خرید ماسک تمام صورت شیمیایی ارزان و دستگاه تنفسی مدار بسته

خرید ماسک تمام صورت شیمیایی ارزان و دستگاه تنفسی مدار بسته

ماسک تمام صورت شیمیایی ارزان

در بسیاری از مشاغل صنعتی و کارگاهی ممکن است حین تولید محصولات و یا بازرسی و نجات  گازها یا مواد شیمیایی خطراتی را برای کاربران ایجاد کنند. ماسک‌های شیمیایی با طراحی خاصی که دارند از نفوذ گازهای سمی شیمیایی به سیستم تنفسی فرد جلوگیری می‌کنند و به همین دلیل وجود این ماسک‌ها در برخی مکان‌ها کاملاً ضروری است. همچنین افرادی مثل آتش نشان‌ها که ممکن است در معرض خطرات زیادی قرار بگیرند، باید از ماسک تمام صورت شیمیایی ارزان استفاده کنند تا به طور کامل ایمن باشند.

 

وجود گازهای شیمیایی در کارخانجات و صنایع یک امر طبیعی است و استفاده از ماسک تمام صورت شیمیایی ارزان تنها راهکار ممکن برای در امان ماندن از خطرات است. حتی گاهی ممکن است در منازل به دلیل آتش سوزی یا ترکیب شدن مقدار زیادی از وایتکس و جوهر نمک، گازهای خطرناکی پخش شود که در این صورت آتش نشان باید با استفاده از ماسک شیمیایی از جان خود و افرادی که در خطرند حفاظت کند. این ماسک‌ها از فیلترها و عایق‌بندی‌های خوبی بهره می‌برند که هوای سالم مورد نیاز کاربر را تامین می‌کنند.

خصوصیات ماسک تمام صورت شیمیایی

همانطور که از نام ماسک تمام صورت شیمیایی مشخص است، این ماسک تمام صورت را پوشش می‌دهد و علاوه بر سیستم تنفسی از چشم‌ها و سایر بخش‌های صورت نیز در برابر مواد شیمیایی حفاظت به عمل می‌آورد. با استفاده از این ماسک فرد لازم نیست نگران آلودگی‌های موجود در فضا باشد و می‌تواند روی کارش تمرکز کند.

این ماسک حتی حساسیت‌ها و بیماری‌های پوستی را نیز کاهش می‌دهد و بخاطر قابلیت تعویض فیلتر بسیار به صرفه است. مدل‌هایی از ماسک تمام صورت شیمیایی ارزان  در شرکت ایمن باش عرضه می‌شود تک فیلتر یا دو فیلتر بوده و از کاربر در مقابل تمام مواد شیمیایی محافظت می‌کنند. همچنین این ماسک‌ها از بند و تسمه‌های دقیقی بهره می‌برند که باعث می‌شود ماسک روی صورت محکم شده و در اثر زمان شُل نشود.

فیلتر ماسک تمام صورت شیمیایی مواد سمی را هر چقدر هم که ریز باشند به دام می‌اندازد و اجازه ورود این مواد به ریه فرد را نمی‌دهد.

دستگاه تنفسی مدار باز و بسته

دستگاه تنفسی آتش نشانی به منظور تامین اکسیژن مورد نیاز کاربر در یک مدت مشخص طراحی شده و برای برخی مشاغل مثل آتش‌نشانی کاملاً  ضروری است. طبق یک استاندارد کلی دستگاه‌های تنفسی انواع مختلفی دارند که بر حسب این استاندارد شامل دستگاه تنفسی مدار باز و بسته است.

دستگاه تنفسی مدار باز و بسته

دستگاه تنفسی مدار باز

دستگاه تنفسی مدار باز و بسته  نوعی از دستگاه اکسیژن است که هوای فشرده را در سیلندر یا سیلندرهای خود نگهداری می‌کند و دستگاه توسط کاربر حمل می‌شود. اکسیژن موجود در هوای این لوله‌ها از طریق یک لوله به شیر می‌رسند و بعد از شیر به ماسک کاربر منتقل می‌شوند. فرد بعد از استفاده از هوای دمی، هوای بازدمی را وارد ماسک می‌کند که این هوای بازدمی به صورت یکطرفه از طریق سوپاپ مخصوص ماسک خارج می‌شود.

دستگاه تنفسی مدار باز آتش نشانی یکی از متداول‌ترین دستگاه‌های تنفسی در آتش‌نشانی‌هاست که از نظر ایمنی تایید شده و ملزوماتی دارد که به کاربری راحت‌تر آن کمک می‌کنند. آتش نشانی‌ها از این دستگاه به منظور تأمین هوای سالم برای کارکنان خود استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها به دلیل مصرف بالای اکسیژن با هر سیلندری هم که بسته شوند، برای مصار کوتاه مدت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه تنفسی مدار بسته

همانطور که گفتیم دستگاه تنفسی مدار باز و بسته انواع متداول این دستگاه‌ها هستند و هر کدام کاربردهای خود را دارند. دستگاه تنفسی مدار بسته طوری عمل می‌کند که هوای بازدمی کاربر به صورت یکطرفه خارج نمی‌شود و با هوای موجود در سیلندر ترکیب می‌شود. بنابراین مصرف اکسیژن در این دستگاه‌های تنفسی آتش نشانی کمتر است و به همین دلیل  برای مصارف طولانی مدتی مثل کار در معدن، تونل و کانال استفاده می‌شود.

البته این دستگاه‌ها سیلندرهایی با درصد بالای اکسیژن دارند که می‌تواند هوای مورد نیاز کاربر را تامین کند. این سیلندرها تحت فشار بسیار بالا عمل می‌کنند و می‌توانند برای ساعات طولانی (تا 5 ساعت) هوای مورد نیاز کاربر را تأمین کنند. البته سیلندر دستگاه تنفسی مدار بسته ممکن است ظرفیت‌های مختلفی داشته باشد. شما عزیزان می‌توانید از طریق ارتباط با سایت ایمن باش دستگاه تنفسی مدار بسته را به صورت ارزان تهیه کنید.

قیمت لباس آتش نشانی

هر کسی می‌داند که آتش نشان با آتش سر و کار دارند و برای مقابله با آن باید از تجهیزات و لباس‌هایی استفاده کنند که در برابر حرارت یا شعله مستقیم مقاوم باشد. لباس آتش نشانی علاوه بر اینکه نباید خودش آسیب ببیند، باید از کاربر هم در مقابل حرارت و یا سایر عوامل خطرزا محافظت کند. بنابراین لباس‌های آتش نشانی که مخصوص استفاده در حریق هستند از الیاف نسوز و منعکس کننده حرارت ساخته شده‌اند.

لباس‌های آتش نشانی انواع مختلفی دارند و سازمان‌های آتش نشانی مایل‌اند باکیفیت‌ترین لباس‌ها را با کمترین قیمت تهیه کنند. برای اطلاع از قیمت لباس آتش نشانی از سایت ایمن باش بازدید فرمایید.

قیمت لباس آتش نشانی

لباس آتش نشانی چه ویژگی‌هایی دارد؟

  • لباس آتش نشانی باید نسوز باشد، در مواجه با آتش آسیب نبیند و از آتش نشان در برابر حریق حفاظت کند.
  • لباس کار آتش نشان باید از استحکام بالایی برخوردار باشد و در برابر اجسام تیز و برنده مقاومت کند.
  • لباس آتش نشان باید وزن کمی داشته باشد تا کاربر در حین عملیات بتواند به راحتی از آن استفاده کند. وزن لباس‌های آتش نشانی معمولاً حدود 4/2 کیلوگرم است.
  • این لباس باید کاملاً عایق بوده و بتواند از ورود رطوبت به لباس جلوگیری کند.
  • لباس‌های آتش نشانی معمولاً از پارچه شبرنگ هم بهره می‌برند تا در مواقع خطرناک دیده شوند.
  • جیب و محافظی که آتش نشان به آنها احتیاج دارد باید روی لباس کار شده باشند تا تجهیزاتی مثل بی‌سیم روی آن نصب شود.
  • سایز لباس آتش نشانی باید دقیقاً مطابق با اندازه آتش‌ نشان باشد تا مانع از کار وی نشود.
  • قیمت لباس آتش نشانی باید به صرفه باشد تا آتش نشانی‌ها بتوانند به راحتی و در تعداد بالا از آنها استفاده کنند و در صورت نیاز اقدام به تعویض آنها نمایند.

طریقه استفاده از لباس آتش نشانی

استفاده از لباس آتش نشانی ساده نیست و برای اینکار باید یک سری نکات را رعایت کنید که هم دوام آنها را افزایش می‌دهند و هم کارایی مناسبی فراهم می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین نکات در مورد استفاده از لباس کار آتش نشان این است که نباید برای خنک کردن آنها از آب استفاده شود. چرا که در اثر حرارت آب به بخار تبدیل می‌شود و ممکن است درزهای لباس را که عایق است، باز کنند.

همچنین می‌توان گفت که در هنگام عملیات باید حداقل دو نفر از لباس آتش نشانی استفاده کنند تا در صورت بروز مشکل یکی از آنها به دیگری کمک کند. همچنین در عملیات نباید بدون استفاده از نور مناسب وارد فضای تاریک شد.

در صورت خراب شدن لباس کار باید حتماً اقدام به تعویض لباس نمود تا ایمنی آتش نشان کاملاً حفظ شود. برای اطلاع از قیمت لباس آتش نشانی  به سایت ایمن باش مراجعه کنید. شما از طریق تامین لباس مورد نیاز خود از طریق شرکت ایمن باش می‌توانید به صورت بهینه و با کمترین هزینه از خدمات پس از فروش این شرکت استفاده کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

مطالب زیر را حتما بخوانید