زمان‌بندی انتشار مطالب وردپرس با افزونه Editorial Calendar

زمان‌بندی مطالب وردپرس

مدیریت سایت‌های وردپرسی نیازمند فعالیت‌های مختلف از طرف مدیران سایت و نویسندگان آن است، که تمامی این موارد نیز نیازمند نظم و زمان‌بندی مطالب وردپرس به صورت خاص است. مدیران سایت‌های مختلف باید از جهت گوناگون، نوعی نظم در روند مدیریت سایت ایجاد کنند، که این نظم از دیدگاه‌های مختلفی حائز اهمیت است. اولین فاکتور که اهمیت زیادی از نظر موتورهای جستجو نظیر گوگل دارد، انتشار منظم مطالب در سایت است.

زمان‌بندی مطالب وردپرس

جالب است بدانید هنگامی که شما مطالب سایت خود را در زمان‌های معین در روز‌های هفته منتشر می‌کنید، سبب می‌شود تا خزنده‌های گوگل به صورت منظم و در همان زمان‌های انتشار از سایت شما بازدید کنند، که باعث افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو و سرعت ایندکس مطالب در گوگل می‌شود. یکی از مشکلاتی که مدیران سایت‌های مختلف با آن روبرو هستند، فراموشی یا عدم تعیین زمان انتشار محتوا در سایت است. در این مقاله قصد معرفی یک افزونه کاربردی برای وردپرس را داریم که با استفاده از آن قادر به یادداشت عنوان و محتوای خلاصه از مطالب برای روزهای معین خواهید بود.

افزونه Editorial Calendar

افزونه Editorial Calendar یک افزونه کاربردی برای وردپرس است، که با استفاده از آن قادر به ایجاد زمان‌بندی مطالب وردپرس خود خواهید بود، تا بتوانید روزهای انتشار مطالب خود را مشخص کنید. این افزونه کاربردی در مخزن وردپرس به ثبت رسیده و توانسته است از میان +50,000 نصب فعال، امتیاز 4/9 از 5 را به خود اختصاص دهد.

نصب و راه‌اندازی افزونه

editorial calendar- زمان‌بندی مطالب وردپرس

برای استفاده از این افزونه، ابتدا آن را از انتهای همین مقاله دانلود و آن را در سایت وردپرسی خود نصب و فعال‌ سازی کنید. پس از نصب نیازی به تنظیمات خاصی نخواهید داشت، و می‌توانید به این افزونه از طریق بخش نوشته‌ها > Calendar دسترسی پیدا کنید. در این بخش می‌توانید در روز‌های خاص عنوان و محتوای مطالب را بنویسید.

  افزودن امکانات انیمیشنی در وردپرس با Blocks Animation

post calendar- زمان‌بندی مطالب وردپرس

Show Today: با کلیک روی این گزینه، تاریخ افزونه به امروز منتقل می‌شود و رنگ کادر مربوط به آن، آبی‌ خواهد شد.
Show Unscheduled Drafts: با استفاده از این گزینه می‌توانید فقط مطالب زمان‌بندی نشده که به صورت پیش‌‌نویس در سایت شما ذخیره شده‌اند را مشاهده کنید.

new post- زمان‌بندی مطالب وردپرس

برای افزودن یک رویداد خاص به یک روز خاص، کافی است روی آن روز موس خود را نگه دارید و روی گزینه New Post کلیک کنید، تا پنجره مربوط به افزودن مطلب نمایش داده شود.

Title: در این بخش عنوانی را برای مطلب مورد نظر خود وارد کنید.
Content: در این بخش محتوایی را برای مطلب مورد نظر خود وارد کنید.
Time: در این بخش زمانی را برای اطلاع ‌رسانی از زمان‌بندی مطالب وردپرس خود وارد کنید.
Status: در این بخش می‌توانید نوع انتشار محتوای خود را مشخص کنید؛ به طور مثال می‌توانید آن را روی پیش ‌نویس یا حالت‌های دیگری قرار دهید.

all content-زمان‌بندی مطالب وردپرس

نتیجه‌گیری

انتشار منظم مطالب در سایت‌های مختلف، از اهمیت بسیار زیادی برخودار هستند و مدیران سایت‌های وردپرس می‏‌توانند از ابزارهای زمان‌بندی مطالب وردپرس استفاده کنند. در این مقاله به بررسی یک افزونه کاربردی برای زمان ‌بندی مطالب وردپرس پرداختیم، که با استفاده از آن می‌توانید محتوای سایت خود را به صورت منظم منتشر کنید.

دانلود افزونه Editorial Calendar

دانلود افزونه صفحه افزونه دانلود نسخه حرفه ای
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.