نحوه دانلود و افزودن فونت نستعلیق به اینشات

فونت نستعلیق برای اینشات

با حضور شبکه اجتماعی قدرتمندی مانند اینستاگرام و انواع مختلف فعالیت‌هایی که درون آن شکل می‌گیرد تمایل به استفاده از فونت‌های جذاب نیز زیاد شده. متاسفانه اینستاگرام فونت‌های مشخص و پیش‌فرض خود را دارد و امکان اضافه کردن فونت جدید در آن امکانپذیر نیست. و باید از نرم‌افزارهای کاربردی مانند اینشات کمک بگیریم زیرا امکان درون‌ریزی فونت در آن وجود دارد. از آنجایی که طرفداران فونت نستعلیق بسیارند در این مقاله تمایل داریم بدانیم که چگونه می‌توانیم فونت نستعلیق برای اینشات اضافه و مورداستفاده قرار دهیم. با ما همراه باشید…

دانلود فونت نستعلیق

برنامه اینشات به خودی خود دارای فونت‌های پیش‌فرضی است که مسلما فارسی نیستند اما خوشبختانه امکان افزودن فونت در آن وجود دارد. هدف ما امروز افزودن فونت نستعلیق است که با عنوان Iran Nastaliq موجود است. برای اینکه نستعلیق برای inshot نصب کنیم اول باید این فونت را دانلود کنیم که بصورت رایگان در مراجع معتبر فونت ایرانی موجود است. کافیست در گوگل “دانلود فونت Iran Nastaliq” را جستجو کنیم. برای اینکه کارتان را ساده کنیم در انتهای مقاله لینک دانلود را برایتان قرار دادیم.

مراحل نصب فونت نستعلیق برای inshot

برای نصب فونت نستعلیق برای inshot اول آن را دانلود می‌کنیم. این نسخه مخصوص گوشی بوده زیرا نرم افزار اینشات مخصوص گوشی است. حال پس از دانلود کافیست برنامه اینشات را باز کرده و یکی از گزینه‌های افزودن تصویر یا ویدیو را انتخاب کنید.

  روش ارسال خودکار ایمیل در سرویس جیمیل

گزینه‌های افزودن تصویر یا ویدیو - فونت نستعلیق برای اینشات

حالا از گالری گوشی خود یک تصویر یا ویدیو انتخاب کنید و روی گزینه T از پایین صفحه یا همان پالت تنظیمات اینشات بزنید و متنی تایپ کنید.

انتخاب حالت نوشتاری

بعد از تایپ کردن، در سمت راست چند آیکون را مشاهده می‌کنید. با توجه به تصویر زیر روی آیکون موردنظر کلیک کنید تا امکان نصب فونت نستعلیق برای inshot فراهم شود.

نصب فونت نستعلیق برای inshot

با کلیک روی این گزینه به صفحه‌ای برای انتخاب فونت دانلود شده در حافظه گوشی منتقل خواهید شد. برای افزودن فونت نستعلیق به اینشات، فونت Iran Nastaliq را جستجو کرده و پیدا کنید.

افزودن فونت نستعلیق به اینشات

کار تمام شد. حالا در صفحه اصلی اینشات فونت اضافه شده را مشاهده می‌کنیم و از این به بعد می‌توانیم روی تصاویر و ویدیوهای خود با نستعلیق بنویسیم.

اضافه شدن نستعلیق

جمع بندی

درست است که مضمون محتوا برای ما و کابرانمان بسیار مهم بوده اما از طرفی جذابیت بصری نیز جایگاه ویژه‌ای دارد که باید به آن توجه کنیم. یکی از موارد مهم در این امر، توجه به فونت‌هایی است که استفاده می‌کنیم. ما می‌توانیم برای محتوای خود فونت‌های جذاب فارسی را به کار ببریم مانند فونت فارسی اصیل نستعلیق. در این مقاله آموزش افزودن فونت نستعلیق برای اینشات را به شما آموزش دادیم تا بتوانید محتوای زیبایی خلق کنید. افزودن سایر فونت‌ها نیز به همین منوال انجام می‌شود.

لینک دانلود فونت نستعلیق

فونت ایران نستعلیق

سوالات متداول

مراحل نصب فونت خطاطی برای اینشات همانند نصب فونت نستعلیق برای آن است. تنها تفاوت در آپلود فایل فونت است که به جای نستعلیق فونت خطاطی را آپلود کنید.
علاوه بر فونت نستعلیق می‌توانید از فونت های پاییز، نگار و استعداد نیز استفاده نمایید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.