چگونه پیامک پاک شده از گوشی سامسونگ را بازگردانی کنیم؟

گاهی اوقات بطور عمدی یا غیر عمد پیامک‌های گوشی ما پاک می‌شود و بعد نیاز به بازگردانی آن داریم. آیا می‌توان این کار را انجام داد؟ خوشبختانه روش‌هایی برای بازگردانی پیام‌ها وجود دارد که در این مقاله قصد داریم پیرامون بازیابی اس ام اس پاک شده از گوشی سامسونگ و گوشی‌های اندرویدی صحبت کنیم. با ما همراه باشید…

بازیابی پیامک پاک شده در گوشی اندرویدی

معمولا بازگردانی پیامک پاک شده از سامسونگ دقیقا در تمامی گوشی‌های اندرویدی یکیست، برخی کمی متفاوت‌تر طبق تنظیمات گوشی عمل می‌کنند اما معمولا مشابه یکدیگر هستند. در واقع در حالت معمول زمانی که یک پیام از مسنجر گوشی حذف می‌شود به معنای پاک شدن آن از دستگاه نیست. البته باید در این مسئله سریع باشید و در یک بازه زمانی کوتاه اقدام به بازگردانی کنید وگرنه برای همیشه از گوشی شما حذف خواهد شد. حال بیایید با هم روش‌های مختلف بازیابی اس ام اس پاک شده از گوشی سامسونگ را ببینیم.

برگرداندن پیامک پاک شده در پیام رسان گوگل

اگر برای ارسال و دریافت پیام‌های خود در گوشی سامسونگ، از برنامه Google Messages استفاده می‌کنید، اگر امکان گرفتن بک‌آپ از گوگل مسیج، فعال باشد، می‌توانید پیام‌های متنی خود را بازیابی کنید. حتی اگر به طور دستی از اس‌ام‌اس‌های خود بکاپ گرفته‌ باشید، باز هم امکان بازیابی وجود دارد. اما اگر از پیام‌های متنی خود پشتیبان تهیه نکرده باشید، تعداد زیادی از برنامه‌های جانبی می‌توانند در زمینه بازگردانی پیامک پاک شده از سامسونگ به کمک شما بیایند. اما بطور کلی استفاده از این برنامه‌ها توصیه نمی‌شود، زیرا برای استفاده از آن‌ها باید حالت USB debugging را فعال کرده یا گوشی را روت کنید که هر کدام از این اقدامات امنیت گوشی شما را تهدید می‌کنند.

برای برگرداندن پیام‌های حذف شده با نسخه پشتیبان در گوگل مسیج، باید گوشی را به تنظیمات کارخانه ببرید و سپس یکی از نسخه‌های پشتیبان موردنظرتان را بازیابی کنید. این بدان معنا است که شما تمام داده‌های گوشی را حذف می‌کنید. دقیقا مانند روز اول که آن را تهیه کرده‌اید! بنابراین مهم است که قبل از ریست فکتوری، اطلاعات مهم گوشی را ذخیره کنید.

  • حال وارد تنظیمات (Settings) شوید. به سمت پایین و خدمات گوگل در دستگاه بروید. گزینه پشتیبان (Backup) را انتخاب کنید. بررسی کنید تا ببینید آخرین نسخه پشتیبان کی تهیه شده است. گزینه مورد نظر را انتخاب کرده تا مراحل ریکاوری اطلاعات انجام شود.
  • برای رفتن به تنظیمات کارخانه و انجام ریست فکتوری نیز لازم است ابتدا تنظیمات (Settings) را باز کنید. سپس وارد بخش سیستم (System) شوید. در ادامه گزینه Reset Options را انتخاب کنید. گزینه Erase all Data را می‌بینید. حال بعد از وارد کردن پین‌کد گوشی خود، روی گزینه Erase all Data بزنید.

با انجام این کار همه داده‌ها از حافظه داخلی پاک خواهند شد. زمانی که گوشی شما به صورت کامل به تنظیمات کارخانه برگشت، باید تنظیمات را مجددا انجام دهید. سپس گوشی خود را با همان حساب گوگل که زمان ایجاد نسخه پشتیبان استفاده می‌کردید، راه‌اندازی کرده تا بدین ترتیب امکان برگرداندن sms پاک شده از گوشی سامسونگ محیا شود.

 

بازیابی اس ام اس پاک شده از گوشی سامسونگ از گوگل مسیج

 

بازگردانی اس ام اس حذف شده در پیام رسان سامسونگ

اگر از پیام‌رسان سامسونگ استفاده می‌کنید، بازگردانی پیام‌های حذف شده کار سختی نیست و می‌توانید عملیات ریکاوری را به مراتب ساده‌تر انجام دهید. سامسونگ مسیج دارای سطل زباله یا recycle bin است که پیام‌های حذف شده تا 30 روز قبل را در خود نگه می‌دارد و می‌توانید آن را بازیابی کرده و مجدد به صندوق پیام‌های خود برگردانید. حال برای این بازیابی کافیست، سامسونگ مسیج خود را باز کنید و روی سه نقطه بالا ضربه بزنید و حالا گزینه سطل زباله را انتخاب کنید و پیام موردنظر خود را برگردانید.

  کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام با استفاده از روش‌های تضمینی

 

برگرداندن اس ام اس حذف شده از طریق samsung cloud

یکی دیگر از راه‌های بازیابی اس ام اس پاک شده از گوشی سامسونگ، استفاده از فضای ذخیره‌سازی سامسونگ به نام  Samsung Cloud است. این روش برای پیام‌هاییست که از 30 روز از پاک شدن آن‌ها می‌گذرد و نمی‌توان از سامسونگ مسیج آن‌ها را بازیابی کرد. اما از طریق  Samsung Cloud به راحتی قابل بازیابی هستند. برای انجام کار ابتدا وارد Settings شوید. گزینه Accounts and Backup را انتخاب کنید. در پایین وارد بخش فضای ابری سامسونگ (Samsung Cloud) شوید. گزینه Restore Data را انتخاب کنید و به دنبال پشتیبان موردنظرتان بگردید. حال باید تنظیمات پیام‌ها را انتخاب کرده تا امکان بازیابی پیام‌های حذف شده فراهم شود.

 

برگرداندن sms پاک شده از گوشی سامسونگ از سامسونگ کلود

 

برگرداندن پیامک پاک شده سامسونگ با google Drive

امکان تهیه بک‌آپ از پیام‌ها در سامسونگ نیز وجود دارد و می‌توان آن را در یک فضای گوگل درایو ذخیره کرد. اگر قبلا اطلاعات خود از جمله پیام‌ها را در این فضا ذخیره کرده باشید، حال به راحتی امکان بازگردانی آن‌ها نیز وجود دارد. برای استفاده از گوگل درایو برای برگرداندن sms پاک شده از گوشی سامسونگ ابتدا باید وارد برنامه گوگل درایو شده و بخش Backups را انتخاب کنید. حال می‌توانید فایل حاوی اطلاعات خود را مشاهده کنید. اما بازیابی پیامک‌ها به این سادگی نیست. زیرا شما با کلیک کردن روی این قسمت تنها می‌توانید جزئیات آن را مشاهده کنید.

برای تکمیل عملکرد بازیابی، باید گوشی خود را به حالت تنظیمات کارخانه ببرید. برای این منظور نیز وارد حساب کاربری گوگل خود شده و اینجاست که از شما سوال می‌شود که آیا می‌خواهید نسخه پشتیبان اندروید خود را بازیابی کنید؟، باید روی کلمه Restore بزنید. در ادامه مراحل راه‌اندازی را کامل کرده و در انتها پوشه پیامک‌های خود را بررسی کنید.

 

برگرداندن پیامک پاک شده سامسونگ با google Drive

 

ریکاوری اس ام اس پاک شده گوشی سامسونگ با کامپیوتر

راه دیگر برای بازگردانی پیامک پاک شده از سامسونگ استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری است. در ادامه دو نرم‌افزار معروف برای این کار را با هم بررسی می‌کنیم.

نرم افزار diskdigger

این ابزار در نسخه جدید خود نیازی به دسترسی به روت ندارد و این خود یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. در حال حاضر کاربران از این ابزار برای بازیابی اطلاعات و پیامک‌های حذف شده می‌توانند بهره ببرند. 

 

نرم افزار diskdigger

 

نرم افزار data recovery

نرم افزار data recovery

این برنامه یک ابزار ریکاوری پیام است. استفاده از آن به‌طور کامل، رایگان نیست و تنها قادر است حجمی معادل 1 گیگابایت از اطلاعات دستگاه را به‌صورت رایگان بازیابی کند. البته مشکل در حالت معمول با همین 1 گیگابیت حل می‌شود، پس می‌توانید با خیال راحت از این برنامه برای بازیابی پیامک‌های حذف شده استفاده کنید.

نتیجه گیری

حواستان به پیام‌هایی که قرار است از گوشی حذف کنید، باشد تا بعدا به دنبال بازیابی آن نباشید. اما اگر این اتفاق افتاد، امکان بازیابی اس ام اس پاک شده از گوشی سامسونگ وجود دارد و شما با کمک راه‌حل های مختلفی امکان برگرداندن پیام‌ها را خواهید داشت.

سوالات متداول

بله، زیرا برای برگرداندن اس ام اس حذف شده با پیام رسان گوگل نیاز است که گوشی خود را ریست فکتوری کنید و تمامی اطلاعات شما پاک خواهند شد.
بله برای این کار می‌توانید از 4 روش مختلف: بازگردانی از طریق پیام رسان گوگل، بازیابی با پیام رسان خود سامسونگ، بازیابی از طریق سامسونگ کلاد و بازگردانی با بک آپ گوگل درایو استفاده کنید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه به معنی این است که شما ابتدا قوانین ارسال دیدگاه را مطالعه کرده‌اید و با آن موافق هستید.