تبلیغ در گوگل ادوردز: هدفگیری مشتری واقعی!

تبلیغ در گوگل ادوردز

امروزه دسترسی سریع و راحت به اینترنت باعث شده بسیاری از کسب و کارها فعالیت تجاری خود را به فضای مجازی منتقل کنند. اگر کمی با دنیای دیجیتال آشنا باشید، مطمئناً می دانید که امروزه بسیاری از تجارت‌ها خدمات، محصولات و پشتیبانی خود را از طریق اینترنت در دسترس اینترنت قرار می دهند.

از طرف دیگر، کاربران نیز از دریافت خدمات به صورت اینترنتی رضایت دارند و طی چند سال گذشته حاضر شده‌اند در ازای استفاده از این خدمات مبلغ قابل توجهی را نیز بپردازند.

با این حال، همین دسترسی آسان به اینترنت و درآمد بسیار خوب شرکت ها، سبب شکل گیری رقابتی شدید بین کسب و کارهای مختلف شده است. کسب و کارها برای آنکه بتوانند به عنوان برندی قابل اعتماد شناخته شوند و رقبای خود را کنار بزنند، به روش‌های مختلف تبلیغات و بازاریابی اینترنتی روی آورده‌اند. از تبلیغات در شبکه های مجازی مانند اینستاگرام و تلگرام گرفته تا تبلیغات بنری در اتوبان های سراسر کشور!

درست است که بسیاری از این روش‌های تبلیغاتی برای کسب و کارهای بزرگ به صرفه است و می تواند در طولانی مدت آنها را مشهور کند، اما برای کسب و کارهای کوچک روش‌های چندان مناسبی نیستند، زیرا نه هدف‌گیری دقیقی دارند و نه هزینه‌هایی مناسب با یک کسب و کار کوچک!

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا روشی وجود دارد که بتواند در ازای هزینه‌ای مناسب، بازدهی بالایی برای کسب و کارهای نه چندان بزرگ داشته باشد؟ قاطعانه بگویم، بله! پاسخ مثبت است.

یک روش تبلیغاتی در اینترنت وجود دارد که بدون شک می تواند به موفقیت هر وب سایتی (چه کوچک و چه بزرگ) کمک کند و تاثیر بسیار زیادی را در جذب مشتری داشته باشد. و آن چیزی نیست جز: تبلیغات در گوگل!

تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز چیست؟

تبلیغ در گوگل یا گوگل ادوردز، سرویس آنلاین تبلیغاتی است که توسط موتور جستجوی گوگل راه اندازی شده است. سرویس تبلیغ در گوگل به بازاریابان اجازه می دهد تا با پرداخت مبلغ بسیار کمی، لینک های وب سایت خود را در صدر نتایج اصلی یک جستجو نمایش دهند.

google adwords-تبلیغ در گوگل ادوردز

این سرویس تبلیغاتی، محبوبیتی باورنکردنی در جهان دارد. شاید باورد نکنید، اما آمار نشان می‌دهد که کسب و کارهای کوچک و متوسط، به طور میانگین سالیانه 100 هزار دلار صرف تبلیغات گوگل می‌کنند و 90% از درآمد 60 میلیارد دلاری شرکت گوگل در سال 2012، از طریق همین تبلیغات گوگل ادوردز بوده است.

بدیهی است که اگر تبلیغ درگوگل موثر نبود، هیچوقت چنین محبوبیتی را کسب نمی‌کرد.

تبلیغ در گوگل به چه شکل کار می کند؟

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، تبلیغات گوگل معمولاً در بالای صفحه نتایج (و همینطور انتهای آن) به نمایش در می‌آیند و با برچسب ad از نتایج طبیعی یک جستجو جدا شده‌اند.

google click-تبلیغ در گوگل ادوردز

پس زمانی که شما در گوگل ادوردز مبلغی را شارژ می‌کنید و یک یا چند کلمه کلیدی را برایش مشخص می‌کنید، تبلیغ شما در جایگاه‌های مخصوص تبلیغ نمایش داده خواهد شد. اما اینکه جایگاهش در بین تبلیغ‌ها کجاست، بستگی به میزان رقابت در کسب و کار شما دارد. هر چقدر رقابت در یک کلمه بیشتر باشد، برای جایگاه‌های بالاتر، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

البته فقط هزینه مطرح نیست، بلکه کیفیت تبلیغ شما مهم است. هر چقدر کیفیت تبلیغ شما بیشتر باشد، گوگل حاضر است بیشتر و در جایگاه‌های بالاتر آن را نمایش دهد. این یعنی ممکن است شما، مبلغی کمتر از رقبای خود بپردازید، اما به خاطر کیفیت بالاتر تبلیغ‌تان، جایگاه بهتری نسبت به آنها داشته باشید.

حال بیایید برای آشنایی بیشتر با ادوردز، به بررسی یک مثال بپردازیم. کلمه طراحی سایت را در نظر بگیرید. در کلمه طراحی سایت، آنقدر رقابت زیاد است که برای حضور در نتایج اول، شما باید رقمی بیشتر از 1 دلار بابت هر کلیک پرداخت کنید و برای حضور در صفحه اصلی، احتمالاً هزینه هر کلیک شما، 30 سنت خواهد بود.

این هزینه شاید در ابتدا زیاد باشد. اما شما دو راه ساده برای کاهش هزینه دارید. یکی اینکه در کلمات مرتبط دیگر با هزینه کمتر، مثل ساخت سایت و ایجاد سایت، تبلیغ بدهید. یکی هم اینکه آنقدر متن تبلیغ و صفحه فرود سایت خود را بهینه کنید که هزینه تبلیغ شما تا جای ممکن کاهش یابد.

پس، با یک مدیریت درست می‌توانید کلمات بکری را در زمینه کسب و کار خود پیدا کنید و هزینه کلیک‌ها را کاهش دهید. البته برای این منظور لازم است که یک فرد متخصص در این زمینه به شما کمک کند یا آنکه آموزش کاملی در زمینه کار با گوگل ادوردز ببینید.

برای اینکه بیشتر در مورد سیستم و کارکرد گوگل ادوردز اطلاعات کسب کنید، پیشنهاد می‌کنم به سراغ صفحه گوگل ادوردز وب‌سایت نوین با آدرس www.novin.com/adwords/ مراجعه کرده و ویدئو خود گوگل در این زمینه را تماشا کنید که به فارسی زیرنویس شده است.

مزایای تبلیغ در گوگل

اگر بگوئیم تبلیغ در گوگل هیچ عیبی ندارد، واقعاً بیراه نگفته‌ایم. همه افرادی که یک بار از این سرویس استفاده کرده اند از لذت شیرین تبلیغات در گوگل می گویند. در ادامه مزایای تبلیغات در گوگل را بیان می کنیم تا این سرویس تبلیغاتی را بهتر بشناسید:

تبلیغ در گوگل قابل اندازه گیری است

برخلاف تبلیغات سنتی مانند تلویزیون و رادیو، تبلیغات آنلاین به خوبی قابل اندازه گیری است که در این بین گوگل ادوردز، دقیق ترین آمار و ارقام را از کمپین های تبلیغاتی به کاربران ارائه می دهد. آمار گوگل ادوردز به قدری دقیق است که شما می توانید به راحتی متوجه شوید که چند نفر تبلیغ شما را دیده‌اند، کدام کلمات کلیدی برای شما موثرتر هستند، کاربرانی که روی کلمات شما کلیک کرده‌اند زن یا مرد هستند و علایق آنها چیست یا حتی کدام یک از کلیک ها بر روی کدام یک از کلمات کلیدی به خرید منتهی شده است و …

گوگل ادوردز کاملاً انعطاف پذیر است

google result-تبلیغ در گوگل ادوردز

گوگل ادوردز با امکانات بسیار زیادی که دارد به شما اجازه می دهد تا تبلیغات خود را کاملاً متناسب با نیازتان انجام دهید. تعیین دقیق کلمات کلیدی، اضافه کردن توضیحات و شماره تلفن به تبلیغ، زمانبندی آگهی، هدف گیری نوع دستگاه کاربر، تعیین بودجه روزانه، تعیین بیشترین هزینه هر کلیک و … امکاناتی هستند که می توانند تبلیغ شما را هدفمند و موثر کنند.

تبلیغات در گوگل سریع تر از سئو است

درست است که سئو و بهینه سازی سایت نشان دهنده اهمیت و اعتبار سایت در نتایج جستجوی طبیعی است، اما به زمان و برنامه ریزی بلند مدت نیاز دارد. در چنین شرایطی، یک کسب و کار نوپا برای آنکه بتواند در کوتاه مدت هم کسب درآمد کند، نیاز به یک روش جایگزین دارد. و دقیقاً اینجاست که تبلیغ در گوگل می تواند به عنوان یک روش کم هزینه، به کمک کسب و کارهای نوپا بیاید.

با این وجود، اگر به دنبال بهترین نتیجه هستید، پیشنهاد ما این است که به صورت همزمان بر روی تبلیغات در گوگل و بهینه سازی وب سایت تان برنامه ریزی کنید. مطمئن باشید هماهنگی این دو روش بازاریابی بهترین نتایج را برای تجارت تان به دنبال خواهد داشت.،

تبلیغ در گوگل نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی سوددهی بیشتری دارد

هزینه تبلیغ در گوگل بسیار کم است. این را زمانی متوجه خواهید شد که آن را با دیگر ابزارهای تبلیغاتی پر مخاطب مانند تلویزیون، رادیو، بیلبورد، مجلات و … مقایسه کنید. دلیل این موضوع، هدف گیری دقیق مخاطب واقعی است که در هیچ یک از رسانه های پر مخاطب دیگر، امکان آن وجود ندارد. این یعنی شما فقط کلماتی را هدف قرار می‌دهید که مشتریان واقعی شما جستجو می‌کنند و در نتیجه، هزینه شما تا جای ممکن کاهش خواهد یافت.

امکان ویرایش تبلیغات در گوگل ادوردز وجود دارد

یکی از ویژگی های جذاب تبلیغات در گوگل، امکان ویرایش آنهاست. زمانی که کمپین تبلیغاتی تان آنگونه که انتظار داشتید موفقیت آمیز نبود، شما می توانید به راحتی کمپین خود را ویرایش داده و تیتر، متن، کلمات کلیدی و هر آنچه که فکر می کنید نیاز به تغییر دارد را ویرایش کنید و دوباره تبلیغ تان را در معرض نمایش قرار دهید.

با تبلیغ در گوگل، شما فرصتی عالی برای بهینه‌سازی سایت خود دارید

همانطور که پیش از این گفتیم، سیستم تبلیغات گوگل ادوردز، فقط به قیمت تعیین شده شما اهمیّت نمی‌دهد و کیفیت تبلیغ شما را هم در نظر می‌گیرد. هر چقدر که امتیاز کیفی شما بیشتر باشد، نه تنها هزینه هر کلیک شما کمتر می‌شود و جایگاه شما بهتر می‌شود، بلکه بدان معنی است که مخاطب شما هم از سایتتان راضی‌تر است. پس شما یک فرصت استثنایی دارید تا با یک هزینه کم، وب سایت خود را بسنجید و آن را بهبود بخشید.

تبلیغات در گوگل مشتریان بین المللی را هم هدف می گیرد

اگر صادر کننده محصول خاصی هستید یا خدمات خاصی را به صورت بین المللی عرضه می کنید، با استفاده از تبلیغات گوگل می توانید هر کشوری از جهان را برای نمایش تبلیغات خود هدف بگیرید. به این ترتیب تبلیغ شما تنها برای کاربران آن کشور (یا منطقه) نمایش داده می شود. (توجه داشته باشید که امکان هدفگیری جغرافیایی در ایران وجود ندارد).

امکان زمانبندی تبلیغ در گوگل وجود دارد

شما می توانید تبلیغات خود را به بهترین شکل ممکن بهینه سازی کنید. مثلاً قادر هستید کلمات کلیدی جدیدی را برای آن انتخاب کنید، کمپین تبلیغاتی خود را متوقف کنید و هر زمانی که فکر می کنید بیشترین جستجو صورت می گیرد، آن را فعال کنید.

هنوز سایتی ندارید و تازه می‌خواهید وارد بازار اینترنتی شوید؟

خب، مشکلی نیست، شرکت رسانه تجارت نوین از ابتدا تا انتهای مسیر را در نظر گرفته است و فقط به ارائه خدمات در زمینه تبلیغات گوگل نمی‌پردازد. اگر قصد دارد برای شروع یک سایت ایجاد کنید، ما یک راهکار کم هزینه و واقعاً عالی برای شما داریم و آن چیزی نیست جز سایت ساز پرتال. سایت ساز پرتال، یک نرم افزار آنلاین جهت ساخت وب سایت و مدیریت آن است که تمام امکانات لازم برای راه اندازی یک سایت را با کمترین هزینه در اختیار شما قرار می‌دهد.

همین حالا تبلیغ خود را در گوگل نمایش دهید!

همانطور که گفتیم، هیچ شکی نیست که تبلیغات در گوگل، یکی از بهترین ابزارهای موجود برای افزایش فروش محصولات و برندسازی به شمار می آید. تبلیغ در گوگل فرصتی استثنایی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید به سادگی و با صرف کمترین وقت و هزینه، تبلیغ خود را در صفحۀ اول جستجوهای فارسی گوگل قرار دهید.

پیشنهاد می کنیم تا زمانی که رقبایتان تبلیغات خود را در گوگل نمایش نداده اند، دست به کار شوید. در صورتی که قصد دارید از این فرصت به درستی استفاده کنید، تیم نوین می‌تواند در دور زدن تحریم‌های گوگل در ایران، ساخت کمپین تبلیغات گوگل و بهینه‌سازی آن برای دریافت بهترین نتیجه شما را یاری کند. تنها کافیست با شماره 63404021 تماس بگیرید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.

دیدگاه‌های این نوشته جدید ترین ها شاخص

  1. سلام
    چرا این سایت نماد اعتماد ندارد؟