خروج خودکار کاربران از وردپرس با Inactive Logout

خروج خودکار کاربران از وردپرس

بسیاری از ما عادت داریم بدون اینکه دکمه خروج یا logout را در سایتی بزنیم، پنجره را بسته و به خیال خود از آن سایت خارج شویم. این مسئله به ظاهر ساده و کم اهمیت، امکان ایجاد مشکلات امنیتی را برای اکانت کاربری و در نهایت وبسایت‌ها محیا می‌سازد. واقعیت این است که ما نمی‌توانیم کاربران خود را در این زمینه کنترل کنیم پس برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی باید دست به کار شویم و از بروز مشکل پیشگیری کنیم. چگونه؟ با خروج خودکار کاربران از وردپرس!

خروج خودکار کاربران از وردپرس

خروج خودکار کاربران از وردپرس یعنی اگر کاربر خروج را فراموش کرد، سیستم بطور خودکار پس از چند ثانیه از پنل کاربری خارج شود. این امکان فوق‌العاده بوده و برای هر وبسایتی ضروری است. از سایت‌های معمولی که بگذریم، وبسایت‌هایی مانند بانک‌ها که شامل اینترنت بانک و همراه بانک هستند قطعا به چنین سیستم‌های نیازمندند. همانطور که می‌بینیم چنین امکانی را دارند و چنانچه ما از سیستم بانکی خارج نشویم، خودشان ما را خارج می‌کنند. بحث، بحث امنیت اطلاعات، حساب‌ها و تمام مواردی است که با باز ماندن پنل کاربری تحت تهدید بوده و ممکن است مورد حمله و آسیب هکرها قرار گیرد. حال چگونه باید جلوی این سهل‌انگاری گرفته شود؟

خروج خودکار کاربران از وردپرس با Inactive Logout

افزونه‌ای با عنوان Inactive Logout وجود دارد که این فعل را برایمان آسان می‌سازد. از افزونه Inactive Logout برای پایان دادن به فعالیت کاربران غیرفعال استفاده می‌شود، بنابراین در صورت ترک سایت بدون نظارت، عملیات نظارتی خود را دارد.
پیکربندی و استفاده از این افزونه بسیار آسان است. پس از نصب و فعال کردن افزونه، به سادگی از تنظیمات افزونه پیکربندی را آغاز کنید.

تنظیمات اصلی Inactive User Logout Settings

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌شود گزینه‌هایی برای تنظیمات عملکرد افزونه وجود دارد که واضح است:

  • Idle Timeout: چه مدتی پنل کاربری در حالت بیکار، فعال بماند.
  • Idle Message Content: متن پیام برای کاربرانی که بصورت غیرفعال هستند و فعالیتی ندارند اما هنوز خارج نشده‌اند.
  بلاک کردن کاربر بدون حذف اکانت او در وردپرس

پیام و زمانبندی خروج خودکار

  • Session Logout Message: متن پیامی که در حالت غیرفعال بودن برای مخاطب نمایش داده شده و خروج خودکار کاربران از وردپرس انجام می‌شود.
  • Timeout Countdown Period: می‌توان به آن یک شمارش معکوس قبل از خروج خودکار کاربران از وردپرس گفت. می‌توانید این زمان را به اختیار خو مشخص سازید.
  • Disable Timeout Countdown: همچنین می‌توانید شمارش معکوس را بطور کامل غیرفعال کنید.

ادامه تنظیمات

  • Show Warning Message Only: پنجره پاپ‌آپی جهت تذکر دادن نمایش داده می‌شود. تذکر در این حوزه که شما خارج نشده‌اید!
  • Prevent Multiple Logins: این کار از ورود یک کاربر به چندین مکان جلوگیری می‌کند.
  • Enable Redirect: اگر علامت زده نشود، کاربر پس از مدت زمانی مشخص از سیستم خارج شده و وارد صفحه اصلی می‌شود.
  • Enable Debugger: دیباگر را برای اشکال زدایی مشکل خروج فعال کنید.

اطلاعات پنجره نمایش

در تصویر بالا تمامی امکانات مربوط به پنجره پاپ‌آپ نشان داده شده که می‌توانید آن را سفارشی سازی کنید و به زبان فارسی برگردانید.

درنهایت روی دکمه Save changes کلیک کنید تا تمامی تنظیمات شما ذخیره شوند.

چرا باید از پنل کاربری خود خارج شویم؟

هر سایت و اپلیکیشنی که امکان ورود و خروج داشته باشد باید با دقت با آن رفتار کرد. زمانی که به سایت وارد می‌شوید حتما کاری دارید پس دقت کنید که در هنگام خروج از سایت نیز آن را logout کنید. برای اطمینان بیشتر از ایمن ماندن سایتمان می‌توانیم امکان خروج خودکار کاربران از وردپرس را فراهم کنیم تا با این مسئله خطرات احتمالی را کاهش دهیم.

دریافت افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.