ساخت اسلایدر تصاویر در وردپرس با iFeature Slider

سلام و عرض ادب خدمت تمامی کاربران عزیز همیار وردپرس؛
یکی از عوامل و جلوه زیبای یک وب سایت وجود اسلایدر در صفحه اصلی وب سایت است که بیانگر نوع فعالیت، آخرین مطالب، خدمات جدید و… می باشد که هم باعث زیبا سازی وب سایت و صفحه اصلی می شود و هم اینکه کاربران علاقه زیادی به اسلایدر های موجود در وب سایت ها دارند و این امر سبب می شود که کاربر با اشتیاق هر چه تمام تر به قسمت های دیگر وب سایت شما، حتی اگر فقط به صورت گذرا باشد می کشاند.
افزونه های اسلایدر تصاویر در وردپرس زیادی وجود دارد ولی بیشتر از افزونه ها به صورت تجاری بوده و شما جهت استفاده از آن می بایستی آن را خریداری کنید. در این مقاله قصد به معرفی یکی از حرفه ای ترین و کاربردی ترین افزونه های اسلایدر وردپرس داریم که این امر با به صورت کاملا رایگان برای شما ایفا می کند.

اسلایدر تصاویر در وردپرس با iFeature Slider

ifeature-slider-wordoress- اسلایدر تصاویر در وردپرس

این افزونه کاربردی وردپرس یکی از افزونه های رایگان وردپرس است که در مخزن بزرگ وردپرس ، در دسته بندی افزونه کاربردی وردپرس نیز وجود دارد و تا کنون بیش از 20000 دانلود و نصب و فعال سازی داشته است. و امکان ساخت اسلایدر تصاویر در وردپرس را ایجاد میکند. 

توضیحات مختصر

شما با استفاده از این افزونه کاربردی وردپرس می توانید اسلایدر های زیادی بسازید و با استفاده از کد کوتاه (Shortcode) در برگه یا نوشته ها از آن استفاده کنید. سوالی که ممکن است بپرسید این است که آیا این افزونه برای چه کسانی و چه وب سایت هایی مناسب است؟
این افزونه برای کسانی که میخواهند در صفحه اصلی وب سایت خود از اسلایدر تصاویر در وردپرس استفاده کنند و جلوه خاصی به وب سایت خود دهند و بتوانند خدمات دیگر وب سایت خود را برای کاربران سایت خود به نمایش بگذارند و یا کسانی که میخواهند در مطالب خود از اسلایدر های اختصاصی همان پست استفاده کنند مناسب است.

نکته: اسلایدر های ساخته شده با این افزونه کاملا ریسپانسیو می باشد و با هر قالبی سازگاری دارد و تصاویر را متناسب به عرض صفحه تنظیم می کند و دیگر نیازی نیست که تصاویر را با کدنویسی ریسپانسیو کنیم.

 آموزش کار با افزونه iFeature Slider

جهت شروع به کار کردن با این افزونه کاربردی وردپرس ابتدا آن را از مخزن بزرگ وردپرس در دسته بندی افزونه کاربردی وردپرس و یا در انتهای همین مقاله آموزشی به صورت کاملا رایگان دریافت نموده و در وردپرس سایت خود نصب و فعال  سازی کنید.
دقت لازم را داشته باشید که این افزونه از نسخه 3 وردپرس به بالا سازگاری دارد و در نسخه پایین تر اجرا نمی شود.
بعد از دانلود و نصب و فعال سازی این افزونه کاربردی وردپرس، گزینه ای تحت عنوان iFeature Slider در منوی اصلی وردپرس ایجاد می شود که دارای دو زیر منوی add Slider جهت ایجاد و اسلایدر تصاویر در وردپرس به صورت جدید و iFeature Slider جهت مدیریت اسلایدر های ساخته شده می باشد.

doshboard-hamyarwp-ifeatureslider- اسلایدر تصاویر در وردپرس

ما روی گزینه Add Slider به منظور ساخت اسلایدر جدید کلیک می کنیم و وارد صفحه ساخت اسلایدر می شویم.
در این صفحه چندین بخش وجود دارد که سازنده این افزونه کاربردی وردپرس با تیزهوشی یک صفحه مختصر و مفید طراحی کرده است تا افرادی که تازه کار هستند نیز به مشکل بر نخورند و بتوانند از این افزونه کاربردی وردپرس نهایت استفاده مطلوب را داشته باشند.
در ابتدا کار با افزونه ، ما می بایستی عنوانی جهت مشخص کردن نام این اسلایدر انتخاب کنید.

title-ifeature-slider-hamyarwp- اسلایدر تصاویر در وردپرس

بخش زیرین عنوان ، بخش آپلود تصاویر را مشاهده می کنیم که با کلیک بر روی گزینه Get Image وارد کتاب خانه رسانه وردپرس می شویم . در صورتی که تصویر مربوط به اسلایدر را از قبل در وردپرس سایت خود آپلود نموده اید از بخش کتاب خانه آن را انتخاب می کنیم . در غیر اینصورت تصویر را در همان بخش با کلیک بر روی گزینه بارگذاری از کامپیوتر شخصی خود آپلود می نماییم.

slider-ifeature-hamyarwp-اسلایدر تصاویر در وردپرس

حال ما تصاویری انتخاب کردیم ولی تنظیمات مربوط به اسلاید را مشخص نکردیم. در قسمت سمت چپ صفحه گزینه ای تحت عنوان Options قرار دارد که تنظیمات مربوط به اسلایدر تصاویر در وردپرس را مشخص می کند و ما میتوانیم آن را به سفارشی سازی خود در بیاوریم. در این قسمت گزینه Slider Delay موجود است که تاخیر اجرای اسلایدر را بر اساس واحد ثانیه مشخص می کند. گزینه Transition Time  در واقع مشخص کننده سرعت پخش اسلایدر است .  در قسمت Navigation Arrow ما میتوانیم رنگ آیکن پیمایش اسلایدر را تغییر دهیم و در قسمت آخر که تحت عنوان Auto Slide است ما میتوانیم مشخص کنیم که اسلایدر به صورت خودکار اجرا شود و اسلاید ها تغییر کند.

option-hamyarwp-ifeature-hamyarwp-اسلایدر تصاویر در وردپرس

حال کافیست که اسلایدر را منتشر کنیم و کد کوتاه (ShortCode) نهایی را در برگه یا پست مورد نظر خود قرار دهیم .

slider-shortcode-page-hamyarwp-اسلایدر تصاویر در وردپرس

حال کافیست که وارد صفحه مورد نظر شویم و خروجی کار خویش  و کارایی این افزونه کاربردی وردپرس را مشاهده کنیم .

 outpute-ifeature-slider-hamyarwp-اسلایدر تصاویر در وردپرس

جمع بندی!!

ما با استفاده از این افزونه کاربردی وردپرس میتوانیم اسلایدر های نامحدودی بسازیم و عملکرد بهینه این افزونه را نیز مشاهده نماییم.

موفق باشید

دانلود افزونه iFeature Slider

دانلودصفحه افزونه

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. 7 سال عضو همیار وردپرس

    با سلام
    من این افزونه را در ورد پرس نصبش کردم .
    اسلایدر اولی را ساختم ولی هنگامی که روی گزینه new slider کلیک می کنم مشخصاتی با نمی شه !!