ایجاد نوشته در وردپرس

اولین نوشته در وردپرس اولین نوشته در وردپرس

یکی از مسائل مهم در زمان استفاده از وب‌سایت‌های وردپرسی یادگیری نحوه ایجاد نوشته در وردپرس است. پست‌های وردپرس همانند ورودی‌های دیجیتالی هستند که در یک مجله به کار گرفته می‌شوند. پست‌های نوشته و درج شده به ترتیب زمانی از آخرین تا اولین پست در بالای صفحه قابل مشاهده هستند.

در نظر داشته باشید صفحات و پست‌های شما هستند که مخاطب را جذب می‌کنند. این 2 مورد جزء اصلی‌ترین بخش سایت‌های وردپرسی محسوب می‌شوند زیرا خوانندگان و کاربران براساس اطلاعاتی که در سایت شما کسب می‌کنند به سراغ کسب و کار یا وب‌سایت می‌آیند. بنابراین صفحات و نوشته‌های وردپرس بسیار مهم هستند.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 • مراحل ایجاد نوشته در وردپرس
 • گزینه‌های ویرایش صفحه بعد از ایجاد نوشته در وردپرس
 • ایجاد نوشته در وردپرس با کمک ویرایشگر پیش‌فرض
 • ایجاد نوشته در وردپرس کلاسیک
 • ایجاد نوشته در وردپرس با کمک افزونه‌ها

مراحل ایجاد نوشته در وردپرس

 1. به پیش‌خوان وردپرس خود وارد شوید

مراحل ایجاد نوشته در وردپرس

 1. بر روی افزودن نوشته بزنید
 2. عنوانی برای نوشته خود انتخاب کنید. این عنوان در بالای نوشته شما نمایش داده می‌شود
 3. متن نوشته خود را در کادر مورد نظر قرار دهید. فراموش نکنید با کمک ویرایشگرهای مختلف می‌توانید فرمت و استایل نوشته خود را تغییر دهید. همچنین می‌توانید بر روی افزودن رسانه نیز بزنید و تصویر، صوت، یا هر رسانه دیگری را به نوشته خود اضافه کنید
 4. بعد از اینکه مراحل ایجاد نوشته در وردپرس را به طور کامل انجام دادید، می‌توانید بر روی دکمه انتشار بزنید. اگر قصد ندارید نوشته خود را متنشر کنید، می‌توانید به حالت پیش‌نویس نیز آن را نگه‌دارید.

مراحل ایجاد نوشته در وردپرس

گزینه‌های ویرایش صفحه بعد از ایجاد نوشته در وردپرس

بعد از اینکه مراحل ایجاد نوشته در وردپرس را یاد گرفتید، نوبت به آموزش ویرایش این نوشته‌ها می‌رسد. شاید زمانی که وارد صفحه وردپرس خود می‌شوید گزینه‌های ویرایش را نبینید زیرا خیلی در دسترس قرار ندارند. به طور کلی تمام این موارد قابل‌تنظیم هستند و کنترل این تنظیمات در دست شما قرار دارد.

با پنهان شدن این گزینه‌های ویرایشگر، در واقع از شلوغی نوار وردپرس شما جلوگیری می‌شود و تنها مطابق با نیاز خود می‌توانید پست و صفحه را سفارشی کنید. در بالای صفحه گزینه‌های ویرایش قابل مشاهده هستند در صورتی که روی آنها کلیک کنید، لیستی از کادرهای مربوط به ویرایش را مشاهده خواهید کرد.

 در نتیجه برای ویرایش نوشته خود از این کادرها استفاده کنید. کافی است هر کادری که مربوط به نوشته مورد نظرتان است را علامت بزنید. در ادامه به منظور بستن برگه روی تب گزینه‌های صفحه کلیک کنید. بعد از اینکه ویرایش صفحه خود را سفارشی و تکمیل کردید، تمام این ویرایش‌ها ذخیره می‌شود.

ایجاد نوشته در وردپرس با کمک ویرایشگر پیش‌فرض

در ماه دسامبر سال 2018، وردپرس یک ویرایشگر جدید بلوکی معرفی کرد که در حال حاضر آن را با نام ویرایشگر گوتنبرگ می‌شناسیم. این ویرایشگر خیلی واضح و بدون نقص کار می‌کند. اما نباید گول ظاهر ساده آن را بخورید. گوتنبرگ نیز پیچیدگی‌های زیادی دارد.

در پشت این ظاهر واضح و ساده ویژگی‌های قدرتمند زیادی وجود دارند که به طور منظم در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و به شما کمک می‌کنند تا پتانسیل واقعی سایت خود را در معرض نمایش بگذارید.

ایجاد نوشته در وردپرس کلاسیک

فرقی ندارد در چه وردپرسی نوشته خود را تکمیل و درج می‌کنید. در هر صورت برای ایجاد نوشته در وردپرس باید طبق مراحل بالا پیش روید، سپس محتوای درونی نوشته خود را با توجه به نوع وردپرس ویرایش کنید. در این بخش عوامل موثر در نوشته وردپرس کلاسیک را برای شما شرح می‌دهیم:

کادر عنوان نوشته

این کادر باید حاوی عنوان نوشته شما باشد. برای پر کردن این کادر می‌توانید از هر عبارت، کلمه، یا کاراکتر استفاده کنید. سعی کنید عنوان نوشته‌های شما شبیه یکدیگر نباشند. در ضمن برای انتخاب عنوان می‌توانید از کاما، نقل قول، خط تیره، و غیره نیز استفاده کنید.

 البته وردپرس این نمادهای معمولی را پاک می‌کند و یک نام کاربرپسند و معتبر برای نوشته شما به وجود می‌آورد. این نام به عنوان پیوند دائمی نوشته شما خواهد بود.

پیوند ثابت

پیوند ثابت یا پیوند دائمی همان لینک نوشته شما است. این پیوند نشان اینترنتی نوشته شما محسوب می‌شود که می‌توانید آن را تغییر دهید، هر چند این کار به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. در واقع نام اصلی نوشته شما از روی پیوند ثابت آن مشخص می‌شود.

تمامی پیوندهای ثابت قابل ویرایش هستند. این پیوندها براساس عنوانی که برای نوشته خود تنظیم کرده‌اید و به صورت خودکار، ایجاد می‌شوند. به طور معمول این پیوندها در زیر کادر عنوان قابل مشاهده هستند. علائم نگارشی همانند کاما یا سایر کاراکترهای نامعتبر از پیوند ثابت حذف می‌شوند.

به منظور جدا کردن هر یک از کلمات درون پیوند ثابت یک خط تیره وجود دارد. خبر خوب اینکه حتی به صورت دستی نیز می‌توانید این پیوند ثابت و خط‌های تیره آن را وارد کنید.

کادر بدنه نوشته

کادر بدنه یک کادر خالی است که تمام نوشته‌ها، تصاویر، و سایر اطلاعات مربوط به نوشته در آن قرار می‌گیرد و قابل مشاهده خواهد بود. به طور کلی مواردی که می‌خواهید در سایت شما نمایش داده شوند در همین کادر قرار می‌گیرند. به منظور ایجاد نوشته در وردپرس می‌توانید از ویرایشگر بصری و سایر مدل‌های متنی نیز استفاده کنید.

  آموزش افزودن دکمه به منوی هدر در وردپرس

کادر انتشار

این کادر دکمه‌هایی دارد که وضعیت نوشته شما را کنترل می‌کنند. برای مثال می‌توانید نوشته را به حالت پیش‌نویس قرار دهید یا آن را منتشر کنید. پیش‌نویس به معنای عدم انتشار نوشته است. در واقع نوشته به حالت آماده‌باش برای انتشار قرار می‌گیرد. ولی اگر نوشته منتشر شود یعنی آن پست در سایت شما قابل مشاهده خواهد بود. در ادامه موارد حاضر در این کادر را برای شما توضیح می‌دهیم:

 • پیش‌نمایش: قبل از انتشار می‌توانید نوشته را مشاهده کنید
 • ذخیره پیش‌نویس: نوشته را به عنوان پیش‌نویش ذخیره می‌کنید و فوری منتشر نمی‌شود. پیش‌نویس‌های ذخیره‌شده نیز در لیست و نوار پست‌های سایت قرار دارند
 • نحوه نمایش: این گزینه تعیین‌کننده چگونگی نمایش نوشته شما خواهد بود. پست‌های عمومی پس از انتشار برای همه بازدیدکنندگان وب سایت قابل مشاهده هستند. نوشته‌های محافظت‌شده تنها با داشتن رمز عبور قابل‌مشاهده خواهند بود. نوشته‌های خصوصی تنها در اختیار ویرایشگران و مدیران سایت قرار دارد
 • بازبینی: تمام تغییرات اعمال‌شده را بازبینی کنید
 • برنامه‌ریزی: به منظور انتشار یک نوشته می‌توانید زمان و تاریخ خاصی را مشخص کنید. تغییرات تنظیمات مربوط به زمان انتشار هر نوشته به صورت دستی و دلخواه عوض می‌شوند.

کادر انتشار

کادر فرمت نوشته

با کمک این کادر فرمت می‌توانید قالب مشخصی را برای نوشته خود انتخاب کنید. این کادر فرمت به طور کامل طبق سلیقه شخصی افراد به کار گرفته می‌شود.

کادر دسته‌بندی‌ها

به طور معمول برای تمام نوشته‌های یک وبلاگ 7 الی 10 دسته‌بندی وجود دارد. خوانندگان با مشاهده دسته‌بندی و انتخاب دسته‌بندی مورد نظر خود می‌توانند نوشته‌های موردنیازشان را جستجو و مشاهده کنند. با رفتن به پنل مدیریت، نوشته‌ها، و دسته‌ها می‌توانید دسته‌بندی سایت وردپرسی خود را مدیریت کنید.

کادر دسته‌بندی‌ها

کادر برچسب‌ها

برچسب‌ها همانند دسته‌های ریز متنی به حساب می‌آیند. زمانی که کاربر بر روی یکی از این برچسب‌ها بزنید، سایر نوشته‌هایی که با همین برچسب درج شده‌اند، برای او قابل‌مشاهده خواهند بود. برچسب سایت باید برای شما فعال باشد تا در نوشته شما نیز ظاهر شود. با نوشتن برچسب جدید در کادر برچسب‌ها می‌توانید برچسب جدیدی اضافه کنید.

کادر برچسب‌ها

چکیده

در کادر چکیده نیز باید خلاصه‌ای از نوشته خود را ذکر کنید، نوشته‌ای که قرار است در صفحه اول سایت نمایش داده ‌شود. چکیده به طور معمول به صورت پیش‌فرض در نظر گرفته نمی‌شود. البته اگر تنظیمات وردپرس خود را دستکاری کنید، ورد پرس به طور خودکار 55 کلمه اول نوشته شما را به عنوان چکیده متن در نظر می‌گیرد.

بازگشت به لینک‌های قدیم

طی این گزینه شما می‌توانید به سایر نوشته‌های قدیمی لینک دهید. در صورتی که لینکی از سایر نوشته‌های قدیم ذکر کنید، به طور خودکار به آن لینک وصل می‌شوید. در این صورت نوشته‌های جدید و قدیمی به یکدیگر اتصال پیدا می‌کنند.

فیلدهای سفارشی

این فیلدها راهی برای اضافه کردن اطلاعات جدید به سایت شما است. قالب فایل نوشته خود را با کمک همین فیلدها تغییر دهید. در ضمن برای سفارشی شدن بیشتر نوشته خود می‌توانید از افزونه‌های دیگر نیز کمک بگیرید. ایجاد نوشته در وردپرس کار سختی نیست، کافی است از افزونه‌های درجه یک استفاده کنید. فراموش نکنید شما می‌توانید اطلاعات نوشته سفارشی خود را به صورت دستی نیز ویرایش کنید.

کادر نظرخواهی

در این بخش باید به گزینه‌هایی اشاره کنیم که برای تعامل و اعلان نوشته‌های شما کاربرد دارند. این کادر به 2 بخش تقسیم می‌شود.

 • ثبت نظر در مورد نوشته
 • ثبت نظر با توجه به لینک‌دهی درون نوشته جدید

در صورتی که این کادر را از نوشته خود حذف کنید، هیچ‌کس نمی‌تواند برای این پست نظر بدهد. بنابراین بهتر است از این کادر در انتهای نوشته خود استفاده کنید.

نویسنده نوشته

لیستی از تمام نویسندگان وبلاگ سایت خود را در پایان نوشته‌ها ارائه دهید. این بخش تنها در صورتی در دسترس است که شما چندین نویسنده داشته باشید که در سایت شما ثبت‌نام کرده و نام کاربری داشته باشند.

ایجاد نوشته در وردپرس با کمک افزونه‌ها

بیشتر افزونه‌های محبوب وردپرس گزینه‌های نوینی به نوشته شما اضافه می‌کنند. برخی از این افزونه‌ها به صورت ویرایش بلوکی در دسترس قرار دارند در حالی که برخی دیگر از آنها به صورت کادر متا قابل‌مشاهده خواهند بود. با کمک این افزونه‌ها تغییر اساسی در نحوه ایجاد نوشته در وردپرس شما به وجود می‌آید.

برای ایجاد نوشته در وردپرس باید 6 مرحله ذکرشده در ابتدای این مقاله را جدی بگیرید. همچنین بدون اطلاعات کافی دست به کار نشوید و به نوشتن متن جدید اهمیت دهید. زیرا متون سایت شما سبب جذب بیشتر کاربران و مخاطبان می‌شود. پس نباید از محتوا و نوشته معمولی استفاده کنید.

منبع:

https://www.inmotionhosting.com/support/edu/wordpress/how-to-create-a-post/

https://wordpress.org/support/article/writing-posts/

https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-to-add-a-new-post-in-wordpress-and-utilize-all-the-features/

دانلود افزونه ویرایشگر کلاسیک

دانلود افزونه ویرایشگر کلاسیک

صفحه افزونه

سوالات متداول

بخشی به نام نوشته ها یا پست‌ها در وردپرس وجود دارد که با کمک این قسمت می توانیم محتوای خود را ایجاد کرده و منتشر کنیم.
یک ویرایشگر ساده و کاملا روان که از ابتدای روی کار آمدن وردپرس وجود داشته و به مرور زمان گسترش یافته است.
ویرایشگر جدیدی است که طی سال‌های اخیر روی کار آمده و به ویرایشگر بلوک معروف است. با این نیت که گسترش یابد و به یک صففحه ساز قوی تبدیل شود.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 6 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ی مشکلی پیش اومده اونم اینه ک ساید بار انتشار مطلب پاک شده هر کاری میکنم مشکل حل نمیشه

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از چه ویرایشگری استفاده می کنید؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   ویرایشگر کلاسیک

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   افزونه ویرایش کلاسیک رو پاک کنید و دوباره نصب کنید ببینید درست میشه یانه، من بررسی کردم و دیدم که توتنظیمات صفحه این بخش فعال و غیر فعال نمیشه! ممکنه تداخل افزونه ها هم به وحود آمده باشه.

 2. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام یا مطالب را می توان با تاریخ روز قبل بر روی سایت درج کرد؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   بله، از بخش تاریخ، یک روز عقب تر تنظیم کنید و بعد انتشار دهید.

 3. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت بخیر، وردپرس ام نمی دانم چرا وقتی افزونه ویرایشگر کلاسیک را نصب کردم، بخش نوشتن متن توضیحات را نمایش نمی دهد، مشکل خاصی داره؟؟؟ چطوری می توان فعال اش کنم

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگر منظور شما خلاصه هست، از بالای صفحه بخش تنظیمات صفحه، تیک گزینه چکیده رو فعال کنید تا کادر برای نوشتن خلاصه داخل صفحه بیاد.

 4. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ورد پرس من مشکل پیدا کرده
  میرم محصولات /افزودن جدید اطلاعاتی رو که میخوام وارد میکنم سئو شو انجام میدم گزینه انتشار که میزنم به جای این که انتشار پیدا کنه میره تو نوشته ها
  چیکار کنم؟

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   چنین چیزی ممکن نیست! دقت کنید ببینید درست انجام میدید یا خیر؟!

  • 3 سال عضو همیار وردپرس

   منظورم این نیست که به عنوان نوشته ذخیره میشه
   وقتی گزینه انتشار میزنم میپره میره قسمت نوشته ها
   و اصلا ذخیره نمیشه پیشنویس باقی میمونه

  • 6 سال عضو همیار وردپرس

   افزونه های دیگه رو غیرفعال کنید و تست کنید. احتمالا تداخل افزونه ها با هماین مشکل رو ایجاد میکنه!