جلوگیری از ارسال اسپم با ایجاد کد امنیتی در وردپرس با Math Captcha

ایجاد کد امنیتی در وردپرس

یکی از موارد مهم در مدیریت سایت‌های وردپرسی، جلوگیری از ارسال اسپم در سایت است، که سبب از بین رفتن ترافیک و پر شدن حجم سرور و هاست شما خواهد شد. یکی از راه‌های جلوگیری از ارسال اسپم توسط کاربران یا ربات‌ها، استفاده از افزونه‌های مختلف است که در مخزن وردپرس نیز چندین مورد از چنین افزونه‌هایی ثبت شده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی یک افزونه حرفه‌ای و کاربردی برای ایجاد کد امنیتی در وردپرس بپردازیم، که با استفاده از آن قادر به جلوگیری از ارسال اسپم در سایت‌های وردپرسی خود خواهید بود.

ایجاد کد امنیتی در وردپرس

افزونه Math Captcha یک افزونه کاربردی و حرفه‌ای برای وردپرس است، که شما کاربران وردپرسی را در زمینه جلوگیری از ارسال اسپم توسط کاربران یا ربات‌ها با ایجاد کد امنیتی در وردپرس، یاری خواهد کرد. این افزونه کاربردی در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و توانسته از میان +30,000 نصب فعال، امتیاز 1/4 از 5 را به خود اختصاص دهد.

نصب و راه‌اندازی افزونه

math captcha- ایجاد کد امنیتی در وردپرس

برای استفاده از این افزونه ابتدا از پایان همین مقاله اقدام به دانلود افزونه و نصب آن در سایت وردپرسی خود کنید. پس از نصب، بخشی به نام Math Captcha نمایان می‌شود که از طریق بخش تنظیمات در منوی پیشخوان، در دسترس است. با ورود به این بخش می‌توانید تنظیمات افزونه را جهت استفاده در سایت پیکربندی کنید.

Math Captcha settings

در این بخش تمامی تنظیمات افزونه در دسترس است، که می‌توانید متناسب با نیاز خود آنها را شخصی‌سازی کنید.

math captcha setting- ایجاد کد امنیتی در وردپرس

Enable Math Captcha for: در این بخش می‌توانید نمایش کد کپچا در بخش‌های مختلف سایت وردپرسی خود را فعال کنید و نمایش دهید.
Hide for logged in users: با انتخاب این گزینه کد کپچا برای کاربرانی که وارد سایت شما شده باشند، غیرفعال می‌شود و برای ارسال فرم‌ها نیازی به وارد کردن آن نخواهند داشت.
Mathematical operations: در این بخش می‌توانید علائم ریاضی را نظیر جمع، ضرب، تقسیم و تفریق فعال کنید… می‌توانید یکی یا چند مورد از این عمل‌ها را برای استفاده در بخش فرم کپچا استفاده کنید.
Display captcha as: در این بخش می‌توانید نمایش کد کپچا را به صورت عدد یا حروف تعیین کنید… البته توجه داشته باشید نمایش اعداد به صورت متنی بر اساس زبان انگلیسی است و در سایت‌های فارسی پیشنهاد نمی‌شود.

  استفاده از ری اکت برای افزایش بازدید در وردپرس با WP Reactions Lite

other settings captcha- ایجاد کد امنیتی در وردپرس

Captcha field title: در این بخش می‌توانید برایایجاد کد امنیتی در وردپرس، یک عنوان نمایشی بنویسید تا در فرم‌های شما نمایش داده شود.
Captcha time: در این بخش می‌توانید مدت زمان معتبر بودن یک کد کپچا در سایت خود را مشخص کنید.
Block Direct Comments: با فعال ‌سازی این گزینه، افرادی که از طریق لینک مستقیم ارسال نظر اقدام به ارسال نظر کنند، کد امنیتی به آنها نمایش داده نمی‌شود.
Deactivation: با انتخاب این گزینه در صورت غیرفعال‌ سازی افزونه، تمامی تنظیمات اعمال ‌شده در هنگام فعال بودن حذف خواهند شد.

result- ایجاد کد امنیتی در وردپرس

نتیجه‌گیری

استفاده از افزونه‎های امنیتی و ایجاد کد امنیتی در وردپرس جهت جلوگیری از ارسال اسپم در سایت‌های وردپرسی، به سایت شما کمک زیادی می‌کنند تا بتوانید از ارسال حجم بالای اسپم در سایت جلوگیری کنید. در این مقاله به بررسی یک افزونه کاربردی برای وردپرس پرداختیم که با استفاده از آن قادر به ایجاد کد امنیتی در وردپرس خواهید بود.

دانلود افزونه Math Captcha

دانلود افزونه صفحه افزونه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من این افزونه ر و نصب کردم اما کد کپچا موقع ثبت نام و یا ورود افراد نمایش داده نمیشه
  فقط موقع ورود خودم به پنل کاربری وردپرس نمایش داده میشه.
  میشه راهنماییم کنید

  • 10 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز این افزونه در مخزن وردپرس متوقف شده و مورد تایید نیست.
   لطفا افزونه دیگه‌ای رو جایگزین کنید.

 2. ممنون عالی بود