سئوی ایکامرس چیست ؟ روش های مفید در Ecommerce SEO

سئوی ایکامرس چیست ؟ روش های مفید در Ecommerce SEO سئوی ایکامرس چیست ؟ روش های مفید در Ecommerce SEO

امروزه رقابت سنگینی بین فعالان حوزه تجارت الکترونیک در حوزه سئو ایکامرس برای سبقت از رقبا و گرفتن سهم بیشتری از بازار هدف وجود دارد به عنوان مثال در کشور آمریکا فروشگاه اینترنتی آمازون که یکی از غولهای دنیای تجارت الکترونیک و فروش اینترنتی است بر اساس برآوردها حدود 37 درصد از کل بازار فروش آنلاین را تصاحب کرده است. با این وجود ، هنوز هم بسیاری از کسب وکارهای آنلاین اهمیت ویژه سئو را درک نکرده اند و سرمایه گذاری قابل توجهی در بخش سئو ایکامرس انجام نمیدهند بنابراین حتی کسب وکارهای کوچک هم میتوانند با تدوین یک برنامه جامع و هوشمند در حوزه سئو ایکامرس ، رتبه خود را در موتورهای جستجو ارتقا دهند و بتوانند سهم بیشتری از بازار گسترده تجارت آنلاین را از آن خود کنند.

بهترین و جامعترین استراتژی سئو ایکامرس شامل ترکیبی از سئو فنی و ساختار وب سایت ، تحقیق کلمه کلیدی ، استراتژی محتوا ، سئو داخلی یا on-page ، سئو خارجی یا ساخت بک لینک و ایجاد تجربه کاربری مثبت در ذهن کاربران است.

 تاثیر سئو ایکامرس بر تجارت الکترونیک

امروزه یکی از مهمترین کانالهای بازاریابی و افزایش فروش محصول در دنیای پرنوسان و شدیدا رقابتی تجارت الکترونیک جذب ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو از جمله مثل گوگل است. بسیاری از شرکتهای فعال در حوزه تجارت الکترونیک به اهمیت موضوع سئو ایکامرس پی برده اند و بحث سئو را به عنوان یکی از اصلی ترین بخشهای فعالیت خود در حوزه دیجیتال مارکتینگ گنجانده اند تا بتوانند میزان جذب مخاطب و فروش محصولات و خدمات خود را افزایش دهند. 

ساختار کلی یک سایت تجارت الکترونیک

ساختار داخلی یک سایت مثل ساختار درونی یک سازمان که ارتباط بین بخشهای مختلف و سلسله مراتب را تعیین میکند ارتباط بین صفحات داخلی یک سایت را تعیین میکند. ساخار داخلی یک سایت و وجود لینکهای داخلی به یکدیگر یکی از عوامل موثر در سئو ایکامرس است که باعث میشود خزنده های گوگل در هنگام کراول صفحات یک سایت ، ارتباط داخلی بین آن صفحات را بهتر درک کنند که این موضوع برای افزایش رتبه سایت بسیار موثر است. 

تعیین سلسله مراتب محتوای داخلی سایت

ساختار نامرتب و نامنظم محتوای داخلی سایت میتواند عامل مخربی برای سئو ایکامرس و رتبه سایت در موتورهای جستجو باشد بنابراین قبل از هر اقدامی برای بهبود سئو ، باید سلسله مراتب محتوای داخلی سایت به درستی تعیین شود.

به طور کلی ساختار سایتها در حوزه تجارت الکترونیک شبیه نمودار زیر است:

تعیین سلسله مراتب محتوای داخلی سایتدر بیشتر سایتها محتواها در سه لایه به صورت سلسله مراتبی ایجاد میشوند و حداکثر با سه بار کلیک ، میتوان از صفحه اصلی به تمامی محتواهای آن سایت دسترسی داشت.

برای ایجاد یک ساختار مناسب برای سایت خود در حوزه تجارت الکترونیک و فروش آنلاین موارد زیر را اجرا کنید: 

1.   لیستی از تمامی محصولات موجود در سایت خود را تهیه کنید

2.   محصولات را به صورت موضوعی سازمان دهی کنید

3.   در مرحله آخر هم هر دسته محصول را به صورت ساسله مراتبی سازماندهی کنید.

در هنگام تعیین دسته بندی موضوعی محصولات به این نکته توجه داشته باشید که محصولات را در دسته بندی های قرار دهید که مرتبط با آن محصول هستند به علاوه نام دسته بندی ها و سلسله مراتب را به گونه ای انتخاب کنید که بیشتر توسط کاربران جستجو میشود. پس از تعیین سلسله مراتب داخلی یک سایت ، باید این سلسله مراتب را به موتورهای جستجو منتقل کرد. در این بخش چهار عاملی که باعث تقویت ساختار سایت میشوند را معرفی میکنیم.

تاثیر ساختار URL در سئو ایکامرس

ساختار URL سایت هم بر عملکرد سئو ایکامرس موثر است زیرا با استفاده از آدرس URL مناسب و مفهومی میتوان سلسله مراتب محتوایی را بهتر درک کرد به عنوان مثال ساختار URL زیر به صورتی مناسبی تعریف شده است.

https://www.macys.com/shop/mens-clothing/mens-dress-shirts?id=20635&edge=hybrid

حتی اگر کسی هرگز نام Macy’s را نشنیده باشد با مشاهده آدرس   URLبالا میتوان  به راحتی به این موضوعات پی برد که : 

 • macys یک فروشگاه اینترنتی است
 • این فروشگاه اینترنتی در حوزه پوشاک فعال است.
 • یکی از محصولات این فروشگاه لباس مردانه است.

 تاثیر Breadcrumbs در سئو

با استفاده از Breadcrumbs یا نشانگر صفحات میتوان به راحتی سلسله مراتب آدرس URL را درک کرد و کاربران در صورت نیاز به راحتی به بخش والد صفحه جاری بازگردند. استفاده از Breadcrumbs به صورت مناسب برای سئو هم بسیار مفید است زیرا رباتهای موتورهای جستجو در هنگام کراول صفحات ارتباط سلسله مراتبی بین صفحات سایت را میتوانند به راحتی درک کنند.

به عنوان مثال ساختار URL صفحات یک فروشگاه اینترنتی لباس مثل دیجیکالا به صورت زیر میتواند باشد:

Digikala.com/clothes/mensclothing/t-shirt

تاثیر Navigation یا ناوبری سایت بر سئو

ناوبری وب سایت راه دیگری برای ایجاد ارتباط ساختار سایت با موتورهای جستجو است. ناوبری باید سلسله مراتبی باشد و با ساختار  URL سایت سازگار باشد. به عنوان مثال برای ناوبری در جهت دسترسی به بخش تیشرت مردانه کاربران باید ابتدا به بخش پوشاک سایت مراجعه کنند در گام بعدی به بخش مردانه بروند و سپس از این بخش به صفحه تیشرت مردانه مراجعه کنند که رباتهای خزنده گوگل هم برای کراول صفحات سایت همین مسیرها را پیمایش میکنند.

تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو

لینک سازی داخلی یکی دیگر از عوامل موثر در سئو ایکامرس است که به رباتهای خزنده موتورهای جستجو کمک میکند تا ارتباط بین صفحات مختلف یک سایت را بهتر درک کنند و این از لحاظ سئو بسیار مفید و سازنده است.

ساختار کلی یک سایت در حوزه تجارت الکترونیک

ساختار یک سایت مثل چارت سازمانی یک شرکت است که ارتباط و سلسله مراتب بین بخشهای مختلف آن را تعیین میکند به طور کلی ساختار یک سایت در حوزه تجارت الکترونیک شامل موارد زیر است:

صفحه نخست یا Homepage

صفحه اصلی هر سایتی مهمترین صفحه در استراتژی سئو ایکامرس آن سایت است زیرا صفحه Homepage اولین صفحه ای از سایت است که رباتهای خزنده موتورهای جستجو آن را پیمایش میکنند و به احتمال زیاد بیشتر کاربران هم در اولین ورود به سایت صفحه Homepage را مشاهده میکنند. صفحه Homepage باید به گونه ای طراحی شود که بتواند به صورت جذاب حوزه اصلی فعالیت سایت را به کاربران و حتی موتورهای جستجو معرفی کند به علاوه در این صفحه باید لینک دسته بندی اصلی صفحات سایت قرار داده شوند تا کاربران بتوانند در صورت نیاز به آن صفحات از طریق صفحه Homepage مراجعه کنند.

 صفحات دسته بندی

صفحات دسته بندی مثل بخش قفسه های محصولات مختلف در یک فروشگاه فیزیکی است که به عنوان مثال یک قفسه به محصولات شوینده ها و قفسه دیگر به محصولات غذایی کنسروی اختصاص داده شده است و کاربران برای دسترسی به محصولات یا بخش مورد نظر خود به راحتی میتوانند از طریق همین دسته بندی ها مراجعه کنند. به عنوان مثال وقتی کاربری به دنبال خرید مدل خاصی از گوشی موبایل سامسونگ است از بخش دسته بندی ها روی لینک کالای دیجیتال کلیک میکند سپس از مسیر موبایل روی لینک سامسونگ کلیک میکند و از این بخش به راحتی محصولی که مورد نظرش است را شناسایی میکند. برای فروشگاههای اینترنتی ایجاد دسته بندی مناسب محصولات ، تاثیر زیادی برای جذب مخاطبین به آنها دارد.

صفحه محصولات یا در اصطلاح Single product

صفحات محصول شامل صفحه معرفی یک محصول خاص به کاربران است که در آخرین گام خرید ، مشتریان به این صفحات هدایت میشوند بنابراین طراحی مناسب و جذاب این صفحات تاثیر مستقیمی بر افزایش فروش محصولات دارد. برای بهبود سئو ایکامرس صفحات محصول باید از کلمات کلیدی طولانی یا در اصطلاح longtail keyword استفاده شود به عنوان مثال در صفحه فروش محصول لپتاپ 13 اینچی اپل مدل MacBook Air MGN63 بهتر است نام کامل همین مدل لپتاپ به عنوان کلمه کلیدی آن صفحه در نظر گرفته شود. 

تحقیق کلمات کلیدی در سئو ایکامرس

تحقیق در مورد کلمات کلیدی و انتخاب بهترین کلمه کلیدی پایه و اساس استراتژی سئو است در این بخش برخی از بهترین شیوه های سئو ایکامرس در مورد انتخاب کلمه کلیدی را به شما معرفی میکنیم

انتخاب کلمه کلیدی بر اساس تعداد جستجو ، هدف از جستجو و تجربه کاربر

کلمه کلیدی مورد نظر برای یک دسته بندی خاص از محصولات تقریبا مشخص و واضح است ولی در نظر گرفتن هدف کاربر از جستجوی آن کلمه و تعداد جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر هم بسیار مهم است. به عنوان مثال برای یک فروشگاه اینترنتی فعال در حوزه پوشاک ، دسته های پوشاک مردانه یا پوشاک مردانه احتمالا جز دسته بندی ها خواهند بود ولی سعی کنید از کلمات کلیدی طولانی تر استفاده کنید به عنوان مثال کلمه کلیدی پوشاک مردانه اسپرتمیتواند گزینه مناسبی باشد. در انتخاب کلمات کلیدی برای هر سایت باید به تعداد جستجوی آن کلمه در بازار هدف محصولات توجه ویژه ای کرد تا پرجستجوترین کلمات به عنوان کلمه کلیدی انتخاب شوند برای این منظور میتوان از ابزار بسیار کاربردی google trends استفاده کرد.

انتخاب کلمه کلیدی سازگار با قیف تبدیل

در هنگام انتخاب کلمه کلیدی برای استراتژی سئو ایکامرس باید به کل مراحل خرید محصول توسط مشتریان و قیف تبدیل توجه شود به طور کلی میتوان گفت قیف تبدیل شامل سه مرحله اطلاع کاربر از محصول ، انتخاب چند محصول و در نهایت تصمیمگیری و انتخاب یکی از آن محصولات برای خرید است.

به عنوان مثال فرض کنید کاربری قصد خرید گوشی موبایل را دارد در مرحله اول که مرحله آگاهی کاربر از محصول است کاربر به دنبال انتخاب برند گوشی موبایل مطلوب خود خواهد بود بعد از انتخاب برند مورد نظر خود ، کاربر به دنبال مقایسه محصولات مختلف گوشی متناسب با نیاز و خواسته خود خواهد بود که در این مرحله به چند گزینه برای خرید خواهد رسید و در مرحله آخر هم کاربر بین محصولات یکی را انتخاب میکند و اقدام به خرید آن محصول میکند. انتخاب کلمه کلیدی باید به گونه ای باشد که شامل هر سه مرحله قیف تبدیل و متناسب با آن مرحله باشد هر مرحله از قیف تبدیل شامل افرادی با نیازها ، رفتارها و هدف جستجوی متفاوت است.

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی برای سئو ایکامرس

بعد از تعیین لیست کلمات کلیدی ، باید با استفاده از ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی ، کلمات کلیدی مناسب را انتخاب کرد از جمله مهمترین ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Ahrefs Keywords Explorer
 • KWFinder
 • Moz Keyword Explorer
 • SEMRush
 • Google Keyword Planner
 • KeywordTool.io
 • Google Trends

با استفاده از هر یک از ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی میتوان به لیستی از مناسبترین کلمات کلیدی محصول دست یافت و از آنها در سایت استفاده کرد.

تجزیه و تحلیل رقبا برای سئو ایکامرس

در فضای پرچالش تجارت الکترونیک ، رقابت بخش جدایی ناپذیر کسب وکارهای آنلاین است امروزه تمامی کسب وکارها رقبای شاخص خود در فضای آنلاین را میشناسند. برای موفقیت در حوزه تجارت الکترونیک و سئو ایکامرس باید عملکرد رقبای خود را به طور پیوسته تجزیه و تحلیل کنید در حوزه سئو میتوانید با استفاده از ابزارهای سئو ، کلمات کلیدی که رقبای شما در آنها رتبه بالایی دارند را شناسایی کنید تا در صورتی که عباراتی از لیست کلمات کلیدی شما جا افتاده است آنها را شناسایی کنید.

  استراتژی B2B سئو چیست ؟

در کنار کلمات کلیدی رقبا ، میتوانید با استفاده از ابزارهای سئو لیست بک لینکهای آنها را هم شناسایی کنید تا در صورت نیاز شما هم از آن سایتها بک لینک دریافت کنید. در کنار تجزیه و تحلیل رقبای شناخته شده ، برای موفقیت در حوزه سئو ایکامرس باید عملکرد سایتهایی که برای کلمات کلیدی موردنظر شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو رتبه بالایی دارند نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید.

 تجزیه و تحلیل آمازون

آمازون به عنوان یکی از شناخته شده ترین فروشگاههای اینترنتی در سطح دنیا ، بخش بزرگی از جستجوهای آنلاین برای خرید محصولات مختلف را دربرمیگیرد در نتیجه این سایت مرجع میتواند منبع مفیدی برای انتخاب کلمه کلیدی باشد.

 تحلیل یوتیوب

یوتیوب به عنوان بزرگترین سایت اشتراک گذاری ویدئو ، منبعی جذاب و کاربردی برای انتخاب کلمه کلیدی است به علاوه با استفاده از این سایت میتوان به اطلاعات مفیدی در مورد علایق مخاطبین هدف و حتی الگوهای رفتاری و خرید مشتریان دست یافت.

 تاثیرات تکنیکال سئو در سئو ایکامرس

تکنیکال سئو یا سئو فنی هم به اندازه تحقیق کلمه کلیدی و بهینه سازی صفحات سایت در موضوع سئو ایکامرس مورد توجه است حتی ممکن است وجود یک ایراد کوچک در حوزه سئو فنی مانع از ایندکس شدن صفحات سایت توسط موتورهای جستجو شود. سئو فنی در یک سایت فعال در حوزه تجارت الکترونیک شامل مراحل زیر است:

خزیدن در سایت

اولین گام در بررسی سئو فنی سایت بررسی صفحات سایت از طریق کراول در آنهاست ابزارهایی مثل ContentKing و Screaming Frog. مثل رباتهای خزنده گوگل به راحتی صفحات سایت را کراول میکنند و خطاهای موجود در بین صفحات سایت را شناسایی کرده و به کاربر نمایش میدهند.

بررسی محتوای موجود در سایت

یکی از عوامل موثر بر سئو ایکامرس کیفیت محتوای موجود در سایت است بنابراین مدیران سئو سایت باید به طور پیوسته محتواهای موجود در سایت را بررسی کنند و در صورت نیاز آنها را اصلاح و یا حتی حذف کنند.

حذف محتوای تکراری

یکی از مواردی که تاثیر منفی بر سئو ایکامرس دارد محتوای تکراری یا در اصطلاح duplicate content است که باید در یک سایت از آن اجتناب کرد. با این حال برای سایتهایی فروشگاهی این وجود صفحات مشابه تقریبا اجتناب ناپذیر است به عنوان مثال یک سایت فروشگاهی میتواند دارای دو محصول از نوع گوشی موبایل با مدل یکسان و فقط رنگ متفاوت باشد که در موارد میتواند باعث سردرگمی رباتهای خزنده گوگل شود و تاثیری بدی روی سئو بگذارد که در این موارد حتما باید از تگ canonical استفاده کرد.

بهینه سازی ساختار لینکهای داخلی

یکی از مواردی که تاثیر زیادی در سئو ایکامرس دارد وجود لینک سازی داخلی است که با ایجاد لینکهای متناسب با نیاز و خواسته کاربران میتوان به آنها برای پاسخ به نیازهایشان کمک کرد و به علاوه ساختار داخلی صفحات سایت را به رباتهای خزنده گوگل معرفی کرد. البته در موضوع لینک سازی داخلی به این نکته باید توجه داشت که ایجاد تعداد زیادی لینک داخلی میتواند تاثیر منفی در سئو داشته باشد.

ایجاد فوتر مناسب

فوتر در هر سایتی شامل تعدادی لینک به اصلی ترین و کاربردی ترین صفحات آن سایت است که با ایجاد یک فوتر مناسب میتوان ضمن ایجاد یک لینک سازی داخلی مناسب ، به کاربران و رباتهای خزنده موتورهای جستجو امکان دسترسی به صفحات مهم یک سایت را فراهم کرد. 

نقشه سایت XML یا همان sitemap

یکی از مواردی که میتواند به رباتهای خزنده گوگل برای شناسایی صفحات مختلف سایت و درک ارتباط بین آنها کمک کند ایجاد یک سایت مپ مناسب و معرفی آن به این موتور جستجو است. در ایجاد سایت مپ برای یک سایت باید به این نکته توجه داشت که صفحات اصلی سایت در اولویت قرار گیرند و هیچ صفحه ای با خطای 404 در این فایل وجود نداشته باشد.

متا تگ های robots

گوگل از سال 2019 دیگر از دستور noindex در فایل robots.txt پشتیبانی نمیکند بنابراین برای جلوگیری از ایندکس کردن صفحات سایت باید از متاتگ robots استفاده کرد.

بهینه سازی موبایل

با گسترش استفاده مردم از گوشی های هوشمند گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجو برای ارتقای رتبه سایتها اهمیت ویژه ای به سازگاری صفحات سایت با دستگاههای موبایل داد در نتیجه سازگاری صفحات سایت با موبایل تاثیر زیادی در سئو ایکامرس دارد. یکی از مهمترین مواردی که در سئو فنی سایت باید مورد بررسی قرار گیرد سازگاری این صفحات سایت با موبایل است.

سرعت سایت و زمان بارگذاری صفحات سایت

سرعت بارگذاری سایت یکی از مهمترین فاکتورهای سئو ایکامرس است که در حوزه سئو فنی باید مورد بررسی قرار گیرد. سرعت بارگذاری صفحات سایت تاثیر مستقیم روی تجربه کاربری کاربران دارد و بیشتر کاربران در هنگام مواجهه با سایتهایی که سرعت بارگذاری پایینی دارند از مشاهده آنها صرف نظر میکنند. برای بهبود سرعت بارگذاری سایت میتوان از ابزارهایی مثل سایت gtmetrix.com استفاده کرد. 

سئو داخلی و سئو ایکامرس

در این بخش مهمترین نکات سئو داخلی یا on-page که برای بهبود سئو ایکامرس باید رعایت شود را به شما معرفی میکنیم.

بررسی canibalization

در صورتی که در یک سایت دو یا چند صفحه از یک کلمه کلیدی مشابه استفاده کنند cannibalization اتفاق میافتد که این موضوع تاثیر منفی روی سئو ایکامرس دارد پس باید ضمن بررسی تمامی صفحات و محتواهای سایت از ایجاد خطای cannibalization جلوگیری کرد.

بهینه سازی عناوین صفحات سایت

عنوان هر محتوا مهمترین بخش برای درک موضوع آن محتوا است در نتیجه برای رعایت اصول سئو داخلی و بهبود سئو ایکامرس باید حتما از کلمه کلیدی در عنوان محتوای خود استفاده کنید. عنوان یک محتوا باید به گونه ای باشد که کاربران را جذب سایت کند پس سعی کنید در آن از صفات و کلمات جذاب برای کاربران استفاده کنید.

بهینه سازی تگ meta description

وجود کلمه کلیدی در تگ meta description برای بهبود سئو ایکامرس ضروری است پس سعی کنید ضمن استفاده از کلمه کلیدی در تگ meta description ، کاربران را تشویق به کلیک روی لینک سایت کنید در حقیقت میتوان گفت تگ meta description نقش مهمی در متقاعد کردن کاربران برای کلیک روی لینک سایت در صفحه نتایج موتور جستجو دارد.

بهینه سازی URL

برای بهبود سئو ایکامرس باید URL بهینه سازی شوند برای این منظور برای بهینه سازی URL رعایت موارد زیر ضروری است:

 • آدرس URL باید کوتاه و مختصر باشد.
 • آدرس URL باید به زبان انگلیسی باشد.
 • آدرس URL باید توصیفی از محتوای سایت باشد

بهینه سازی صفحات دسته بندی

رعایت اصول سئو برای صفحات دسته بندی های یک سایت در حوزه تجارت الکترونیک برای بهبود سئو ایکامرس بسیار اهمیت دارد برای این منظور سعی کنید از کلمات کلیدی به طور مناسب در این صفحات استفاده کنید و محتوایی جذاب و کاربرپسند برای هر صفحه دسته بندی ایجاد کنید.

بهینه سازی صفحه محصولات

صفحه محصولات آخرین صفحه ای است که کاربران قبل از خرید محصول آن را مشاهده میکنند پس باید ضمن داشتن محتوایی مفید همراه با تصاویری واضح از محصول به گونه ای برای کاربران جذاب باشد که آنها را متقاعد به خرید محصول کند. برای فروشگاههای آنلاینی که محصولات سایر برندها را میفروشند صفحه محصول معمولا توسط خود برند تولیدکننده محصول ایجاد میشود و در بسیاری از مواقع برندها محصولات خود را در چندین سایت مختلف به فروش میرسانند و محتوایی یکسان را برای معرفی محصول در سایتهای مختلف ارائه میدهند و این محتواها از نظر سئو محتوایی کپی از سایتهای دیگر محسوب میشود که باید به این نکته توجه داشت.

قرار دادن مقدار ویژگی alt برای تصاویر

وجود تصاویر در محتوا باعث افزایش خوانایی و جذابیت محتوا برای کاربران میشود که وجود آنها برای هر محتوایی لازم و ضروری است. ولی نکته ای که وجود دارد این است که این تصاویر برای رباتهای خزنده موتورهای جستجو قابل درک نیستند برای اینکه این رباتها هم درک درستی از تصاویر موجود در سایت داشته باشند باید مقدار ویژگی alt تصاویر را با استفاده از کلمات کلیدی و به صورت توصیفی قرار داد.

قرار دادن مقدار تگ alt برای تصاویر برای بهبود سئو ایکامرس بسیار مهم است پس برای تمامی تصاویر موجود در سایت حتما باید مقدار alt را با استفاده از کلمات کلیدی قرار دهید با قرار دادن کلمات کلیدی در مقدار alt تصاویر ، گوگل در بخش جستجوی تصاویر نیز آن تصویر را به کاربران نمایش میدهد.

استفاده از کلمات کلیدی در عناوین فرعی

عناوین فرعی و زیرعنوانها بخشهایی مهمی برای هر محتوای متنی هستند که با استفاده از تگهای h2 و h3 مشخص میشوند و ساختار سلسله مراتبی محتوا را برای کاربران و رباتهای خزنده موتورهای جستجو قابل درک میکنند استفاده از کلمات کلیدی در این زیرعنوانها برای بهبود سئو ایکامرس بسیار موثر است. 

استراتژی های ایجاد لینک برای سئو ایکامرس

ایجاد بک لینک از سایتهای مرتبط و معتبر هم برای بهبود سئو ایکامرس مثل خود سئو بسیار موثر است در این بخش برخی از مهمترین استراتژی های ایجاد بک لینک را به شما معرفی میکنیم. 

شناسایی بک لینکهای رقبا

به راحتی و با ابزارهایی مثل Moz Link Explorer ، Ahrefs و SEMRush میتوان لیست بک لینکهای رقبا را شناسایی کرد و از آنها به عنوان منبعی مناسب برای دریافت بک لینک با کیفیت استفاده کرد انجام همین کار ساده میتواند تاثیر بسیار مفیدی روی سئو ایکامرس سایت داشته باشد.

بازیابی بک لینکهای معیوب رقبا

در بسیاری از مواقع بک لینکهایی به سایتهای رقبا وجود دارد که اصلا آن صفحه در سایت رقبا وجود ندارد این وضعیت در مواقعی رخ میدهد که در سایت رقیب برخی از صفحات به هر دلیلی حذف میشوند. با استفاده از ابزارهایی مثل Ahrefs Broken Link Checker و BrokenLinkCheck.com میتوان لینکهای معیوب را شناسایی کرد و با تماس با سایت لینک دهنده بک لینک رقبا را تصاحب کرد. 

دریافت بک لینک از شرکای کاری

یکی از راههای دریافت بک لینک باکیفیت برای بهبود سئو ایکامرس ایجاد تعامل و ارتباط با شرکا و درخواست دریافت بک لینک از آنهاست. 

همکاری با اینفلوئنسرها برای دریافت بک لینک

یکی ار منابع جذاب برای دریافت بک لینک و بهبود سئو ایکامرس دریافت اینفلوئنسرها یا همان افراد شناخته شده در موضوعات مختلف هستند این افراد با توجه به نفوذ بالایی که در رفتارها و انتخابهای مخاطبین و طرفداران خود دارند میتوانند یک منبع مناسب برای جذب ترافیک و افزایش فروش باشند. با برقراری تعامل با اینفلوئنسرهای مرتبط با حوزه فعالیت کسب وکار خود از آنها بخواهید که محصولات شما را تبلیغ کنند و لینک شما را به مخاطبین خود معرفی کنند.

 نتیجه گیری

دراین محتوا به معرفی مفهوم سئو ایکامرس که یک مفهوم پرکاربرد در دنیای تجارت الکترونیک است پرداختیم و ضمن بیان اهمیت این موضوع در موفقیت کسب وکارهای آنلاین ، راههایی برای بهبود سئو ایکامرس را به شما آموزش دادیم.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.