گوگل دیسکاور Google Discover چیست؟ تأثیر آن در بهبود سایت

گوگل دیسکاور (google discover) قبلا با نام Google feed شناخته‌ شده بود که در این روش قدیمی لازم بود شما عبارتی را در گوگل سرچ کنید ولی گوگل دیسکاور بدون نیاز به جستجو، رفتار افراد را پیش بینی کرده و محتواهای جدیدی را به آنها نشان می‌دهد. به زبان ساده یعنی با توجه به رفتار کاربر و با توجه به جستجوهای قبلی کاربر و موقعیت مکانی و زبان و… محتوای مشابهی را به کاربران نمایش‌ می‌دهد. همانطور که می‌دانید گوگل به اطلاعات زیادی در اینترنت دسترسی دارد و سعی می‌کند که با فیلتر کردن، محتوایی را به کاربر نشان دهد که مناسب او باشد. اگر شما می‌خواهید با گوگل دیسکاور بیشتر آشنا شوید، توصیه می‌کنیم با همیار وردپرس همراه باشید تا تمام مطالبی که درمورد گوگل دیسکاور وجود دارد را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

گوگل دیسکاور (Google Discover) چیست؟

گوگل دیسکاور در سپتامبر سال ۲۰۱8 راه‌اندازی شد و در واقع ابزاری می‌باشد که بر اساس جستجوهای قبلی کاربران پیشنهاداتی را به آنها ارائه می‌دهد. این ویژگی سبب شده است که فیلم‌ها و تصاویر، محتواهایی که همیشه سبز می‌باشند را هم برجسته کند. باید بدانید که Google Discover بزرگ‌ترین فضای گوگل به حساب می‌آید؛ درنتیجه می‌تواند بهترین فضا برای دیده شدن، معروف شدن و موفقیت در کسب‌وکار باشد. البته این فضا معایبی هم دارد و آن این است که هیچ تضمینی برای رسیدن به موفقیت و برای نمایش درآمدن وجود ندارد، ولی جای نگرانی در این مورد وجود ندارد، چرا که شما می‌توانید با رعایت چند نکته به گوگل دیسکاور وارد شوید.

درحقیقت این فضا در سئو شروع جدیدی محسوب می‌شود. گوگل دیسکاور محتوا را بر اساس جستجوهای قبلی افراد در گوگل به آنها پیشنهاد می‌دهد و این باعث می‌شود که در صورت استفاده زیاد از این نرم افزار گوگل شما را برای بهبود تجربه کاربری بسیار درک کند. همچنین گوگل دیسکاور با طراحی جدیدی ارائه شده است که باعث می‌شود کاوش در موضوعات مورد علاقه شما را نسبت به قبل آسان‌تر کند. باید بدانید که این گوگل بیشتر روی مطالب محتوای بصری، مانند ویدیوها یا تصاویر تاکید می‌کند. به دلیل اینکه محتوای بصری بیش از سایرمحتواها متقاعدکننده تر می‌باشند.

راه‌اندازی گوگل دیسکاور را می‌توان یک ابتکار بسیار بزرگ به حساب آورد چرا که این‌گونه تجربه جستجو را بهبود می‌بخشد و برای رسیدن به هدف خود نزدیک‌تر می‌شود. هنگام راه اندازی دیسکاور برخی از به روزرسانی‌ها توسط پلتفرم کلی گوگل شروع شد که بر برنامه گوگل، فید پیشنهادی و جستجو تاثیرگذار بود.

سیستم عامل دیسکاور به افراد این امکان را می‌دهد که بتوانند تجربه‌های خود را شخصی‌سازی هم کنند؛ اگر کاربران نمی‌خواهند که دیگر موضوعی را دنبال کنند، می‌توانند در برنامه گوگل خود مباحثی را که در سابقه جستجوی خودشان، الگوریتم گوگل شناسایی کرده است را فالو و یا آنفالو کنند.

همچنین اگر کاربران به محتواهایی که مشاهده می‌کنند علاقه‌مند شوند، می‌توانند آنها را مشاهده کنند و یا آن موضوع موردنظر را دنبال کنند تا در فید دیسکاور آن‌ها بعد از چند مدت، پست‌های مشابه نمایش داده شود.

چرا Google Discover برای سئو مهم است؟

گوگل دیسکاور برای سئو مهم است. درواقع هدف کلی شما از ایجاد و انتشار محتوا، جلب توجه، بهبود دید و هدایت ترافیک، صفحات فرود وب سایت یا صفحه محصولات و خدماتتان می‌باشد.

گوگل دیسکاور باعث می‌شود شما از موضوعاتی که برایتان اهمیت دارد مطلع شوید و حتی کمک می‌کند تا با ارائه محتواها، پست های وبلاگ و… داده‌های جدیدی را کشف کنید. همچنین بدون توجه به تاریخ انتشار، پست های ارزشمندی را هم به شما نشان می‌دهد.

درحقیقت گوگل دیسکاور برای استراتژی محتوای شما اهمیت زیادی دارد؛ چرا که ویژگی گزارش آن در کنسول جستجو باعث می‌شود تحلیل مفیدی از کارایی و عملکرد محتوای خودتان را مشاهده کنید. باید بدانید که داده‌ها به شما کمک می‌کنند تا محتوای خود را بهتر بهینه کنید، رتبه بالاتری را داشته باشید، بهتر دیده شوید و شانس خود را برای نمایش در گوگل دیسکاور تا حد زیادی افزایش دهید.

همچنین شما می‌توانید از گوگل سرچ کنسول نیز استفاده کنید تا جایگاه خوبی در گوگل کسب کنید؛ چرا که گوگل سرچ کنسول از بهترین ابزارهای موجود برای سئو می‌باشد و به شما کمک می‌کند تا عملکرد سایت خود را در گوگل بسنجید.

نکاتی درمورد راه اندازی گوگل دیسکاور

نکاتی درمورد راه اندازی گوگل دیسکاور

در ابتدا باید بدانید که راه و روش خاصی برای آنکه بتوانید گوگل دیسکاور را برای سایت خودتان راه‌اندازی نمایید، وجود ندارد و البته این موضوع را هم در نظر بگیرید که شما نمی‌توانید پس از انجام بعضی کارها، انتظار داشته باشید که گوگل دیسکاور از فردا برای سایت شما راه‌اندازی شده باشد.

گوگل خوش اعلام می‌کند که آن الگوریتمی که سایت‌ها را برای گوگل دیسکاور انتخاب می‌کند، به کیفیت محتوا اهمیت می‌دهد و کاربران را نیز برای رسیدن به علایقشان همراهی هم می‌کند.

همان‌طور که می‌دانید بعضی از سایت‌ها عمومی هستند و درواقع یک موضوع خاصی را ندارند، این سایت‌ها باید به این نکته توجه داشته باشند که آن محتواهایی که به اشتراک می‌گذارند اهمیت دارد و باید محتوایی را منتشر کنند که مردم به آنها علاقه داشته باشند و برایشان جذاب باشد. یادتان باشد که گوگل دیسکاور به سئو ربطی ندارد و اگر حس کند محتوای شما برای افراد خوب است، جایگاه آن مقاله را در نتایج جستجو اصلا در نظر نمی‌گیرد و آن مقاله را برای مخاطبین نمایش می‌دهد.

پس با توجه به مطالبی که گفته شد باید محتواهای جامع، با کیفیت و جذابی را ارائه دهید و اگر اقدام برای شروع این کار کردید، باید بدانید که برای ایجاد گوگل دیسکاور ، قدم بزرگی برداشته‌اید. شما باید درباره کلمات کلیدی که رقیبی ندارند یا رقیب کمی دارند تحقیق کرده و در آن زمینه محتواهایی را ارائه دهید. زیرا تحقیق کردن در مورد این‌گونه کلمات کلیدی، درصد موفقیت شما را برای راه‌اندازی گوگل دیسکاور برای سایتتان بالا می‌برد.

یک راه دیگر که می‌تواند صفحه سایت و مقالات شما را وارد دیسکاور کند، این است که سعی کنید سایت خود را توسط موضوعات تخصصی به یک سایت کامل و جامعی تبدیل کنید. یعنی درحقیقت سایتی به وجود آورید که به طور کامل نیازهای کاربران را در آن حوزه‌‌ای که می‌خواهید، در نظر گرفته و در مورد آنها مطالب جامعی را ارائه دهید.

همچنین راه دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند بازدید مقاله‌های شما را در سایتتان بالا ببرد و در این صورت باعث می‌شود که کاربران مطلب را با یکدیگر به اشتراک بگذارند یا در مورد آن محتوا به بحث بپردازند کنند یا به زبان ساده در مورد آن محتوا نظر دهند. اشتراک‌گذاری محتوا یکی از مهم‌ترین راه‌هایی است که می‌تواند به معتبر شدن مقاله کمک کند. پس اگر شما به این نکته توجه کنید و بازاریابی درستی در مورد محتوا داشته باشید، در این مسیر موفق باشید.

6 روش رسیدن به گوگل دیسکاور

ما در این بخش از مقاله به توضیح 6 روش بهینه سازی محتوا با گوگل دیسکاور می‌پردازیم و شما هم این‌گونه متوجه می‌شوید که چطور  باید از محتوای خود بهترین و بیشترین استفاده را ببرید و از ترافیک هدفمند گوگل دیسکاور استفاده کنید.

سایت خود را برای صفحات موبایل شتاب دهنده گوگل بهینه کنید!

باید بدانید که یکی از موارد مهم در سئو، صفحات موبایل شتاب دهنده گوگل (AMPs) است. از آنجایی که سرعت یک فاکتور مهم در رتبه بندی گوگل است؛ پس با توجه به این موضوع هرچه صفحات شما سریع‌تر بارگذاری شوند، رضایت کاربران هم افزایش می‌یابد درغیر این صورت اگر صفحات وب شما به کندی بارگذاری شوند، شانس شما برای رسیدن به گوگل دیسکاور کم خواهد شد.

هنگامی که محتوایی را پست می‌کنید، می‌خواهید این محتوا در تمامی دستگاه‌ها مخصوصا تلفن همراه که امروزه نسبت به کامپیوتر  بیشتر در آن سرچ می‌شود، خوب دیده شوند. اگر افراد با استفاده از تلفن همراه و در گوگل دیسکاور محتواهای شما را پیدا کنند و بعد از کلیک روی آن، محتوای شما کاربردی برای آنها نداشته باشد، آنها از صفحه شما خارج می‌شوند؛ بنابراین باید سعی کنید محتواهایی را تولید کنید که مردم از مطالعه آن لذت ببرند. به یاد داشته باشید که رتبه‌بندی محتواها به علایق کاربر و همچنین میزان تطابق محتواهای یک مقاله بستگی دارد.

یکی از موارد مهم دیگری که سازندگان محتوا باید درباره‌ی گوگل دیسکاور بدانند، این است که این سیستم به جستجوی گذشته کاربران اهمیت می‌دهد. یعنی این ابزار درواقع نشان دهنده‌ی محتواهایی است که با جستجوهای قبلی کاربر در ارتباط می‌باشد.

توصیه ما به شما این است که ارتباط انواعی از محتوا را در موضوعی مشخص کرده و بین این صفحات ارتباط ایجاد کنید. بدین ترتیب زمانی که کاربر در نتایج روی صفحه A کلیک کند، احتمال دارد که در فید دیسکاور خودش، صفحه B را نیز پیدا کند.

سعی کنید همواره ترکیبی از محتواهای همیشه سبز و ترند ایجاد کنید

این مرحله از ضروری‌ترین مراحل به حساب می‌آید، چرا که ترافیک را برای مدت طولانی افزایش می‌دهد. گوگل دیسکاور همواره به کاربران محتواهای همیشه سبز و جدید را نشان می‌دهد. این عمل باعث شده که کاربران به تجربیات کاملی دست یابند و در آن بتوانند با ترند روز پیش بروند و از عکس، فیلم و همچنین از راهنمایی‌‌هایی که همیشه سبز هستند، استفاده کنند.

اگر شما هم از این تجربیات استفاده کنید از ترافیک سئو و تعامل زیادی برخوردار می‌شوید و کاربران متوجه می‌شوند که شما در صنعت خودتان آگاهی زیادی دارید و بدین ترتیب آنها از سایت شما به عنوان یک منبع برای اطلاعات به روز و جدید استفاده می‌کنند.

از مواد بصری با کیفیت بالا استفاده کنید!

گوگل دیسکاور  هیچ محتوایی را به‌طور تصادفی برای نمایش دادن به کاربران انتخاب نمی‌کند و همیشه به دنبال محتوای کیفیت و معنادار است که بتوانند تجربه کاربر را افزایش دهند. بنابراین شما باید روی استراتژی تولید محتوای خود کار کنید تا بهترین‌های خود را ارائه دهید.

ایجاد محتوای با کیفیت فقط مربوط به متن تولید محتوا نیست و شامل انواع محتوای بصری است. به خاطر داشته باشید که google discover بیشتر روی تصاویر بصری مانند ویدیوها تأکید دارد؛ پس باید از تصاویر بیشتر برای تقویت کمپین برای نمایش در گوگل دیسکاور  استفاده کنید.

گوگل پیشنهاد داده است که بهترین کار اضافه کردن عکس‌های باکیفیت به وب سایتتان و همچنین بهینه‌سازی آنها است. شما می‌توانید در کنار فیلم‌ها با نمایش دادن عکس‌های بزرگ که دارای توضیحات متنی هستند، محتواهای سایت‌تان را کاربرپسند کنید؛ این چنین شما می‌توانید از عکس‌های جذاب برای سرگرمی و همچنین خسته نشدن مخاطب استفاده کنید.

شما برای بهینه ‌سازی کردن آنها برای هر دو الگوریتم Google Discover و Google Search، از اضافه کردن متن جایگزین استفاده کنید و همچنین پرونده‌ها را فشرده‌سازی کنید تا سرعت بارگذاری صفحه با کاهش روبه‌رو نشود و آسیبی هم به رتبه‌بندی جستجوی شما نرسد.

شما باید بتوانید محتوای قابل اعتماد بسازید و از رسانه‌های اجتماعی برای ایجاد اعتماد استفاده کنید. زیرا رسانه های اجتماعی اهمیت بیشتری به قابل اعتماد بودن محتوای شما می‌دهند. به عنوان مثال می‌توانید برای جلب اعتماد، افراد را وادار کنید تا پست‌های شما را در کانال‌ها به اشتراک بگذارند. به دلیل اینکه سیگنال‌های اجتماعی که جمع‌آوری می‌کنید، مثل لایک‌ها، نظرات و اشتراک‌گذاری‌ها، برای بهبود سئوی شما موثر هستن و هرچه تعداد بیشتری لایک، اشتراک گذاری و نظرات را دریافت کنید، باعث می‌شود که پست‌های شما در فیدهای کاربران رتبه بالاتری داشته باشند.

توجه داشته باشید که کاربران فقط در صورتی پست های شما را به اشتراک می‌گذارند که محتوای با کیفیت و برجسته‌ای را منتشر کنید. پس شما سعی کنید از بهترین ابزارهای مدیریت رسانه‌های اجتماعی برای فرآیندهای بازاریابی خود استفاده کنید.

به افراد بگویید که شما را در Google Discover دنبال کنند!

برنامه Google Discover به شما کمک می‌کند که تعیین کنید چه موضوعات محتوایی را دنبال کنید ولی اگر شما به آنها نگویید، امکان دارد که شما را دنبال نکنند. بنابراین، بهترین راه برای اینکه افراد شما را دنبال کنند، این است که از آنها بخواهید وبلاگ شما را به Google Discover اضافه کنند.

این موضوع به بهبود تعامل با جامعه وبلاگ نویسی فعلی شما کمک می‌کند و افراد جدیدی را به وبلاگ خود جذب می‌کند. جالب است بدانید که هرچه افراد بیشتری وبلاگ شما را به علایق Google Discover خود اضافه کنند، غول جستجو نشان می‌دهد که مطالب وبلاگ شما برای مخاطبان شما مرتبط، مفید و موثر است و شما را قادر می‌سازد تا رتبه بندی جستجوی خود را بسیار تقویت کنید.

در مورد رقبای خود تحقیق کنید.

اگر شما زمانی را صرف تحقیق در مورد رقبای خود کنید متوجه می‌شوید که چرا محتوای شما در گوگل دیسکاور ظاهر نشده، شما باید برای فهمیدن این موضوع ابتدا ببینید که آنها چه نوع پست‌هایی را منتشر می‌کنند و چرا گوگل دیسکاور محتوای آنها را به محتوای شما ترجیح می‌دهد. شما باید قبل از شروع تحقیق در مورد رقبای برتر خود برخی سوالات مانند سوالات زیر را از خود بپرسید:

چه اشتباهی را انجام می‌دهم که مانع نمایش محتوای من در فید Discover می‌شود؟

رقبای من چه کار متفاوتی را انجام می‌دهند که من آن را انجام نمی‌دهم؟

آیا باید چشم انداز جدیدی برای نمایش محتوایم در Discover ایجاد کنم؟

پرسیدن سوالاتی همانند این سوالات به شما کمک می‌کند ایده‌های زیادی  را برای دریافت پست‌های خود در Discover دریافت کنید و شما باید موضوعات وبلاگ مرتبط را در Google Discover دنبال کنید تا بدانید که ابزار بازاریابی محتوای Google چگونه محتوایی را که به کاربران نشان می‌دهد. اطلاعاتی که شما جمع‌آوری می‌کنید، درباره رفتار کاربر و اینکه چرا Google Discover رقبای شما را انتخاب می‌کند، به شما راهنمایی لازم را می‌دهد.

در Google Knowledge Graph یا حساب Google My Business استفاده کنید.

هر دوی Google Discover Feed و Google My Business از ویژگی‌های غول موتور جستجو هستند. پس برای افزایش شانس Google Discover برای انتخاب محتوای شما برای فید خود، ایجاد یک موجودیت با نمودار Google Knowledge  یا Google My Business  لازم و ضروری است.

داشتن پست در Google Knowledge Graph (GKG) نشان دادن آن را در گوگل دیسکاور آسان‌تر می‌کند. چرا که هدف اصلی گوگل ارائه بهترین نتایج به کاربران است. گوگل بهترین نتایج را در هر عبارت جستجو نشان می‌دهد ولی ارتباط گسترده‌ای بین داده‌ها نیز برقرار می‌کند که این داده‌ها شامل جزئیات مربوط به افراد، جمعیت شناسی و… است.

بنابر مطالب فوق اگر محتوای شما در این موارد وجود دارد به احتمال زیاد در گوگل دیسکاور ظاهر می‌شوید؛ پس GMB و GKG خود را دریافت کنید.

سخن پایانی

با مطالعه موارد بالا باید فهمیده باشید که محتوای جدید، درصد نمایش بیشتری در گوگل دیسکاور دارد ولی محتواهایی که همیشه سبز هستند، می‌توانند تا مدت طولانی روی سایت شما ترافیک ایجاد کنند. بنابراین برای رسیدن به موفقیت در دیسکاور، باید چند مورد مهم را رعایت کنید:

پیروی از شیوه‌ها و قوانین اولیه سئو از بهترین راه‌ها برای رسیدن به گوگل دیسکاور است. زیرا به بهبود تجربه کاربری و استراتژی سئوی شما بسیار کمک می‌کند. شما باید اطمینان پیدا کنید که صفحات وب‌سایت شما برای موبایل مناسب هستند و سعی کنید محتوای با کیفیت، جالب، مفید و تاثیرگذار ایجاد کنید و محتوای بصری جذاب مانند تصاویر و فیلم را هم به آنها اضافه کنید. همچنین باید ویدیوهای بیشتری تولید کنید، موضوعات پرجستجو و به روز را منتشر کنید و مطالبی که قبلا منتشر کرده‌اید را همواره به‌روزرسانی کنید.

شما با توجه به این چند موردی که گفته شد می‌توانید محتوایتان را به گوگل دیسکاور وارد کنید. ما در این مقاله سعی کردیم که شما عزیزان را به طور واضح و کامل با مفهوم و کاربرد گوگل دیسکاور آشنا کنیم و در همین جهت مطالب جامعی را ارائه دادیم. امیدواریم که به جواب سوال‌های خود رسیده باشید و اطلاعات این مقاله برای شما مفید و موثر واقع شده باشد.

منبع :

https://www.business2community.com/

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

429,075 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.