و دیتاسنتر اختصاصی کسب نموده است، خود را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مجرب‌ترین تامین کنندگان ابری معرفی می‌کند. وجود تحریم‌ها، این شرکت را بر آن داشته تا برای تامین محصولات ابری که نیاز به آن به شدت در کشور احساس می‌شود، همانند گذشته پیشگام باشد.

سرور ابری ابر آراز، پرسرعت‌ترین سرور ابری با آپتایم 99/99 به شمار می‌رود که با مبلغی مناسب، امکان استفاده از سریع‌ترین و پرقدرت‌ترین سخت‌افزارهای موجود را در اختیار شما قرار می‌دهد. این سرورها، امکان مدیریت مستقیم منابع را برای شما فراهم می‌آورند تا در نهایت بتوانید تنها به اندازه مصرف‎تان و به صورتPay As You Go هزینه پرداخت کنید.

ابر آراز، خدماتی متمایز از دیگر ارائه کنندگان سرورهای مجازی ابری ، در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار می‌دهد. در ادامه برخی از این امتیازات را برای شما لیست کرده‌ایم تا بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید:

امکان تست سرور ابری به صورت کاملا رایگان

ابر آراز، برای اطمینان بخشیدن به شما عزیزان، این امکان را فراهم کرده تا بتوانید از سرور ابری رایگان به مدت یک روز استفاده نمایید؛ این کار باعث می‌شود تا بتوانید با اطمینان از کیفیت خدمات این مجموعه، سرور ابری متناسب با نیازهایتان را انتخاب کنید.

ابر آراز
ابر آراز

ساخت اتوماتیک

شما با خرید سرور کلود ابری آراز، دیگر نگران مراحل نصب و راه اندازی سرور نخواهید بود و به راحتی می‌توانید بدون هیچ‌گونه تخصص خاصی با کمترین دانش موجود، سرور ابری سفارشی خود را بسازید؛ ضمن اینکه متخصصین ابر آراز در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته آماده‌ی پاسخ‌گویی به سوالات شما عزیزان هستند.

مانیتورینگ لحظه‌ای و تهیه نسخه پشتیبان روزانه

در این مجموعه، تیم‌های متخصص و کاردانی، برای ارائه خدمات دواپس گرد هم آمده‌اند تا به صورت شبانه‌روزی به مانیتورینگ سرورهای خریداری شده شما بپردازند و از پیش آمدن مشکلات احتمالی ممانعت به عمل آورند!

 

استفاده از فایروال برای تامین امنیت سایت

فایروال لایه زیرساخت، یکی از مهم‌ترین مزیت های کلود سرور ابر آراز است که قابلیت مدیریت تمامی پورت‌های سرور‌های ابری را برای پروتکل های TCP، UDP و ICMP را برای شما فراهم آورده و امنیت سایت شما را تامین می‌کند.

ارائه پنل مدیریت منابع

ابر آراز جزو معدود تامین کنندگان سرویس ابری است که به کاربران خود یک پنل مدیریت منابع به صورت کاملا مستقیم ارائه می‌دهد. با این کار، شما می‌توانید در زمان کاهش یا اوج مصرف، منابع سرور مجازی خود مانند هسته‌های پردازشی و حافظه رم را به صورت اتوماتیک و از داشبورد کاهش و افزایش دهید.

امکان اسنپ‌شات یا بک آپ لحظه‌ای تنها با یک کلیک

بعد از اینکه سرویس خود را بر روی سرور مجازی نصب کردید، این قابلیت در اختیار شما قرار می‌گیرد که از حالت فعلی سرور خود، به صورت لحظه‌ای اسنپ شات تهیه کنید تا در صورت مواجه با کوچک‌ترین خللی، به راحتی و تنها با چند کلیک ساده، سرور خود را به حالت اسنپ شات بازگردانید.

سابقه درخشان

ابر آراز مفتخر است با برخورداری از جوانان متخصص در حوزه شبکه و زیرساخت ابری، در چند سال اخیر اطمینان مشتریان بزرگی از میان سازمان ها، شرکت ها، کسب و کار ها و استارت آپ ها را جلب نماید.از دیگر ویژگی های این مجموعه شخصی سازی سرویس برای مشتریان بر اساس سفارش آنان است که این امر با وسواس و مشاوره تخصصی صورت می گیرد.

شرکت آراز بعد از چند سال کار حرفه ای در این حوزه سال، 1400 از محصولات دیگر خود رونمایی خواهد کرد محصولاتی مانند شبکه توزیع محتوی، پلتفرم ویدئویی و پلتفرم ابری و سایر محصولات مرتبط با زیرساخت و پلتفرم ابری؛ اما مزیتی که محصولات رایانش ابری ابر آراز را از دیگر رقبا متمایز و بلکه خاص و قابل توجه می گرداند. نوع معماری است که در سرویس ها صورت می گیرد؛ معماری که با بهره مندی از هوش مصنوعی بر کیفیت سرویس ها افزوده است.

این مجموعه سرویس ابر خصوصی را با ارائه توافق نامه سطح خدمات یا SLA به سازمان ها و شرکت ها ارائه می دهد، از جمله شرکت ها و سازمان هایی که از ابر آراز خدمات دریافت کرده اند می توان به شرکت سپرده گذاری مرکزی بورس و تسویه وجوه، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان فضایی ایران، سازمان جغرافیایی نیرو های مسلح، همراه اول، هاستینگ های بزرگی که نمیتوان به دلیل رقابت نامی از ایشان برد، دانشگاه هایی مانند دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه خوارزمی و ده ها سازمان و شرکت متوسط و کوچک دیگر نام برد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید