مدیریت دیدگاه ها در وردپرس (معرفی دو افزونه رایگان)

اگر سایت شما نظرات زیادی دریافت می‌کند، مدیریت همه آنها امر دشواری است. یک راه حل این است که یک نقش کاربری جداگانه ایجاد کرده تا شخص دیگری بتواند نظرات را برای شما مدیریت کند. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به کاربران وبلاگ اجازه دهید به راحتی مدیریت دیدگاه ها در وردپرس داشته باشند.

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

مدیریت نظرات می‌تواند زمان و تلاش زیادی را صرف کند، به خصوص برای وبلاگ‌های بزرگ که نظرات زیادی دریافت می‌کنند. اگر در تأیید نظرات یا حذف هرزنامه‌ها کند هستید، پس نیاز به کمک دارید.
با اجازه مدیریت به کاربران وبلاگ برای تعدیل نظرات، می‌توانید با هرزنامه ها مبارزه کنید و تجربه بهتری را برای بازدیدکنندگان خود ارائه دهید. این کاربران ممکن است اعضای تیم پشتیبانی مشتری، مدیر انجمن یا حتی یک فرد فعال و قابل اعتماد در وبلاگ وردپرس شما باشد.

به طور پیش‌فرض، وردپرس به شما اجازه نمی‌دهد کاربری ایجاد کنید که فقط مسئول مدیریت دیدگاه ها در وردپرس باشد. با این گفته، بیایید ببینیم چگونه می‌توانیم این امکان را فراهم کنیم. با کمک دو افزونه متفاوت می‌توانیم این امر را امکانپذیر سازیم. هر دو افزونه را آموزش می‌دهیم و شما می‌توانید به دلخواه یکی را انتخاب کنید:

۱- استفاده از افزونه Comment Moderation Role

افزونه Comment Moderation Role

پلاگین Comment Moderation Role به شما امکان می‌دهد که به سرعت و به راحتی نقش ناظر دیدگاه‌ های وردپرس را به کاربران خاصی بدهید. این افزونه یک نقش ناظر کامنت WPB جدید ایجاد می‌کند که به او امکان می‌دهد نظرات هر پستی را بدون دسترسی به سایر قسمت‌های داشبورد وردپرس تأیید، رد یا ویرایش کند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی، به یک نقش کاربری جدید به نام «WPB Comment Moderator» دسترسی خواهید داشت. برای اختصاص دادن این نقش به یک کاربر موردنظر، به سادگی به Users » All Users بروید. سپس کادر کنار نام کاربری آن شخص را علامت بزنید.

انتخاب کاربر موردنظر

حال به سادگی منوی کشویی «تغییر نقش به…» را باز کرده و نقش «WPB Comment Moderator» را انتخاب کنید. سپس می‌توانید ادامه داده و روی “تغییر” کلیک کنید.

اکنون این شخص به پنل مدیریت دیدگاه‌های وردپرس دسترسی خواهد داشت. حال امکان مدیریت دیدگاه ها در وردپرس فراهم می‌شود. همچنین می‌توانید یک کاربر جدید ایجاد کرده و نقش ناظر دیدگاه را به او اختصاص دهید. برای انجام این کار، به سادگی به Users » Add New بروید و اطلاعات شخص، مانند آدرس ایمیل او را وارد کنید.

دریافت افزونه
  ساده‌ترین راه برای ساخت چت روم در وردپرس با Simple Ajax Chat

۲- استفاده از افزونه Members

افزونه Members

همچنین می‌توانید مجوز مدیریت دیدگاه ها در وردپرس را به یک نقش کاربری اضافه کنید یا حتی یک نقش کاربری کاملاً جدید برای مدیریت دیدگاه‌ها سایت خود ایجاد کنید. اگر می‌خواهید به چند نفر اجازه دهید مدیریت دیدگاه‌ها را بدهید، ادامه محتوا را با ما همراه باشید…
به عنوان مثال، ممکن است یک تیم نظارت بر نظرات احتیاج داشته یا به مشارکت کنندگان سایت خود اجازه دهید نظرات را مدیریت کنند. این امر باعث می‌شود وبلاگ نویسان مهمان به راحتی با خوانندگان خود ارتباط برقرار کنند.

ساده‌ترین راه برای ویرایش مجوزهای کاربر در وردپرس استفاده از افزونه Members است. این افزونه رایگان به شما این امکان را می‌دهد که مجوزهای هر نقش کاربری را شخصی سازی کرده و حتی نقش‌های کاملاً جدیدی ایجاد کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه را نصب و فعال کنید.
پس از فعال سازی، به صفحه Members » Roles بروید تا همه نقش‌های مختلف کاربر در وبسایت وردپرس خود را مشاهده کنید.

نقش کاربران

برای شروع، می‌توانید مجوز مدیر کامنت را به هر نقش کاربری موجود اضافه کنید. برای انجام این کار، کافی است ماوس را روی آن نقش نگه دارید و پس از نمایش روی پیوند «ویرایش» کلیک کنید.

ستون سمت چپ همه انواع مختلف محتوا، مانند بلوک‌های قابل استفاده مجدد و محصولات WooCommerce را نشان می‌دهد. به سادگی روی یک برگه کلیک کنید و تمام مجوزهای مربوط به آن نوع محتوا را مشاهده خواهید کرد. برای اینکه کاربران بتوانند نظرات را مدیریت کنند، باید برگه “عمومی” را در منوی سمت راست انتخاب کنید. سپس، “مدیر نظرات” را پیدا کنید و کادر “Grant” را علامت بزنید.

مدیریت کامنت ها

پس از انجام این کار، به سادگی بر روی “بروزرسانی” کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید. اکنون، هر کسی که این نقش کاربری را داشته باشد، وظیفه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس را دارد. گزینه دیگر ایجاد یک نقش کاربری جدید با رفتن به قسمت اعضا » افزودن نقش جدید است. اکنون می‌توانید عنوانی را برای نقش جدید تایپ کنید، مانند مدیر انجمن، ناظر نظرات یا موارد مشابه، سپس همین عملیات مشابه بالا را برایش انجام دهید.

دریافت افزونه

مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

بعضی وبسایت‌ها با توجه به قدمتی که دارند، نظرات و دیدگاه‌های زیادی دریافت می‌کنند. باور کنید مدیریت این همه دیدگاه کار سختی است و نیازمند یک مدیر و فرد مجزا برای مدیریت دیدگاه ها در وردپرس داریم. متاسفانه وردپرس چنین نقشی ندارد. اما نگران نباشید با دو افزونه‌ای که امروز معرفی کردیم کارتان راه می‌افتد.

سوالات متداول

در سایت وردپرسی بخشی به اسم دیدگاه وجود دارد که در انتهای هر نوشته و برگه ظاهر شده و منتظر ثبت نظر از سمت مخاطب می ماند. این روشی برای ایجاد تعامل بین مخاطب و خودمان است.
مدیر سایت امکان دسترسی به دیدگاه ها را در پیشخوان و بخش مدیریت سایت دارد.
۱- با استفاده از افزونه Comment Moderation Role ۲- با استفاده از افزونه Members
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.