راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی: اولین محصول خود را در ووکامرس ایجاد کنید

 

ایجاد محصول در ووکامرس

اگر از شما بپرسند چرا فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کرده‌اید، اولین جوابی که می‌دهید چیست؟ من پاسخ می‌دهم برای اینکه محصولاتی را به فروش برسانم! مطمئنم شما هم همین پاسخ را خواهید داد. پس از نصب ووکامرس نوبت به افزودن محصول می‌رسد. آیا می‌دانید دقیقا باید چگونه محصولات خود را در فروشگاه ووکامرسی قرار دهید؟ نگران نباشید در این آموزش ووکامرس به شما خواهم گفت.

ایجاد محصول در ووکامرس

زمانی که ووکامرس به طور کامل راه‌اندازی و پیکربندی شد (پیکربندی را در بخش نصب و راه‌اندازی ووکامرس توضیح دادیم)، نوبت به روش‌های ایجاد محصول در ووکامرس می‌رسد. به نظر شما کار راحتی است؟ هم راحت و هم سخت! البته سختی از جهت تنظیمات خاصی که قرار است برایش در نظر گرفته شود.
گزینه‌ای به نام “محصولات” در پیشخوان وردپرس موجود است. از همین بخش شما می‌توانید تنظیمات محصول را انجام داده و آن را به فروشگاه اینترنتی اضافه کنید.

گزینه‌های موجود را مشاهده می‌کنید: همه محصولات، افزودن جدید، دسته‌بندی‌ها، برچسب‌ها و ویژگی‌ها. ما امروز درباره همه این قسمت‌ها توضیح خواهیم داد.

product menu- ایجاد محصول در ووکامرس

دسته‌بندی‌ها

همان‌طور که شما برای نوشته‌های خود دسته‌هایی را در نظر می‌گیرید، طبیعتا برای محصولات نیز باید همین کار را انجام دهید. در انتخاب دسته‌ها دقت کنید! با توجه به نوع فعالیتتان دسته و زیر دسته را مشخص کنید.

product category- ایجاد محصول در ووکامرس

ایجاد دسته در محصول دقیقا شبیه به ایجاد دسته برای نوشته‌هاست و هیچ فرقی ندارد. به همین راحتی می‌توانید دسته‌های مورد نظر را برای ایجاد محصول در ووکامرس بسازید.

برچسب‌ها

این قسمت نیز مانند برچسب‌ها در قسمت نوشته‌هاست. برچسب‌هایی مرتب در هر محصولی ایجاد می‌کنید در این قسمت قرار می‌گیرند. شما نیز می‌توانید از این بخش برچسب‌های ضروری و مهم را وارد کنید.

add tags- ایجاد محصول در ووکامرس

نکته مهم: لطفا در انتخاب برچسب دقت کنید. برچسب‌ها باید به میزان بهینه و درست استفاده شوند. استفاده بیش از حد و بی ارتباط از برچسب‌ها هیچ سودی به حال وبسایت و محتوای شما ندارد.

افزودن جدید

حال اگر موافق باشید اولین محصول خود را ایجاد کنیم. فروشگاه اینترنتی که من در نظر دارم برای فروش فایل است. شما می‌توانید در همین بخش اطلاعات هر نوع محصول فیزیکی و مجازی را وارد کنید و هیچ فرقی ندارد.

صفحه‌ای که برای افزودن محصول در نظر گرفته شده دقیقا شبیه به صفحه افزودن نوشته است، با این تفاوت که بخشی برای اطلاعات محصول در آن وجود دارد.

عنوان محصول

product title- ایجاد محصول در ووکامرس

عنوان محصول خود را وارد کنید.

توضیحات و انتخاب دسته

description- ایجاد محصول در ووکامرس

توضیحاتی را برای محصول خود در نظر بگیرید. حتما این بخش را با دقت انجام دهید؛ همان‌طور که یک محتوا تولید می‌کنید و به تمامی جوانب آن توجه می‌کنید به محتوایی که برای محصول نیز تولید می‌کنید، لطفا توجه بفرمایید.
همچنین از بخش دسته‌ها، دسته‌ای که مربوط به محصول مورد نظر است را انتخاب کرده و علامت بزنید.

سئو، افزودن تصویر، افزودن برچسب

seo- ایجاد محصول در ووکامرس

با کمک افزونه yoast seo می‌توانید سئوی محصولات خود را انجام دهید. در بخش برچسب‌ها نیز برچسب مرتبط وارد کنید. گزینه تصویر محصول یک عکس شاخص است که مانند تصویر شاخص نوشته باید وارد شود.

نکته مهم: برخی از محصولات دارای چندین وجه تصویر هستند. مثلا شما وقتی محصول فیزیکی به فروش می‌رسانید بهتر است از هر زاویه‌ای، تصویر داشته باشید. برای اینکه بتوانید چندین محصول را اضافه کنید از قسمت گالری محصول اقدام کنید.

اطلاعات محصول

به بخش مهم رسیدیم. در قسمت اطلاعات محصول شما باید برای محصول خوب تنظیماتی را انجام داده و قیمت مشخص کنید. در واقع این بخش به صورت اختصاصی برای محصول در ووکامرس ایجاد شده است.

product info- ایجاد محصول در ووکامرس

همان‌طور که مشاهده می‌کنید قسمت‌های مختلفی در اطلاعات محصول موجود است. منوی کشویی که در ابتدا وجود دارد شامل انواع محصول است. به بررسی دقیق هر بخش می‌پردازیم.

نوع محصول

kind of product- ایجاد محصول در ووکامرس

نوع محصول را باید مشخص کنید.
محصول ساده: محصولی است که به راحتی با وارد کردن قیمت هیچ نوع ویژگی ندارد و می‌تواند اضافه شود. در واقع مانند ایجاد یک نوشته ساده است تنها با این تفاوت که قیمت محصول باید وارد شود.همچنین نوع مجازی و دانلود برای فروش فایل استفاده می‌شود.

محصول گروه‌بندی شده: این نوع محصولات قرار است به صورت عمده به فروش برسند. پس اگر محصولات عمده دارید این قسمت را علامت بزنید.

group product- ایجاد محصول در ووکامرس
محصول معرفی/خارجی: چنانچه می‌خواهید فروشگاهی برای همکاری در فروش بسازید می‌توانید از این قسمت استفاده کنید. لینک فروشگاه مربوطه را وارد کرده و اطلاعات قیمت و… را وارد کنید.

  4 اصل برای موفقیت در مدیریت فروشگاه آنلاین

intro product- ایجاد محصول در ووکامرس

محصول متغیر: محصولی است که دارای ویژگی‌هایی است. برای فهم بیشتر مثالی می‌زنم…
شما قرار است یک پیراهن را برای فروش در فروشگاه خود قرار دهید. این پیراهن هم سایزبندی و هم رنگ‌بندی دارد. برای اینکه بتوانید همه این موارد را برای کاربر به حالت انتخاب درآورید باید محصول را به شکل متغیر انتخاب کنید.

veriable product- ایجاد محصول در ووکامرس

بیشترین نوع که در فروشگاه‌های اینترنتی استفاده می‌شود نوع ساده و متغیر است. حال نوبت به آن رسیده که با ایجاد محصول در ووکامرس کارمان را آغاز کنیم.

ورود اطلاعات محصول

همان‌طور که گفتم نوع محصول من فایل است. برای افزودن فایل محصول ساده کفایت می‌کند اما باید تیک گزینه‌های مجازی و دانلود را بزنم.

add files- ایجاد محصول در ووکامرس

قسمت محصول را وارد کردیم، بخشی برای افزودن فایل ایجاد شد که می‌توانید فایل مورد نظر را بارگذاری نمایید. همچنین می‌توانید برای محصول خود محدودیت دانلود و انقضا قرار دهید. سایر بخش‌ها برای محصولات دانلودی نیاز نیست.

حال فرض کنیم محصول مورد نظرمان فیزیکی است. اگر ساده باشد دیگر نیازی به علامت زدن دو گزینه مجازی و دانلودی نیست. بخش‌های دیگر را برای یک محصول ساده فیزیکی بررسی می‌کنیم.

فهرست موجودی

inventory- ایجاد محصول در ووکامرس

در این قسمت می‌توان مشخص کرد که چه تعداد از محصول در انبار موجود است و آیا اصلا انبار برای این محصول موجودی دارد یا خیر. آیا تمایل به تک فروشی دارید یا خیر.

حمل و نقل

shipping- ایجاد محصول در ووکامرس

مبحث حمل و نقل دقیقا برای محصولات فیزیکی آماده شده. با مشخص کردن ورزن یا اندازه کاملا می‌توانید این بخش را تنظیم کرده و برای ارسال کالا آماده کنید. البته برای این منظور باید از کلاس حمل و نقل را آماده کنید. (از بخش تنظیمات محصولات در پیکربندی ووکامرس)

محصولات مرتبط

related product- ایجاد محصول در ووکامرس

برای اینکه مشتریان خود را تشویق به خرید بیشتر کنید می‌توانید محصولاتی که با این محصول مرتبط هستند را در این بخش انتخاب کنید. مثلا فرض کنید قرار است یک گوشی موبایل بفروشید، می‌توانید محصولاتی نظیر محافظ صفحه، هندزفری، شارژر اضافه و… را به عنوان محصولات مرتبط در نظر بگیرید.

ویژگی‌ها

product feather- ایجاد محصول در ووکامرس

ممکن است محصول شما دارای ویژگی‌های رنگ‌بندی، اندازه، نوع و… باشد. بدین منظور ابتدا باید از منوی محصولات، گزینه ویژگی‌ها را انتخاب کرده و ویژگی مورد نظر را وارد کنید. سپس از این بخش آن‌ها را انتخاب کنید.

پیشرفته

advanced- ایجاد محصول در ووکامرس

با ایجاد محصول در ووکامرس می‌توانید امکان کمیسیون تعریف کنید. مثلا برای فرد فروشنده یک درصد مشخص و سهم سایت درصد مشخص دیگری را تعریف کنید.

فروش محصول متغیر

زمانی که می‌خواهید محصول را بصورت متغیر بفروشید اطلاعات برایتان متفاوت می‌شود. در این قسمت گزینه‌ای با عنوان تغییرات اضافه می‌شود. این بخش ارتباط مستقیم با قسمت ویژگی‌ها دارد. پس اول ویژگی مربوطه را تعیین کنید:

add diffrence- ایجاد محصول در ووکامرس

حال بر روی ذخیره ویژگی‌ها کلیک کنید و سپس به بخش تغییرات بروید…

change- ایجاد محصول در ووکامرس

حال اطلاعات را وارد کنید. این بخش مثلا به این صورت است:

تی‌شرت رنگ آبی با اندازه Large، تی‌شرت رنگ آبی با اندازه X-large، تی‌شرت رنگ آبی با اندازه Medium و…
تی‌شرت رنگ قرمز با اندازه Large، تی‌شرت رنگ قرمز با اندازه X-Large، تی‌شرت رنگ قرمز با اندازه Medium و…

توضیح کوتاه درباره محصول

کمی که اسکرول کنید، بخشی را برای توضیحات کوتاه محصول مشاهده می‌کنید. این قسمت را چند خطی توضیح وارد کنید که بنا به قالبی که استفاده می‌کنید در قسمت اولیه محصول نمایان می‌شود.

نتیجه محصول در صفحه فروشگاه

حال که محصول یا محصولات خود را اضافه کردیم بهتر است نگاهی به نتیجه کار بیاندازیم…

ebook shop- ایجاد محصول در ووکامرس

با ایجاد محصول در ووکامرس به صفحه کاملی از فروشگاه مانند تصویر بالا می‌رسیم. حال بر روی هر کدام کلیک کنیم می‌توان صفحه داخلی محصول را مشاهده کرد:

product page- ایجاد محصول در ووکامرس

در تب‌های توضیحات همان اطلاعاتی که برای محصول وارد کردید نمایان می‌شود، در قسمت نظرات، دیدگاه‌های مشتریان درج می‌شود، اطلاعات فروشنده مربوط به مشخصات فروشنده محصول است و محصولات بیشتر هم محصولات مرتبط را نشان می‌دهد.

ویدئوی آموزشی

تهیه ویدئوی آموزشی توسط پویا دارایی

نتیجه گیری

برای ایجاد محصول در ووکامرس باید اطلاعات مختصری داشته باشید و با دقت محصولات خود را وارد کنید. برای اینکه بتوانید آن‌ها را بهتر در فروشگاه اینترنتی نشان داده و به فروش برسانید پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله امروز را مطالعه کنید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

۲۸۶,۱۵۶ نفر

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌های این نوشته جدید شاخص

 1. Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:xampphtdocswp-includesRequestsTransportcURL.php on line 461
  این ارور رو هنگام نصب ووکامرس فارسی میگیرم .کلا نصب نمیشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 2. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. سوال کلی. توی صفحه فروشگاه برای اینکه اندازه تصاویر محصو رو بتونیم کوچیکتر انتخاب کنیم یا تغییر بدیم باید چیکار کنیم. تا جایی که من سرچ کردم توی همین قسمت پیکربندی و نمایش هست. ولی با تغییر اون هیچ تغییری ایجاد نمیشه. لطفا راهنمایی کنید.

 3. یه سوال دارم
  خود کلمه ی ووکامرس (woocomerce) یعنی چی؟

 4. با سلام
  چگونه می توانم محدودیت تعداد کاراکتر نام محصول را برطرف کنم؟
  به عنوان مثال نام محصول را در لیست محصولات ( در حالت grid ) در زیر عکس محصول به صورت زیر نشان می دهد:
  گوشی سامسونگ گلکس……
  چه کاری انجام دهم تا نام محصول را کامل نشان دهد؟
  با تشکر

 5. 3 سال عضو همیار وردپرس

  امکانش وجود داره واحد پول رو خود مشتری انتخاب کنه؟

 6. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من میخوام متن دکمه ی ویژگی محصول و عوض کنم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 7. ممنونم از سایت خوب شما

 8. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  در قسمت حمل و نقل در صفحه محصولات فقط یک کلاس میشه تعریف کرد مثلا فقط پیشتاز
  اما یه فروشگاه نیاز داره دیگر کلاس های حمل و نقل هم معرفی کنه / مثلا خود مشتری انتخاب کنه که پیشتاز باشه – سفارشی باشه – پیک موتوری باشه – تیپاکس باشه – فوری باشه و یا …
  لطفا برای این منظور هم افزونه ای اگر موجود است، معرفی کنید.
  ممنون

 9. 3 سال عضو همیار وردپرس

  قیمت محصول ساده به صورت فارسی نمایش داده میشه ولی در محصول متغیر انگلیسی لطفا راهنمایی کنید
  در ضمن در قسمت پرسش و پاسخ کجا باید سوال و مطرح کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 10. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام مچکرم راستش اینکار کردم صفر که میزنم قیمت رو میزنه رایگان ! و البته تو. تو ضیحات هم متن نوشتم ,ولی راه دیگه یا ابزاری برای وارد کردن مستقیم متن تو قسمت قیمت وجود نداره؟؟؟

 11. سلام تو ووکامرس تو قسمت قیمت چطور میتونم متن وارد کنم مثلا بجای قیمت عبارت لطفا تماس بگیرید بنویسم لطفا راهنمایی کنید

 12. سلام ممنون از مطالب و آموزشهای خوبتون
  طبق عکسی که شما از صفحه محصول گذاشتید ، نظرات و توضیحات سمت راست هستند اما در ووکامرس سایت من این دو تب در سمت چپ قرار دارن! با اینکه افزونه کمکی woocammerce rtl رو هم نصب کردم فقط عکس محصولم راست چین شد و در مکان تب ها تغیری پیدا نشد.
  میشه بفرمایید راهکاری هست؟

 13. 3 سال عضو همیار وردپرس

  واسه من صفحه محصول مثل بالا نمایش داده نمیشه و وقتی روی محصول کلیک میکنم پیغام این صفحه پیدا نشد نمایش داده میشه
  ممنون میشم کمکم کنین

 14. با سلام و خسته نباشید.
  به دلیل اینکه بنده دات نت کار هستم به دلیل کمبود وقت و درخواست مشتری بایستی فروشگاهی وردرپرسی شپطراحی کنم. این اولین تجربه من در وردپرس است.
  از افزونه ووکامرس برای ساخت فروشگاه استفاده کرده ام و چند محصول در سایت به صورت آزمایشی قرار داده ام.
  حال سوال بنده :
  میخوام بتونم به محصولات و اجزاشون به صورت خام دسترسی داشته باشم تا اینکه بتونم قالبم رو به وصورت ۱۰۰درصد از پایه و اختصاصی طراحی کنم.
  یعنی اینکه مثلا در یک حلقه کوئری ارسال کنم و محصولات رو داشته باشد و با هربار تکرار حلقه به خصوصیات محصول بدون کد html درسترسی داشته باشد.
  برای واضح شدن منظورم به مثال زیر نگاه کنید :

  for products:product
  {
  product->id
  product->price
  product->title
  product->description
  }
  endfor
  به عنوان مثال product->price فقط حاوی مبلغ قیمت بدون هیچ تگ html یا product->title فقط حاوی تیتر محصول باشد. دقیقا مثل کد زیر ک مطالب اخر خود وردپرس رو برمیگردونه

  ۵, ‘offset’ => 0,’post_status’=>’publish’));
  foreach($myposts as $post) :
  setup_postdata($post);
  ?>

  <?php
  if(has_post_thumbnail()) {
  echo '‘;
  echo get_the_post_thumbnail($post->ID, array(50,50) );
  echo ‘
  ‘;
  } ?>
  <a href="”>

  اگر راهی هست و شدنی هست در صورت امکان راهنمایی کنید.

  پیشاپیش ممنون/

 15. عالی بود آموزش واقعا ممنونم از سایت بینظریتون

 16. 4 سال عضو همیار وردپرس

  یه مشکلی که هست در ووکامرس بعد از خرید فایل لینک دانلود برای مشتری ایمیل نمیشود و فقط بعد خرید نشون میده
  اجبار به خرید و امکان دانلود مججدم فعاله

 17. 3 سال عضو همیار وردپرس

  قالب من انفولد هستش ولی اون گزینه هایی که تو قسمت اموزش تنظیمات ووکامرس هست را کامل برا من نمیاره…همشون هم اپدیت هستن
  مشکل از کجاس مهندس!!؟؟

 18. سلام با تشکر از کار خوبتان
  تو فیلم نینجا ۲ تو قسمت تنضیمات…گزینه های من ناقص هستند
  ووکاکرس من۲٫۳٫۷هستش

 19. سلام امکان دانلود این فیلم های انلاین نیست؟؟؟

 20. سلام. توی صفحه اصلی سایت بیشتر از چهارتا محصول رو نشون نمیده…میشه راهنمایی کنید ممنون.

مطالب زیر را حتما بخوانید