بازاریابی ایمیلی عاملی برای تعامل با مشتریان

بازاریابی ایمیلی عاملی برای تعامل با مشتریان

بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین گزینه ها در تجارت الکترونیک و فروشگاه اینترنتی است اما در این مسیر باید بدانید که چگونه میتوان با کمک بازاریابی ایمیلی یا email marketing مشتریان را جذب کرد. در این مقاله ها تصمیم داریم که در رابطه با بازاریابی ایمیلی برای تعامل با مشتریان این موضوع صحبت کنیم.

بازاریابی ایمیلی برای تعامل با مشتریان

ارزش دادن به محتوای ایجاد شده

اساس عملکرد بازاریابی ایمیلی ارزش گذاری به محتوای ایجاد شده است. شما با این کار میتوانید اطلاعات اساسی از محتوا و محصولات خود را برای مشتریان ارسال کنید. این امکان برای فروشگاه و محصولات شما اکیدا توصیه میشود. اما باید بدانید چگونه از آن استفاده کنید که جذاب باشد. مثلا ویدئوهایی کوتاه برای محصولات خود در نظر گرفته و ارسال کنید یا اینکه کتاب الکترونیکی از خدمات خود به صورت رایگان ارائه کنید.

به کمک بازاریابی ایمیلی برای تعامل با مشتریان میتوانید اطلاعات کامل و به موقعی را برای مشتریان خود ارسال کنید. فقط حواستان باشد زمانی که برای اولین بار میخواهید ایمیل ارسال کنید نباید در مورد محصولات ریز و کوچک صحبت کنید بلکه بهتر است کلیتی در مورد محصولات خود را در اختیار مشتری قرار دهید.
اگر شما اطلاعات و محتوایی را به صورت رایگان نشر می دهید مطمئن باشید به هدف خود در جذب مشتریان رسیده اید.
همچنین می توانید محتوای تولید شده را در پلتفرم های اجتماعی منتشر کنید تا بتوانید ترافیک قابل توجهی را به سمت وبسایت و فروشگاه خود بیاورید.

ساخت یک کمپین قدرتمند

بسیاری از کسب و کارها تمام تلاش خود را برای دریافت ایمیل کاربران و مشتریان میکنند. هر چند، ثبت نام کردن افراد هم در کمپین مورد نظر شما بسیار مهم است و پس از آن شما قادر به تشکیل یک کمپین خواهید بود.
حتما اطلاعات مورد نیاز را به همراه خوش آمد گویی برای مشتری خود در وهله ی اول ارسال کنید. پس از آن میتوانید مشتری را به لیست خود اضافه کرده تا همیشه ایمیل های خود را بفرستید. به این صورت امکان بازاریابی ایمیلی برای تعامل با مشتریان فراهم می شود.

  روش های دیلیت اکانت واتساپ در گوگل، ios و اندروید

استفاده از محتوای کامل و خلاصه

این بخش مهم است که شما بخواهید محتوای کاملی را ارائه دهید یا از خلاصه مطلب در ایمیل مارکتینگ خود استفاده کنید. مسلما بهتر است به طور خلاصه اما جذاب و خوب اطلاعات مورد نظر را منتقل کنید.

استفاده از ابزارها برای ایمیل

حتما همه ی شما از یک سایت قدرتمند برای ارسال ایمیل خبرنامه استفاده میکنید. همه ی این سایت ها مانند میلرلایت در وردپرس دارای ابزارهای خوبی برای ساخت یک قالب مناسب ایمیلی را دارند که پیشنهاد میشود حتما از آنها استفاده کنید تا ایمیل ارسالی شما از حالت پیش فرض و ساده خارج شود و حرفه ای و جذاب شود.

خلاصه…

ایمیل یک کانال اطلاع رسانی آنلاین و فوق العاده برای تعامل با مشتریان به حساب می آید. به کمک ارسال ایمیل ها شما به کاربران خود متصل میشوید و همیشه آنها را در جریان تغییرات و اتفاقات جدید قرار میدهید . پس هرگز آن را نادیده نگیرید!

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.