استفاده از زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس

زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس

نوشتن زیرنویس‌های استاندارد و جذاب برای تصاویر در وب‌سایت، هنر شما را نشان می‌دهد. تصاویر با برقراری ارتباط با خوانندگان و ایجاد جذابیت بیشتر در محتوا، سئوی وب‌سایت را هم بهبود می‌بخشد.
در هر حال، بیش از آنکه تصاویر جدید اضافه کنیم باید به بهینه‌سازی آن‌ها بپردازیم. برای بهبود سئوی سایت باید از کلمات کلیدی در نام تصویر و برچسب ALT استفاده کرد، زیرا تنها از این طریق، موتورهای جستجو متوجه محتوای تصویری می‌شوند. اجازه دهید به اهمیت استفاده از زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس بپردازیم.

زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس

هنوز یکی از عوامل بهینه‌سازی تصویر یعنی زیرنویس‌های تصویر، نادیده گرفته می شود. برای انجام این کار، دقیقا مانند اینستاگرام یک خط توضیحات در پایین تصویر اضافه می‌شود که معمولا شامل اطلاعات مربوط به منابع و متن است.

نکته: بسته به قالب موجود، زیرنویس‌ها ممکن است به صورت‌های مختلفی ظاهر شوند!

نحوه اضافه کردن زیرنویس به تصاویر

اولین مرحله برای افزودن زیرنویس استاندارد تصاویر در وردپرس، یادگیری اضافه کردن آن‌ها است. خوشبختانه وردپرس برای این موضوع امکانی را فراهم کرده و نیازی به ترفند فنی یا پلاگین‌های اضافی نیست.
اجازه بدهید فرآیند کار را مرحله به مرحله بررسی کنیم.

1- بارگذاری تصویر

بطور منطقی اولین اقدام بارگذاری تصویر است. بنابراین با تصویر شروع می‌کنیم. تصویری را انتخاب کرده و آن را از بخش افزودن پرونده چند رسانه‌ای آپلود کنید.

2- پیدا کردن جزئیات تصویر

وقتی تصویر آپلود می‌شود، شما فرمی را در سمت راست می‌بینید که می‌توانید جزئیات را به تصویر اضافه کنید. این ها شامل عنوان، زیرنویس، زیرمتن و توضیحات است.

3- پر کردن فیلد زیرنویس

caption-زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس

هر چیزی را که شما در زمینه زیرنویسی قرار می‌دهید، مانند یک عنوان در جلوی کار ظاهر می‌شود. بنابراین چه چیزی می‌توانید در زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس باید قرار دهید که جذاب باشد؟

اگر کدنویسی HTML می‌دانید، می‌توانید تعدادی کد نیز وارد کنید. این کار می‌تواند برای اضافه کردن فرمتی به زیرنویس مفید باشد (بولد یا ایتالیک کردن) یا آنچه که اغلب برای لینک‌ها، به کار می‌رود.
برای ایجاد یک زیرنویس لینک‌دار، متن لینک‌داری را در ویرایشگر معمولی بنویسید . سپس آن را در زیرنویس خود کپی کنید.
وقتی که این کار را انجام دادید، به سادگی از حالت دیداری به متن، تغییر می‌یابد.

caption result-زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس

دلیل اضافه کردن زیر نویس به تصاویر

قبل از این‌که زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس ایجاد کنیم، باید بدانیم استفاده از آن چه اهمیتی دارد؟
این‌جا یک حقیقت تلخ وجود دارد که می‌گوید: بیشتر بازدیدکنندگان سایت شما واقعاً کل مقاله‌هایتان را نمی‌خوانند. آن‌ها جاهای مهمی چون سرفصل‌ها، نکات بولدشده و تصاویر را می‌بینند و تنها وارد بخش‌هایی می‌شوند که واقعاً به آنها علاقه‌مندند.
زیرنویس‌های تصاویر در میان این عناوین مهم هستند. چون تصاویر و زیرنویس های آن‌ها بطور طبیعی جلب توجه می‌کنند!

در نتیجه، اضافه نکردن زیرنویس‌های تصاویر، از دست دادن فرصت برای ارتباط با کاربران است. زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس، به‌طور معمول روشی را برای یادگیری بیشتر کاربران درباره محتوای شما ارائه می‌دهند و با تهیه اطلاعات پایه و زمینه‌ای، ارزش اضافه‌ای به تصویر می‌بخشند.

  9 موردی که می‌توان در فوتر یک سایت وردپرسی استفاده کرد!

آیا این به معنی اضافه کردن زیرنویس تصویر به هر عکسی است؟ خیر! بهتر است زیرنویس‌ها در جایی قرار گیرند که بیشترین حساسیت را ایجاد کنند. مانند هر چیزی در دنیای آنلاین، اگر زیاد از حد از زیرنویس‌ها استفاده شود، ممکن است روی بهینه سازی کارتان تاثیر منفی داشته باشد.

نحوه ایجاد زیرنویس جذاب

حال که می‌دانید چگونه و چرا زیرنویس‌ها را اضافه می‌کنید، باید ببینید از چه نوشته‌هایی می‌توان برای جذاب شدن کار استفاده کرد؟

بهبود وضعیت متن‌ها با زیرنویس‌های تصویر

تصاویر معمولاً بازدیدکنندگان را جذب می‌کند. بنابراین اگر در آنها متنی نیز استفاده شود، حتما مشاهده خواهد شد.
البته اگر تصویر به زمینه یا متن ارتباط داشته باشد، موضوع محتوای شما را بهبود می‌دهد در غیر اینصورت تاثیر چندانی نخواهد داشت.
درباره عملکرد زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس هم اطلاعات پس زمینه ها را به متن می‌آورد و هم اطلاعات اضافی را برای تصویر فراهم می‌کند.

در نظر گرفتن زیرنویس ها مانند سرفصل برای تصاویر

زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس، همان عملکرد سرفصل ها و عناوین را عمل می‌کنند. همان‌طور که ما در ابتدا دیده‌ایم به روش مشابه‌ای به وسیله کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای بهره گیری از مزیت آن‌ها، یکی از اقدامات اولیه که می‌توانید انجام دهید این است که مانند عنوان مقاله، روی آن‌ها وقت بگذارید و کار کنید. دوم، آن‌ها را مانند عنوان، بخشی از متن در نظر بگیرید

زیرنویس ها باید هر آنچه لازم است درباره تصویر بگویند!

مسئله مهم بعدی این است که تصاویر و زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس باید با هم اجرا شوند. به این معنی که زیرنویس ها هرچیزی را که تصویر نمی‌گوید ، بیان کنند. اینجا چند دستورالعمل برای انجام کار وجود دارد:

  1. شامل پیام های کلیدی باشد
  2. توصیفی عمل کنید
  3. ایجاد ترفند یا جادوگری
  4. سادگی را حفظ کنید
  5. افزودن زمینه
  6. استفاده از زمان فعلی
  7. متناسب بودن آهنگ و صدای تصویر

استفاده از زیرنویس‌ها چه کمکی به سئوی وردپرس می کند؟

همان‌طور که در ابتدای مقاله ذکر شد، زیرنویس استاندارد برای تصاویر در وردپرس می‌تواد برای سئو ارزشمند باشد. طبق اطلاعات گفته شده، ارتباط مستقیمی بین رتبه بندی جستجو و زیرنویس‌های تصویر وجود ندارد ولی به این معنی نیست که آنها جایی در صفحه اول گوگل ندارند!

گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر، نرخ رفت و برگشت یا جهش را به حساب می‌آورند. به این معنی است که وقتی کاربرانی وارد سایت شما می‌شوند و فوری آن را ترک می‌کنند رتبه سایت پایین می‌آید. از طرف دیگری اگر مدت زمان بیشتری در وب‌سایت شما صرف کنند یعنی محتوای جذابی دارید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.