نمایش زمان مطالعه مقالات در وردپرس با Read Meter

زمان مطالعه مقالات در وردپرس

آیا می‌خواهید زمان تقریبی را که برای خواندن پست‌های وبلاگ وردپرس شما طول می‌کشد نمایش دهید؟ زمان تقریبی خواندن، کاربران را تشویق می‌کند تا یک پست را تا آخر مطالعه کنند، زیرا می‌دانند چقدر از آن‌ها وقت می‌گیرد. این امر به حفظ مخاطبین در وبسایت شما و افزایش تعامل کمک کند. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی زمان مطالعه مقالات در وردپرس را به مخاطب خود نشان دهیم و این امکان را به وردپرس اضافه کنیم.

زمان مطالعه مقالات در وردپرس

هنگامی که یک وبلاگ جدید راه اندازی می‌‌کنید، تمرکز اصلی شما بر جذب بازدیدکنندگان بیشتر به وبسایت است. با این حال باید زمان صرف شده توسط هر کاربر در وبسایت خود را افزایش دهید. هنگامی که بازدیدکنندگان مدت بیشتری در وبسایت شما می‌مانند، احتمالاً نام تجاری شما را به خاطر می‌آورند، در خبرنامه شما ثبت نام می‌کنند، خرید می‌کنند و در آینده دوباره به سایتتان بازمی‌گردند. راه دیگر برای تشویق بازدیدکنندگان به خواندن پست‌های شما این است که از قبل به آنها اطلاع دهید که چقدر زمان می‌برد. گفتن اینکه خواندن مقاله فقط چند دقیقه طول‌ می‌کشد، آن‌ها را تشویق به خواندن می‌کند. با این اوصاف، بیایید نگاهی به نحوه نمایش آسان زمان مطالعه در پست وبلاگ وردپرس خود بیندازیم.

نمایش زمان تخمینی مطالعه در پست های وردپرس شما

ساده‌ترین راه برای اضافه کردن زمان تقریبی مطالعه استفاده از افزونه Read Meter است. این افزونه رایگان بوده که به شما کمک می‌کند زمان مطالعه در وردپرس و نوار پیشرفت را در وبسایت خود نشان دهید. ابتدا باید افزونه Read Meter را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی، برای پیکربندی تنظیمات افزونه، باید از صفحه مدیریت وردپرس به صفحه تنظیمات » Read Meter مراجعه کنید.

افزونه read meter

در برگه «General setting»، می‌توانید انواع پست‌ها را برای نمایش زمان خواندن انتخاب کنید. به عنوان مثال، این افزونه به شما امکان می‌دهد زمان مطالعه مقالات در وردپرس نمایش دهید. اگر فروشگاه آنلاین دارید، گزینه‌ای برای انجام این کار در صفحات محصول شما نیز وجود خواهد داشت. همچنین می‌توانید سرعت خواندن را تنظیم کنید. به طور پیش فرض، این افزونه زمان خواندن را با تخمین سرعت خواندن ۲۷۵ کلمه در دقیقه محاسبه می‌کند. همچنین گزینه‌ای برای اضافه کردن نظرات و تصاویر هنگام تخمین زمان لازم برای خواندن پست وبلاگ وجود دارد. در مرحله بعد، می‌توانید به برگه «Read Time» بروید تا متن دقیق ظاهر شده را سفارشی کنید. مثلا فارسی کنید. در بالا، این افزونه به شما امکان می‌دهد زمان خواندن در پست‌های وبلاگ، صفحه اصلی و صفحات آرشیو خود را انتخاب کنید.

زمان مطالعه

علاوه بر این، می‌توانید ظاهر اعلان زمان خواندن را تغییر دهید. تنظیماتی برای اندازه فونت، موقعیت زمان خواندن، رنگ پس زمینه، رنگ متن و بسیاری موارد دیگر وجود دارد.

تعیین رنگ متن

وقتی تغییرات را انجام دادید، فراموش نکنید که روی دکمه «Save» کلیک کنید. پس از آن، می‌توانید به برگه «Progress Bar» بروید و تنظیمات را ویرایش کنید. گزینه‌هایی را برای انتخاب موقعیت نوار (top or bottom of the page) یا غیرفعال کردن کامل آن از وبسایت وردپرس خود مشاهده خواهید کرد. همچنین می‌توانید استایل، رنگ پس زمینه، رنگ اصلی و ضخامت نوار آن را تغییر دهید.

نوار پیشرفت

پس از ویرایش تنظیمات نوار پیشرفت خود، ادامه دهید و روی دکمه «Save» کلیک کنید. اکنون مخاطبین شما زمان تخمینی خواندن هر پست را خواهند دید. اکنون می‌توانید از وبسایت وردپرس خود دیدن کنید تا زمان مطالعه و نوار پیشرفت را در عمل مشاهده کنید. البته ناگفته نماند که در تب Getting started می‌توان از شورت‌کد مرتبط استفاده کرده و هر جایی که تمایل دارید، موارد تنظیم شده را نمایش دهید.

شورت کد

حال با هم نتیجه زمان مطالعه مقالات در وردپرس را می‌بینیم:

زمان مطالعه

زمان مطالعه مقالات در وردپرس

مخاطب به زمان خود بسیار اهمیت می‌دهد و همین امر سبب می‌شود محتوای تولید شده توسط ما در سایت به خوبی دیده نشود. اما می‌توان کاری کرد که محتوا به طور کامل خوانده شود. آن هم اضافه کردن امکان زمان مطالعه مقالات در وردپرس است. برای این منظور افزونه‌ای معرفی کردیم که می‌توانید با کمک آن زمان مطالعه تقریبی را مشخص کرده و همچنین نوار پیشرفت را به نمایش گذاشت.

دریافت افزونه

سوالات متداول

هنگامی که یک وبلاگ جدید راه اندازی می‌‌کنید، تمرکز اصلی شما بر جذب بازدیدکنندگان بیشتر به وبسایت است. با این حال باید زمان صرف شده توسط هر کاربر در وبسایت خود را افزایش دهید. هنگامی که بازدیدکنندگان مدت بیشتری در وبسایت شما می‌مانند، احتمالاً نام تجاری شما را به خاطر می‌آورند، در خبرنامه شما ثبت نام می‌کنند، خرید می‌کنند و در آینده دوباره به سایتتان بازمی‌گردند. راه دیگر برای تشویق بازدیدکنندگان به خواندن پست‌های شما این است که از قبل به آنها اطلاع دهید که چقدر زمان می‌برد. گفتن اینکه خواندن مقاله فقط چند دقیقه طول‌ می‌کشد، آن‌ها را تشویق به خواندن می‌کند.
ساده‌ترین راه برای اضافه کردن زمان تقریبی مطالعه استفاده از افزونه Read Meter است. این افزونه رایگان بوده که به شما کمک می‌کند زمان مطالعه در وردپرس و نوار پیشرفت را در وبسایت خود نشان دهید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.