چگونه از کاهش رتبه سایت جلوگیری کنیم؟

گاهی اوقات ممکن است وب سایت شما در طی مدت زمان فعالیت خود دچار بحران شده و دیگر رشد و بازدید سابق را نداشته باشد در این حالت است که با کاهش بازدید سایت رفته رفته جایگاه سایت در موتور های جست و جو نیز از دست میرود. اما سوالی که پیش می آید این است که در صورتی که یک وب سایت در این مرحله قرار گرفت مدیر وب سایت باید چه کار هایی انجام دهد تا از این مرحله با کمترین زیان خارج شده و دوباره به دوران اوج برگردد؟
در زیر به مواردی اشاره میکنیم که میتوان با کمک آنرا در دورانی که سایت شما دچار کاهش رتبه سایت شده است استفاده کرده و از کاهش رتبه بیشتر آن جلوگیری کنیم. با همیار وردپرس همراه باشید.

کاهش بازدید سایت

1_لینک های ورودی متنوع ایجاد کنید

بهترین راه برای افزایش رتبه سایت شما و جلوگیری از کاهش بازدید سایت، بالابردن ترافیک سایت یعنی افزایش تعداد بازدید از سایت شما میباشد. این امکان در صورتی به بهترین شکل انجام میشود که سایت شما در رتبه های برتر موتور های جستجوگر قرار داشته باشد، اما راه های دیگری هم وجود دارند که این امکان را فراهم میکنند و آن هم معرفی سایت شما در سایت های دیگر است که علاوه بر افزایش ترافیک سایت، باعث بالا رفتن رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر میشود. یکی از مهمترین ملاک ها برای تعیین رتبه سایت شما، میزان لینک هایی است که سایت های دیگر در اختیار شما قرار داده اند.

2_محتوای با ارزش تولید کنید

شما باید مطالب مفیدی را با برنامه ریزی در سایت خود قرار دهید تا تاثیر مثبتی بر ترافیک سایت و جلوگیری از  کاهش رتبه سایت شما داشته باشد.  یکی دیگر از روش های مهم افزایش ترافیک سایت،  ارائه سرویس های رایگان میباشد که این باعث میشود کاربرانی که از سایت شما بازدید کرده اند، سایت شما را به دوستان خود پیشنهاد داده و یا سایت شما را در سایت های دیگر معرفی کنند.

3_از دامنه مناسب استفاده کنید

یکی از ویژگی های مهم نام مناسب برای دامنه، کوتاه بودن آن و بیان مفهموم به سادگی میباشد که این باعث میشود شنوندگان، این نام ها را راحت تر بخاطر بسپارند.

4_از تبلیغات معمولی استفاده کنید

استفاده از ابزار های تبلیغاتی مانند ماگ و یا خودکار های تبلیغاتی در عین سادگی میتواند بسیار کار آمد باشد. به این ترتیب ترافیک سایت خود را افزایش خواهید داد و از  کاهش رتبه سایت جلوگیری می کنید. این نکته شایان ذکر است که این تاثیر مثبت به صورت مستقیم نخواهد بود بلکه باعث معرفی سایت شما به موتور های جستجوگر به صورت غیر مستقیم میشود.

  چگونه تجربه کاربری سایت وردپرس را بهبود دهیم؟

5_از محصولات با قابلیت انتشار استفاده کنید

افزایش رتبه - کاهش رتبه سایت

از روش های مهم این طرح، ارائه کتاب های الکترونیکی یا مقاله های مفید و یا محصولات نرم افزاری به شکل رایگان میباشد که توزیع آن ها در سایت شما باعث افزایش ترافیک سایت و درنتیجه جبوگیری از  کاهش رتبه سایت شما میشود.

6_وضعیت لینک های سایت را بررسی کنید

اگر قصد معرفی سایت های دیگران را در سایت خود  را دارید،  در این کار دقت زیادی بکار ببرید. زیرا ممکن است بعد از مدتی، سایت ها لینک هایشان را عوض کرده و یا به دلیل اختلال بوجود آمده در آن ها، به درستی کار نکنند. برای جلوگیری از این مشکلات سعی کنید لینک هایی که در اختیار دارید،  به صورت دوره ای بررسی کنید و لینک های مختل کننده را حذف کنید یا درصدد رفع اشکال آن برآیید. این نکته را هم باید بدانید که لینک های بدون استفاده در سایت، باعث کاهش رتبه سایت توسط موتورهای جستجوگر خواهد شد.

7_از سایت های رده بالا کمک بگیرید

سعی کنید از سایت هایی که رتبه ی بالاتری نسبت به سایت شما دارند لینک دریافت کنید یکی از روش های دریافت لینک از سایت های بزرگ قرار دادن پست مهمان در آن سایت ها می باشد .

8_گروه های خبری

همواره به یاد داشته باشید که گروه های خبری یکی از با دوام ترین گروه ها در اینترنت هستند، شما میتوانید با فعالیت در این گروه ها و قرار دادن  محتوا و لینک سایتتان برای مدت زمان طولانی محتوای ارسالی و  لینک خود را در آنها ثبت کنید.

9_وبلاگ نویسی

هنوز هم مطالبی که در وبلاگ سایت ها گذاشته میشوند،  دارای اهمیت زیادی هستند که از مزایای آن ها میتوان به برقراری ارتباط بهتر با کاربر و مشتری اشاره کرد که این تاثیر زیادی بر افزایش رتبه سایت شما خواهد داشت. سعی کنید از اسامی مناسب برای وبلاگ سایت و همچنین شاخه ای که مطالب وبلاگ در آن قرار دارد بهره بگیرید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.