آموزش هوش مصنوعی المنتور تحولی در طراحی سایت

آموزش هوش مصنوعی elementor

همانطور که می‌دانید المنتور یکی از صفحه‌سازهای عالیست که ایجاد هر نوع پیجی را در وردپرس برایمان ممکن می‌سازد. این صفحه‌ساز قابلیت ایجاد صفحات گرافیکی و لندینگ‌ها را به ما می‌دهد تا بتوانیم وبسایت خود را به بهترین شکل ممکن بسازیم. در حال حاضر المنتور با هوش مصنوعی دست به یکی کرده‌اند و در دسترس افراد قرار گرفته‌اند. ما نیز قصد داریم در این مقاله آموزش هوش مصنوعی elementor را داشته باشیم. شمایی که با المنتور کار می‌کنید حتماً با ما همراه باشید.

نحوه فعال سازی هوش مصنوعی Elementor

Elementor، به عنوان سازنده وبسایت پیشرو برای وردپرس، اولین افزونه‌ای است که با هوش مصنوعی اذغام شده. فاز اول Elementor AI شما را قادر می‌سازد تا متن و کد سفارشی (HTML، کد سفارشی و CSS سفارشی) را تولید و بهبود دهید. گفته شده که تیم توسعه المنتور همچنان در حال توسعه این بخش و این ارتباط هستند. هوش مصنوعی Elementor نحوه ساخت وبسایت‌ها را از محتوایی که نمایش می‌دهید تا طرح بندی و طراحی وبسایت تغییر می‌دهد. چه در حال ساختن اولین وبسایت خود باشید و در نوشتن محتوای آن به کمک نیاز داشته باشید، چه در حال ساخت بیستمین وبسایت خود برای یک مشتری هستید و می‌خواهید طراحی آن را ارتقا دهید و گردش کار خود را با استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد یا بهبود کدهای سفارشی با ترکیب هوش مصنوعی تسریع کنید. این اتفاق کار شما را متحول می‌کند. در ادامه به آموزش هوش مصنوعی المنتور می‌پردازیم.
برای فعال کردن هوش مصنوعی در المنتور با بروزرسانی این افزونه به آخرین نسخه امکان‌پذیر می‌شود. برای این منظور وارد ویرایشگر المنتوری که قرار است متنی بنویسید یا دارای متن است شده و روی گزینه Write With Ai بزنید. با صفحه‌ای مانند زیر مواجه خواهید شد:

 

صفحه اتصال به هوش مصنوعی المنتور - آموزش هوش مصنوعی elementor

 

روی دکمه connect جهت اتصال به این ویژگی کلیک می‌کنیم. در ادامه چنانچه قبلا اکانتی ساخته باشید می‌توانید با وارد کردن ایمیل و پسورد اکانت خود را تأیید کنید و اگر نداشته باشید به راحتی امکان ساخت آن وجود دارد. پس از آن اتصال المنتور به ایمیل موردنظر انجام شده و شما با صحنه زیر مواجه می‌شوید.

 

اتصال المنتور به اکانت

 

حال روی دکمه آبی رنگ connect بزنید تا کار اتصال تمام شود. حالا با ادیتور خود بازمی‌گردیم و قوانین را قبول می‌کنیم سپس روی دکمه شروع کنید می‌زنیم:

 

شروع کنید

 

آموزش نوشتن متن با Ai المنتور

حال نوبت به پرامپ نویسی یا انتخاب گزینه‌هایی پیش‌فرض می‌کنیم:

 

پرامپ نویسی

 

به عنوان مثال ما گزینه Create a blog title for را انتخاب کرده و روی گزینه Generate text می‌زنیم:

 

افزودن یک دستور

 

حال با صحنه جالبی مواجه می‌شوید و یک عنوان با توجه به موضوع سایت به شما تحویل می‌دهد که بطور پیش‌فرض به زبان انگلیسی است اما می‌توانید آن را به فارسی و هر زبان دیگری تغییر داده، طولانی یا کوتاه‌تر کنید و یک سری عملیات را روی آن انجام دهید:

 

نمایش عنوان

 

در پایان نیز باید روی دکمه Use text بزنید تا عنوان موردنظر را جایگذاری کند. در حال حاضر طرز کار هوش مصنوعی در المنتور برای محتوای متنی متوجه شدیم که بسیار جذاب و آسان است.

ایجاد فایل CSS با کمک هوش مصنوعی المنتور

آموزش ai در المنتور تنها برای بخش متنی نیست بلکه برای کار با سی اس اس نیز کاربرد دارد. برای این منظور در المنتور ویرایشگر متن را انتخاب کرده و از نوار سمت راست به بخش انتها اسکرول کنید تا گزینه Custom CSS مشاهده شود. حال آن را باز کرده و روی گزینه Edit with AI بزنید:

 

سی اس اس سفارشی

 

حال در این بخش نیز می‌توانید دستور موردنظر خود را وارد کنید تا نتیجه را به شما بدهد. به عنوان مثال من به فارسی نوشتم که یک کادر دور متن بکش:

 

افزودن کادر

 

حال روی دکمه Generate code می‌زنیم تا دستور سی اس اس را مشخص کند:

 

اضافه شدن کد

 

همانطور که مشاهده کردید هوش مصنوعی المنتور کد مربوطه را ایجاد کرد و حالا با زدن روی دکمه درج می‌توانیم دستور موردنظر را ایجاد کنیم.

سخن پایانی

در این مقاله نفوذ هوش مصنوعی در صفحه ساز المنتور را بررسی کردیم و به آموزش هوش مصنوعی elementor پرداختیم. ما دو بخش متن و سی اس اس را برای کار با هوش مصنوعی مورد بررسی قرار دادیم اما شما در قسمت‌هایی مانند ایجاد تصاویر نیز می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. به نظر حضور هوش مصنوعی در اینجا نیز کار را بسیار ساده‌تر کرده و امکانات بیشتری را برای کاربران فراهم ساخته است.

سوالات متداول

یک صفحه ساز حرفه ای و گرافیکی است که به کمک آن می توان یک سایت را بهتر و جذاب تر ایجاد کرد.
هوش مصنوعی در بخش های مختلف المنتور نیز موجود است که موجب تسریع و بهتر انجام شدن کارها شده است.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.