بازاریابی در لینکدین را از کجا و چگونه شروع کنیم؟

بازاریابی در لینکدین را از کجا و چگونه شروع کنیم؟ بازاریابی در لینکدین را از کجا و چگونه شروع کنیم؟

آیا می‌دانستید در حال حاضر بالغ بر 774 میلیون کاربر از شبکه اجتماعی لینکدین استفاده می‌کنند؟ همین تعداد کاربران نشان می‌دهد که این پلتفرم محبوبیت زیادی دارد و یکی از برترین شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود. این پلتفرم برای کسب و کارها بسیار حائز اهمیت بوده و کمک زیادی به آن‌ها می‌کند. از همین رو ما تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله به شما بگوییم که بازاریابی در لینکدین را باید از کجا و چگونه شروع کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

آیا شما می‌خواهید از لینکدین در کسب و کارتان برای شناخته‌تر شدن، ارتباط ایجاد کردن، بهبود لیدها و نرخ تبدیل و بیشتر کردن درآمد استفاده کنید؟ این روزها مدام شاهد معرفی شبکه‌های اجتماعی گوناگون هستیم و همین تنوع موجب شده که کمتر کسی به لینکدین توجه داشته باشد. اما حقیقت این است که لینکدین می‌تواند در کسب و کارها بسیار مهم باشد و به یکی از بخش‌های محوری در استراتژی محتوایی شبکه‌های اجتماعی‌تان تبدیل شود. ما در این مقاله، بازاریابی در لینکدین را به صورت تمام و کمال به شما آموزش خواهیم داد و نکاتی را ذکر خواهیم کرد که حسابی به دردتان می‌خورند. اگر می‌خواهید کسب و کارتان را توسعه دهید و نمی‌دانید از کجا و چگونه این کار را آغاز کنید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بازاریابی در لینکدین چیست؟ و چرا مهم است؟

بازاریابی در لینکدین به معنای فرآیند ایجاد ارتباط با دیگران، تولید لید، شناساندن برند، تقویت روابط کاری و ایجاد همکاری، به اشتراک گذاشتن محتوا و افزایش دادن ترافیک روی سایت است. امروزه لینکدین به خاطر تاثیری که در توسعه ارتباطات حرفه‌ای دارد، بخشی جدایی‌ناپذیر از استراتژی‌های مارکتینگ بسیاری از کسب و کارهای موفق به حساب می‌آید. اگر شما از لینکدین برای بازاریابی کسب و کارتان استفاده کنید، می‌توانید به موارد مفیدی نظیر تحلیل‌ها و ارتباطات دست پیدا کرده و در برندسازی عملکرد خوبی داشته باشید. البته این تنها تعداد بسیار کمی از مزایای این شبکه اجتماعی است و ما در ادامه موارد بیشتری را به شما خواهیم گفت.

وقتی بحث بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی به میان می‌آید، شاید اکثر شما ترجیح دهید که تمام تمرکزتان را روی سه پلتفرم مطرح فیسبوک، اینستاگرام و توییتر بگذارید. این بسترها برای دسترسی پیدا کردن به مخاطب هدف فوق‌العاده هستند، اما اگر به لینکدین توجه کافی نداشته باشید، به کسب و کارتان آسیب قابل توجهی وارد خواهد شد. لینکدین به عنوان بزرگترین شبکه‌ی اجتماعی مربوط به کسب و کار در جهان، 227 درصد تولید لید مفید بیشتری نسبت به فیسبوک و توییتر دارد. در نتیجه در زمینه مارکتینگ، باید آن را عنوان پلتفرم ضروری در کسب و کارتان قلمداد کنید. اگر چیزی از لینکدین نمی‌دانید، در ادامه می‌توانید مروری کوتاه بر سرگذشت آن داشته باشید.

درباره لینکدین

لینکدین در سال 2003 با تمرکز بر بازاریابی شبکه‌ای، اشتغال‌زایی و به اشتراک گذاشتن ایده‌های مختلف، ایجاد شد. این پلتفرم به کاربران‌اش امکان این را می‌دهد که بتوانند محتوای دیگران را ببینند و محتوای خود را به اشتراک بگذارند. آن‌ها می‌توانند در این بستر با دیگر افراد مربوط به حوزه کسب و کار مثل همکاران‌شان، کارفرمایان بالقوه، افراد شاغل در زمینه‌های مشابه، رقبا، کارمندان تازه‌کار و مشتری‌ها در ارتباط باشند. به همین دلیل است که استفاده از لینکدین در کسب و کارتان اهمیت زیادی دارد. در واقع این شبکه اجتماعی یک ابزار بازاریابی فوق‌العاده است. حال بیایید با هم نگاهی بیندازیم به روش‌هایی که می‌توانیم با آن‌ها از لینکدین برای مارکتینگ و توسعه کسب و کار استفاده کنیم.

بهترین روش‌ها برای بازاریابی در لینکدین

لینکدین به شما اجازه می‌دهد که ترافیک سایت‌تان را بیشتر کنید، لیدهای مفید را پیدا کنید، از طریق پست‌های مختلف تجربیات خود را به اشتراک بگذارید و کسب و کارتان را توسعه دهید. استفاده از این بستر برای شروع بازاریابی بسیار خوب است و به لطف آن می‌توانید افراد مستعد جدیدی را به کسب و کارتان جذب کنید. مواردی که ذکر کردیم فقط چند دلیل محدود بودند که نشان می‌دهند لینکدین یه پلتفرم ایده‌آل برای مارکتینگ در هر زمینه‌ای است. در ادامه به روش‌ها و تاکتیک‌هایی اشاره می‌کنیم که می‌توانید به لطف آن‌ها از لینکدین به شکل بهتری در استراتژی محتوایی شبکه‌های اجتماعی‌تان استفاده کنید.

 1. هشتگ‌گذاری کنید

هشتگ‌ها را می‌توان تاکیدی بر محتوای خاصی در پست‌های لینکدین دانست. در واقع هشتگ‌ها اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرند، می‌توانند با ایجاد تغییرات کاربردی در استراتژی بازاریابی، عملکردتان را بهبود ببخشند. عبارات ساده‌ای که هشتگ نامیده می‌شوند، برای جذب مخاطب جدید، جلب نظر صنایع مختلف و … کاملا مفید هستند. با این حال اگر بیش از حد از آن‌ها استفاده کنید یا در کاربردتان هوشمندانه عمل نکنید، ممکن است آن‌ها را به مانعی در برابر محتوای خود بدل کنید.

این بدان معنا است که شما باید بتوانید از هشتگ‌های محبوب و مرتبط به صورت متعادل استفاده کرده و توازن را در به کار بردن‌شان فراموش نکنید. در نتیجه باید حتما درباره هشتگ‌هایی که می‌خواهید در لینکدین آن‌ها را به کار ببرید، تحقیق کنید. ابتدا از نوار جستجو برای پیدا کردن هشتگ‌های مناسب استفاده کنید. برای مثال اگر در حوزه Growth Marketing فعالیت می‌کنید، کار را با جستجو کردن #growthmarketing آغاز کنید تا ببینید چند کاربر این هشتگ را دنبال می‌کنند. در این حالت نحوه استفاده معمول از آن نیز برای‌تان روشن می‌شود.

هشتگ‌گذاری کنید

از این جا به بعد، از سه تا پنج هشتگ استفاده کنید تا بتوانید مطالب خود را به مخاطب هدف‌تان برسانید. به این دلیل که کاربران نحوه جستجوی مختلفی دارند، باید این هشتگ‌ها متنوع باشند. هرچه تعداد جستجو‌ها بیشتر باشد، بهتر است بر تعداد هشتگ‌ها نیز افزوده شود. با این حال باید به خاطر بسپارید که استفاده بیش از حد از آن‌ها، نتیجه عکس را در پی خواهد داشت. قابل ذکر است که هشتگ‌های مرتبط اما با محبوبیت کمتر، می‌توانند دسترسی شما را به مخاطب هدف‌تان محدود کنند (گاهی این اتفاق برای مخاطبی می‌افتد که در حالت عادی می‌توانست مشتری خوبی برای‌تان باشد).

هشتگ‌گذاری کنید

 1. زمان مناسب استفاده از پروفایل لینکدین و صفحه لینکدین را بدانید

کاربران می‌توانند صفحات (Page) لینکدین را بدون فرستادن درخواست برقراری ارتباط و منتظر ماندن برای تایید، دنبال کنند. این بدان معنا است که اگر یک کاربر لینکدین صفحه شما را با مخاطبان‌اش به اشتراک بگذارد، آن‌ها می‌توانند صفحه شما را دنبال کرده و بدون مشکل محتوای مربوط به کسب و کارتان را ببینند. در نتیجه احتمال این که افراد زیادی با شما و کسب و کارتان آشنا شود، زیاد خواهد بود. صفحات لینکدین و پروفایل (Profile) لینکدین هر کدام در بازاریابی در لینکدین برای اهداف متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همان‌طور که گفتیم صفحات عمومی هستند و برای کسب و کارها به کار می‌روند. اما پروفایل شخصی است و افراد محدودی به آن دسترسی دارند. هر یک از آن‌ها نقشی در الگوریتم‌های لینکدین دارند. اما شما ابزارهای مختلفی در دسترس خواهید داشت که می‌توانند در افزایش مخاطبان‌تان اهمیت زیادی داشته باشند.

کاربران قابلیت دنبال کردن پروفایل‌های لینکدین را دارند، اما تفاوت اینجا است که برای این کار نیاز به کسب اجازه از مخاطب خواهد بود. علاوه بر این، پروفایل به شما اجازه برقراری ارتباط شخصی و خصوصی را می‌دهد. مثلا اگر مشاور باشید، بیشتر باید روی روش مستقیم و نفر به نفر کار کنید و در نتیجه بهتر است پروفایل لینکدین‌تان را نیز با توجه به همین مورد ویرایش کنید. هر دوی این موارد می‌توانند تاثیر قابل توجهی در بازاریابی در لینکدین بگذارند. برای نمونه، شما می‌تواند در پروفایل شخصی‌تان صفحه لینکدین‌تان را به عنوان کارفرما تعیین کنید و خود را در لیست کارمندان کسب و کارتان قرار دهید. در این حالت اگر کسی پروفایل شما را ببیند، صفحه لینکدین‌تان را نیز خواهد دید.

 1. پست‌هایی با حجم محتوایی مختلف منتشر کنید

پست‌های باکیفیت و کوتاه در لینکدین ارزش زیادی دارند. از طرفی اگر پست‌ها طولانی باشند، می‌توانند توجه مخاطب را به خود جلب کرده و باعث شوند که کاربران زمان بیشتری را در اپلیکیشن سپری کنند. هر دوی این نوع پست‌ها باید جزو برنامه محتوایی لینکدین‌تان باشند. نباید جوری رفتار کنید که افراد شما را به عنوان فردی بشناسند که مدام متن‌های طولانی منتشر می‌کند. زیرا بسیاری از مخاطب‌تان احتمالا اصلا زمانی برای مطالعه متون طولانی در اختیار ندارند. از سمت دیگر اگر به کرات دست به انتشار پست‌های کوتاه بزنید، از اعتبار مطالب‌تان کاسته می‌شود و افراد توجه کمتری به آن‌ها خواهند کرد. داشتن تنوع در حجم و طول پست‌ها (همین‌طور اضافه کردن عکس و ویدیو) می‌توانند به تازه بودن محتوای شما کمک کرده و موجب جلب توجه مخاطبان شود. این امر موجب می‌شود که کاربران با مطالعه پست شما هیجان‌زده شوند و مدام منتظر پست‌های جدیدتان باشند.

 1. مقالات خارجی را در پلتفرم به اشتراک بگذارید

لینکدین برخلاف سایر پلتفرم‌هایی نظیر اینستاگرام، الگوریتمی دارد که از لینک‌های خارجی به بلاگ‌ها و سایت‌ها پشتیبانی می‌کند. بنابراین همان‌گونه که محتوای پست شده توسط شما ارزش دارد و به مخاطبان‌تان مربوط است، پست کردن محتوای افراد دیگر روی این پلتفرم نیز می‌تواند برای‌تان مفید باشد.

در این حالت نباید هیچ نگرانی راجع به دادن اعتبار به نویسنده اصلی داشته باشید، زیرا می‌توانید به صورت مستقیم به سایت مرجع لینک بدهید. بد نیست که نویسنده محتوای اصلی را تگ کنید یا هشتگ‌های‌شان را برای دادن اعتبار به آن‌ها به کار ببرید. گاهی اوقات آن‌ها نیز پستی از شما را با دنبال کنندگان‌شان به اشتراک می‌گذارند یا کامنتی زیر پست‌ها می‌نویسند که منجر به شناساندن پروفایل‌تان به مخاطبان‌شان می‌شود.

مقالات خارجی را در پلتفرم به اشتراک بگذارید

 1. برنامه انتشار مداوم داشته باشید

معمولا لینکدین را به عنوان پلتفرمی می‌شناسند که محتوای آن طول عمر بیشتری دارد. در واقع در لینکدین نیازی به انتشار پست‌های فراوان نیست، اما با این وجود باید برنامه انتشار ثابت و مداومی داشته باشید. اگر بخواهید می‌توانید، هر روز، هر چند روز یک بار یا یک بار در هفته محتوا تولید کنید. در این حالت مخاطبان‌تان انتظار دارند که شما این مطالب را به صورت مداوم و در همان زمان منتشر کنید. این کار اعتماد بیشتری را برای‌تان به وجود می‌آورد. ابتدا برنامه‌ای را طراحی کنید که منطقی باشد و سپس سعی کنید برای یک ماه آن را کاملا رعایت کنید. با این روش می‌توانید تشخیص دهید که چه زمان در روز یا به طور کلی انتشار پست‌ها در چه روزهایی می‌تواند بازخورد بهتری داشته باشد. سپس با توجه به اطلاعات به دست آمده، یک برنامه مدون طراحی کنید.

در ادامه‌ی آموزش بازاریابی در لینکدین، ما به روش‌های مفیدی اشاره می‌کنیم که در این پلتفرم کاربرد زیادی دارند. فرقی ندارد که صفحه شخصی دارید یا صفحه‌ای مخصوص به کسب و کار یا هر دو؛ همچنین زمینه فعالیتی و وسعت کارتان نیز اهمیتی ندارد؛ در هر حال این نکات می‌توانند کاملا برای‌تان مفید واقع شوند. با این حال به این موضوع می‌رسید که برخی از مواردی که قرار است به آن‌ها اشاره کنیم، برای سرعت بخشیدن به شناختن برند یا به اشتراک گذاشتن محتوا کاربرد دارند، در حالی که باقی ممکن است بیشتر مربوط به استخدام و کشف افراد مستعد ربط داشته باشند.

چگونه از لینکدین برای کسب و کار و بازاریابی استفاده کنیم؟

همان‌طور که پیش از این گفتیم، لینکدین برای کسب و کارها بسیار مفید است و می‌تواند در توسعه کسب و کار شما موثر واقع شود. به همین دلیل ما می‌خواهیم در ادامه راه‌کارهای مناسبی را برای استفاده از این پلتفرم به شما بگوییم.

پیش از ریز شدن روی مبحث بازاریابی در لینکدین، بهتر است کمی بیشتر با نحوه استفاده از این پلتفرم آشنا شوید.

 1. URL پروفایل عمومی‌تان را شخصی‌سازی کنید

سعی کنید URL پروفایل‌تان را به نحوی شخصی‌سازی کنید که حرفه‌ای به نظر آید. ابتدا روی View Profile  کلیک کرده و سپس به سراغ  Edit Public Profile and URLبروید. سعی کنید از نام‌تان برای تعیین URL استفاده کنید.

 1. برای پروفایل لینکدین‌تان یک تصویر پس‌زمینه در نظر بگیرید

اضافه کردن تصویر به پس‌زمینه، موجب می‌شود که بهتر بتوانید شخصیت خود را به مخاطب نشان دهید. در حالت پیش‌فرض خود برنامه تصویری را برای شما در نظر می‌گیرد، اما باید سعی کنید که تصویری گیراتر و جذاب‌تر را به کار ببرید. تصویر پس‌زمینه باید در ابعاد 1584 × 396  پیکسل باشد و برای اعمال آن باید تصویر را به یکی از فرمت‌های JPG، PNG یا Gif تبدیل کنید. به یاد داشته باشید که حجم فایل باید زیر 8 مگابایت باشد.

مقالات خارجی را در پلتفرم به اشتراک بگذارید

 1. بخش‌های مختلف پروفایل‌تان را در حالت دل‌خواه قرار داده و مواردی را حذف کرده یا اضافه کنید

شما می‌توانید بخش‌های مختلف پروفایل‌تان را ویرایش کرده و سعی کنید موارد دل‌خواه و مهم را در دیدرس قرار دهید. جابه‌جا کردن بخش‌های مختلف کار دشواری نیست. کافی است با موس روی بخشی کلیک کرده و آن را به محل دل‌خواه بکشید.

 1. پروفایل لینکدین‌تان را برای موتورهای جستجو بهینه کنید

این مورد نیز برای بازاریابی در لینکدین می‌تواند حائز اهمیت باشد. سئو محدود به سایت‌ها و بلاگ‌ها نیست. شما می‌توانید پروفایل شبکه‌های اجتماعی‌تان را نیز به صورتی بهینه کنید که در معرض دید افراد بیشتری قرار گیرند. استفاده از تیترها، کلید واژه‌ها، خلاصه توضیحات و ارائه تجربیات کاری در این امر موثر هستند.

 1. نشان ProFinder را به پروفایل‌تان اضافه کنید

اضافه کردن ProFinder به پروفایل می‌تواند کاملا مفید باشد. زیرا این علامت به سایر کاربران اعلام می‌کند که شما تخصص و مهارت‌های زیادی دارید و می‌توانید در پروژه‌های مختلف مفید واقع شوید.

نشان ProFinder را به پروفایل‌تان اضافه کنید

 1. از لینک‌های سایت و بلاگ در پروفایل‌تان نهایت بهره را ببرید

کاربران قادر هستند که لینک‌های مختلف و آدرس خود در دیگر شبکه‌های مجازی را به پروفایل‌شان اضافه کنند. اضافه کردن لینک به محتوا یا سایت‌تان می‌تواند نرخ کلیک روی پروفایل‌تان را افزایش دهد. در نتیجه از این راه می‌توانید برای بیشتر کردن ترافیک استفاده کرده و بیشتر جلب توجه کنید.

 1. پست‌های افرادی که دنبال می‌کنید را چک کنید (یا خودتان مطالب دل‌خواه‌تان را به اشتراک بگذارید)

شما در لینکدین هم می‌توانید درست مثل اینستاگرام و فیسبوک پست بقیه افرادی که دنبال کرده‌اید را مشاهده کنید. علاوه بر این، می‌توانید مطالب خود را هم به اشتراک بگذارید و در پست‌های‌تان درباره نحوه کار یا ارائه خدمات‌تان صحبت کنید. قابل ذکر است که امکان شخصی‌سازی و فیلتر کردن نحوه نمایش مطالب نیز وجود دارد.

 1. قابل شناسایی باشید

باید پروفایل‌تان به شکلی باشد که افراد با دیدن آن، به سرعت بتوانند شما را تشخیص دهند. برای رسیدن به این هدف باید اطمینان حاصل کنید که نام، عناوین و دیگر مشخصه‌های پروفایل‌تان کاملا مشخص و به راحتی قابل مشاهده باشند.

 1. بررسی کنید تا ببینید چه کسی از پروفایل شما بازدید کرده است

سعی کنید کمی بیشتر درباره اعضا، لیدهای مفید و مشتری‌هایی که از پروفایل‌تان بازدید کرده‌اند، اطلاعات به دست آورید. باید این امر را در بازاریابی در لینکدین مد نظر قرار دهید. در واقع این پلتفرم ابزاری به نام Who Viewed Your Profile دارد که به شما کمک می‌کند بتوانید به چنین اطلاعاتی دست پیدا کنید.

 1. تمامی جنبه‌های صفحه لینکدین‌تان را طراحی کنید

طراحی صفحات لینکدین در طی این سال‌ها تغییرات زیادی کرده است. سعی کنید همیشه صفحات خود را برای Layoutها جدید بهینه کنید و بنرها و تصاویر باکیفیت را به کار ببرید.

نحوه بازاریابی در لینکدین

حال که نحوه کارکرد کلی لینکدین را آموختید، باید به سراغ مبحث اصلی‌مان بروید. بازاریابی در لینکدین از اهمیت زیادی برخوردار است. پس حتما با دقت به ادامه مطلب توجه داشته باشید.

 1. در LinkedIn Recruiter از Saved Searches و Search Alertsاستفاده کنید

اگر از LinkedIn Recruiter استفاده می‌کنید، می‌توانید Saved Searches را برای ذخیره‌سازی شاخص‌های جستجوهای‌تان به کار ببرید. در صورتی که از طریق لینکدین برای مارکتینگ موقعیت‌های کاری استفاده می‌کنید، این امر می‌تواند به شدت برای‌تان مفید باشد.

  برنامه نویسی فرانت اند چیست و چه مهارت‌هایی لازم دارد؟

به لطف این ویژگی شما می‌توانید هر تعداد جستجویی که می‌خواهید را ذخیره کنید. همچنین پس از تشخیص کاندیدهای جدیدی که با فیلترهای مربوط به شاخص‌ها‌ی‌تان تطبیق دارند، اعلان آن برای شما ارسال خواهد شد. کاربران می‌توانند خودشان تعیین کنند که اعلان‌ها روزانه برای‌شان ارسال شود یا به صورت هفتگی.

در LinkedIn Recruiter از Saved Searches و Search Alertsاستفاده کنید

 1. لیست کردن موقعیت‌های شغلی و استخدام افراد مستعد جدید از طریق پست کردن کارها در لینکدین

بازاریابی در لینکدین برای موقعیت‌های شغلی نیز خیلی کاربرد دارد. برای این امر از یاد نبرید که باید موقعیت‌های شغلی در دسترس‌تان را در صفحه مربوط به مشاغل لینکدین اضافه کرده و از تکنیک‌های مارکتینگ برای نمایش آن‌ها استفاده کنید.

در این روش کارجویان می‌توانند با جستجوی کلمات کلیدی نظیر عنوان شغلی، نام صنعت مربوطه، موقعیت مکانی، حقوق دریافتی، میزان تجربه کاری و … درباره کسب و کار و موقعیت‌های شغلی باز اطلاعات کسب کنند.

لیست کردن موقعیت‌های شغلی و استخدام افراد مستعد جدید از طریق پست کردن کارها در لینکدین

 1. از بخش Endorsements لینکدین نهایت بهره را ببرید

لینکدین دارای یک ویژگی به نام Endorsements است. این بخش اجازه می‌دهد که افراد، تاییدیه‌های مربوط به کاربران ببینند. در واقع به لطف این ویژگی شما می‌توانید مهارت‌ها و قابلیت‌های افرادی که با آن‌ها همکاری کرده‌اید را مشاهده کنید. این امر به آن‌ها کمک می‌کنند که بتوانند همکاری‌های دیگری با سایر کسب و کارها داشته باشند. پس اگر می‌خواهید از دیگران حمایت کنید یا کاری کنید که پروفایل سایر کاربران تاثیرگذارتر باشد، می‌توانید از این ویژگی بهره ببرید. در نتیجه سایر کاربران هم می‌توانند چنین تاییدیه‌هایی را برای شما بنویسند و در مجموع به شما کمک زیادی کنند.

از بخش Endorsements لینکدین نهایت بهره را ببرید

 1. از Open Profile برای ارسال پیام به افرادی که با آن‌ها ارتباط ندارید، استفاده کنید

برای گسترش دادن سطح ارتباطات خود و ایجاد رابطه‌های جدید با همکاران، مشتریان و افراد تاثیرگذار در سایر صنعت‌ها، گاهی باید برای آن‌ها پیام ارسال کنید.

اگر LinkedIn Group را در نظر نگیریم، باید بگوییم که لینکدین فقط به کاربران اجازه می‌دهد به افرادی پیام دهند که در لیست رابطه‌های نزدیک‌شان هستند.اما آیا می‌دانستید که برخی از کاربران خودشان می‌توانند اجازه دهند که شما بدون این محدودیت‌ها برای‌شان پیامی ارسال کنید؟ ما در ادامه نحوه این کار را به شما خواهیم گفت.

قابلیت استفاده از شبکه Open Profile  فقط برای کسانی که اکانت پرمیوم (Premium) دارند، در دسترس است. با این حال کاربران می‌توانند به افرادی با دیگر نوع اکانت‌ها نیز پیام دهند.

علاوه بر این، مهم‌ترین نکته این است که به لطف این ویژگی می‌توانید به افرادی که در لیست مخاطبان‌تان نیستند، پیغام ارسال کنید. این امر مشابه ارسال درخواست با یک یادداشت برای ارتباط برقرار کردن است. البته نباید از این روش بیش از حد استفاده کنید. همچنین اگر حساب پرمیوم داشته باشید، از InMail نیز می‌توانید استفاده کنید.

 1. از لیست مخاطبان‌تان خروجی بگیرید

خروجی گرفتن از لیست مخاطبان نیز موضوع قابل توجهی در بازاریابی در لینکدین به حساب می‌آید. این که کاربران می‌توانند از مخاطبانی که در لینکدین پیدا می‌کنند برای افزایش دادن ترافیک سایت، بیشتر کردن مشتریان و گسترش فروش‌شان استفاده کنند، بر کسی پوشیده نیست. خروجی گرفتن از لیست مخاطب‌ها در یک سیستم مدیریت مخاطب برای شروع امر فوق‌العاده‌ای است.

برای خروجی گرفتن از لیست مخاطبان باید از بخش تنظیمات پیشرفته اقدام کنید.

از لیست مخاطبان‌تان خروجی بگیرید

 1. به هدف گسترش شبکه‌ی حرفه‌ای، مخاطبان و روابط‌تان را شخصی‌سازی کنید

لینکدین ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهد که با آن‌ها می‌توانید شبکه‌ی حرفه‌ای‌تان را گسترش دهید و ارتباطات ارزشمندی کسب کنید. برای این کار شما می‌توانید با توجه به اهدافی که مد نظر دارید، روش‌های گوناگونی را به کار گیرید.

در ادامه به چند مثال اشاره می‌کنیم:

 • بر اساس سطح ارزش افراد برای کسب و کارتان آن‌ها را حذف کرده، مشاهده کنید یا کاربران جدید را به لیست‌تان اضافه کنید.
 • کنترل کنید که چه کسی قادر به دیدن لیست مخاطبان‌تان باشد. زیرا ممکن است دوست نداشته باشید رقبای‌تان بتوانند لیست افرادی که با آن‌ها در ارتبط هستید را ببینند.
 • از مخاطبان درجه دو و سه خود استفاده کنید تا شبکه‌تان گسترده‌تر شود و بتوانید ارتباطات جدیدی به وجود آورید.
 • لیست مخاطبان‌تان را از ایمیل و دیگر منابع وارد کرده و آن‌ها را همگام‌سازی کنید تا با همکاران، شرکا، لیدها و مشتریان در هر جایی که هستند، در ارتباط بمانید. این مخاطبان می‌توانند در مکان‌ها و بسترهای مختلفی محتوای شما را ببینند. بنابراین آن‌ها می‌توانند بهتر با کسب و کار‌تان آشنا شوند و شناخت بهتری از برندتان داشته باشند.
 1. به گروه‌های لینکدین ملحق شوید

گروه‌ها نیز در روند بازاریابی در لینکدین اهمیت زیادی دارند. در واقع استفاده از گروه‌های لینکدین یکی از بهترین روش‌ها برای برقراری ارتباط با کاربران حاضر در این پلتفرم است. همچنین افرادی که علایق یکسانی با شما دارند و در زمینه فعالیتی شما مشغول هستند نیز از این راه بهتر با کسب و کارتان ارتباط می‌گیرند. گروه‌ها را می‌توان بستری دانست که شما و دیگر اعضا می‌توانید در آن‌ها محتوای خود را به اشتراک بگذارید، لیست مخاطبان‌تان را گسترش دهید، خود را به عنوان یک متخصص معرفی کنید و شناخت بهتری از برندتان به وجود آورید. ملحق شدن به گروه‌های لینکدین چندین مزیت دیگر هم دارد. برای مثال با پیوستن به گروه‌هایی که مرتبط با حوزه کاری‌تان هستند، می‌توانید بستری برای گفتگو پیدا کنید و همین صحبت‌ها می‌توانند برای انجام کارهای‌تان الهام‌بخش باشند.

علاوه بر این، با عضویت در گروه‌ها می‌توانید بدون این که در لیست مخاطبان سایر کاربران باشید، پروفایل آن‌ها را به صورت کامل مشاهده کنید. همچنین اگر شما و کاربر دیگری در یک گروه عضو باشید، لینکدین به شما اجازه خواهد داد که هر ماه بتوانید 15 پیام مستقیم را بین یکدیگر رد و بدل کنید (در حالت عادی شما فقط با مخاطبان درجه یک‌تان می‌توانید این کار را انجام دهید).

 1. گروه لینکدین خودتان را بسازید

می‌توانید ساخت یک گروه لینکدین را نیز در نظر داشته باشید. برای موفقیت در بازاریابی در لینکدین، این امر نیز می‌تواند نقش قابل توجهی داشته باشد.

شما می‌توانید از گروهی که ساخته‌اید برای معرفی بهتر خود در زمینه کاری مشخص، استفاده کنید. این کار به توسعه روابط‌تان، به وجود آمدن ایده‌های جدید برای تولید محتوای مارکتینگ، شناساندن بهتر برند و تولید لیدهای جدید کمک می‌کند.

 1. با گروه لینکدین‌تان ارتباط برقرار کنید

در ادامه آموزش بازاریابی در لینکدین، بهتر است به دلایل دیگری که باعث می‌شوند ساخت گروه ارزشمند باشد، اشاره کنیم. در حقیقت یکی از مزایای اصلی مدیریت یک گروه لینکدین، این است که این پلتفرم به شما اجازه خواهد داد بتوانید راحت‌تر با سایر اعضای گروهی که مدیر آن‌ هستید، تعامل داشته یا با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

همچنین شما می‌توانید به اعضای گروه پیام ارسال کنید و پست‌هایی را در گروه منتشر کنید. در نتیجه می‌توانید در صورت نیاز بدون هیچ مشکلی مستقیما با اعضای گروه‌تان در ارتباط باشید و به آن‌ها پیام دهید. همچنین می‌توانید از طریق صفحه گروه، محتوایی خاص را با دیگران به اشتراک بگذارید. این ویژگی از آن جایی می‌تواند کاربردی باشد که شما گاهی نیاز می‌بینید که به شخص خاصی در گروه‌تان پیامی ارسال کنید. امکان انتشار پست در گروه به شما این امکان را می‌دهد هر محتوایی که دوست دارید را به اشتراک بگذارید. این اقدام می‌تواند در آغاز کردم بحث و گفتگوها در گروه تاثیرگذار باشد.

 1. به روز رسانی‌های وضعیت لینکدین خود را در توییتر به اشتراک بگذارید

اکانت توییترتان را به پروفایل لینکدین‌تان اضافه کنید تا بتوانید به روز رسانی‌های وضعیت را بین پلتفرم‌های مختلف به اشتراک بگذارید. در این حالت حتی می‌توانید تعداد دنبال‌کنندگان توییترتان را نیز بیشتر کنید و به تعداد مخاطبان لینکدین‌تان نیز بیفزایید.

برای مثال اگر می‌خواهید پستی در لینکدین منتشر کنید و دوست دارید دنبال کنندگان توییترتان هم آن را مشاهده کنند، می‌توانید به راحتی با انتخاب گزینه Public + Twitter در منوی آبشاری مربوط به بخش انتشار، آن را به صورت همزمان در هر دو پلتفرم به اشتراک بگذارید.

به روز رسانی‌های وضعیت لینکدین خود را در توییتر به اشتراک بگذارید

 1. در به روز رسانی‌های وضعیت پروفایل خود از @ برای منشن کردن دیگران استفاده کنید

در ادامه مبحث بازاریابی در لینکدین بد نیست به موضوع منشن‌ها بپردازیم. آیا می‌خواهید یکی دیگر از کاربران لینکدین یا یک شرکت خاص پستی که منتشر می‌کنید را ببیند؟ اگر جواب‌تان مثبت است، باید در لینکدین با استفاده از @ کاربر یا آن شرکت خاص را تگ کنید. در واقع شما احتمالا پیش از این نیز چنین تجربه‌ای را در سایر شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، توییتر یا اینستاگرام داشته‌اید. در آن پلتفرم‌ها نیز برای تگ کردن دیگران باید از @ استفاده کرد.

کافی است از علامت @ استفاده کنید تا به سرعت نام شرکت یا کاربر در پست یا به روز رسانی وضعیت‌تان به نمایش درآید. اگر این کار را انجام دهید، آن کاربر یا شرکت خاص اعلانی دریافت می‌کنند مبنی بر این که شما آن‌ها را منشن کرده‌اید. قابل ذکر است که نام آن‌ها در پست شما به صورت لینک‌دار نمایش داده می‌شود و افراد با کلیک روی اسم‌ها می‌توانند وارد صفحات آن‌ها شوند. این روش نیز یک راه بسیار خوب برای افزایش تعامل و خودنمایی کردن است که موجب بهتر شناخته شدن برندتان می‌شود.

 1. صفحات LinkedIn Showcase بسازید

صفحات LinkedIn Showcase بسیار مفید هستند و به برجسته‌تر کردن نوآوری‌ها و نکات خاص و کمپین‌های مختلف کمک کرده و این بخش‌ها را از سایر قسمت‌های صفحه متمایز می‌کنند. در واقع آن‌ها به شامل محتوایی هستند که شما به طور خاص روی‌شان کار می‌کنید.

می‌توان به صفحات LinkedIn Showcase به عنوان افزونه‌هایی برای صفحات اصلی نگاه کرد که به شما اجازه می‌دهند محصولات خاصی را تبلیغات کنید. همچنین آن‌ها برای بازاریابی در لینکدین نیز حائز اهمیت هستند. LinkedIn Showcase تجربه‌ای هدفمندتر و شخصی‌سازی شده‌تر برای بازدیدکنندگان از صفحات‌تان به ارمغان می‌آورند. این روش می‌تواند به بهترین شکل ممکن مخاطبان‌تان را گسترده‌تر کند. زیرا کاربران می‌توانند بدون این که صفحه اصلی شما را دنبال کرده باشند، صفحه یا صفحات Showcase را دنبال کنند.

 1. به روز رسانی‌های وضعیت شرکت را پست کرده و آن‌ها را هدف قرار دهید

به روز رسانی‌های وضعیت کسب و کارتان را روی صفحه لینکدین منتشر کنید تا دنبال‌کنندگان‌تان آن‌ها را ببینند. این امر موجب می‌شود که تعامل مخاطبان‌تان با شما بیشتر شود. در به روز رسانی‌های وضعیت می‌توانید محتوای نوشتاری، تصاویر، ویدیو، مدارک و موارد دیگری را به اشتراک بگذارید. همچنین شما می‌توانید به روز رسانی‌های وضعیت لینکدین را به صورت هدفمند منتشر کنید. هدف از این کار نمایش آن‌ها برای افراد خاص و گروه‌های مخاطبان‌تان است. برای این کار از شاخص‌هایی نظیر اندازه شرکت، صنعت، عملکرد شغلی، مهارت، جغرافیا، زبان و … استفاده کنید. این به روز رسانی‌های هدفمند در صفحه‌تان به نمایش درخواهند آمد (شاید هم در صفحه Showcase).

به روز رسانی‌های وضعیت شرکت را پست کرده و آن‌ها را هدف قرار دهید

 1. نمره مارکتینگ محتوا و منابع محتوای پرطرفدار لینکدین را بررسی کنید

در قدم بعدی از آموزش بازاریابی در لینکدین، بهتر است به سراغ نمره مارکتینگ محتوا و منابع محتوای ترند بروید. شما از این طریق می‌توانید بفهمید که بازاریابی محتوایی پولی و ارگانیک چقدر تاثیرگذار بوده است. نمره مارکتینگ محتوا با اندازه‌گیری میزان تعامل مخاطبین با محتوای منتشر شده، می‌توانند اطلاعاتی درباره تاثیرتان در لینکدین به شما بدهند. محتوای پرطرفدار نیز به شما می‌گویند کدام یک از موضوعات و محتوایی که پست کرده یا به اشتراک گذاشته‌اید، بین گروه‌های مخاطبان‌تان بیشتر بازتاب داشته‌اند و توجهات بیشتری را به خود جلب کرده‌اند. در نتیجه به لطف این اطلاعات می‌توانید محتوایی‌تان را به صورت بهینه‌تر منتشر کنید.

 1. محتوای دارای اسپانسر و تبلیغات بومی لینکدین را آزمایش کنید

اگر می‌خواهید با تبلیغات پولی بازاریابی در لینکدین را به صورت کامل‌تر و ارگانیک‌تر پیش بگیرید، بهتر است LinkedIn Ads را مد نظر قرار بدهید؛ زیرا آن را می‌توان یک انتخاب هوشمندانه دانست. یکی از بزرگترین مزایای تبلیغات در لینکدین وجود گزینه‌های هدفگیری مختلف است. تبلیغات PPC لینکدین به شما اجازه می‌دهد مواردی نظیر عناوین کاری گوناگون، عملکردهای شغلی، صنعت‌ها یا اندازه شرکت‌ها را هدف قرار دهید. در واقع با این روش افرادی که احتمالا تمایل به برقراری با شما را دارند، به سمت‌تان جذب می‌شوند.

 1. از طریق لینکدین محتواهای‌تان را به اشتراک بگذارید

خبر خوب این است که انتشار مقالات و مطالب مختلف در حال حاضر برای تمامی کاربران امکان‌پذیر است. شما می‌توانید بررسی کنید تا ببینید با تولید محتوا و تبلیغ کردن آن در صفحه کاری‌تان، این ویژگی چگونه می‌تواند اهداف بازاریابی در لینکدین را به ثمره برساند. برای مثال می‌توانید همگام‌سازی انتشار مطالب روی سایت با لینکدین را امتحان کنید. با این روش می‌توانید از طریق لینکدین، مخاطبان سایت‌تان را نیز افزایش دهید.

 1. دکمه دنبال کردن صفحه را به سایت‌تان اضافه کنید

برای تبلیغ کردن صفحه لینکدین در سایت‌تان، باید یک دکمه دنبال کردن در آن قرار دهید. با این روش مخاطبان‌تان با محتوای تولید شده توسط شما در لینکدین آشنا می‌شوند. وقتی بازدیدکنندگان از سایت‌تان صفحه لینکدین شما را از طریق سایت دنبال می‌کنند، به صورت خودکار به مخاطبان شما اضافه می‌شوند و می‌توانند آخرین مطالبی که منتشر کرده‌اید را مشاهده کنند. با این روش می‌توانید ترافیک صفحه لینکدین‌تان را از طریق سایت افزایش دهید و مخاطبان بیشتری را با محتوای‌تان آشنا کنید.

 1. عملکرد بازاریابی در لینکدین را تحلیل کنید

تا به این جای کار عملکرد بازاریابی در لینکدین چقدر مثبت بوده است؟ برای پی بردن به آن، باید عملکردتان را تجزیه و تحلیل کنید. سپس می‌توانید با توجه به اطلاعاتی که درک کرده‌اید، بهترین تصمیم را برای کسب موفقیت بگیرید.

لینکدین یک صفحه مربوط تحلیل دارد و همچنین دارای ابزاری است که گزارشات را از عملکردتان برای شما ارسال می‌کنند. در واقع داده‌های مشخصی از تاثیر به روز رسانی‌های وضعیت و محتوا در لینکدین وجود دارد. همچنین اطلاعات کاملی درباره دنبال‌کنندگان و میزان تعامل کاربران با صفحه‌تان را می توانید ببینید.

گزینه‌های بازاریابی در لینکدین

لینکدین موجب می‌شود که ترافیک سایت شما افزایش یابد، لیدهای معتبر و مفید را پیدا کنید، تجربه‌های کاربردی‌تان را به اشتراک بگذارید و شبکه‌ی مخاطبان‌تان را گسترش دهید. همچنین می‌توان آن را گزینه‌ای خوب برای پیدا کردن شغل و جذب افراد مستعد جدید دانست. استفاده از تبلیغات نیز می‌تواند همه این مزایا را بیشتر کند و عملکردتان را بهبود ببخشد. شما در لینکدین می‌توانید از چهار نوع تبلیغات استفاده کنید. هر یک از این روش‌ها می‌توانند به شما برای رسیدن به اهداف‌تان کمک کنند.

 1. محتوای دارای اسپانسر یا حمایت شده

این نوع محتواها در بین اخبار موجود در صفحه خانگی لینکدین به نمایش درمی‌آیند. در نتیجه افراد زیادی می‌توانند آن‌ها را مشاهده کنند. محتوای دارای اسپانسر می‌تواند یک عکس، ویدیو، رویداد یا مواردی از این دست باشد.

 1. پیام‌های دارای اسپانسر یا حمایت شده

تنها 48 درصد از کسب و کارها از پیام برای برقراری تعامل با لیدها استفاده می‌کنند. در نتیجه شما می‌توانید از این روش نهایت بهره را ببرید.

 1. فرم‌های تولید لید

فرم‌های از پیش پر شده‌ای وجود دارند که به شما کمک می‌کنند اطلاعات لیدها را در لینکدین ثبت و جمع‌آوری کنید.

 1. تبلیغات متنی

مقیاس عملکرد این روش در مقایسه با محتوای حمایت شده کوچکتر است.

کلام آخر

در مجموع باید گفت که بازاریابی در لینکدین واقعا می‌تواند تاثیر قابل توجهی روی کسب و کارتان بگذارد. اگر می‌خواهید در کارتان پیشرفت کنید، نباید فعالیت در این پلتفرم را از یاد ببرید. روز به روز کاربران این شبکه اجتماعی درحال بیشتر شدن هستند و در نتیجه باید سعی کنید از همین امروز با قدرت فعالیت در این بستر را آغاز کنید. این بود هرآنچه باید درباره بازاریابی در لینکدین می‌دانستید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.