مقایسه سه صفحه ساز وردپرس؛ المنتور، Divi و SeedProd

مقایسه سه صفحه ساز وردپرس

آیا به دنبال یک صفحه ساز عالی برای سایت وردپرسی خود هستید؟ بین Elementor، Divi یا SeedProd کدام را انتخاب می‌کنید؟ با انتخاب صفحه‌ساز مناسب، می توانید به راحتی سایت خود را سفارشی کنید و صفحات فرود دلخواه بسازید که به افزایش نرخ تبدیل و رشد لیست ایمیلی شما کمک می‌کند. در این مقاله، سه صفحه ساز Elementor، Divi و SeedProd را با هم مقایسه کرده و به شما نشان می‌دهیم که در مقایسه سه صفحه ساز وردپرس، بهترین آن‌ها کدام است.

مقایسه سه صفحه ساز وردپرس

Elementor، Divi و SeedProd از بهترین صفحه سازها با امکان کشیدن و رها کردن هستند. آنها به شما کمک می‌کنند تا سایت خود را بدون ویرایش کد سفارشی کنید.

المنتور در سال ۲۰۱۶ راه اندازی شد و یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های ساخت وبسایت برای وردپرس است. بیش از ۵ میلیون کاربر فعال در ۱۸۰ کشور مختلف دارد.

Divi بخشی از Elegant Themes است و یک تم بصری و صفحه ساز به شمار می‌رود. Elegant Themes بیش از ۱۴ سال است که فعال بوده و بیش از ۸۰۶۰۰۰ مشتری در سراسر جهان دارد.

SeedProd یک افزونه سازنده تم وردپرس و صفحه فرود است که برای مبتدیان گزینه خوبیست. بیش از ۱ میلیون متخصص از SeedProd برای ایجاد تم‌های سفارشی و طرح بندی صفحات وردپرس استفاده می‌کنند. همچنین بخشی از خانواده محصولات WPBeginner است.

با توضضیحات اجمالی بالا، بیایید مقایسه سه صفحه ساز وردپرس را داشته باشیم تا ببینیم کدام یک بهترین است. ما مقایسه خود را به بخش‌های زیر تقسیم کرده‌ایم:

  • راحتی در استفاده
  • ویژگی های سفارشی سازی
  • کارایی
  • ادغام ها
  • پشتیبانی مشتری
  • قیمت گذاری
  • Elementor  یا Divi  یاSeedProd – کدام یک بهترین است؟

راحتی در استفاده

هنگامی که نوبت به انتخاب صفحه ساز وردپرس می‌رسد، باید ابزاری را انتخاب کنید که برای افراد مبتدی هم مناسب باشد و برای کاربران غیر فنی طراحی شده باشد. صفحه ساز موردنظر باید به شما این امکان را بدهد که پوسته وردپرس و صفحات فرود خود را به راحتی و بدون نیاز به ویرایش هیچ کدی شخصی سازی کنید. بیایید ببینیم که چگونه این ۳ صفحه ساز برای سهولت استفاده کنار هم قرار می‌گیرند.

المنتور:

Elementor امکان کشیدن و رها کردن داشته و برای ساخت صفحات فرود فوق‌العاده است. این عناصر مختلف را در منوی پیشخوان فراهم می‌کند، بنابراین می‌توانید به سرعت آنها را در قالب خود بکشید و رها کنید. همچنین می‌توانید حالت واکنش‌گرا را فعال کنید، که به شما امکان می‌دهد به هر نوع صفحه نمایشگری تغییر وضعیت دهید. این افزونه به تنظیم قالب شما برای دستگاه‌های مختلف کمک می‌کند.

ظاهر پیشخوان المنتور

این صفحه ساز می‌تواند در ابتدا برای مبتدیان گزینه ساده‌ای نباشد. عناصر زیادی برای انتخاب وجود داشته و با کلیک بر روی هر عنصر در قالب چندین گزینه دیگر برای سفارشی سازی باز می‌شود. با این حال، هنگامی که کار با آن را بخوبی بیاموزید، استفاده از آن مزایای عالی و بی‌نظیری به شما می‌دهد.

تنها نقطه ضعفی که متوجه شدیم این بود که هیچ راه سریعی برای لغو یا انجام مجدد تغییراتی که در صفحه ایجاد شده، وجود ندارد، به جز مرور تاریخچه ویرایش و برگرداندن تغییرات خود. هنگام سفارشی کردن صفحات فرود یا قالب‌ها، این امر می‌تواند خسته کننده و وقت گیر باشد.

Divi:

Divi نیز یک صفحه ساز با امکان کشیدن و رها کردن برای ویرایش قالب وردپرس Divi و تغییر طرح بندی صفحات فرود بدون ویرایش کد است. چیزی که صفحه ساز Divi را متفاوت می‌کند این است که به شما امکان ویرایش در فرانت‌اند را می‌دهد. این امر با نشان دادن طرح شما در زمانی که کار می‌کند، بنابراین می‌توانید دقیقاً ببینید که هر عنصر در هنگام تغییر چگونه به نظر می‌رسد.

نمای صفحه ساز دیوی

برخلاف Elementor یا SeedProd، منویی حاوی عناصر مختلف مانند متن، تصاویر، ویدیوها یا دکمه‌ها برای اضافه کردن به قالب دریافت نمی‌کنید. در عوض، Divi به شما امکان می‌دهد طرح بندی بخشی را که می‌خواهید اضافه کنید انتخاب کرده و سپس به شما اجازه می‌دهد عنصری را که مدنظرتان است، اضافه کنید انتخاب کنید.
ممکن است مدتی طول بکشد تا کاربران جدید و مبتدیان فرآیند سفارشی‌سازی با این صفحه ساز را بیاموزند، اما استفاده از آن نسبتاً ساده است.

SeedProd:

استفاده از صفحه ساز SeedProd نیز بسیار آسان بوده و امکان درگ و دراپ در آن وجود دارد. این صفحه ساز یک افزونه عالی بوده و به شما امکان می‌دهد طرح‌های خود را از ابتدا بدون محدودیت ایجاد کنید.
می‌توانید با کشیدن و رها کردن آن‌ها روی طرح خود، عناصر مختلفی را از منوی آن اضافه کنید.

با استفاده از صفحه ساز SeedProd، سفارشی کردن ظاهر سایت بدون دردسر است. این امر برای کاربران غیرمتخصص ساخته شده و تضمین می‌کند که هر کسی می‌تواند سایت خود را بدون ویرایش کد سفارشی کند.

صفحه ساز SeedProd

همچنین می‌توانید تاریخچه ویرایش را ببینید و تغییرات قبلی را با کلیک یک دکمه برگردانید. همچنین یک حالت پیش نویس وجود دارد که به شما امکان می‌دهد یک صفحه را به صورت خصوصی ویرایش کنید بدون اینکه نشان دهید در حال ساخت است. صفحه ساز مذکور بسیار سریع بوده و با در نظر گرفتن سرعت طراحی شده است.
SeedProd همچنین به شما امکان می‌دهد یک صفحه به زودی، در حالت تعمیر و نگهداری و صفحات فرود خطای 404 را به راحتی اضافه کنید.

نتیجه: در اینجا برنده میدان SeedProd است.

ویژگی های سفارشی سازی

فاکتور مهم دیگری که در مقایسه سه صفحه ساز وردپرس باید به دنبال آن باشید، سطح سفارشی‌سازی ممکن است. مهم است که ابزاری را انتخاب کنید تا به شما کنترل کامل بر ظاهر مضامین و صفحات را بدهد. در اینجا نگاهی به ویژگی‌های سفارشی ارائه شده توسط Elementor، Divi و SeedProd داریم.

Elementor: 

Elementor بیش از 300 قالب طراحی شده را ارائه می‌دهد. به سادگی یک طرح را انتخاب کنید، محتوای خود را اضافه کنید، آن را ویرایش کنید و آن را برای خود بسازید. با استفاده از Elementor، می‌توانید تمام جنبه‌های ظاهری سایت خود را کنترل کنید. این قالب برای طیف گسترده‌ای از دسته‌ها ارائه می‌شود. به عنوان مثال، می‌توانید یک قالب برای وبلاگ، فروشگاه اینترنتی، سفر، سایت گردشگری، وبلاگ مد، سازمان‌ها، آموزش و غیره انتخاب کنید.

قالب های المنتوری

با Elementor، بیش از 100 ویجت مختلف برای اضافه کردن به موضوع یا صفحه فرود خود خواهید داشت. اینها شامل ویجت‌های اولیه مانند عنوان و متن، ویجت‌های حرفه‌ای مانند دکمه‌های اشتراک‌گذاری و تایمرهای شمارش معکوس، و عناصر موضوعی مانند عنوان پست و ویجت‌های ووکامرسی هستند.

به غیر از آن، المنتور ویژگی‌های سفارشی سازی پیشرفته‌ای را نیز ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، می‌توانید CSS سفارشی را برای تغییر ظاهر و رفتار سایت خود، اضافه کردن کد سفارشی، آپلود فونت‌ها و نمادهای خود و موارد دیگر اضافه کنید.

Divi: 

Divi بیش از ۱۰۰ قالب وبسایت از پیش ساخته شده و بیش از ۸۰۰ طرح برای صفحه فرود از پیش ساخته شده دارد. شما می‌توانید از یک بسته کامل برای طراحی وبسایت وردپرسی خود انتخاب کنید. این بسته شامل الگوهایی برای صفحات مختلف مانند بخش وبلاگ، صفحه درباره ما، صفحه تماس، صفحه اصلی و موارد دیگر است.

قالب های مخصوص Divi

علاوه بر این، Divi بیش از ۴۰ عنصر وبسایت را برای سفارشی کردن تم و صفحات وب سایت شما ارائه می دهد. به عنوان مثال، می‌توانید اسلایدرها، دکمه‌های فراخوان (CTA)، فرم‌ها، توصیفات، گالری‌ها و موارد دیگر را اضافه کنید.
شما کنترل کاملی بر نحوه ظاهر هر عنصر دارید. می‌توانید فونت‌ها، رنگ متن، گزینه‌های حاشیه را تغییر دهید، استایل شناور اضافه کنید، از فیلترها و افکت‌ها برای بهبود ظاهر هر عنصر استفاده کنید، یا از CSS سفارشی برای ویرایش هر عنصر استفاده کنید.

SeedProd:

SeedProd بیش از ۸۰ قالب مختلف وبسایت و بیش از ۱۵۰ قالب صفحه فرود را ارائه می‌دهد. شما همچنین می‌توانید بین بیش از ۲۰ طرح رنگ داخلی انتخاب کنید یا طرح خود را از ابتدا ایجاد کنید. هر قالب وبسایت با پوسته‌هایی برای چندین صفحه و بخش، مانند صفحه اصلی، یک پست وبلاگ، هدینگ و پاورقی بسته بندی شده است.

با این حال، چیزی که SeedProd را از Divi و Elementor متمایز می‌کند این است که برای استایل یا عملکرد به تم وردپرس شما متکی نیست. این افزونه به طور مستقل از قالب‌های وردپرس کار می‌کند و به شما کنترل و آزادی کامل بر ظاهر و طراحی می‌دهد.

تمپلیت seedprod

همچنین بیش از ۸۰ بلوک مختلف وجود دارد که می‌توانید از آنها برای سفارشی‌سازی بیشتر مضامین وردپرس و صفحات فرود استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید لوگوی سایت، پیمایش پست‌ها، سرفصل‌ها، متن اضافه کنید یا از بلوک‌های پیشرفته مانند فرم‌های تماس، فرم‌های optin، هدایا، نمادها، نوار پیشرفت و موارد دیگر استفاده کنید.

هر بلوک بیشتر قابل تنظیم است، زیرا می‌توانید تراز، رنگ، اندازه فونت را تغییر دهید، سطوح عنوان (H1، H2، H3 و غیره) را تغییر دهید، متن جایگزین تصویر را اضافه کنید، اندازه تصویر را ویرایش کنید و موارد دیگر. به غیر از آن، SeedProd بلوک‌های ووکامرس را نیز ارائه می‌کند، بنابراین می‌توانید به راحتی فروشگاه ووکامرسی خود را سفارشی کنید. حتی با فونت‌های گوگل ادغام می‌شود تا گزینه‌های بیشتری برای سفارشی کردن وبسایت شما ارائه دهد.

نتیجه: هر سه گزینه برنده هستند.

کارایی

عملکرد سایت نقش حیاتی در به دست آوردن نرخ تبدیل بیشتر و افزایش رتبه موتورهای جستجو دارد.
یک وب سایت با سرعت پایین می‌تواند منجر به تجربه کاربری بدی شود، به این معنی که افراد ممکن است قبل از تعامل با صفحات فرود، سایت شما را ترک کنند. به طور مشابه، گوگل اکنون از سرعت صفحات سایت به عنوان یک فاکتور رتبه بندی استفاده می‌کند و سایت‌ها را در نتایج جستجویی که سریع بارگذاری می‌شوند، رتبه بندی می‌کند.

برای آزمایش عملکرد Elementor، Divi و SeedProd، در مقایسه سه صفحه ساز وردپرس بررسی‌های دقیقی صورت گرفته که به آن می‌پردازیم.

المنتور:

وقتی صفحه فرود ایجاد شده با استفاده از Elementor را آزمایش کردیم، ابزار PageSpeed Insights نمره کلی ۹۰ را برای موبایل نشان داد. این یک امتیاز عالی است و نشان می‌دهد که سرعت سایت شما در هنگام استفاده از صفحه ساز کند نمی‌شود.

Divi: 

امتیازی که با استفاده از Divi به دست آمد نیز عالی بود. امتیاز ۹۱ به این معنی است که وبسایت شما به سرعت بارگیری می‌شود و لازم نیست در هنگام استفاده از Divi نگران زمان بارگذاری صفحه باشید.

SeedProd: 

تست‌های سرعت صفحه SeedProd کمی بهتر از Elementor و Divi بود. با امتیاز ۹۳ در تلفن همراه، هنگام استفاده از SeedProd برای طراحی وبسایت و صفحات فرود، می‌توانید انتظار عملکرد سریع و بدون تاخیر در زمان بارگذاری را داشته باشید.

نتیجه: برنده این بخش از رقابت SeedProd است.

ادغام ها

ادغام صفحه فرود وردپرس و صفحه سازها با سایر افزونه‌های وردپرس و ابزارهای شخص ثالث برای افزودن ویژگی‌های بیشتر و کمک به شما برای دستیابی به اهداف تجاری مهم است. به عنوان مثال، می‌توانید خدمات بازاریابی ایمیلی را برای جذب سرنخ‌ها و ایجاد فهرست ایمیل، بهینه‌سازی صفحات خود برای موتورهای جستجو با ابزارهای SEO یا یکپارچه‌سازی شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی متصل کنید.
بیایید ببینیم کدام ابزارها و پلاگین ها توسط Elementor، Divi و SeedProd پشتیبانی می‌شوند و مقایسه سه صفحه ساز وردپرس چه نتیجه‌ای به همراه دارد.

المنتور:

المنتور به طور یکپارچه با ابزارهای مختلف بازاریابی ایمیل مانند AWeber، Drip، MailChimp، ActiveCampaign، Sendinblue و ConvertKit ادغام می‌شود. همچنین می‌توانید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) مانند HubSpot را با Elementor متصل کنید. المنتور همچنین از افزونه‌های مختلف وردپرس از جمله ووکامرس پشتیبانی می‌کند. شما عناصر مختلف ووکامرس را در صفحه ساز نیز دریافت می‌کنید.

ادغام المنتور

یکی از مواردی که متوجه شدیم این بود که گاهی مشخص نیست که چگونه سرویس ایمیل مارکتینگ ترجیحی خود را با Elementor متصل کنیم. برای انتخاب یکپارچگی با المنتور، ابتدا باید کلید API را برای سرویس دلخواه خود در تنظیمات افزونه وارد کنید.

پس از انجام این کار، می‌توانید به صفحه ساز رفته و یک فرم ثبت نام را در قالب وردپرس یا صفحه فرود خود اضافه کنید. تنها در این صورت است که می‌توانید سرویس ایمیل خود را در منوی کشویی «اقدامات پس از ارسال» انتخاب کنید.

Divi: 

Divi گزینه‌های ادغام محدودی را در مقایسه با المنتور ارائه می‌دهد. به راحتی با ووکامرس ادغام می‌شود و ماژول‌های مختلفی مانند دکمه‌های افزودن به سبد خرید، اطلاعیه سبد خرید، رتبه بندی محصول و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. می‌توانید از این ماژول‌ها برای ایجاد فروشگاه ووکامرسی در وردپرس استفاده کنید.

SeedProd:

SeedProd همچنین طیف گسترده‌ای از ادغام‌ها را با ابزارهای شخص ثالث و افزونه‌های وردپرس ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، می‌توانید آن را با Drip، Constant Contact و دیگر ابزارهای بازاریابی ایمیلی برای جمع‌آوری و مدیریت مشترکین ایمیل متصل کنید.

ادغام seedprod

SeedProd به طور یکپارچه با WPForms متصل می‌شود و به شما امکان می‌دهد هر فرمی را به صفحات وبسایت خود اضافه کنید. به طور مشابه، یکپارچه سازی ووکامرس را نیز ارائه می‌دهد و به شما امکان می‌دهد بلوک‌های ووکامرس را به قالب خود اضافه کنید. علاوه بر این، SeedProd با Google Analytics ادغام می‌شود و به شما امکان می‌دهد بازدیدکنندگان وبسایت را ردیابی کنید.

چیزی که SeedProd را از Elementor و Divi متمایز می‌کند این است که به شما امکان می‌دهد خدمات بازاریابی ایمیلی را در قالب یا صفحه‌ساز فرود متصل کنید. برای وارد کردن کلید API و اتصال سرویس بازاریابی ایمیلی خود، نیازی به خروج از صفحه ساز نیست.

نتیجه: برنده این بخش SeedProd است.

مقایسه سه صفحه ساز وردپرس

Elementor، Divi و SeedProd از بهترین وبسایت‌های وردپرس و سازندگان فرود در بازار هستند، بنابراین مقایسه سه صفحه ساز وردپرس آنها همیشه نزدیک خواهد بود. با این حال، شما می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب کنید.
افزونه المنتور خرید قالب دیوی

سوالات متداول

افزونه هاییست که با کمک آن می توانید طرح های مختلفی را ایجاد کرده و صفحات فرود استاندارد و متنوعی را بسازید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.