لینکدین LinkedIn چیست ؟

لینکدین LinkedIn چیست ؟ مزیت های حساب پرمیوم LinkedIn - همیاروردپرس لینکدین LinkedIn چیست ؟ مزیت های حساب پرمیوم LinkedIn – همیاروردپرس

شبکه اجتماعی لینکدین (LinkedIn) یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌ها برای کسب و کار است. چه جویای کار هستید و چه کسی که می‌خواهد کسب و کاری را راه بیندازد، باید اطلاعات کافی درباره این شبکه اجتماعی کسب و کرده و از آن استفاده کنید. از همین رو ما تصمیم گرفته‌ایم هرآنچه باید درباره لینکدین بدانید، با شما به اشتراک بگذاریم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

همان‌طور که گفتیم لینکدین یک شبکه اجتماعی است که در حوزه کسب و کار می‌توان از آن استفاده کرد. این سرویس آنلاین در سال 2002 در آمریکا تاسیس شد و هم‌اکنون هم سایت آن در دسترس است و هم یک اپلیکیشن موبایل دارد. در حقیقت سازندگان آن سعی کرده‌اند بستری فراهم کنند که افراد جویای کار و کارفرماها بتوانند با همکاران قدیمی و حال حاضرشان در ارتباط باشند. همچنین لینکدین به افزایش ارتباطات و بهبود روابط کاری کمک می‌کند. در نتیجه کسب و کار در هر صنعتی که باشد، رشد خواهد کرد. شما در این شبکه اجتماعی می‌توانید نظرات‌تان را درباره کسب و کارها بیان کنید و با سایر کاربران به گفت و گو بپردازید. همچنین کاربران می‌توانند موقعیت‌های شغلی مختلف را پیدا کرده و برای استخدام رزومه ارسال کنند. کارفرمایان نیز قادر هستند با مطرح کردن موقعیت‌های شغلی مورد نیاز، افراد مورد نظر خود را پیدا کنند.

کاربران لینکدین باید برای خود یک پروفایل حرفه‌ای درست کنند که برای این کار به ساخت رزومه نیاز است. هدف از این امر این است که سایر سایت‌ها و کارفرمایان بتوانند بیشتر درباره سوابق کاری کاربر مورد نظر خود اطلاعات به دست آورند. در این حالت افراد می‌توانند به خوبی با شرکت‌ها، گروه‌ها و سازمان‌هایی که کارجو در آن‌ها فعالیت داشته است، آشنا شوند. پس از این که پروفایل خود را در لینکدین ساختید، می‌توانید افراد دیگر را به شبکه ارتباطات خود اضافه کنید.

علاوه بر این، پروفایل کاربران امکان به روز رسانی وضعیت را نیز فراهم کرده است. از همین رو افراد که در شبکه شما هستند، می‌توانند از پروژه‌هایی که روی آن‌ها کار می‌کنید مطلع شوند و اطلاعاتی درباره تغییرات کاری و منتقل شدن‌تان به جای دیگر، به دست آورند. همچنین این ویژگی موجب می‌شود که بتوانید با دیگر کاربران تعامل داشته و از تجربیات یکدیگر استفاده کنید. لینکدین یک امکان دیگر نیز دارد که به لطف آن، افرادی که در این شبکه اجتماعی ثبت نام نکرده‌اند، می‌توانند قسمتی از پروفایل برخی از کاربران را ببینند. البته خود کاربر باید این دسترسی را فعال کند تا سایرین قادر به دیدن پروفایل‌اش باشند.

ویژگی‌های مهم لینکدین

لینکدین ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که آن را از سایر شبکه‌های اجتماعی متمایز می‌کند. همین خصوصیات به خصوص موجب شده که این شبکه احتماعی در حال حاضر به یکی از بستر‌های محبوب برای کسب و کار تبدیل شود. در ادامه با برخی از ویژگی‌های لینکدین آشنا خواهید شد:

ایجاد ارتباط

برخی از افراد در بازه‌های زمانی کوتاه مدت محل کار خود را تغییر می‌دهند. لینکدین این اجازه را می‌دهد که کاربرانی که در شبکه فرد مورد نظر هستند، با به روز رسانی‌های جدید از وضعیت شغلی او آگاه شوند. همچنین به لطف این شبکه اجتماعی کاربران می‌توانند با فرد مورد نظر ارتباط برقرار کنند.

کمک گرفتن

گاهی ممکن است شما نتوانید از طریق مخاطبان‌تان در شبکه‌ی لینکدین، مشکلی مربوط به کسب و کار را حل کنید. در این حالت دو ابزار از این شبکه اجتماعی به نام‌هایAnswers و Groups می‌توانند به شما کمک کنند. این روش‌ها به کاربر اجازه می‌دهند از راه‌های قابل اعتماد با افراد متخصص ارتباط برقرار کند.

جست و جو برای کار

موقعیت‌های شغلی لینکدین بسیار زیاد هستند. در نتیجه کاربران می‌توانند در میان تعداد فراوانی از آن‌ها جست و جو کرده و به نتیجه مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. این شبکه اجتماعی به شما اجازه می‌دهد به سایت موقعیت شغلی مورد نظر دسترسی پیدا کرده و در آن جا برای کارفرما درخواست خود را ارسال کنید. همچنین می‌توانید در خود لینکدین به صورت مستقیم به کارفرما رزومه ارسال کرده و منتظر پاسخ او باشید.

استخدام نیروی جدید

مدیران نیروی انسانی و مسئولین جذب نیرو می‌توانند از لینکدین برای پیدا کردن نیروهای کارآمد استفاده کنند. به لطف این شبکه اجتماعی کارفرماها می‌توانند افراد با مهارت‌های خاص و سابقه کاری مورد نظر را پیدا کرده و با آن‌ها آغاز به همکاری کنند.

لینکدین در حال حاضر حدود 178 میلیون کاربر از کشور آمریکا داشته و تعداد کاربران آن در سراسر دنیا به بالغ بر 800 میلیون نفر می‌رسند. همچنین قابل ذکر است که این کاربران از بیش از 200 کشور جهان عضو لینکدین شده‌اند. بد نیست اشاره کنیم که 92 درصد مدیران اجرایی شرکت‌های Fortune 500 در لینکدین عضو بوده و 77 درصد مسئولین استخدام در این شبکه اجتماعی حضور دارند.

لینکدین برای اشخاص

لینکدین برای اشخاص

وقتی به عنوان یک تازه‌وارد از لینکدین می‌کنید، می‌توانید به راحتی بعضی از ویژگی‌های ارزشمند این شبکه اجتماعی را برای کارهای شخصی و یافتن شغل به کار ببرید. به هر حال ابتدا یک پروفایل ایجاد کرده و از همان اول به آن به چشم یک رزومه کاری حرفه‌ای نگاه کنید.

سپس شما می‌توانید شروع کنید به تولید پست‌های بلاگ. همچنین می‌توانید نظرات خود را درباره مقالات و پست‌های سایر افراد ارسال کنید و قادر هستید به گروه‌های مختلف بپیوندید. علاوه بر این، کاربران می‌توانند در بین انبوهی از مشاغل جستجو کرده یا خود را یک فرد فریلنسر معرفی کنند.

اگر از LinkedIn Pulse استفاده کنید، می‌توانید پست‌های پربازدیدترین منتشر کنید. این امر به شما کمک می‌کنند در میان فعالان صنعتی که در آن کار می‌کنید، شناخته شده‌تر شوید. این سرویس گردآوری اخبار، مقالات باکیفیت را از رسانه‌های مطرح جمع‌آوری کرده و آن‌ها را در لابه‌لای پست‌های کاربران قرار می‌دهد.

قابل ذکر است که کاربران می‌توانند از همکاران، کارفرماها و افراد آشنای خود درخواست کنند که برای آن‌ها توصیه‌نامه‌ای قرار داده و رضایت همکاری و کیفیت کارشان را تایید کنند. این ویژگی را می‌توانند تاییدیه و توصیه‌ای به دیگر کارفرمایان قلمداد کرد. به عبارت دیگر همکاران و سایر افراد می‌توانند همکاری با شما را به دیگران پیشنهاد کنند و رضایت شخصی‌شان را با سایر افراد به اشتراک بگذارند. همچنین باید بدانید که کنترل این بخش با خودتان خواهد بود و از این نظر هیچ نگرانی نباید داشته باشید.

  روش های دیلیت اکانت واتساپ در گوگل، ios و اندروید

لینکدین برای کسب و کارها

اگر بخواهید لینکدین را برای کسب و کار خود استفاده کنید، ابتدا باید یک پروفایل مربوط به کسب و کار برای مجموعه یا سازمان‌تان بسازید. سپس در آن جا می‌توانید پست‌های مربوط به موقعیت‌های شغلی را منتشر کرده و به دنبال افراد مورد نظر خود بگردید. در این شبکه اجتماعی پروفایل‌های کارجویان زیادی وجود دارد که هر یک مهارت‌های خاصی دارند و شما می‌توانید به سرعت با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

در واقع می‌توان گفت لینکدین یک پلتفرم بزرگ است که به بازاریابی کمک می‌کند. اما باید بازاریابی در لینکدین را از کجا و چگونه شروع کنیم؟ ما در این رابطه مقاله‌ای تهیه کرده‌ایم که می‌توانید سری به آن زده و اطلاع مفیدی به دست آورید. لینکدین بیشتر روی روش B2B تمرکز دارد و باید به این نکته هم توجه داشته باشید. در سال 2016 بود که این شبکه اجتماعی به مالکیت شرکت مایکروسافت (Microsoft) در آمد.

از آن جایی که لینکدین برای کسب و کار طراحی شده است، می‌توان آن را یک پلتفرم تولید سرنخ (lead-generation) بزرگ دانست. به لطف آن شما می‌توانید مشتریان بالقوه برای صنعتی که در آن کار می‌کنید، شرکت‌ها، عناوین شغلی و … را پیدا کنید. در مجموع باید گفت که این شبکه اجتماعی به شما کمک می‌کند بتوانید به راحتی با افرادی که برای کسب و کارتان اهمیت دارند، ارتباط برقرار کنید.

لینکدین برای کسب و کارها

آیا لینکدین رایگان است؟

لینکدین برای کاربران عادی رایگان است، ولی در این حالت شما گزینه‌های محدودی خواهید داشت. در حالت رایگان شما فقط می‌توانید به افرادی که در شبکه‌تان هستند، پیغام بفرستید. همچنین کاربران محدودیت در دریافت داده‌ها دارند. برای مثال شما صرفا می‌توانید پنج کاربری که آخرین بار پروفایل‌تان را چک کرده‌اند، ببینید. نتایج جستجو نیز محدود هستند و فقط 100 نتیجه برای‌تان به نمایش درمی‌آید. علاوه بر این، کاربران در حالت رایگان نمی‌توانند از جستجوی پیشرفته استفاده کنند.

با وجود همه این‌ها، داشتن یک عضویت رایگان در لینکدین باز هم مزایای خود را دارد. مثلا شما می‌توانید با همکاران و افراد هم حرفه خود در ارتباط باشید. همچنین حساب رایگان به کاربران اجازه می‌دهد برای خود پورتفولیو بسازند، افراد دیگر را به شبکه کسب و کار خود اضافه کنند، گروه بسازند یا به گروه‌های دیگر ملحق شوند و پست‌های بلاگ برای خود بنویسند.

استفاده از حساب رایگان لینکدین یکی از بهترین راه‌ها برای تازه‌کاران است که بتوانند در میان سایرین در کسب و کار، بهتر خود را مطرح کنند.

حساب پرمیوم لینکدین چیست؟ انواع حساب های LinkedIn Premium

اگر می‌خواهید به امکانات بهتری دسترسی پیدا کنید، باید حساب خود را به LinkedIn Premium ارتقا دهید. این امر موجب می‌شود که بتوانید نتایج بیشتری را ببینید و دیگر محدود به 100 نتیجه در حالت پیش‌فرض نیستید. در حالت رایگان صرفا می‌توانستید سه جستجو را ذخیره کنید، اما در این حالت دیگر محدودیت در این رابطه ندارید. حساب پرمیوم بیشتر برای کسب و کارهایی کارآمد است که می‌خواهند چندین پروفایل را از طریق یک داشبورد متمرکز، سازماندهی کنند.

علاوه بر این، حساب پرمیوم لینکدین به شما اجازه می‌دهد لیست افرادی که در 90 روز گذشته پروفایل شما را دیده‌اند، مشاهده کنید. همچنین در این حالت بدون هیچ هزینه‌ای اجازه ارسال و دریافت پیام از سایر کاربران را دارید. لینکدین پرمیوم سه نوع است که هزینه هر یک با دیگری تفاوت دارد. چهار نوع حساب پرمیوم لینکدین داریم که شامل Career، Business، Sales Navigator Proو Recruiter Lite می‌شود. هر یک از آن‌ها هزینه‌های متفاوتی دارند و محدودیت‌های‌شان نیز با هم متفاوت است. در واقع هر کدام از آن‌ها برای کاربران خاصی مناسب هستند و شما باید با توجه به نیازتان، گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

حساب پرمیوم لینکدین چیست؟ انواع حساب های LinkedIn Premium

حساب Career

با تهیه این حساب، می‌توانید به صورت رایگان به محتوای آموزشی لیندا (Lynda) و LinkedIn Learning دسترسی پیدا کنید. همچنین در این حالت قادر هستید در هر ماه از پنج Inmail استفاده کنید. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد بدون معرفی شدن یا نمایش اطلاعات تماس، با سایر کاربران لینکدین ارتباط برقرار کنند. در این حالت می‌توانید ببینید در چند نتیجه جستجو، پروفایل شما به نمایش درآمده و همچنین از این که چه کسانی به صفحه‌تان سر زده‌اند، آگاه خواهید شد. قابلیت دیدن اینسایت (Insight)، اطلاعات تکمیلی موقعیت‌های شغلی، اطلاعات تکمیلی درباره پرداختی و حقوق، دسترسی به آموزش‌های ویدیویی درخواستی از جمله ویژگی‌های این گزینه پرمیوم لینکدین است. همچنین در این حالت کاربران می‌توانند با رزومه‌ساز، برای خود یک رزومه حرفه‌ای به وجود آورند. از دیگر ویژگی‌های مهم این بخش، می‌توان به امکان ارسال پیام برای افراد خارج از شبکه و کسانی که در گروه‌های مشترک‌تان نیستند، اشاره کرد.

 حساب Business

این حالت شامل تمام موارد گفته شده در بخش Career است، ولی مزایای دیگری نیز دارد. در این حالت شما می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره کسب و کارها به دست آورید. همچنین محدودیت‌تان در جستجوی افراد نیز از بین می‌رود.

حساب Sales Navigator Pro

در این حالت شما از تمام ویژگی‌های حساب Business بهره‌مند خواهید بود و علاوه بر آن، شاهد موارد دیگر نیز هستید. مثلا در این حالت فیلترهای جستجوی پیشرفته برای‌تان بهترین کارایی را خواهند داشت. همچنین می‌توانید از پروفایل کاربران نوت برداری کنید. قابلیت دسترسی به ابزارهای فروش متعدد نیز از دیگر مزایای این حساب است.

حساب Recruiter Lite

هرآنچه برای حساب Sales Navigator Pro گفتیم، برای این حساب نیز صدق می‌کند. تفاوت در این است که جستجوها در این حالت هدفمندتر هستند. همچنین پیشنهادات در این حالت براساس هوش مصنوعی ظاهر می‌شود و این امر هوشمندانه‌تر از حالات عادی رخ می‌دهد.

کلام آخر

در مجموع باید گفت که لینکدین در هر حالت، چه رایگان و چه پرمیوم برای شما مفید خواهد بود. در واقع این پلتفرم یکی از مفیدترین شبکه‌های اجتماعی را در بستر اینترنت به وجود آورده و توانسته به اشتغال و کاریابی کمک زیادی کند. اگر شما هم کارجو هستید یا برای کسب و کارتان نیاز به نیروی ماهر دارید، نباید استفاده از لینکدین را فراموش کنید. این بود هرآنچه باید درباره لینکدین می‌دانستید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

منبع : What Is LinkedIn?

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.