ایجاد نوشته در وردپرس

اولین نوشته در وردپرس
اولین نوشته در وردپرس

یکی از مسائل مهم در زمان استفاده از وب‌سایت‌های وردپرسی یادگیری نحوه ایجاد نوشته در وردپرس است. پست‌های وردپرس همانند ورودی‌های دیجیتالی هستند که در یک مجله به کار گرفته می‌شوند. پست‌های نوشته و درج شده به ترتیب زمانی از آخرین تا اولین پست در بالای صفحه قابل مشاهده هستند.

در نظر داشته باشید صفحات و پست‌های شما هستند که مخاطب را جذب می‌کنند. این 2 مورد جزء اصلی‌ترین بخش سایت‌های وردپرسی محسوب می‌شوند زیرا خوانندگان و کاربران براساس اطلاعاتی که در سایت شما کسب می‌کنند به سراغ کسب و کار یا وب‌سایت می‌آیند. بنابراین صفحات و نوشته‌های وردپرس بسیار مهم هستند.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • مراحل ایجاد نوشته در وردپرس
 • گزینه‌های ویرایش صفحه بعد از ایجاد نوشته در وردپرس
 • ایجاد نوشته در وردپرس با کمک ویرایشگر پیش‌فرض
 • ایجاد نوشته در وردپرس کلاسیک
 • ایجاد نوشته در وردپرس با کمک افزونه‌ها

مراحل ایجاد نوشته در وردپرس

 1. به پیش‌خوان وردپرس خود وارد شوید

مراحل ایجاد نوشته در وردپرس

 1. بر روی افزودن نوشته بزنید
 2. عنوانی برای نوشته خود انتخاب کنید. این عنوان در بالای نوشته شما نمایش داده می‌شود
 3. متن نوشته خود را در کادر مورد نظر قرار دهید. فراموش نکنید با کمک ویرایشگرهای مختلف می‌توانید فرمت و استایل نوشته خود را تغییر دهید. همچنین می‌توانید بر روی افزودن رسانه نیز بزنید و تصویر، صوت، یا هر رسانه دیگری را به نوشته خود اضافه کنید
 4. بعد از اینکه مراحل ایجاد نوشته در وردپرس را به طور کامل انجام دادید، می‌توانید بر روی دکمه انتشار بزنید. اگر قصد ندارید نوشته خود را متنشر کنید، می‌توانید به حالت پیش‌نویس نیز آن را نگه‌دارید.

مراحل ایجاد نوشته در وردپرس

گزینه‌های ویرایش صفحه بعد از ایجاد نوشته در وردپرس

بعد از اینکه مراحل ایجاد نوشته در وردپرس را یاد گرفتید، نوبت به آموزش ویرایش این نوشته‌ها می‌رسد. شاید زمانی که وارد صفحه وردپرس خود می‌شوید گزینه‌های ویرایش را نبینید زیرا خیلی در دسترس قرار ندارند. به طور کلی تمام این موارد قابل‌تنظیم هستند و کنترل این تنظیمات در دست شما قرار دارد.

با پنهان شدن این گزینه‌های ویرایشگر، در واقع از شلوغی نوار وردپرس شما جلوگیری می‌شود و تنها مطابق با نیاز خود می‌توانید پست و صفحه را سفارشی کنید. در بالای صفحه گزینه‌های ویرایش قابل مشاهده هستند در صورتی که روی آنها کلیک کنید، لیستی از کادرهای مربوط به ویرایش را مشاهده خواهید کرد.

 در نتیجه برای ویرایش نوشته خود از این کادرها استفاده کنید. کافی است هر کادری که مربوط به نوشته مورد نظرتان است را علامت بزنید. در ادامه به منظور بستن برگه روی تب گزینه‌های صفحه کلیک کنید. بعد از اینکه ویرایش صفحه خود را سفارشی و تکمیل کردید، تمام این ویرایش‌ها ذخیره می‌شود.

ایجاد نوشته در وردپرس با کمک ویرایشگر پیش‌فرض

در ماه دسامبر سال 2018، وردپرس یک ویرایشگر جدید بلوکی معرفی کرد که در حال حاضر آن را با نام ویرایشگر گوتنبرگ می‌شناسیم. این ویرایشگر خیلی واضح و بدون نقص کار می‌کند. اما نباید گول ظاهر ساده آن را بخورید. گوتنبرگ نیز پیچیدگی‌های زیادی دارد.

در پشت این ظاهر واضح و ساده ویژگی‌های قدرتمند زیادی وجود دارند که به طور منظم در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و به شما کمک می‌کنند تا پتانسیل واقعی سایت خود را در معرض نمایش بگذارید.

ایجاد نوشته در وردپرس کلاسیک

فرقی ندارد در چه وردپرسی نوشته خود را تکمیل و درج می‌کنید. در هر صورت برای ایجاد نوشته در وردپرس باید طبق مراحل بالا پیش روید، سپس محتوای درونی نوشته خود را با توجه به نوع وردپرس ویرایش کنید. در این بخش عوامل موثر در نوشته وردپرس کلاسیک را برای شما شرح می‌دهیم:

کادر عنوان نوشته

این کادر باید حاوی عنوان نوشته شما باشد. برای پر کردن این کادر می‌توانید از هر عبارت، کلمه، یا کاراکتر استفاده کنید. سعی کنید عنوان نوشته‌های شما شبیه یکدیگر نباشند. در ضمن برای انتخاب عنوان می‌توانید از کاما، نقل قول، خط تیره، و غیره نیز استفاده کنید.

 البته وردپرس این نمادهای معمولی را پاک می‌کند و یک نام کاربرپسند و معتبر برای نوشته شما به وجود می‌آورد. این نام به عنوان پیوند دائمی نوشته شما خواهد بود.

پیوند ثابت

پیوند ثابت یا پیوند دائمی همان لینک نوشته شما است. این پیوند نشان اینترنتی نوشته شما محسوب می‌شود که می‌توانید آن را تغییر دهید، هر چند این کار به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. در واقع نام اصلی نوشته شما از روی پیوند ثابت آن مشخص می‌شود.

تمامی پیوندهای ثابت قابل ویرایش هستند. این پیوندها براساس عنوانی که برای نوشته خود تنظیم کرده‌اید و به صورت خودکار، ایجاد می‌شوند. به طور معمول این پیوندها در زیر کادر عنوان قابل مشاهده هستند. علائم نگارشی همانند کاما یا سایر کاراکترهای نامعتبر از پیوند ثابت حذف می‌شوند.

به منظور جدا کردن هر یک از کلمات درون پیوند ثابت یک خط تیره وجود دارد. خبر خوب اینکه حتی به صورت دستی نیز می‌توانید این پیوند ثابت و خط‌های تیره آن را وارد کنید.

کادر بدنه نوشته

کادر بدنه یک کادر خالی است که تمام نوشته‌ها، تصاویر، و سایر اطلاعات مربوط به نوشته در آن قرار می‌گیرد و قابل مشاهده خواهد بود. به طور کلی مواردی که می‌خواهید در سایت شما نمایش داده شوند در همین کادر قرار می‌گیرند. به منظور ایجاد نوشته در وردپرس می‌توانید از ویرایشگر بصری و سایر مدل‌های متنی نیز استفاده کنید.

کادر انتشار

این کادر دکمه‌هایی دارد که وضعیت نوشته شما را کنترل می‌کنند. برای مثال می‌توانید نوشته را به حالت پیش‌نویس قرار دهید یا آن را منتشر کنید. پیش‌نویس به معنای عدم انتشار نوشته است. در واقع نوشته به حالت آماده‌باش برای انتشار قرار می‌گیرد. ولی اگر نوشته منتشر شود یعنی آن پست در سایت شما قابل مشاهده خواهد بود. در ادامه موارد حاضر در این کادر را برای شما توضیح می‌دهیم:

 • پیش‌نمایش: قبل از انتشار می‌توانید نوشته را مشاهده کنید
 • ذخیره پیش‌نویس: نوشته را به عنوان پیش‌نویش ذخیره می‌کنید و فوری منتشر نمی‌شود. پیش‌نویس‌های ذخیره‌شده نیز در لیست و نوار پست‌های سایت قرار دارند
 • نحوه نمایش: این گزینه تعیین‌کننده چگونگی نمایش نوشته شما خواهد بود. پست‌های عمومی پس از انتشار برای همه بازدیدکنندگان وب سایت قابل مشاهده هستند. نوشته‌های محافظت‌شده تنها با داشتن رمز عبور قابل‌مشاهده خواهند بود. نوشته‌های خصوصی تنها در اختیار ویرایشگران و مدیران سایت قرار دارد
 • بازبینی: تمام تغییرات اعمال‌شده را بازبینی کنید
 • برنامه‌ریزی: به منظور انتشار یک نوشته می‌توانید زمان و تاریخ خاصی را مشخص کنید. تغییرات تنظیمات مربوط به زمان انتشار هر نوشته به صورت دستی و دلخواه عوض می‌شوند.

کادر انتشار

کادر فرمت نوشته

با کمک این کادر فرمت می‌توانید قالب مشخصی را برای نوشته خود انتخاب کنید. این کادر فرمت به طور کامل طبق سلیقه شخصی افراد به کار گرفته می‌شود.

کادر دسته‌بندی‌ها

به طور معمول برای تمام نوشته‌های یک وبلاگ 7 الی 10 دسته‌بندی وجود دارد. خوانندگان با مشاهده دسته‌بندی و انتخاب دسته‌بندی مورد نظر خود می‌توانند نوشته‌های موردنیازشان را جستجو و مشاهده کنند. با رفتن به پنل مدیریت، نوشته‌ها، و دسته‌ها می‌توانید دسته‌بندی سایت وردپرسی خود را مدیریت کنید.

کادر دسته‌بندی‌ها

کادر برچسب‌ها

برچسب‌ها همانند دسته‌های ریز متنی به حساب می‌آیند. زمانی که کاربر بر روی یکی از این برچسب‌ها بزنید، سایر نوشته‌هایی که با همین برچسب درج شده‌اند، برای او قابل‌مشاهده خواهند بود. برچسب سایت باید برای شما فعال باشد تا در نوشته شما نیز ظاهر شود. با نوشتن برچسب جدید در کادر برچسب‌ها می‌توانید برچسب جدیدی اضافه کنید.

کادر برچسب‌ها

چکیده

در کادر چکیده نیز باید خلاصه‌ای از نوشته خود را ذکر کنید، نوشته‌ای که قرار است در صفحه اول سایت نمایش داده ‌شود. چکیده به طور معمول به صورت پیش‌فرض در نظر گرفته نمی‌شود. البته اگر تنظیمات وردپرس خود را دستکاری کنید، ورد پرس به طور خودکار 55 کلمه اول نوشته شما را به عنوان چکیده متن در نظر می‌گیرد.

بازگشت به لینک‌های قدیم

طی این گزینه شما می‌توانید به سایر نوشته‌های قدیمی لینک دهید. در صورتی که لینکی از سایر نوشته‌های قدیم ذکر کنید، به طور خودکار به آن لینک وصل می‌شوید. در این صورت نوشته‌های جدید و قدیمی به یکدیگر اتصال پیدا می‌کنند.

فیلدهای سفارشی

این فیلدها راهی برای اضافه کردن اطلاعات جدید به سایت شما است. قالب فایل نوشته خود را با کمک همین فیلدها تغییر دهید. در ضمن برای سفارشی شدن بیشتر نوشته خود می‌توانید از افزونه‌های دیگر نیز کمک بگیرید. ایجاد نوشته در وردپرس کار سختی نیست، کافی است از افزونه‌های درجه یک استفاده کنید. فراموش نکنید شما می‌توانید اطلاعات نوشته سفارشی خود را به صورت دستی نیز ویرایش کنید.

کادر نظرخواهی

در این بخش باید به گزینه‌هایی اشاره کنیم که برای تعامل و اعلان نوشته‌های شما کاربرد دارند. این کادر به 2 بخش تقسیم می‌شود.

 • ثبت نظر در مورد نوشته
 • ثبت نظر با توجه به لینک‌دهی درون نوشته جدید

در صورتی که این کادر را از نوشته خود حذف کنید، هیچ‌کس نمی‌تواند برای این پست نظر بدهد. بنابراین بهتر است از این کادر در انتهای نوشته خود استفاده کنید.

نویسنده نوشته

لیستی از تمام نویسندگان وبلاگ سایت خود را در پایان نوشته‌ها ارائه دهید. این بخش تنها در صورتی در دسترس است که شما چندین نویسنده داشته باشید که در سایت شما ثبت‌نام کرده و نام کاربری داشته باشند.

ایجاد نوشته در وردپرس با کمک افزونه‌ها

بیشتر افزونه‌های محبوب وردپرس گزینه‌های نوینی به نوشته شما اضافه می‌کنند. برخی از این افزونه‌ها به صورت ویرایش بلوکی در دسترس قرار دارند در حالی که برخی دیگر از آنها به صورت کادر متا قابل‌مشاهده خواهند بود. با کمک این افزونه‌ها تغییر اساسی در نحوه ایجاد نوشته در وردپرس شما به وجود می‌آید.

برای ایجاد نوشته در وردپرس باید 6 مرحله ذکرشده در ابتدای این مقاله را جدی بگیرید. همچنین بدون اطلاعات کافی دست به کار نشوید و به نوشتن متن جدید اهمیت دهید. زیرا متون سایت شما سبب جذب بیشتر کاربران و مخاطبان می‌شود. پس نباید از محتوا و نوشته معمولی استفاده کنید.

منبع:

https://www.inmotionhosting.com/support/edu/wordpress/how-to-create-a-post/

https://wordpress.org/support/article/writing-posts/

https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-to-add-a-new-post-in-wordpress-and-utilize-all-the-features/

دانلود افزونه ویرایشگر کلاسیک

دانلود افزونه ویرایشگر کلاسیک

صفحه افزونه

سایتت رو خیلی راحت دوزبانه کن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ی مشکلی پیش اومده اونم اینه ک ساید بار انتشار مطلب پاک شده هر کاری میکنم مشکل حل نمیشه

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از چه ویرایشگری استفاده می کنید؟

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   ویرایشگر کلاسیک

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   افزونه ویرایش کلاسیک رو پاک کنید و دوباره نصب کنید ببینید درست میشه یانه، من بررسی کردم و دیدم که توتنظیمات صفحه این بخش فعال و غیر فعال نمیشه! ممکنه تداخل افزونه ها هم به وحود آمده باشه.

 2. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام یا مطالب را می توان با تاریخ روز قبل بر روی سایت درج کرد؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله، از بخش تاریخ، یک روز عقب تر تنظیم کنید و بعد انتشار دهید.

 3. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر، وردپرس ام نمی دانم چرا وقتی افزونه ویرایشگر کلاسیک را نصب کردم، بخش نوشتن متن توضیحات را نمایش نمی دهد، مشکل خاصی داره؟؟؟ چطوری می توان فعال اش کنم

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگر منظور شما خلاصه هست، از بالای صفحه بخش تنظیمات صفحه، تیک گزینه چکیده رو فعال کنید تا کادر برای نوشتن خلاصه داخل صفحه بیاد.

 4. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ورد پرس من مشکل پیدا کرده
  میرم محصولات /افزودن جدید اطلاعاتی رو که میخوام وارد میکنم سئو شو انجام میدم گزینه انتشار که میزنم به جای این که انتشار پیدا کنه میره تو نوشته ها
  چیکار کنم؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   چنین چیزی ممکن نیست! دقت کنید ببینید درست انجام میدید یا خیر؟!

  • 1 سال عضو همیار وردپرس

   منظورم این نیست که به عنوان نوشته ذخیره میشه
   وقتی گزینه انتشار میزنم میپره میره قسمت نوشته ها
   و اصلا ذخیره نمیشه پیشنویس باقی میمونه

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   افزونه های دیگه رو غیرفعال کنید و تست کنید. احتمالا تداخل افزونه ها با هماین مشکل رو ایجاد میکنه!

 5. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و خسته نباشید.
  من یک سایت فروشگاهی زدم که بک بلاگ به عنوان ساب فولدر داره، , وقتی نوشته ای رو ایجاد میکنم، قسمتی برای افزودن منبع وجود نداره. در حالی که یه مجله وردپرسی دارم که از همون ابتدا این قسمت «افزودن منبع» براش فعال بوده. دلیلش چیه که در صفحه نوشته «منبع» رو ندارم؟ و اینکه برای داشتن گزینه«منبع» باید افزونه خاصی رو نصب کنم؟ شما چه پیشنهادی میدید؟
  منظورم از منبع اینطوریه:
  .
  .
  .
  .
  منبع: همیار وردپرس

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   حتما به خاطر اینه که در این قالب امکانش قرار داده نشده وشما بهتره که به حالت دستی در آخر مقاله منبع رو بنویسید و لینک بدید.

 6. 2 سال عضو همیار وردپرس

  راستی یه چیز دیگه پیوند های یکتا رو روی نام نوشته میذارم و ذخیره میکنم ولی وقتی افزون نوشته میزنم همون طور به صورت ساده قرار میگیره?p=123
  مشکل از چیه >؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   اگر اینطوری که گفتید نباید مشکلی وجود داشته باشه و تمکانش هست که افزونه‌ای نصب کرده باشید که این قسمت از تنظیمات رو باعث اختلال کرده باشه.

 7. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من وقتی میخوام به نوشته جدید قرار بدم چرا نمیشه نامک اون رو ویراییش کنم ؟
  باید حتما انتشار بزنم بعد میتونم ویرایش کنم ؟
  برا همه اینجوریه ؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خیر! قبل انتشار میشه تغییر داد. افزونه یواست رو برای سئو و تغییر نامک نصب کنید.

 8. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  حدود 2 تا 3 روزه تمام نوشته های سایتم پاک شدن و به جاش نوشته شده wpr login
  چرا ؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   احتمالا تداخل افزونه‌هاست. یکی یکی غیر فعال کنید ببینید کدوم مشکل داره و برای اون جایگزین قرار بدید.

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   کل افزونه ها رو غیر فعال کردم ولی باز هم مشکل حل نشد و تمام نوشته ها بازهم نبودن و به جاشون نوشته بود wpr login
   یک چیز دیگه یه سری برگه ها به ورت اتوماتیک به وجود اومدن مثل
   wpr account . wpr logout . wpr wpr profile ,…
   چرا؟
   فکر کنم کلا نوشته ها پاک شدن…..

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   افزونه مخصوص پروفایل کاربری نصب نکردید؟ یا افزونه امنیتی

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   سلام نه این افزونه ها رو نصب نکردم ولی یادم میاد اخرین افزونه ای که نصب کردم ووکامرس بود
   و یه چند تا افزونه دیگه برای ووکامرس و بعد از نصب این ها مدیدیرت سایت بالا نیومد و مجبور شدم تمام افزونه ها رو غیر فعال کنم تا مشکل رو بفهمم ولی با فعال کردنشون این مشکل به وجود نیومد و اون چند صفحه ایی که گفتم اتوماتیک درست شدن و نوشته ها هم پاک شدن….

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بهتره مشکلتون رو با یک برنامه نویس درمیان بگذارید تا بررسی کنند.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام

   اگه صفحه لاگین مشابه این لینک:
   filemanager.nmediahosting.com/login/
   براتون میاد، بخاطر یکی از همون افزونه هاییه که برای ووکامرس نصب و فعال کردین. به احتمال زیاد اسم افزونه هم:
   N-MEDIA WP Registration باشه که توضیحاتش در لینک زیر موجوده:
   najeebmedia.com/wordpress-plugin/wp-user-registration-form/
   هم چنین اگه نسخه رایگانش رو نصب کردین، این افزونه با نام Simlpe User Registration در مخزن افزونه های وردپرس :
   wordpress.org/plugins/wp-registration/
   موجوده.

   اگه چنین افزونه ای دارین، غیرفعالش کنید(یا حذفش کنید) و ببینید مشکلتون برطرف میشه یا نه؟

 9. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من وقتی میخام بنویسم به شکل بالا نیست و در کادر نوشتخ شده است چگونه به شکل بالا در بیاورم؟

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   شروع کنید با html

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   s9.picofile.com/file/8353029100/Untitmled.png
   تصویر وردسپرس که وارد افزودن نوشته میشم.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به خاطر اینکه در نسخه 5 به بالای وردپرس، از ویرایشگر گوتنبرگ استفاده شده و شما باید برای وارد کردن هر بخش بلوک مورد نظری را در نظر بگیرید.
   پیشنهاد می‌کنم مقالات ویرایشگر گوتنبرگ را در همیار وردپرس مطالعه کنید.

 10. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام خدمت اساتید محترم
  ببخشید من تازه وردپرس را در لوکال هاست راه اندازی کرده ام / ولی نمی دونم چرا وقتی که می خواهم مطلبی را انتشار بدهم با خطا مواجه می شوم پیغام خطای Publishing failed و خطای Updating failed
  لطفا راهنمایی نمایید تازه کار هستم

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در اولین قدم، پیشنهاد میشه که نسخه وردپرس خودتون رو به روزرسانی کنید. معمولا این خطا توسط ویرایشگر گوتنبرگ ایجاد میشه که در نسخه های جدید وردپرس، به ویرایشگر بلوک(Block Editor) تغییر نام داده است. با به روزرسانی وردپرس به اخرین نسخه(در حال حاضر 5.4.2)، به احتمال زیاد مشکل برطرف خواهد شد.

   اما علت این خطا در ویرایشگر گوتنبرگ چیه؟ به خاطر اینه که این ویرایشگر بر اساس یه ابزاری به نام REST API کار میکنه(با کمک این ابزار، می توان به تبادل دیتا در شبکه پرداخت و اونا رو مدیریت کرد) و اگه به هر دلیلی این ابزار غیرفعال یا مسدود بشه، ویرایشگر وردپرس نمیتونه مطلب شما رو ذخیره، انتشار و یا به روزرسانی کنه و در نتیجه اون خطا رو نمایش میده.

   خب برای عیب یابی مشکل، 4 مرحله پیشنهاد شده:

   1- نحست اینکه بررسی کنیم آیا REST API غیرفعال یا مسدود شده یا نه؟ برا این کار، از پنل مدیریت وردپرس، به قسمت ابزارها و سپس سلامت سایت برید. در زیر قسمت “وضعیت”، وردپرس تمام مشکلات شناسایی شده در وب سایت رو نمایش میده. حالا اگه اون ابزار غیرفعال باشه، شما باید چنین پیامی رو ببینید:

   The REST API encountered an unexpected result.

   The REST API is one way WordPress and other applications communicate with the server. One example is the block editor screen, which relies on this to display and save your posts and pages.”

   هم چنین ممکنه غیر از پیام بالا، یه سری پیام خاص دیگه نمایش داده بشه: مانند:.
   “unexpected result”, “401 Not Authorized response”,”an operation timeout”,”403 Cookie Nonce Is Invalid”

   راه حل چیه؟

   بر اساس نو خطایی که بهتون نمایش داده میشه، شما باید تصمیم بگیرین که چطور باید REST API رو دوباره فعالش کنید.

   برای این منظور می تونید ادامه فرایند رو از این لینک پیگیر باشین:
   kinsta.com/knowledgebase/wordpress-updating-failed/#step-2-reenable-the-rest-api-by-resolving-the-specified-error

 11. سلام و خسته نباشید برای بنده یک مشکلی پیش اومده امیدوار بودم بتونید کمک کنید. من در سایت وردپرسی خودم 20 مقاله دارم این 20 نوشته سو شده ولی وقتی از گوگل روی یکی از مقاله هام کلیک میکنم بجای اینکه وارد اون نوشته خاص بشه وارد صفحه اصلی میشه و تمام 20 مقاله پشت سر هم نمایش داده میشه بجای اینکه فقط داخل مقاله اصلی بره چطور این مشکل رو حل کنم

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   یه دلیل میتونه این باشه که در قسمت تنظیمات وردپرس و پیوندهای یکتا، ساختار پیوندهای مطالبتون رو تغییر دادین.

   اگه پیوندها رو سفارشی سازی کردین، در کادر مربوط به اون بررسی کنید که مقدار /%category%/ قرار نگرفته باشه.

   اگه این مقدار رو تنظیم کرده باشین، وقتی روی یک مطلب کلیک می کنید، به جای اینکه فقط خودش رو نمایش بده، تمام مطالب دیگری که در دسته بندی همنام با مطلب موردنظر هستند نیز نمایش داده میشند!!

 12. سلام و خسته نباشید برای بنده یک مشکلی پیش اومده امیدوار بودم بتونید کمک کنید. من در سایت وردپرسی خودم 20 مقاله دارم این 20 نوشته سو شده ولی وقتی از گوگل دچبر روی یکی از مقاله هام کلیک میکنم بجای اینکه وارد اون نوشته خاص بشه وارد صفحه اصلی میشه و تمام 20 مقاله پشت سر هم نمایش داده میشه بجای اینکه فقط داخل مقاله اصلی بره چطور این مشکل رو حل کنم

 13. سلام من قالب بی تم رو نصب کردم
  برای نوستن محتوا (همون نوشته)
  کل متن من چپ به راست میشه
  دلیش چیه از کجا باید درستش کنم ؟

 14. سلام 

  بنده وقتی نوشته زمان بندی شده برای سایت طراحی میکنم درصورتی که تصویر شاخص برای آن نوشته قرار میدم  ر لحظه منتشر میشه ! در حالی که اگر تصویر شاخص نذارم مطلب بر اساس زمانی که دادم در آینده منتظر میشه !!!!! نمیدونم مشکل کجاست ؟! بنظرتون چیکار باید بکنم؟

 15. سلام، من میخام توی قسمت متن به صورت پیش فرض چند کلمه باشه که هر دفعه نخام بنویسم
  باید چیکار کنم؟

 16. سلام
  من یک قالب نصب کردم که خبری هستش

  متاسفانه وقتی میخوام پست بذارم متن محتوا نمیاد و فقط تیتر نمایش داده میشه

  آدرس سایت savojmag.ir
  ممنون میشم اگر کمک کنید

 17. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  چند وقتی هست گزینه یکسان سازی و مرتب سازی جمله ها تو جعبه ابزار ویرایشگر نیست همون سه خط مساوی کنار بند چطور میشه برش گردوند ؟؟

 18. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من میخواستم ادامه مطلب بزارم روی پستام ولی تو یک برگه دیگه نه برگه اصلی

 19. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من میخواستم توی صفحه های مختلف بتونم عکس اضافه کنم یعنی موقعی که نوشته ایجاد میکنم میخوام متنی نداشته باشه فقط ی عکس باشه و با کلیک بر روی اون به صفحه ای که من میخوام بره خواهش میکنم راهنمایی کنید

 20. salam chejuri mishe ye file ro attach kard dakhele ye neveshte ke tu wordpress neveshtim?

 21. سلام
  من میخوام وقتی که پست رو ارسال کردم ، هم توی صفحه اول نشون بده و هم توی دسته بندی خودش (فرضا برنامه نویسی اندروید)

  لطفا کمکم کنید خیلی گیج شدم

 22. سلام
  پست ها را چگونه می توان به صفحات چسباند؟ یعنی من یک صفحه به نام اخبار دارم و یکسری پست خبری،
  در منوی سایتم لینک صفحه اخبار راگذاشته ام اما هیچ پست خبری در آن نمیاید؟
  یا باید برای هر خبر لینک آنرا در منو بگذارم یا همه خبر ها را کپی و در صفحه اخبار پیست کنم که هیچ کدام راه درستی نیستند.

 23. سلام
  در تصویره این مطلب افزونه ای نصب شده که امکانات بیشتری را به ویرایشگر اضافه کرده. من افزونه Ultimate TinyMCE را نصب کردم که همش میگه این افزونه به درد نمی خوره دیگه آپدیت نمی شه. اینم متنی که بالای افزونه ها می نویسه :
  The Ultimate Tinymce plugin is becoming outdated. Please consider switching to WP Edit.
  WP Edit is the successor to Ultimate Tinymce.
  Please deactivate and delete Ultimate Tinymce; then download and activate WP Edit.

  پیشنهاد شما چیه؟ یه افزونه خوب برای جعبه ابزار نوشته پیشنهاد می کنید. ممنون

 24. 6 سال عضو همیار وردپرس

  نوشته ها در کجاها استفاده میشوند؟ مگر برای اضافه کردن مطالب به سایت، برگه اضافه نمیکنیم؟

 25. سلام برای من گذینه افزودن فرم تماس نداره چ کنم ؟ وردپرسمو آپدیت کنم درست میشه؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از چه افزونه ای برای فرم تماس استفاده می کنید ؟
   این دکمه برای افزونه ی qform هستش

 26. سلام برای مطالبم نمیتونم برچسب بزارم یعنی وقتی برچسب را مینویسم و روی لینک اضافه کردن میزنم هیچ اتفاقی نمی افته!!!!

 27. سلام و احترام.ببخشید گزینه ی حذف دسته کجاست؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   به بخش نوشته > دسته بندی ها برید و و با رفتن روی دسته ها گزینه حذف رو میبینید و همینطور به select کردن چند مورد میتونید از بخش بالای جدول سمت راست عملیات حذف را انتخاب و فرایند رو اجرا کنید.

 28. سلام
  چند وقت است دیگر نمی توانم در سایتم نوشته ای بسازم و یا نوشته ای را ویرایش کنم.
  چون هر وقت که صفحه ساخت نوشته جدید یا ویرایش نوشته را باز می کنم نصف و نیمه لود می شود و پس از ایجاد تغییرات وقتی روی انتشار یا به روز رسانی کلیک می کنم، خطای زیر می دهد و تغییرات به اول بر می گردد.
  The apksky.ir page isn’t working
  apksky.ir didn’t send any data.
  ERR_EMPTY_RESPONSE
  ممنون

 29. سلام خسته نباشید یک قالب بر روی سایت گذاشتم.میتوانید ان را ست کنید.

 30. با سلام ببخشید در وردپرس نمیشه چکیده مطلب یا همون لید را جدا نوشت اگر دارد در کدام قسمت قرار میگیره؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در ویرایشگر وردپرس از تنظیمات صفحه گزینه ی چکیده را فعال کنید.

 31. سلام
  میبخشید اگر من بخوام نوشته هایی که می نویسم به برگه منتقل کنم چطور باید اینکار رو انجام بدم؟؟؟
  مثلا من میخوام نوشته فوتبال در برگه ورزش قرار بگیره به طور مثال
  ولی هر کاری میکنم نمیتونم یعنی نمیشه که بتونم

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   با سلام
   متاسفانه متوجه منظورتان نشدم! اگه ممکنه بیشتر توضیح بدهید! ممنون

 32. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من قالب سایتم gamesdir هست وقتی مطلب میذارم توی صفحه اول فقط نوشته نشون میده توی ادامه مطلب که میری عکس هست میشه راهنمایی کنید؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   چیکار کنم توی صفحه اول عکس نشون بده؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   منظورتون از عکس همون محصولات هست ؟
   باید از قالب های فروشگاهی استفاده کنید.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   من قالب شما رو نمیشناسم.
   اسکرین شات بدید

 33. سلام . من چطور میتونم بین خطوط یک پارگراف فاصله ایجاد کنم ؟ سی پنل من در قسمت css فایلی بنام style.css نداشت من اونو ایجاد کردم و کد body{
  line-height: 18px;
  }
  را وارد کردم . اما بازم نشد . ممنون میشم راهنمایی کنید

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز یعنی چی ؟ یعنی قالب شما فایل استایل نداره ؟

  • نه متاسفانه نداشت و من خودم ایجاد کردم . راهی واسه افزایش خطوط بین نوشته هام هست ؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   پس حتما rtl.css داره. بررسی کنید.
   اگه نداره کلا از چنین قالبی پیشنهاد میکنم استفاده نکنید.

 34. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون.
  چگونه میتوان نام نویسنده و تاریخ انتشار را که در بالای نوشته (زیر عنوان) قرار دارد را حذف نمود ؟
  با تشکر

 35. سلام
  برای محدود کردن دسترسی کاربران و مشترکان به سایت چه پلاگینی رو توصیه می کنید؟ ممنونم

 36. سلام.
  من میخوام بتونم بگ گراند قسمتهایی از نوشته ام رو به رنگهای دلخواه دربیارم. tinyMCE ظاهرا این امکان رو به وبسایت من اضافه نکرد.
  می تونید راهنماییم کنید؟
  ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   افزونه ای نیست که اینکار رو انجام بده
   اما با کد نویسی در style.css می تونید این امکان رو به صورت کلی برای نوشته ها ایجاد کنید:

   ::-moz-selection {
   background-color: #ff6200;
   color: #fff;
   }

   ::selection {
   background-color: #ff6200;
   color: #fff;
   }

  • با سلام و ممنون
   به نظرتون میشه با متاباکس اینکار رو کرد؟ مثلا من یه متنی رو بذارم داخل متاباکس؟ که توی اون متاباکس یه رنگ تعریف بشه که بشه پس زمینه متنم؟
   فکر می کنم برای متاباکس ها پلاگین وجود داشته باشه.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بهش برخورد نکردم . بعید میدونم بشه

  • فکر کنم easy-google-fonts میتواند شما رو به مقصودتان برساند.
   روش استفاد از این پلاگین فوق العاده راحت است.

 37. سلام من وردپرس انگلیسی نصب کردم الان برای اینکه کل صفحم فارسی باشه و چیدمانها مشکل دارم باید چکار کنم؟

 38. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام ، می خواستم ببینم راهی برای نمایش پست های یک دسته بندی در یک صفحه ی خاص وجود دارد ؟؟

 39. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با عرض سلام دوباره در ضمن نسخه ای که من استفاده می کنم قسمت ساختار رو داره و قسمت های زمینه های دلخواه ، نامک ، و تنظیمات صفحه رو نداره

  • دوست عزیز این قسمت هایی که گفتید رو اگه تو صفحه نبود می تونید از قسمت تنظیمات صفحه که در بالا وسمت چپ قرار دارد به صفحه اضافه کنید

 40. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با عرض سلام و روز بخیر خدمت شما و تشکر از سایت بسیار عالیتون .یک سوال داشتم ممنون می شم جواب بدین می خواستم بدون در این محتوای آموزشی کدام نسخه از وردپرس رو اموزش می دین چون وردپرسی که من روی هاستم با کمک شما نصب کرد در قسمت افزودن نوشته قسمت افزودن فرم تماس رو نداره . بازهم از شما بابت سایت عالیتون تشکر می کنم

 41. 7 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام من یه قالبی رو خواستم استفاده کنم به نام carella اما نوشته های مطالبم به صورته کلی تو صفحه اصلی نشون داده میشه و به صورته یه تصویر با خلاصه نیست و از اونجایی که مطالبه پستام زیاده یه نمایه بدی به صفحه اصلیم داده و باید کلی اسکرول کنم تا به پایین سایت قسمت فوتر برسم.
  اگه ممکنه منو راهنمایی کنید تا بتونم این مشکلو حل کنم و اگه کدی نیازه لطفن اون کدو برام بزارید تا مشکلم حل بشه
  اینم ادرسه سایت اگه نیاز به دیدنه مشکل هست
  http://www.sarafraz-hezarmasjed.ir
  نمیدونم گذاشتن لینک ایراد داره یا نه ولی اگه ایراد داره شما حذفش کنید بعده دیدنه مشکل
  تشکر از شما که با صبر و حوصله به دوستانه مشکل دار جواب میدینو راههنمایی میکنین

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   الان که همه چی درسته و ادامه مطلب داره

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   اون مشکل رو با کلی سروکله زدن حل کردم اما الان دوتا مشکله دیگه دارم اولی که عکسشو میزارم
   http://s1.picofile.com/file/8227175018/moshkel.JPG
   تو عکسم مشخص کردم با زدن دکمه رمزه فراموش شده میرم تو اون صفحه ارور البته با غیره فعال کردن افزونه ووکامرس این مشکل حل میشه اما راهی هست که بشه این مشکلو حل کردو افزونه وو کامرس رو دوباره فعال کرد به طوریکه این پیامه خطا رو نده
   مشکله دومم تو bbprees i هست که ازونجایی که ویرایش گره متنه پیشفرضش خیلی ساده و بی امکاناته اومدم افزونه Persian bbPress Tools رو نصب کردم که ویرایش گرو کامل کرد اما با مشکلاتی که تو عکس نشون دادم
   http://s3.picofile.com/file/8227178168/moshkele_dovom.JPG
   ایا راهی برای برطرف کردن این مشکل هست و یا افزونه ای که بتونم علاوه بر ویرایشگر کامل تر صفحه انجمنو امکاناتشو به روز ترو شخصی تر کنم

   یه سواه دیگم داشتم ایا امکانش هست در هاست یه پوسته برای سایت داشته باشیم و یه پوسته جدا برایه انجمن یا فروشگاه به طوریکه در هم تداخل ایجاد نکنن
   اگه هست میشه یه توضیح بدید یا ادرسه یه اموزشی که بتئنه کمکم کنه
   با تشکر از لطفه شما عزیزان

 42. سلام. خسته نباشید. من میخام توی نوار آدرس فقط نامک برای url مقالاتم نمایش داده بشه و دیگ تاریخ ایجاد یا ویرایش رو توی url نیاره. باید چیکار کنم؟
  لطفا راهنمایی کنید. ممنون

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از بخش تنظیمات>> پیوندهای یکتا پیوند یکتای خودتون رو روی نوشته بذارید.

  • ممنون از راهنماییتون. اینکار رو انجام میدادم و با خطای 404 مواجه میشدم. الان متوجه شدم که باید یک ماژول رو فعال میکردم. مراحلی رو که دنبال کردم رو تو همین کامنت مینویسم شاید مشکل بقیه دوستان هم حل شه.
   در صورتی که بعد از تنظیمات پیوند یکتا با خطای 404 مواجه شدید،باید ماژول apache mod-rewrite را فعال کنید. برای اینکار باید فایل httpd.conf رو ویرایش کنید. این فایل رو میتونید از مسیر زیر پیدا کنید:
   c:\program files\apache software foundation \apache\conf\httpd.conf
   اگه مثل من از wamp استفاده میکنید برین تو این مسیر:
   C:\wamp\bin\apache\apache2.2.22\conf\httpd.conf
   (البته دقت کنید که پوشه مربوط به آپاچی بسته به ورژن ومپ متفاوته)
   حالا فایلhttpd.conf رو با یک ویرایشگر مثل نوت پد باز کنید. و دنبال عبارت زیر بگردید
   #LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so
   علامت # رو از ابتدای این خط بردارید تا ماژول فعال بشه
   حالا فایل رو ذخیره و مجددا به سایتتون وارد شید. دیگ برای نمایش نوشته ها با خطای 404 مواجه نمی شین.
   اگه باز هم مشکل برطرف نشده بود دوباره توی همون فایلhttpd.conf دنبال عبارت زیر بگردید:
   AllowOverride None
   و اون رو به عبارت پایینی تبدیل کنید
   AllowOverride all
   سپس فایل را ذخیره کنید.
   بعد از انجام تغییرات ومپ رو ریستارت کنید.
   امیدوارم کمکی کرده باشم به دوستانی که مشکل مشابه دارن.
   سپاس از مدیر سایت

 43. سلام. من یک نوشته جدید ساختم. بعد که رفتم و تغییرش دادم و روی نمایش کلیک کردم با خطای پیدا نشدن برگه مواجه شدم. مشکل از کجاست؟
  پیشاپیش از راهنمایتون ممنون

 44. دوست عزیز من میخام یه برنامه برای دانلود در سایتم قرار بدم تصویرش رو میزارم توضیحات برنامه رو میزارم میخام که لینک دانلود رو بزارم که فرد اومد تا دانلودش کنه رو نمیدونم چطوری بزارم اونو میخام بگید ممنون میشم

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما باید اول فایل مورد نظر رو در پرونده های چند رسانه ای بارگذاری کنید و سپس آدرس لینک آپلود شده را کپی کنید و در قسمتی که میخواهید با کمک لینک گذاری در ویرایشگر قرار بدید.