دیدگاه ها در وردپرس

دیدگاه ها در وردپرس
دیدگاه ها در وردپرس

یکی از مهمترین مسائلی که برای هر کسب وکاری بسیار اهمیت دارد برقراری تعامل و ارتباط سازنده با مخاطبین است و این موضوع برای کسب وکارهایی که صاحب سایت هستند هم بسیار مهم است. برای سایتهای وردپرسی یکی از رایجترین روشهای برقراری تعامل با مخاطبین استفاده از ویژگی دیدگاه ها در وردپرس است که در این محتوا در مورد آن صحبت خواهیم کرد.در ادامه این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس در مورد موضوع دیدگاه ها در وردپرس با شما صحبت خواهیم کرد و در مورد هر یک از بخشهای زیر به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

 • دیدگاه ها در وردپرس چیست؟
 • نحوه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس
 • فیلتر دیدگاه های اسپم با استفاده از پلاگین Akismet وردپرس
 • غیرفعال کردن بخش دیدگاه ها در یک پست خاص
 • اجازه مدیریت دیدگاه ها به کاربران
 • تنظیمات بخش دیدگاه ها در وردپرس

دیدگاه ها در وردپرس چیست؟

مخاطبین از طریق بیان نظرات خود در بخش دیدگاه ها در وردپرس میتوانند نظرات خود را به مدیران سایت منتقل کنند ، با مدیران سایت و سایر مخاطبین آن ارتباط موثر برقرار کنند و سوالات خود را در مورد آن محتوا بپرسند.

بیشتر سایتهای وردپرسی به طور پیشفرض بخش دیدگاه ها یا همان Comments وجود دارد که معمولا در پایین صفحه یا محتوا قرار دارد و مخاطبین میتوانند به راحتی و با وارد کردن نام و ایمیل خود و البته بدون نیاز به احراز هویت نظرات خود را ثبت کنند. بخش دیدگاه ها در وردپرس میتواند شبیه به تصویر زیر باشد هرچند با توجه به قالب مورد استفاده در سایت و حوزه فعالیت آن سایت ، این بخش میتواند کمی متفاوت تر از شکل زیر باشد.

دیدگاه ها در وردپرس چیست؟

در سایتهای وردپرسی وقتی کاربری نظر خود را در بخش دیدگاه ها در وردپرس وارد کند پیشنمایش اولیه دیدگاه وی و پیامی مبنی بر ثبت دیدگاه یا ارسال آن به مدیر برای تایید نمایش داده میشود.

وقتی کاربری در بخش دیدگاه ها در وردپرس نظر خود را ثبت میکند با توجه به تنظیماتی که برای دیدگاه ها در سایت تعیین شده است ممکن است دیدگاه او بدون نیاز به تایید مدیر ثبت شود و یا نیاز به تایید توسط مدیر داشته باشد. در ادامه در مورد روشهای مدیریت دیدگاه ها در وردپرس با شما صحبت خواهیم کرد.

نحوه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

برای مشاهده و مدیریت دیدگاه ها در وردپرس میتوانید در داشبورد وردپرس به منوی دیدگاه ها یا Comments مطابق شکل زیر مراجعه کنید.

نحوه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس

در این بخش از داشبورد وردپرس نظرات کاربران در 5 تب همه نظرات یا All ، مال من یا mine ، در انتظار تایید یا pending ، تایید شده یا Approved ، جفنگ یا spam و زباله دان یا trash تقسیم بندی شده اند که در بین آنها نظراتی که نیاز به تایید مدیر برای انتشار دارند در بخش pending یا همان در انتظار تایید قرار دارند.

برای تایید یک دیدگاه در بخش pending باید موس خود را روی آن دیدگاه ببرید و از بین پیوندهایی که ظاهر میشود گزینه تایید یا Approve را انتخاب کنید.

هر چند شما به عنوان مدیر سایت میتوانید با استفاده از گزینه trash یا زباله دان دیدگاه را حذف کنید یا با انتخاب گزینه edit یا ویرایش ، آن را اصلاح کنید و یا حتی با انتخاب جفنگ یا spam آن را به بخش دیدگاه های اسپم بفرستید.

نکته جالب این است که در این بخش حتی میتوانید با استفاده از گزینه پاسخ یا Reply به دیدگاه مخاطبین خود پاسخ دهید.

شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که چطور میتوان دیدگاه های هرزنامه ، جفنگ یا همان spam را شناسایی کرد برای این منظور میتوانید معیارها و شاخصهای زیر را در نظر داشته باشید:

 • دیدگاه ها با کاراکترهای عجیب ، لینکهای متعدد به سایر سایتها و کلمات کلیدی خاص به احتمال زیاد اسپم هستند.
 • دیدگاههایی که با نام جعلی و به نوعی تبلیغاتی ایجاد شده اند به احتمال زیاد اسپم هستند مثلا دیدگاهی با نام “بهترین سایت فروش لباس ورزشی” احتمال یک کامنت تبلیغاتی و اسپم است.
 • بسیاری از نظرات اسپم برای دور زدن فیلترها معمولا از عبارات عامیانه و عمومی مثل “متشکرم” ، “مقاله عالی بود” و موارد این چنین استفاده میکنند که این نوع کامنتها هم میتوانند اسپم باشند.

فیلتر دیدگاه های اسپم با استفاده از پلاگین Akismet وردپرس

یکی از مواردی که برای مدیریت دیدگاه ها در وردپرس بسیار اهمیت دارد فیلتر کردن دیدگاه های اسپم است.

یکی از روشهای فیلتر دیدگاه های اسپم در وردپرس استفاده ار پلاگین Akismet

است که توسط تیم Automattic توسعه داده شده است.

اگر از این پلاگین در سایت وردپرسی خود استفاده کنید وقتی یک دیدگاه را به عنوان اسپم علامت گذاری کنید پلاگین Akismet با شناسایی ساختار آن دیدگاه اسپم ، در آینده تمامی نظرات مشابه را به عنوان اسپم تلقی میکند و آنها را به بخش دیدگاههای اسپم منتقل میکند.

فیلتر دیدگاه های اسپم با استفاده از پلاگین Akismet وردپرس

با استفاده از پلاگین Akismet وردپرس به راحتی و به صورت خودکار میتوانید دیدگاه ها در وردپرس را مدیریت کنید و به صورت خودکار و بدون اینکه نیاز به صرف وقت باشد دیدگاه ها اسپم به بخش اسپم یا جفنگ منتقل خواهند شد.

 عملکرد پلاگین Akismet هم بدون خطا نیست و ممکن است دیدگاهی بدون اینکه اسپم باشد توسط این پلاگین وردپرس به بخش اسپمها منتقل شود که در این موارد باید به بخش دیدگاهای اسپم سایت خود در داشبورد وردپرس مراجعه کنید و مطابق شکل زیر با انتخاب دیدگاه مورد نظر ، لینک “اسپم نیست” یا “not spam” را انتخاب کنید تا دیدگاه از حالت اسپم یا هرزنامه خارج شود.

فیلتر دیدگاه های اسپم با استفاده از پلاگین Akismet وردپرس

اگر میخواهید نظری را به طور کامل حذف کنید میتوانید در بخش دیدگاه ها در وردپرس با موس روی دیدگاه بروید و با کلیک روی گزینه زباله دان یا همان trash ، آن را به زباله دان منتقل کنید تا حذف شود.

نظراتی که به زباله دان منتقل میشوند تا 30 روز در آن باقی میمانند و بعد از 30 روز به طور خودکار حذف میشوند. اگر دیدگاهی را به اشتباه به زباله دان منتقل کرده اید میتوانید قبل از اینکه به طور کامل توسط وردپرس حذف شود مطابق شکل زیر به بخش زباله دان یا trash بروید و با انتخاب آن دیدگاه ، روی بخش بازیابی یا Restore کلیک کنید تا دیدگاه دوباره به بخش دیدگاه ها در وردپرس منتقل شود.

فیلتر دیدگاه های اسپم با استفاده از پلاگین Akismet وردپرس

غیرفعال کردن بخش دیدگاه ها در وردپرس در یک پست

در برخی موارد ممکن است به دنبال غیرفعال کردن دیدگاه ها در وردپرس برای یک پست خاص باشید که میتوانید از طریق داشبورد وردپرس به راحتی این کار را انجام دهید.

برای این منظور کافی است در داشبورد وردپرس به بخش ویرایش پست مورد نظر خود بروید و از بخش گفتگو در سمت راست صفحه ویرایش پست ، تیک گزینه “پذیرفتن دیدگاه” یا “Allow comments” را بردارید.

غیرفعال کردن بخش دیدگاه ها در وردپرس در یک پست

علاوه بر روش بالا برای غیرفعالسازی دیدگاه ها در وردپرس برای یک پست معین ، میتوانید از بخش همه پستها یا “All Posts” هم پست مورد نظر را انتخاب کرده و با کلیک روی گزینه ویرایش سریع یا “quick edit” مطابق تصویر زیر تیک گزینه “پذیرفتن دیدگاه” یا “Allow Comments” را بردارید.

غیرفعال کردن بخش دیدگاه ها در وردپرس در یک پست

اجازه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس به کاربران

اگر شما مدیر یک سایت وردپرسی هستید که هر روز تعداد زیادی دیدگاه در آن ثبت میشود و خودتان به تنهایی امکان مدیریت این دیدگاهها را ندارید این موضوع میتواند برای شما چالش برانگیز باشد.

برای حل مشکلی که در بالا به آن اشاره کردیم یک راه حل بسیار ساده وجود دارد و آن این است که برای این کار از یک فرد دیگر بگیرید.

ولی ممکن است شما نخواهید دسترسی نامحدود به کاربر دیگری دهید که برای این منظور میتوانید یک مدیر دیدگاهها با سطح دسترسی محدود ، فقط در حد مدیریت دیدگاهها برای سایت خود تعریف کنید.

در بین نقشهای پیشفرض موجود در وردپرس برای کاربران ، نقشی برای فقط مدیریت دیدگاهها وجود ندارد ولی برای ایجاد این نوع نقش کاربری برای کاربران باید از پلاگین Comment Moderation Role استفاده کنید.

با نصب و فعالسازی این پلاگین وردپرس میتوانید کاربری با نقش مدیر نظرات و با سطح دسترسی محدود به مدیریت دیدگاههای موجود در سایت مطابق شکل زیر ایجاد کنید.

اجازه مدیریت دیدگاه ها در وردپرس به کاربران

 تنظیمات بخش دیدگاه ها در وردپرس

در این بخش در مورد پیکربندی تنظیمات مربوط به بخش دیدگاه ها در وردپرس صحبت خواهیم کرد برای این منظور باید در داشبورد وردپرس مطابق تصویر زیر از منو تنظیمات یا Settings روی گزینه گفتگو یا Discussion کلیک کنید.

 تنظیمات بخش دیدگاه ها در وردپرس

همانطور که در تصویر بالا میبینید این صفحه به بخشهای مختلفی تقسیم شده است که در این بخش به معرفی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

بخش تنظیمات پیش فرض نوشته یا default post setting

بخش اول این صفحه بخش مربوط به تنظیمات پیشفرض نوشته است که شامل موارد زیر است.

با زدن تیک اولین گزینه در این بخش اگر در وبلاگ خود به سایت یا وبلاگ دیگری لینک بدهید آن وبلاگ را مطلع میکند که البته فعالسازی این بخش میتواند سایت شما را کند کند.

  فعالسازی گزینه دوم باعث میشود اگر سایر وبلاگها به وبلاگ شما لینک دهند بتوانند شما را از این موضوع مطلع کنند که این مورد هم باعث دریافت تعداد زیادی دیدگاه اسپم برای سایت شما خواهد شد.

به دو بخش بالا پینگ بک و ترک بک میگویند و با وجود تاثیر نامطلوبی کمی که دارند توصیه میکنیم آنها را فعال کنید.

با فعالسازی گزینه سوم در این بخش هم امکان ارسال نظر برای پستهای جدید برای همه کاربران فراهم میشود.

دیگر تنظیمات دیدگاه ها یا other comment settings

در این بخش هم همانطور که در تصویر زیر قابل مشاهده است برخی دیگر از تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس قابل تنظیم است.

دیگر تنظیمات دیدگاه ها یا other comment settings

اگر تیک گزینه اول را بزنید کاربر برای ثبت دیدگاه باید نام و ایمیل خود را حتما وارد کند.

اگر تیک گزینه دوم را در این بخش بزنید کاربر برای ارسال دیدگاه خود حتما باید در سایت ثبت نام کند که البته این مورد برای بسیاری از سایتها ضروری نیست.

در بخش سوم هم میتوانید بگویید که بعد از چند روز دیدگاه توسط وردپرس بسته شود که این ویژگی برای مقابله با نظرات اسپم میتواند بسیار مفید باشد.

در بخش نظرات تودرتو هم میتوانید عمق پاسخهای تودرتو به کامنتها را تعیین کنید و بگویید تا چند سطح میتوان برای کامنتها ، نظر داد.

با استفاده از بخش ششم این بخش از تنظیمات هم میتوانید تعداد کامنتهای موجود در یک صفحه از نظرات را تعیین کنید تا اگر تعداد کامنتهای یک پست خیلی زیاد شد بتوانید آنها را به چند صفحه تقسیم کنید.

بخش Email me whenever

از این بخش میتوانید مواردی که میخواهید ایمیل دریافت کنید را تعیین کنید با زدن تیک گزینه اول هنگامی که کاربری دیدگاه جدیدی در سایت شما ثبت کرد برایتان ایمیل ارسال میشود و با زدن تیک گزینه دوم هم اگر کامنتی نیازمند بررسی بود به شما ایمیل ارسال میشود.

بخش Before a comment appears settings

از این بخش میتوانید تنظیمات مربوط به قبل از انتشار دیدگاه را تعیین کنید با زدن تیک گزینه اول این بخش باید حتما دیدگاه توسط مدیر سایت تایید شود تا منتشر شود ولی فعالسازی گزینه دوم باعث میشود که اگر کاربر یک دیدگاه تاییدشده در سایت داشت بدون نیاز به تایید مدیر سایت ، سایر دیدگاههای او تایید شوند.

بخش Before a comment appears settings

بخش Comment Moderation

اگر در تنظیمات انتشار دیدگاهها ، همه کامنتها به صورت خودکار تایید و منتشر میشوند از این بخش از تنظیمات میتوانید برای مدیریت دیدگاههای اسپم یا هر دیدگاه با مشخصات خاصی استفاده کنید.

با وارد کردن یک عدد در فیلد اول این بخش ، دیدگاههایی که بیش از آن تعداد لینک در خود داشته باشند به بخش بررسی مدیر ارسال میشوند تا مطمئن شوید اسپم نیستند.

در بخش کادر متنی هم میتوانید هر عبارتی که میخواهید در هنگام وجود در کامنت ، توسط مدیر بررسی شود را وارد کنید.

بخش Comment Moderation

بخش avatar

بخش آخر مربوط به تنظیمات avatar است که به وسیله آن میتوانید تصاویر کنار نام نویسنده در بخش نظرات سایت خود را تعیین کنید.

بخش avatar

نتیجه گیری

در این محتوا در ادامه مجموعه محتواهای آموزش وردپرس در مورد دیدگاه ها در وردپرس با شما عزیزان صحبت کردیم و ضمن بیان کاربردهای آن ، مهمترین بخشهای تنظیمات دیدگاه ها در وردپرس را به شما آموزش دادیم.

منبع : https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/beginners-guide-on-how-to-moderate-comments-in-wordpress/

راه حل نهایی برای کسب و کار های آنلاین
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

 1. 7 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام خسته نباشید
  میخواستم ببینم چطور اسم این قسمت رو تغییر بدم
  یعنی مثلا نوشته (دیدگاه ها)
  تغییر بدم بنویسم (نظرات) یا هرچیز دیگه ای

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام دوست عزیز
   داخل پوشه وردپرس باید بگردید ببینید ترجمه‌ای که برای دیدگاه‌ها شده رو با poedit تغییر بدید

 2. 8 ماه عضو همیار وردپرس

  سلام
  میخواستم بپرسم چطور باکس ” وبسایت ” که توی قسمت دیدگاه کاربران میاد رو بردارم و دیگه اون قسمت نباشه؟

 3. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  می خوام بخش نظرات ساماندهی شده باشه یعنی محیط گرافیکی بهتری داشته باشه
  khoshetala.ir/
  نظرات کاربران جلوه خوبی ندارد

 4. 12 ماه عضو همیار وردپرس

  با سلام و عرض ادب
  در قالب آوادا در برگه ها در بخش تنظیمات کامنتها را فعال کردم اما کامنت نمیشه ثبت کرد و کامنت ها را نشان نمی دهد.
  بعد در page.php
  کد زیر گذاشتم

  بازم کامنتها را نشان نمی دهد
  لطفا راهنمایی کنید
  در بخش نوشته ها کامنت ها مشکلی نداره فقط در بخش برگه ها مشکل دارد.

 5. 9 سال عضو همیار وردپرس

  سلام. من یه سایت دارم که کاربری که وارد سایت شده میتونه نظر بذاره ولی کسی که با نام کاربری خودش وارد نشده نمیتونه نظر بذاره. تنظیمات هم اوکی هست.

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   hi-nini.ir

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   شما در بخش تنظیمات باید انتخاب کنید که کاربر بدون نام نویسی بتونه نظر بزاره

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   عرض کردم خدمتتون
   تنظیمات اوکی هست. کاربر باید بتونه بدون نام نویسی و حتی بدون وارد کردن نام و ایمیل نظر بده. خب بدون نام نویسی میتونه این کار رو انجام بده ولی حتی در صورتی ک وارد کردن نام و ایمیل رو در حالت غیر ضروری میزارم باز هم اگه طرف نام و ایمیل رو ننویسه نمیتونه نظر ثبت کنه

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   پس باید بررسی کنید که چه چیزی باعث شده این بخش دچار اختلال شده. توصیه میکنم برای عیب یابی سایت رو به دست یک متخصص بسپارید.

 6. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام یه مشکلی تویه کامنت وردپرس دارم.به هر پستی که کامنت داده میشه اون کامنت و همه کامنت های دیگه داخل اولین پستم ذخیره میشه نه اون پستی که بهش کامنت داده شده.راه حلی برای این مشکل وجود داره؟

 7. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام و عرض ادب. من می خوام از یه دیوایس دیگه برای محصولاتم نظر بزارم همه فیلد هارو پر می کنم ولی موقع ثبت نظر یهو می نویسه که یک رای را انتخاب کنید( منظور همون ستاره هاست)!!!! من انتخاب کردم این ستاره هارو !! ولی باز هم می خواد ازم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در ووکامرس باید اول امتیاز ستاره ای بدید تا نظرتون گذاشته بشه ولی اینکه ستاره میدید و مشکل وجود داره، احتمالا مشکل فنی و یا تداخل بین افزونه ها ممکنه باشه که باید توسط یک متخصص برسی و رفع مشکل بشه.

 8. 1 سال عضو همیار وردپرس

  در قسمتدیدگاه جدید مطالب(قالب صحیفه) سه مورد نام.ایمیل.*سایت رو میخاد. چگونه *سایت را حذف کنیم؟

 9. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  چطوری دیدگاه رو در صفحه دسته بندی نمونه کارها فعال کنم؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   در صفحه دسته بندی امکانش وجود نداره مگر با کدنویسی

 10. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام

  متن دیدگاه های اعضا در موبایل کاملا بهم ریخته هست، ولی در کامپیوتر خوبه. لطفا راهنمایی فرمایید چطور در موبایل این مشکل رو برطرف کنم.

  متشکرم

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این مشکل از طرف قالب شماست و باید به سازنده قالب بگید تا براتون رفع کنه.

 11. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام ووقت بخیر. توی سایتم می خوام یه فرم بذارم که ارسال پیغام از کاربر به ادمین و دریافت جواب از ادمین سایت برای کاربر باشه.ا توجه به اینکه نمیخوام کاربر توی سایت اطلاعات ثبت کنه.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   با افزونه های فرم ساز مثل گرویتی فرم می تونید این فرم ها رو بزارید.

 12. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام تو ادمین من قسمت تنظیمات گفتگو همه چیز فعاله اما به طور پیش فرض قسمت نظرات پایین نوشته ها نمایش داده نمیشه
  من می خوام برای همه نوشته ها فرم دیدگاه نمایش داده بشه و یکی یکی این کار رو نکنم

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگر به درستی تنظیمات رو انجام داده باشید و به صورت پیش فرض فعال نشد، مشکل از قالب شماست. از پشتیبان قالب کمک بگیرید.

 13. 1 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  سپاس از مطالب خوبتون
  دیدگاه و نظر مشتریان در صفحه محصول رو چطور میتونم فعال کنم؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   از قسمت پیکربندی ووکامرس میتونید فعال کنید.

 14. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقت شما بخیر
  ممنونم بخاطر سایت جامع و ارزشمندتون

  توی سایتم میخوام تعداد دیدگاه ها رو از بالای باکس دیدگاه حذف کنم.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   درود بر شما
   این مساله مربوط به قالب هست و شما برای حذفش باید از کدهای css استفاده کنید.

 15. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام وقتتون بخیر مرسی از آموزش‌های خوبتون
  یه سوالی داشتم… خیلی امیدوارم که جواب بدید!
  من یه قالب جدید توی وبسایتم استفاده کردم. الان توی صفحه‌ی اول اون باکس تعداد نظرات رو نشون نمیده. باید حتما پست رو باز کنم و بیام پایین صفحه تا نظرات رو ببینم.
  چطور می‌تونم این مورد رو اضافه کنم؟

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   قالبی که انتخاب کردید این امکان رو پشتیبانی نمی‌کنه و باید از یک توسعه دهنده بخواهید براتون این قابلیت را قرار بده.

 16. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام میخوام وقتی کاربر محصول رو خریداری کرد بتونه به محصول امتیاز بده ولی سوال قبل از خرید رو بتونه از طریق دیدگاه بپرسه ایا افزونه ای هست که بشه باهاش اینکارو کرد

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از قسمت پیکربندی ووکامرس تب محصولات میتونید تنظیمات مربوط به دیدگاه های ووکامرس رو انجام بدید.

 17. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام.خسته نباشید
  دیدگاه های پست های من در سایت نمایش داده نمی شود.مراحلی که توضیح دادید انجام شد ولی تاثیری روی نمایش دیدگاه در پست نداشت.احتمالا مشکل از قالب باشه..به طور مثال در این آدرس دو دیدگاه وجود دارد که نشان داده نمی شود..ممنون می شم برای رفع مشکل راهنماییم کنید
  artreza.ir/learn/articles/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%88%d8%b1%d9%82-%d8%b7%d9%84%d8%a7/

 18. 2 سال عضو همیار وردپرس

  سلام من با افزونه Ultimate Member فرم ورود رو ساختم و در منو قرار دادم در بخش دیدگاه هم تنظیم کردم وقتی کاربر وارد شد میتونه دیدگاه بفرسه ولی وقتی کاربر روی وارد شدن در دیدگاه رو میزنه فرم ورود پیشفرض وردپرس باز میشه چطور میتونم لینکش رو عوض کنم که وارد فرم ورود که من ساختم بشه ممنون مشم پاسخ بدید کارم گیره و تازه کار هستم

  • 5 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اگر ریدایرکت بزارید فکر کنم جواب بگیرید. البته قبلش بک آپ بگیرید که اگر پشیمون شدید بتونید برگردونید.

  • 2 سال عضو همیار وردپرس

   مرسی ممنون مشکل حل شد

 19. 3 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  دیدگاه بطور پیشفرض نام کاربری نشون میده من میخوام نام خانوادگی رو نشون بده تو فرم ثبت نام، نام خانوادگی را اجباری کردم. ولی هیچ تنظیماتی وجود ندارد چطور میتونم مثل شما که دیدگاه تون نام کاربر را نشان می دهد تغییر بدهم؟

 20. 5 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من گزینه الزام به ورود برای دیدگاه نوشتن رو فعال کردم، اما الان میهمانها نه تنها نمی تونن کامنت بذارن بلکه حتی نمی تونن کامنت های قبلی رو هم ببینن.
  میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست و چطوری می تونم راه حل پیدا کنم براش؟

 21. 8 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  قالب سایت من پایینش نظرات دارد.
  وحتی یک نظر اولیه ورد پرس نیز هست
  ولی جایی برای نوشتن نظرات نیست
  وحتی اون دیدگاه اولیه وردپرس نمایش نمیدهد
  چیکار کنم؟
  این پست را ببینید
  moharramlarestan.ir/?p=1#

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   از بخش تنظیمات >> گفت و گوها بخش دیدگاه‌ها رو فعال کنید.

  • 1 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   من این گزینه ها رو فعال کردم اما بصورت خودکار دیدگاه ها برای همه نوشته هام فعال نیست! باید همرو تک تک فعال کنم 😐
   چجوری امکانش هست برای همیشه و همه نوشته فعال باشه؟؟؟
   ممنئن

 22. 3 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام
  مدتی است که فقط برای یکی از مقالات سایتم مرتب دیدگاه های تبلیغاتی دریافت میکنم و تقریبا روزی یک دیگاه دارم که باید آن را پاک کنم. جالب اینجاست که این دیدگاه تبلیغاتی با حروف لاتین است اما به نظر می رسد انگلیسی هم نیست و گویا یک سایت را تبلیغ می کند و وقتی روی لینک سایتی که توی دیدگاه بود کلیک کردم به نظر می رسید یک سایت فروش و یا تبلیغات باشد.
  سوالم این است که آیا راهی وجود دارد که بتوانم اجازه گذاشتن چنین دیدگاه هایی را کلا ندهم؟ وقتگیر و اعصاب خورد کن است که هر روز یک دیدگاه را به صورت دستی به زباله دان منتقل کنم!!
  ممنونم

 23. 4 سال عضو همیار وردپرس

  با سلام و سپاس از شما

  چطور میشه کاری کرد توی پیام :

  ببخشید برای ارسال دیدگاه باید وارد شوید

  وقتی کاربر روی لینک” وارد شوید ” کلیک میکنه به صفحه ورود سایت منتقل بشه و فرم عمومی وردپرس نمایش داده نشه .
  مثل سایت خود شما

  ممنوم

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   انقدر جواب ندادید که خودم راه حل رو پیدا کردم .

   در فایل فانکشن قالب از تابع must_log_in استفاده کردم و :

   add_filter( ‘comment_form_defaults’, function( $fields ) {
   $fields[‘must_log_in’] = sprintf(
   __( ‘برای ارسال دیدگاه بایدثبت نام کنید یاوارد شوید’
   ),
   wp_registration_url(),
   wp_login_url( apply_filters( ‘the_permalink’, get_permalink() ) )
   );

 24. 4 سال عضو همیار وردپرس

  سلام
  من در سایتم (EarnSites.ir) دیدگاهی گذاشته میشه اون دیدگاه در بعضی صفحات دیگه هم نشود داده می شه ، چطور می تونم این باگ را رفع کنم؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز چیزی که شما می‌فرمایید بیشتر شبیه به ایجاد دیدگاه‌های اسپم هستش. چون یه دیدگاه در سیستم بخواد در خیلی صفحات تکرار بشه دور از ذهنه.
   خودتون هم تست کنید. در یک صفحه دیدگاه ایجاد کنید و ببینید آیا این مورد هم تکرار میشه. اگه چنین نیست باید به دنبال از بین بردن اسپم‌ها باشید.

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   نه، تکرار نمیشه، اون دیدگاه در چندید صفحه در قسمت دیدگاه ها نمایش دارده میشه.
   حتی جواب من هم زیرش نمایش داده میشه و از قسمت پنل دیدگاه ها بررسی کردم فقط یک دیدگاه هست + جواب من

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   این موضوع رو پیگیری کردم اما تنها یک راه باقی میمونه اونم این که باید ببینید چه افزونه ای نصب کردید. احتمالا افزونه ای مرتبط یا غیر مرتبط دارید که باعث ایجاد تداخل میشه. به نظرم افزونه هاتون رو غیرفعال کنید و مجدد تست کنید تا افزونه مخرب رو پیدا کنید.

  • 4 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   اول از همه تشکر می کنم بابت جوابگو بودن به کاربرانتون و این که وقت گرانبهاتون را در اختیار ما می زاید… .

   بله حدث شما درست بود دو افزونه تداخل داشتند( WP-PostRatings و Widget Shortcode).

   – چطور می تونم از ابزارک افزونه WP-PostRatings در داخل پست استفاده کنم نه در ساید بار؟

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   خواهش میکنم
   از شورت کد : [ratings id=”1″ results=”true “] استفاده کنید.

 25. خیلی خوب بود مرسی

 26. باسلام وقت بخیر. در تنظیمات گفتگو در وردپرس حالت بررسی و تایید نظر توسط مدیر قبل از انتشار رو فعال کردم منتها در سایت وقتی نظری ارسال میشه و اون نظر با قرار گرفتن این جمله در بالاش Your comment is awaiting moderation. نمایش داده میشه.
  لطفا راهنمایی کنید که چطور میتونم این جمله رو فارسی کنم و همچنین عبارتی رو بهش اضافه کنم.
  وردپرسم از قبل زبانش فارسی و راستچین هست. آیا میشه کاری کرد که این جمله در بالای باکس ارسال نظر ظاهر بشه(مثل همین جایی که الان دارم داخلش تایپ میکنم). باتشکر.

  • با سلام
   این مورد مربوط به فایلهای ترجمه قالب میشه و یا ببینید داخل قالب فایل comments.php اگر موجود بود احتمالا از طریق این فایل بتونید مورد رو حل کنید
   موفق باشید

 27. من تابع را در بخشی از سایت که میخواستم نظرات داشته باشه فراخوانی کردم اما با خطای comment are closed مواجه میشم. چطور باید این خطارو حل کنم؟ در تنطیمات گفتگو هم راهی پیدا نکردم.

 28. سلام خیلی خوب بود

 29. سلام
  ممون از مطلب مفید شما
  وبسایت بنده به طور کلی واکنش گراست، ولی در قسمت نظرات، در گوشی در هر پاراگراف دو کلمه قرار می دهد که باعث نظرات زشت شده و اصلا قالب خواندن نباشند.
  جسارتا مشکل از کجاست؟

  http://i-translate.ir/translating-grammars-not-in-farsi/

  • 9 سال عضو همیار وردپرس

   سلام
   دوست عزیز ابزارک دیدگاه ها رو از سایدبار حذف کنید یا محدود کنید

 30. با سلام بخش دیدگاه ها توی قالبم هست ولی گزینه ارسال انتهاش وجود نداره ، الان باید چکار کنم؟

 31. با سلام من بخش دیدگاه ها توی قالبم هست ولی گزینه ارسال انتهاش وجود نداره توی تنظیماتشم که میرم نمیدونم کدوم قسمت مال این مشکله!!!

 32. با سلام من بخش دیدگاه ها توی قالبم هست ولی گزینه ارسال انتهاش وجود نداره توی تنظیماتشم که میرم نمیدونم کدوم قسمت مال این مشکله!!!

 33. سلام
  من تو بخش مدیریت وردپرس نمیتونم وردپرس رو آپدیت کنم حتی نمیتونم پلاگین و قالب هم دانلود کنم لطفا راهنمایی کنید.
  من در قسمت لوکال دارم کار میکنم.

 34. سلام
  من دارم اموزشهای وردپرس رو میبینم مشکلی که خوردم اینه که نمیتونم از بخش مدیریت .وردپرس رو آپدیت کنم و اینکه پلاگین و قالب رو دانلود و حتی آپدیت کنم .باید حتما خارج از بخش دانلود کنم و دستی اپلود کنم لطفا راهنمایی کنید

 35. سلام.
  بنده مشکلی با بخش دیدگاه های سایتم دارم. هربار که کاربری میخواد دیدگاه ارسال کنه با ارور زیر روبرو میشه:
  “دیدگاه تکراری شناسایی شد؛ شما پیش از این هم چنین چیزی گفته بودید!”
  چطور میتونم آنرا برطرف کنم؟
  آدرس سایت:

 36. با سلام
  من یک سایت وردپرس دارم. در سرچ کنسول سایتم قبلا تعداد کلیکها رو نشون میداد ولی الآن چند وقته که تعداد کلیکها رو نشون نمیده. دلیلش چیه؟ لطف میکنید راهنمایی میکنید. ممنونم

 37. سلام من یه مشکلی دارم
  تو فرم ارسال دیدگاه غلط املایی و جود داره پاسخ دهید رو پاسح دهید نوشته چه جوری اصلاحش کنم ؟

  • سلام
   در هر قالب متفاوته ، احتمالا در فایل comments.php بتونید مورد رو حل کنید و اگر قالب ترجمه شده باشه قضیه متفاوت هست
   موفق باشید