چگونه در وردپرس نمودار طراحی کنیم ؟ + آموزش ویدیویی

Visualizer

 

در ۸ آبان ۱۳۹۳ افزونه Visualizer بروز رسانی و ویدیوی آموزشی اضافه شد

چگونه با Visualizer، در وردپرس نمودارهای مختلف ایجاد کنیم

کمک های دیداری مانند نمودارهای میله ای، دایره ای، و گراف ها، ارائه های شما را جذاب تر می کند به هر حال هیچ چیز چشمگیرتر از نمودارهای رنگارنگ، گراف های بالا رونده، یا میله های مقایسه کننده نیست. در این مقاله ما به شما نشان می دهیم که چگونه و بدون نوشتن یک حتی یک خط کد به راحتی در وردپرس نمودار ایجاد کنید.

مشکل نمورادهای میله ای و دایره ای در وردپرس

در وردپرس افزونه های بسیاری برای اضافه کردن نمودارهای مختلف به سایت شما وجود دارد. با این حال، شایع ترین شکایتی که ما از کاربران می شنویم این است که افزونه ها معمولا بیش از حد برای استفاده کردن، پیچیده هستند. برخی از این افزونه ها حتی از کاربران انتظار دارند که داده ها را در داخل یک کد کوتاه و با استفاده از فرمت های بسیار پیچیده، اضافه کنند.

به جای استفاده از آنگونه افزونه ها، اکثر کاربران در نهایت نمودارها را در برنامه ی آفیس خود ایجاد کرده و سپس آنها را به تصویر تبدیل می کنند. این کار تا زمانی که شما قصد تغییر دادن این نمودارها را در آینده نداشته باشید و یا با این حقیقت که آنها واقعا مانند یک نمودار عمل نمی کنند مشکلی ندارید، مفید است. توجه داشته باشید که هیچگونه اطلاعات یا کمک های دیداری هنگامی که کاربر موس خود را بر روی تصویر حرکت می دهد، ظاهر نخواهد شد.

به طور ایده آل، چیزی لازم دارید این است که اجازه دهد تا داده ها را از یک منبع بر روی کامپیوتر خود و یا بر روی وب، اضافه کنید. یعنی نمودارهای مختلف را در سایت شما قرار دهد. نمودارهای زیبا، تعاملی، و رنگارنگ ایجاد می کند که به صورت پویا اندازه های خود را برای تلفن های همراه و تبلت ها تنظیم می کنند. از همه مهمتر شما به یک راه حل که نیاز دارید که اجازه ی به روز رسانی اطلاعات را در هر زمان که شما می خواهید، بدهد.

چگونه به درستی نمودارها ی مختلف را در وردپرس اضافه کنید

اولین چیزی که شما باید انجام دهید، نصب و فعال سازی افزونه رایگان Visualizer است. پس از فعال کردن افزونه، شما به سادگی می توانید یک پست جدید ایجاد و یا یکی از پست های موجود را ویرایش کنید. در صفحه ویرایش پست ها بر روی دکمه ی اضافه کردن رسانه (Add Media) کلیک کنید. در آپلود کننده ی رسانه ی خود یک آیتم منو جدید برای تصویر سازی (Visualizations) خواهید دید. کلیک کردن بر روی آن کتابخانه تصویری شما را نمایش خواهد داد. با این حال، از آنجایی که شما به تازگی افزونه را نصب کرده اید، این منو خالی خواهد بود. بر روی گزینه ی “جدید ایجاد کنید” (Create New) کلیک کنید تا یک نمودار جدید ایجاد شود.

adding-chart-wordpress

در صفحه بعدی، این افزونه از شما خواهد خواست تا نوع نمودار مورد نظر خود را انتخاب کنید. یک نوع از نمودارها را انتخاب کنید و سپس روی گزینه یNext کلیک کنید.

chart-type

صفحه بعدی از شما خواهد خواست تا بر روی منوی Upload CSV File در سمت راست کلیک کنید که به شما دو گزینه نشان می دهد. گزینه اول آپلود یک فایلCSV از کامپیوتر شما و گزینه دوم ساکن کردن یک نمودار از وب با استفاده از صفحه ی گسترده ی درایو گوگل (Google Drive) است. ما به شما هر دو گزینه را نشان خواهیم داد.

createnew

اضافه کردن یک نمودار در وردپرس از یک صفحه ی گسترده ی درایو گوگل

بر خلاف برخی از افزونه های وردپرس دیگر که برای وارد کردن داده ها برای یک نمودار از کد کوتاه با استفاده می کنند، Visualizer به شما اجازه می دهد که نمودار خود را با داده ها از صفحات گسترده گوگل بگیرید و یا به صورت دستی یک فایل CSV را آپلود کنید. برای ایجاد یک نمودار از صفحه ی گسترده ی درایو گوگل، به Google Drive بروید و یک صفحه گسترده جدید ایجاد و یا یکی از صفخه های گسترده ی موجود را ویرایش کنید. اطمینان حاصل کنید که سطر اول از صفحه گسترده دارای نام ستون و ردیف دوم دارای نوع داده ها است. نوع داده های پشتیبانی شده عبارتند از: رشته، تعداد، bolean، تاریخ، تاریخ روز، و ساعت روز است.

google-spreadsheet

هنگامی که صفحه ی گسترده ی شما آماده شد بر رویFile » Publish to the web… کلیک کنید. این کار یک پنجره ی pop up را باز می کند. برای قابل دسترسی کردن این صفحه ی گسترده توسط وب، بر روی دکمه انتشار کلیک کنید. در زیر بخش Get a link to the published data،ارزش هایCSV جدا شده به وسیله ی ویرگول را انتخاب کنید. لینک تولید شده در زیر را کپی کنید، این لینک بعدا نیاز خواهید داشت.

  پنجره پاپ برای عضویت در خبرنامه با YITH Newsletter Popup + آموزش ویدیویی

publish-google-spreadsheet1

حالا، به سایت وردپرس خود در تنظیمات افزونه برگردید، و بر روی دکمه From Web کلیک کرده وURL را که همین چند لحظه پیش از صفحه ی گسترده ی درایو گوگل کپی گردید در آن پیست کنید. Visualizer داده ها را از صفحه ی گسترده ی اسناد گوگل شما بارگذاری نخواهد کرد و به شما یک نمودار نمونه نشان خواهد داد. برای تغییر ظاهر نمودار، رنگ و سایر تنظیمات بر روی دکمه ی next کلیک کنید.
در صفحه ی بعد، یک منو در سمت راست خود را خواهید دید. از اینجا می توانید تنظیمات بصری نمودار خود را تغییر دهید. شما می توانید یک عنوان اضافه کنید، موقعیت نوشته های داخل نمودار را تنظیم کنید، تغییر رنگ ایجاد کنید، نمودار خود را به ۳D تبدیل کنید و غیره. هر زمان که از ظاهر نمودار خود راضی هستید،

chart-colors

بر روی دکمه Insert Chart کلیک کنید تا آن را به پست خود اضافه کنید.
کلیک کردن بر روی دکمه ی Insert Chart،یک کد کوتاه نمودار به پست شما اضافه می کند. شما می توانید با بازبینی پست و یا انتشار آن ببینید که آن چگونه به نظر می رسد.

اضافه کردن یک نمودار در وردپرس با استفاده از یک فایل CSV

اضافه کردن یک نمودار و ساکن کردن آن با داده های یک فایلCSV شبیه به فرایند ذکر شده در بالا است. شما فقط باید به جای اضافه کردن یک URL، فایلCSV را از کامپیوتر خود آپلود کنید. به هر حال، هنگامی که یک فایل CVS را برای استفاده با یک Visualizer آماده سازی می کتید، مطمئن شوید که ستون ها توسط کاما از هم جدا شده اند، سطر اول شامل نام ستون، و سطر دوم شامل نوع داده ها می باشد. همچنین مطمئن شوید که دو علامت نقل قول در ابتدا و انتهای فایلCSV شما وجود دارد. به فایل CSV نمونه ی زیر توجه کنید:

"Browser,visitors
string,numbers
Chrome,7894
Firefox,6754
InternetExplorer,4230
Safari,2106
Opera,627"

ویرایش کردن یا به روز رسانی نمودارها یتان در در وردپرس

همه ی نمودارهایی را که به وسیله ی Visualizer ایجاد کرده اید، در Media » Visualizer Library ذخیره می شود. از آنجا می توانید یک نمودار را شبیه سازی، حذف و یا تنظیمات بصری آن را ویرایش کنید.

visualizer-charts-library-wordpress

به روز رسانی داده ها برای نمودار های موجود بدون تغییر نمودار، بوسیله ی Visualizer بسیار آسان است. اگر شما داده ها را از یک صفحه ی گسترده ی گوگل اضافه کرده باشید، همه ی آنچه که نیاز دارید به روز رسانی داده ها در صفحه ی گسترده ی خود و رفتن بهFile &raquo Publish to the web… بروید و و دوباره صفحه ی گسترده ی خود را منتشر کنید. تغییرات شما به طور خودکار در چارت شما منعکس خواهد شد.

از سوی دیگر، اگر شما یک فایل CSV را آپلود کنید، در مرحله ی بعد باید آن فایل CSVرا در کامپیوتر خود به روز رسانی کنید. پس از انجام این کار، نمودار را که می خواهید به روز رسانی شود، انتخاب کنید و بر روی لینک ویرایش در زیر نمودار کلیک کنید. در بخش آپلود فایلCSV به سادگی فایلCSV جدید خود را بارگذاری کنید. تغییرات در داده ها به طور خودکار در پست ها یا صفحاتی که نمودار را در آنها قرار داده اید منعکس خواهد شد.

اضافه کردن یک نمودار در یک نوار ابزار وردپرس

Visualizer از کد کوتاه برای وارد کردن یک نمودار استفاده می کند. برای ایجاد یک نمودار به » Media » Visualizer Library رفته و بر روی دکمه ی Add New کلیک کنید. هنگامی که نمودار خود را ایجاد کردید، به صفحه ی Visualizer Library باز خواهبد گشت جایی که در آن کد کوتاهی را که به تازگی ساخته اید در زیر نمودار خود خواهید دید.

visualizer-charts-library-wordpress

کد کوتاه را کپی کرده و به نمایش » ابزارک ها بروید. یک ابزارک متن را کشیده و آن را در نوار ابزار کناری رها کنید و کد کوتاه را در داخل ابزارک پیست کنید. یک عنوان مناسب به ابزارک خود داده و آن را ذخیره کنید. حالا که می توانید صفحات گسترده ی گوگل را با Visualizer استفاده کنید، می توانید نمودار های پویا را که منعکس کننده اطلاعات به روز شده است، داشته باشید. برای مثال، شما می توانید ارزش سهام یک شرکت و یا یک نوار پیشرفت را نشان دهید.
ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بتوانید نمودارهای مختلف را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. ما امیدواریم که شما از ایجاد کردن تصاویری زیبا و پویا از داده ها به جای اضافه کردن تصاویر استاتیک لذت ببرید. برای انتقادات و پیشنهادات و سوالات، می توانید در زیر این مقاله نظر بگذارید. به ما اطلاع دهید که چگونه به وب سایت خود نمودار اضافه کرده اید.

تصاویری از محیط مدیریتی این افزونه جالب

ویدیوی آموزشی کار با افزونه Visualizer

دانلود صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند:

397,991 نفر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  میخواستم بدونم ورژن حرفه ای این افزونه رو برای خرید ندارید؟
  ضمنا افزونه ورژن جدید ان رو نصب کردم متاسفانه گوگل چارت رو رسم نمیکنه . میخواستم اگر امکان دارد یک بررسی بفرمایید.ببینید مشگل چطور حل میشه روی چند سایت وردپرسی نصب کردم .
  باتشکر

 2. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  چطوری میتونم نمودار قیمت سهام و … رو به صورت آنلاین توی سایتم قرار بدم
  اگه بشه راهنماییم کنین

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگه سایت اصلی بورس کد مشخصی را دارد میتوانید با افزونه هایی که از کدها پشتیبانی میکنند استفاده کنید

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   خیلی ممنون بابت جوابتون
   کدوم افزونه از این نوع کدها پشتیبانی میکنه و نمودار رو رسم میکنه
   ممنون میشم اگه اسم افزونه ها رو بگین

 3. خسته نباشید
  من این نرم افزار روی ورد پرس نصب کردم و حتی اپدیت هم کردم ولی نمودارها رو نشون نمی ده
  یک برگه کاملا سفید هست
  لطفا راهنمایی کنید

 4. سلام
  ممنونم از مطالب مفیدتون.
  این افزونه اعداد بیشتر از 1000 رو توی نمودار نشون نمیده. علتش چیه؟

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   هناطور که در تصاویر هم مشاهده می کنید اعداد بیشتر از 1000 هم وجود داره. حتما جایی از تنظیمات رو درست انجام ندادید.

 5. 7 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  ممنون از همه زحماتتون
  یه مساله ای هست و اونم اینه که هنگامی که فارسی مینویسیم افزونه علامت سوال نشون میده. چجوری این مشکل رو برطرف کنم؟

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   دیتابیسی که ساختید انکودینگش باید utf8_prsian_ci باشد برای همه جداول

 6. با سلام و تشکر از اموزش خوبتون می خواستم ببینم میشه کدی رو اضافه کرد که نمودار سطر های مختلف رو در پست های مختلف نشان داد یه اکسل دارم که ۵۰۰ سطر داره می خوام نمودار هر سطر رو در جدا چاپ کنم

  • 7 سال عضو همیار وردپرس

   سلام خود افزونه چنین امکانی رو نداره مگر اینکه افزونه رو خودتون دستی ویرایش کنید

 7. سلام
  چطوری میتونیم یک برگه رو کپی کنیم؟ توش طراحی شده و پیچیده س به جای طراحی دوباره میخوام کپی کنم و بعضی مطالبشو تغییر بدم

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   کجا کپی کنید دقیقا ؟

 8. متاسفانه بنده از همان اول که می‌خوام یک نمودار جدید ایجاد کنم ٬ صفحه ارور میده و بارگذاری نمی‌شه . ممنون می‌شم اگر راهنماییم کنید.

  • 8 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در بارگذاری و تنظیمات افزونه اشتباهی نکردید ؟

 9. آقا مرسی به دردم خورد !

 10. کارتون درسته
  ممنون و موفق باشید

 11. سلام، بابت معرفی این پلاگین تشکر می کنم
  فقط من یه مشکلی دارم؛ همه مراحلی که گفته بودین رو انجام دادم.
  وقتی کد نمودار رو توی پست میذارم نمایش داده نمیشه؛
  مثلا این صفحه:
  e481.ir/services
  لطفا راهنمایی کنید

 12. علی آقا از اگر بتونید اون نوار اطلاعیه بالای سایت (ثبت نام دوره چهارم همیار وردپرس …) را به صورت افزونه منتشر کنید ممنون میشم
  چون به درد منهم میخوره
  اگر ممکنه برام ایمیل بفرمائید
  با تشکر

 13. خیلی باحال بود ، چیزی بود که نظرمو جلب کرد . ایول

 14. سلام

  بسیار مفید است.

  ممنونم

 15. متن عالی نوشته شده است
  ممنون از وقتی بابت تهیه این متن گذاشتید.
  اینکه به گوگل درایو متصل میشه امکان خیلی خوبیه چون براحتی می توان نمودار ها را بروز کرد

 16. ممنون آقای محمدی عزیز.
  یک سوال رایگان یا با هزینه؟
  اگر امکانش باشد که بصورت پلاگین رایگان منتشر کنید که کلیه دوستان استفاده کنند
  بازهم ممنون

 17. خیلی ممنون

 18. این نظر بنده رو تایید نمیکنید انگار! همچنان منتظر تایید
  سوالی داشتم
  نوار اطلاعیه بالای سایت (ثبت نام دوره چهارم همیار وردپرس …) چه افزونه و چه استایلی میباشد؟
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   عزیزم دستی قرارداده شده درخواست داشته باشید میتونیم براتون پلاگینش کنیم و تقدیمتون کنیم

 19. سلام، میدونم جای سوالم اینجا نیست
  ولی میخاستم ببینم افزونه ایی هست که جدولهای اضافیه دیتابیس رو حذف کنه؟
  آخه قبلا افزونه هایی رو نصب کردم و پاک کردم و جدولاش هنوز باقی مونده که باعث شده حجم دیتابیسم بالا بره
  تشکر

 20. افزونه جالبيه.

  بابت معرفي متشكرم.

 21. خیلی ممنون از بابت این آموزش مفید و کاربردی.

 22. مفید بود ممنون

 23. سلام داداش. ممنون مطلب مفیدی بود.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دوره‌های آموزشی